mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 10:22:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: bernski planšarski pes - čvek
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 172   Dol
Natisni
Avtor Tema: bernski planšarski pes - čvek  (Prebrano 243536 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
brin
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 178


« : petek, 29.11.2002 : 14:00:07 »

Pozdravljeni,
Ali je kdo med vami lastnik tega lepega kužka?

[spremenjen naslov teme; Jana]

Logiran
tomy
gost
« Odgovor #1 : nedelja, 01.12.2002 : 17:12:33 »

Moja sestrična ga 'ma Cheesy pa morm rečt, da je to res super pes. Tud' sam se vak dan ukvarjam z njim. So fu pr'jazni sam' včasih zelo svojeglavi Huh
Logiran
snowylady
gost
« Odgovor #2 : nedelja, 01.12.2002 : 17:38:31 »

Tudi jaz imm eno bernko doma in prav dobro se imava Smiley,

Romy
Logiran
tomy
gost
« Odgovor #3 : petek, 20.12.2002 : 15:17:45 »

Ja, berniji so res super psi Cool.Psička od moje sestrične je zeloooo prijazna. V knjiga sicer piše, da so kar dobri čuvaji, ampak Bonnie nima čist' nič čuvaja v seb' Tongue. Vsakega pozdravi kot da ga že dolg' pozna. Zanimajo me vaše izkušnje!
Logiran
Pia
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 156



« Odgovor #4 : četrtek, 26.12.2002 : 14:12:36 »

Mene so pa angažirali da vprašam nekaj o bernijih. Kolegi že imajo eno bernsko planšarko staro 2 leti in bi imeli še enega istega. Ponudila se jim je možnost, da dobijo psičko staro prav tako 2 leti, v bistvu sta samo par dni narazen. Ta psička ki bi jo naj dobili je že 2 krat imela mladičke. Zanima pa jih, če bi to šlo? Bi se psički razumeli? Kako bi lahko to preverili? Moja varianta je bila da na nevtralnem terenu torej ne pri eni in ne pri drugi doma? Kaj mislite? Prosim lastnike bernijev in ostale da pomagajo z izkušnjami.
Lp, Pia
Logiran
conte
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 32


« Odgovor #5 : četrtek, 26.12.2002 : 20:21:48 »

Draga Pia
Po mojem bo problem, posebej če je vsaj ena scrtlana. Imamo tri bernce, ki se grebejo za pozornost in poizkušajo izriniti eden drugega. Po mojem ni nujno da bi se stepli, sigurno pa se bosta borili za naklonjenost in to ni prijetno, posebej ne v stanovanju. Če nabaviš mladiča pa ga bo psica posvojila in ne bo problemov
conte
Logiran
Pia
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 156



« Odgovor #6 : četrtek, 26.12.2002 : 22:11:29 »

Naj povem še to da sta obedve navajeni da živita zunaj torej nista v stanovanju. Je pa baje ta psica, ki jo že imajo bolj "huda" kot ne. Ta druga pa tut ni scartlana ker je bila bol zanemarjena bi jaz rekla. Torej ti misliš da ne bi šlo?
Logiran
conte
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 32


« Odgovor #7 : petek, 27.12.2002 : 00:06:42 »

Zdravo Pia
Zdi se mi da ne. Pripelji psičko na obisk, pa boš videla. Opazujte obnašanje in ne posvečajte pozornosti nobeni da boste videli reakcijo. Če pokažeta agresivno ljubosumnost se ne bosta tudi kasneje unesli. To so moje izkušnje, naj še kdo pove svoje.
Lep pozdrav in veliko sreče  conte
Logiran
tomy
gost
« Odgovor #8 : petek, 27.12.2002 : 08:54:58 »

Berniji so po mojih izkušnjah zelo prilazni do drugih psov. Sicer je pa velik odvisno od vzgoje :Pin od posameznega psa, zato je najboljše, da pse enkrat pripeljete skuraj in glejte, kako se bodo obnašali. Verjetno se bodo na začetku mal grdo gledal, ampak če ne bo prehudo, se bodo verjetno kar spoprijatelil. Wink
Logiran
Pia
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 156



« Odgovor #9 : četrtek, 02.01.2003 : 11:11:37 »

Ja žal vam moram sporočiti, da je družina včeraj psičko vzela k sebi, danes zjutraj pa jo že želijo vrnit, ker so ponoči imeli težave z okoliškimi psi, ker se njihova prva psička ženi. In ker se starim lastnikom psička ne more vrnit razmišljajo o evtanaziji. Zato prosim za pomoč ljubitelje te kužkov da ji najdemo topel in ljubeč dom. Prepričana sem da bo novim lastnikom hvaležno vračala ljubezen, če le ne bo prepozno za njo...
Prosim pomagajte 041/939-630 Pia
Logiran
marusaz
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #10 : petek, 03.01.2003 : 13:12:24 »

Živjo!
Sama sem lastnica 1 leto starega bernija! Naj ti povem, da sem prej imela 12 let nemškega ovčarja, nato pa sem po dolgem prigovarjanju dobila bernija (starša sta bila proti, sploh oči, ki je vedno trdil, da bo imel le nemce)
Lahko ti povem, da po skoraj letu dni, ki smo ga preživeli skupaj, ni nikomur žal, saj brez njega skoraj ne bi mogli! Pri nam mami nikoli ni imela psa, in niti ni bila navdušena nad idejo! Nemškega ovčarja ni niti pobožala (mogoče 2x na mesec), ni smel v hišo, kopala sem ga zunaj! Berni pa ima že od prvega dne vstop v hišo-v vse prostore, kopamo ga v kopalnici, kdaj pa kdaj spi tudi pri meni v postelji. Sedaj ga vozimo v malo šolo (nemški ovčar ni smel v avto), potem pa bova nadaljevala šolanje za reševalnega psa!

Iz lastnih izkušenj, ti to pasmo priporočam, če seveda imate dovolj prostora! Osebno je meni in moji družini to najboljša pasma,saj nas nikoli ni strah, da bi pobegnil, ker se vedno zadržuje okoli hiše, pa tudi prijaznost odtehta druge skrbi!

lp
maruša
Logiran
Pia
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 156



« Odgovor #11 : petek, 03.01.2003 : 21:25:33 »

Družina se je vendarle odločila da bo psičko obdržala, se pa vsem zahvaljujem za pomoč.
Lp, Pia
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #12 : petek, 03.01.2003 : 22:49:00 »

Pia je to sigurno? Ker sem že dala oglas za naslednji teden v novice in na radio. Lahko prekličem, vendar samo če si prepričana. lp
Logiran

Pia
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 156



« Odgovor #13 : ponedeljek, 06.01.2003 : 20:56:16 »

Ja Kaja sigurno tako da lahko prekličeš. Pa vseeno hvala! Oprosti za pozen odgovor nisem opazla tvojega posta.
Še enkrat hvala
Pia
Logiran
kristi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 154


« Odgovor #14 : sreda, 12.03.2003 : 13:11:40 »

Pozdravljeni!

Išcem vse informacije, ki zadevajo tega psa. Torej zanima me:
1. kateri so najboljši slovenski vzreditelji
2. značaj pasme
3. dedne bolezni
4. vse kar ne sodi pod prejsnje tocke.

Lp, kristina
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 172   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: bernski planšarski pes - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines