mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 18:57:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: "LJUBITELJI ŽIVALI"
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 59   Dol
Natisni
Avtor Tema: "LJUBITELJI ŽIVALI"  (Prebrano 105440 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Mami
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 13


« Odgovor #90 : četrtek, 09.12.2004 : 18:45:45 »

Yup, vse je odvisno od definicije.  Grin
Kaj pa pravite a tanovo reklamo za ene slovenske mesnine, katere slogan je: "Rdeče meso. Telo ga potrebuje."?  Shocked Žleht!  Roll Eyes
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #91 : četrtek, 09.12.2004 : 19:09:52 »

mislim da je v nasprotju s nekim evropskim zakonom ki bo začel, al pa je že začel veljat za vse nas. Finta je v tem, da je sedaj (ali pa v kratkem) oglaševanje v smislu: "bifidus je koristen za zdravje", "rdeče meso telo potrebuje", "milka s še več kalcija", "ker je zdrav za otroke"...vse to bo moralo ven. Nedokazani pozitivni učinki pa to. Zaščita potrošnika...Mislim, da bo danone moral pol reklam zamenjat al kako, samo za primer. Članek je bil v Delu.

Drugač pa....po daljšem globokem razmisleku sem ugotovil, da v bistvu ta tema vseno kar paše na forum. Med člani članom. Pa jo lahko ponucamo za kake kontemplativne momente, ko se nam zasmili šnicl...
Logiran
astra
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 188


WWW
« Odgovor #92 : četrtek, 09.12.2004 : 19:31:04 »

Ja in ljudje nasedejo takim rečem. Meni je vseeno kaj kdo je in kaj ne, je pa smešno da nekdo je ribe (a ribe pa niso živali Undecided) poleg tega pa pije mleko in je sir pa jajca, krava je vseeno v boksu zato da jo lahko pomolzejo, pa kokoške ki nikoli ne vidijo dnevne svetlobe zato da jajčka valijo, samo da povem tisto kar ostane v mesarijah odpeljejo v kafilerijo in predelajo. Osebno nimam nič proti ljudem ki ne jedo mesa, vsakemu drugo paše. Samo na živce mi pa gre, ko sta starša zaprisežena vegija in zato otroci trpijo (par let nazaj je bil celo smrtni primer Angry).
LP
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #93 : četrtek, 09.12.2004 : 19:39:28 »

no, jaz pa dam tu en prispevek. Kure ki padejo za to, da bi poly in hanna dobili svojo porcijo perutnic, so iz proste reje


.......to da je Alti butl, ki ne gleda na nalepke je drugo....
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #94 : četrtek, 09.12.2004 : 20:00:46 »

 Grin GrinŠnicl se jim zameri, ko je prevelik!  da ga ne morejo pojest ali pa v torbico spravt. Tongue Grin Grin Grin

Vegiji  ponavadi trdijo, da se shujša  samo z zelenjavo.      
Kaj pa pilotska  dieta a ste že slišal zanjo, tista z točkami........
Naj bodo vegetarijanci, saj živijo zdravo Roll Eyes,  samo mene še vedno zanima, koliko jih  živi zdravo?

Če po tistih njihovih navedbah koliko česa je treba  pojest( in to v količinah) , da nadomestiš manjkajoče vitamine in minerale.......    Uf... Shocked  Tiste katere jaz poznam ,   so pa brez izjeme  kot zobotrebci. Lips Sealed
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #95 : četrtek, 09.12.2004 : 20:09:23 »

Ce bi bila jaz vegetarijanka, bi bila ziher kot kaksna iglica, ne zobotrebec. Bi rabila eno celo njivo samo zase, da bi mi uspelo pojesti toliko kot rabim.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #96 : četrtek, 09.12.2004 : 20:11:00 »

Kar se hujšanja tiče, je pa itak splošno znano, da se najlažje shujša, če ukineš OH in maščobe. se pravi čimmanj pustega mesa in ribe.
Zato pa vegetarijanci tako težko shujšamo. Grin

Kar pa se tiče zdravega življenja tudi ljudje, ki niso vegetarijanci, ne živijo zdravo. Mislim, da je dobra stran vegetarijanstva, kar se zdravja tiče, da ne moreš imeti povišanega holesterola-ta je namreč živalskega izvora.
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #97 : četrtek, 09.12.2004 : 20:13:06 »

Pa mi je en škratek ponagajal. Grin
Mislila sem, ČIMVEČ pustega mesa in rib.
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #98 : četrtek, 09.12.2004 : 20:14:28 »

Damayanti-nisem vedela, da so v mesu vitamini in minerali. Vsak dan nekaj novega. Grin
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #99 : četrtek, 09.12.2004 : 20:17:20 »

Ja, pa sej oni jejo,jajčka, pa sirčke, pa tko naprej......  Potem pa  še OH( jaz si to predstavljam) testenine
 Kaj a to ne redi?, pa kruh?

Nuki  ,taki vegiji!  

Tole bi mogu moj brat videt.  Ki se že naprej dere  brez mesa ni južne.

Tisti ta ortodoksni vegiji, so pa itak  čist švoh.( po strukturi mislim)
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #100 : četrtek, 09.12.2004 : 20:30:02 »

Damayanti-nisem vedela, da so v mesu vitamini in minerali. Vsak dan nekaj novega. Grin

Maja....
Rdeče meso- železo
morski sadeži- magnezij
Spet meso- cink
losos- kalcij
spet meso-krom

B12...... katerega   v veliki večini vegetarjancem kronično primankuje, pa da ne bom pisala še  bolezenskih znakov.....

Pa še kaj bi se našlo .
ŠE ENKRAT; VSE TO SE DA NODOMESTITI.......... zanima me  odstotek vegetarijancev , ki  vse to  nadomesti.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #101 : četrtek, 09.12.2004 : 20:37:10 »

Pisuka poldi ste se razpisali hehehe. Meni se pa ne da, zato bo copy paste haha. Poleg tega je nekje ze tema o vegetarijanstvu (na tem forumu), ampak je trenutno ne najdem.

Hehe, saj sem vedela, da jo bo kdaj kdo pogresil Grin. Ni je vec Undecided. Ce sem malo zleht, tudi zato, ker je to nikoli prezvecena tema in tako lahko prezvekujemo iste stose se enkrat, le akterji so nekateri novi Wink.

Nan, a se spomnis jajc? Pa piscancev? Ko so punce veselo razlagale, da jajcka pa ja niso proti pravilom, ceprav so v njih piscanci Grin
Uh, morilke, hehehe!
Logiran

Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #102 : četrtek, 09.12.2004 : 20:41:02 »

Ja OK, res je. Ampak te zadeve se da dobiti tudi drugje(kot si napisala sama)-vitamin A-ki je v jetrih, je na primer tudi v korenju (nastaja iz karoteniodov), železo je v špinači in drugi temni zelenjavi...

Res je B12 je pri vegetarijancih precej kritičen.

Saj moj fant tudi ne je drugega kot tune in piščanca-vse ostalo redi.
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #103 : četrtek, 09.12.2004 : 20:44:46 »

Jana strinjam se s tabo-to je nikoli prežvečena tema. V vsaki vrsti prehrane bi se našli plusi in minusi. Logično pa je, da vsak zagovarja svoje. Wink
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #104 : četrtek, 09.12.2004 : 20:48:41 »

Citat
Kar se hujšanja tiče, je pa itak splošno znano, da se najlažje shujša, če ukineš OH in maščobe. se pravi čimveč pustega mesa in ribe.

Ja najlažje shujšaš, hitro in potem dobiš nazaj vse in še malo....Kaj je zdej s temi skrajnostmi? Kaj pa zdrava prehrana?
Vsega v zmernih količinah in pravilno razporejeno čez dan?

Dejstvo je, da vegiji jemljejo tablete in kapsule zato, da nadomestijo manjkajoče vitamine, proteine...itd

Ja je v korenčku in železo je v špinači...ampak v kakšnih količinah? Veš kolko špinače moreš pojest (a, baje v špinači naj ne bi bilo tolko grozno dosti železa... Roll Eyes)

Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 59   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: "LJUBITELJI ŽIVALI"
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines