mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 04.06.2024 : 11:29:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: bernski planšarski pes - čvek
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 172   Dol
Natisni
Avtor Tema: bernski planšarski pes - čvek  (Prebrano 247027 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
BlueOctober
Klara
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 15


« Odgovor #105 : ponedeljek, 10.05.2004 : 12:01:53 »

Pozdravljena Oks,

Seveda SKBPP ni krožek, saj sem bila v njem aktivna članica 4 leta, zadnje leto pa neaktivna, torej sem tudi podpisnica kodeksa etike. Tudi meni se ti podatki ne zdijo čisto nič posebnega, in sem tudi mnenja, da bi morali biti javno objavljeni. Zakaj pa sem podala statistike Švicarskega kluba? Zato, ker mi žal niso dostopne statistike našega kluba in zato, da bi prikazala, da je nemogoče trditi, da so vsi psi poleženi v določenem letu brez kolčne ali komolčne displazije. Je pa tudi dejstvo, da je večina prednikov v rodovnikih slovenskih berncev izvira iz Švice.

Kar se tiče trditve, da so v Sloveniji le potomci psarne degli Antichi Mulini, je to prava dezinformacija, saj večina tistih, ki hodimo na razstave še dobro poznamo psa z imenom Crazyhorse degli Antichi Mulini, ki je pravi lepotec.

LP,

BlueOctober
Logiran
ORSINA
novinec
*
Sporočil: 25


« Odgovor #106 : torek, 11.05.2004 : 17:21:29 »

Pozdravljeni!

Mogoče sem se malo pozno priključila debati,pa nič zato, bom pa sedaj dodala nekaj informacij o psarni Degli Antichi Mulini. Wink

Oks-  sem lastnica psa CH.Crazyhorse Degli Antichi Mulini in to ne od včeraj ,pač pa že dobra tri leta  Shocked. Psarna Degli Antichi Mulini je last Robertota in Laure,ki sta doma v majhni vasici Ruda blizu Udin.Živita v hiši,katera je opremljena v norveškem stilu,okoli katere  je približno hektar ograjenega vrta v katerem se trenutno  prosto giblje pet bencev-Jo,Suomi,Primrose,Eve in Elton John.Nihče od njih ne živi " na farmi" ,kot je napisal Conte .Vsi ostali psi,ki so v solastništvu ne živijo pri Robertotu( Conte ,od kod informacija o 28 psih? Undecided.).Torej Oks, preden se odločiš napisati še kakšno dezinformacijo se o njej najprej prepričaj.  Grin,In ,Oks ,če misliš,da je pol do enoletno čakanje na mladička dolga doba,mislim da je res najbolje da si mladička kupiš pri "priznanih  vzrediteljih" v krožku , ups,klubu   Lips Sealed Grin Cool.
Tudi vzreja ti ni najbolj domača  Wink,kajti psi nikoli ne izoblikujejo zunanjost pri 15 mesecih,pač pa se šele dokončno izoblikujejo pri treh leti ( nekateri še kasneje),za psice pa je nekako pri tretji gonitvi.
Katere šampione pa poznaš v klubu?Huh Huh Huh
Koliko razstav imaš za sabo in koliko časa imaš že imaš bernce?

Za konec pa naj ti dam še en nasvet- hodi po svetu s svojo glavo  Grin Cool Cheesy

Lep pozdrav!
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #107 : sreda, 12.05.2004 : 07:52:23 »

Samo da nekaj razčistimo: Napisala sem, da se mi zdi, da so tukaj samo potomci iz psarne AM (nisem trdila da to zagotovo vem...) Angry Sama imem bernca dobro leto in se o tej pasmi še učim.... Meni je eno leto čakanja na mladička absolutno predolga doba, saj nisem kupovala razstavnega psa, p0ač pa dobrega prijatelja, scrklanega spremljevalca, pač psa, ki ga bom vedno in povsod lahko vozila s seboj. In takega tudi imam, pa čeprav ni iz AM...ima rodovnik, odlično oceno na mednarodni razstavi, odličen karakter...in vse to se dobi tukaj v ˝˝krožku˝˝, kot temu pravite...
Nisem trdila, da ta pasma izoblikuje zunanjost pri 15 mesecih...napisala sem samo, da je takrat ocena zunanjosti. POGLEJ PREJŠNJE POSTE, PREDNO OBSOJAŠ PO KRIVEM!!!
Na vzrejo teh psov se ne spoznam, ampak mislim, da to kar sem napisala v prejšnjih postih še ni dokaz, da o berncih nič ne vem...
Za sabo imava 2 razstavi (mednarodno in državno) in to je dovolj, da človek vidi, kakšna kuhinja je tam...
Šampiona mladih pa ima Andreja...
Tudi tebi predlagam, da naslednjič dobro prebereš poste, ki so jih napisali drugi... Pa še enkrat...sama nisem kupila psa za na razstave, čeprav sva bila na njih 2x (ampak priznam iz samega firbca) in tega tudi ne odobravam. Vsak ki je bil vsaj na eni ve...kaj vse se dogaja tam.In tega svojemu psu ne privoščim... Cool
Logiran
BlueOctober
Klara
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 15


« Odgovor #108 : sreda, 12.05.2004 : 12:03:21 »

POGLEJ PREJŠNJE POSTE, PREDNO OBSOJAŠ PO KRIVEM!!!


Meni je eno leto čakanja na mladička absolutno predolga doba, saj nisem kupovala razstavnega psa, p0ač pa dobrega prijatelja, scrklanega spremljevalca, pač psa, ki ga bom vedno in povsod lahko vozila s seboj. In takega tudi imam, pa čeprav ni iz AM...ima rodovnik, odlično oceno na mednarodni razstavi, odličen karakter...in vse to se dobi tukaj v ˝˝krožku˝˝, kot temu pravite...


Za sabo imava 2 razstavi (mednarodno in državno) in to je dovolj, da človek vidi, kakšna kuhinja je tam...
Vsak ki je bil vsaj na eni ve...kaj vse se dogaja tam.In tega svojemu psu ne privoščim... Cool

Resno se sprašujem o kakšni razstavni kulinariki zdaj pišemo. Ker tudi sama razstavljam zgolj iz radovednosti, lahko povem, da ne opazim nobene kuhinje, pač pa se odvija stvar tako kot je potrebno. In glede sodniških odločitev še nikoli nisem imela komentarjev, ker nisem pristojna za to področje in sem zadovoljna če moja psička dobi pravdobro oceno ali odlično ali morda celo CAC. Vsekakor pa nimam nič proti, če nekdo, ki že vrsto let uspešno razstavlja kakovostne pse tudi kak naziv odnese svojimi psi.
Vsak začetek je težak tudi moja psička ni bila na prvih razstavah  kako uspešna.  Roll Eyes
Kot drugo, če je moja psička razstavna, to še ne pomeni, da je to pes, ki preživi večji del sam doma, zaprt v pesjaku. Jaz imam to srečo, da sem lahko s svojo kužo 24 ur na dan skupaj in je prav tako scrkljana, je pač moja senca Wink... Nisem in nikoli ne bom kupila psa samo zaradi razstavljanja ali vzreje ampak vedno z namenom, da je to moj najboljši hišni ljubljenček.

LP,

BlueOctober
Logiran
ORSINA
novinec
*
Sporočil: 25


« Odgovor #109 : sreda, 12.05.2004 : 12:07:33 »

Pozdravljeni!

Sally!
Pri nas lahko najdeš samo potomce psov in psic iz psarne Antichi Mullini iz Udin. Imajo zares lepe pse in dajo ogromno denarja in truda za razstave. Tudi sama sem se zanimala za nakup mladička iz njihove vzreje, pa je bilo potrebno za pet puppyja čakati pol do 1 leta, za razstavnega pa do dve leti. In to se mi je zdelo odločno preveč...tudi cena je bila seveda temu primerna! Drugače pa ima prijateljica mladička katerega oče prihaja iz te psarne v Udinah...

Oks-mislim da te spomin malo zapušča sram,ker v tvojem sporočilu nikjer ne piše DA SE TI ZDI,da so v Sloveniji samo potomci psarne Degli Atichi Mulini.Pa še to -psarna se ne imenjuje Antichi Mulini , ampak Degli Antichi Mulini  Wink.

No ,pa razčistimo stvari,ki so ti žal zelo, Roll Eyes,zelo še tuje,pa misliš da o njih veliko veš Grin Cheesy Grin:
Že v prejšnjem sporočilu sem ti predlagala nakup mladička pri " priznanih vzrediteljih" iz krožka , Lips Sealed,kluba, zato ne bom več govorila  o tem.
Za sabo imam približno 55 razstav in se žal ne strinjam s tvojim mnenjem o razstavnih psih in kuhinji na razstavah.Vsi moji odrasli psi so šampioni in multi šampioni,nihče ne trpi na razstavi Shocked,še daleč pa od tega ,da bi bili prikrajšani za crkljanje,dolge sprehode... Psi so skoraj povsod z mano ( tudi v službi mi včasih delajo družbo) in celo upam trditi,da se razstavnim psom posveča veliko več pozornosti kot  ostalim- kondicijski treningi ,velika skrb za njihovo zdravje..Ne bom trdila,da razstavne kuhinje ni,ampak to se ti lahko zgodi največ na eni ali dveh razstavah letno.Vsak začetek je težak,sploh ,če začneš razstavljati z mladičkom,ki je kupljen kot nerazstavni mladiček.Če se hvališ da ima tvoj pes rodovnik,naj ti povem da je to nekaj čisto normalnega,odvisno pa je -kakšen rodovnik ima  Undecided(prejšnji rodovi so ravno tako pomembni).Dve odlični oceni na razstavah ,sta samo recimo temu; dober začetek,nikakor pa še ne pomenita dobrega razstavnega psa. Wink
Andreja ima CHJ-SLO narejen s svojo psičko Sissi.Naj te razočaram,CHJ v njenem primeru pomeni veliko( ker drugih CH -jev ne bo  naredila s to psičko),drugače pa tudi CHJ ne pomeni veliko.Največ veljajo CH- ji.( na svetovnem ,evropskem ,CH-INT,CH-posameznih držav) Grin Cheesy Grin
Ali se ti ne zdi čudno,da imate v vašem klubu samo enega šampiona,pa še to mladih? Huh Huh Huh Huh
Ne pretiravaj o razstavah,ker si se udeležila le dveh.Dobila pa si oceno,kot si jo je pes zaslužil.
Lep pozdrav!
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #110 : sreda, 12.05.2004 : 12:30:27 »

oks,
nisem se hotela vtikat v to debato, ampak me je malo zmotilo tvoje ocenjevanje "kuhinje" na razstavah... Ce pises, da si psa kupila za "na kavc" ne mores pricakovat, da bo pa sedaj vse zmagoval po razstavah, ampak bo primeren ceni in namenu, s katerim je bil kupljen. Skoda je izgubljat besede, ce se nekdo, ki se povsem amatersko odloci za psa skusa nekaj doseci po razstavah in "uspeh" (oz. bolje receno neuspeh) svojega psa pripisuje kuhinjam... Roll Eyes Ce se ti pa ze zdi, da gre cisto vedno za kuhinjo zberi nekaj poguma (in $ Wink) ter se odpravi na kaksno specialko v tujino, kjer sodi kak priznan sodnik (tak si definitivno ne bo privoscil "kuhanja", ker bi sicer njegov "rating" precej padel) in tam pokazi vse kvalitete svojega psa.

conte,
tudi mene je malo zmotil ton s katerim govoris o Lauri in Robertu. Sama sem spoznala tako njiju kot nekatere njune pse, pa nisem opazila kaksnega cudnega obnasanja psov?! Tudi stevilka psov (Laura mi je povedala da je doma le 7 psov) in pogoji v katerih naj bi ziveli se mi zdijo malce pretirani, pa ceprav se nisem bila tam. Slisala sem pa od ostalih le pohvalne besede o nacinu in odnosu, ki ga imata do psov. Sicer pa, ce bi omenjena psarna zivela le od prodaje psov dvomim, da bi jim uspelo ostati na tako visokem kvalitativnem nivoju kot so. Ce ne drugo, ne bi se jim splacalo placevati "nepotrebnih" slikanj in ostalih pregledov, ki jih opravijo - za dobro pasme in vzreje. O tem, da naj bi se naokoli sirile govorice, da naj bi njihovi psi imeli probleme z displazijo mi je povedala tudi gospa Laura, ampak glede na to, da se zli jeziki hitro oglasijo, ko je nekdo prevec uspesen, povsem razumem nastalo zmedo. Ce nekdo dvomi v rezultate HD in ED, ki jih imajo njihovi psi se lahko najbrz preprica tako, da izsledi podatke HD in ED njihovih potomcev. Vsaj tako sem jaz naredila pri svoji pasmi, ko me je zanimalo, ali ima nek pes, ki je izredno (razstavno) uspesen a so mu pripisovali probleme z displazijo, kljub dobremu HD rezultatu zapisanemu na spletni strani... Tongue

Aja, pa se to... Smiley Ne zanimam se za nakup bernija, ker ni to "moja" pasma in ker bom ostala za vedno zvesta le svoji. Wink So mi pa simpaticni in ker fant razstavlja izredno uspesno psicko iz te psarne sem imela na nekaterih razstavah in specialkah za svicarje priloznost se druziti z nekaterimi vzreditelji in razstavljalci te pasme, ter izvedeti nekaj vec o njih.
Logiran
conte
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 32


« Odgovor #111 : četrtek, 13.05.2004 : 10:57:39 »

Sally in ostali
Opravičujem se, ker je vse izzvenelo tako negativno, nekateri so razumeli tudi zlonamerno. Nikoli nisem izjavil ali zapisal, da ima Roberto slabe pse, da z njimi slabo ravna ali pa da niso zdravi ( HD ) Nihče ni idealen, ne pes ne človek ( s tem mislim sebe). Robertu tudi ne oporekam, temveč priznam, zasluženih uspehov pri vzreji ki jih je kronal z svetovno prvakinjo. Z njim sem v dobrih odnosih in ne želim, da bi kak nesporazum pokvaril dober odnos med njim in Nado, ki vodi psarno in ne sodeluje v naših debatah.
pozdrav conte
Logiran
teyka
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 5



« Odgovor #112 : sobota, 15.05.2004 : 16:17:06 »

Hello! kmalu bomo dobili novega družinskega člana - bernija! komaj mi je uspelo prepričati starše...psiček bo seveda rodovniški, vendar nam ga bodo prijatelji podarili, tako da ga bomo dobili zastonj.  Grin zelo se veselim...toda ne vem kaj dosti o teh lepih psih..do zdaj nismo imeli nobenega psa sram prosim vas, da bi mi pomagali in napisali kaj več o tej pasmi..in s čim naj svojega psička hranim, kdaj je potreben obisk pri veterinarju...že vnaprej hvala! Wink
Logiran
AlesKo
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 130


« Odgovor #113 : nedelja, 16.05.2004 : 19:14:55 »

Živjo!
Mi imamo 7 mesecev staro bernko  Roll Eyes. Zelo lepo, da si se odločila za to pasmo. Super kužki so. Jaz jo hranim z hrano znamke Eukanuba, Royal Canin, Bosch, Milomil (super je za dlako),Nutro. Priporočam ti da svojega bodočega psička ne hraniš s Pedigree palom, Chapijem ali kaj podobnega, kar lahko kupiš v kakšni samopostrežni trgovini. Privošči mu zgoraj navedeno hrano. Svojemu kužku boš lahko tudi dala belo piščančje meso, svinjskega ali govejega pa ne. Jaz moji dam tudi tuno v olivnem olju. Od vsega začetka ko smo jo dobili sem ji kuhala kurje želodčke z veliko zelenjave, na koncu pa sem ji dodala še makarone. Zelo dobro je če mu daš za glodat kakšen svež korenček. Moja ima rada tudi svežo papriko in paradižnik. Zelo pa moraš pazit da svoje bernca ne boš preveč zredila. Posledica tega je lahko kolčna displazija. Prav tako boš morala svojega štirinožnika nositi po stopnicah zaradi kolkov. Do kakšnega leta ti ne priporočam da z njim hodiš v kakšne hribe ker bi bilo preveč za njega in njegove kolke in mislim, da lahko zaradi preobremnjenosti dobi vnetje pokostnice. Ne glede na to da boš svojega bernija dobila od prijateljev preveri kakšno je stanje kolkov njegovih staršev. Naj te mogoče bolezni ne ustrašijo. Sama boš veliko pripomogla da teh ne bo prišlo. Če te še karkoli zanima me lahko brez skrbi vprašaš.


lp. Mateja+Aleš
Logiran
manetka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #114 : nedelja, 16.05.2004 : 20:48:56 »

Se bom pa še jaz oglasila tukaj:)

Tudi jaz imam dve bernki. Starejša je stara 7 let, mlajša 10 mesecev.
Strinjam se z vsem kar ti je svetovala Mateja, zares je pomembna prehrana. Tudi jaz svoji dve hranim zelo podobno. Včasih jima privoščim tudi kakšen jogurt, skuto, umešano jajce, pa še kakšen priboljšek ki pripomore zdravju in lepoti.
Zares pa preveri, zdravje obeh staršev mladička.
Veterinar je potreben za mladička od začetka kar nekaj krat, zaradi cepljenja proti, nalezljivim boleznim, steklini.
Podrobna navodila in pa prvo ceplenje naj bi opravili že pri vzreditelju. Povprašaj jih malo o tem.
Praviš, da še niste imeli nobenega psa, priporočam ti, da se družinski člani poglobite tudi v kakšno pasjo knjigo. Precej o vsem si lahko preberes tudi na tem forumu v raznih temah.
lp Manca  Leyla&Ajša

Logiran
teyka
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 5



« Odgovor #115 : nedelja, 16.05.2004 : 21:49:20 »

hvala obema za odgovore..zvedela sem veliko koristnega..zdaj pa mam še kar nekaj vprašanj in sicer: kupili smo že posodici za hrano in vodo..povodec, ovratnice in dolge vrvice pa še ne...zanima me pa kakšna ovratnica je najboljša  Huh ..kake pripomočke za nego (razne krtače...) rabim za bernija. svojemu psičku seveda želim vse najboljše zato tudi cena ni ovira  Smiley aja pa še to: psičke imate v hiši ali so pa zunaj v boksu? kolikokrat ga kopate? bo 1× na mesec dovolj? Smiley hvala..
Logiran
AlesKo
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 130


« Odgovor #116 : nedelja, 16.05.2004 : 23:18:42 »

Priporočam ti da za svojega kužka ne kupuješ kovinskih ovratnic. Kako je z usnjenimi ne vem. Mi imamo te iz tekstilnih materialov. Drugače pa imamo navaden povodec za v šolo, za sprehode pa flexi (6 m). Za dlako potrebuješ tudi krtačo, zraven pa še moraš kupit še eno krtačko za dlako na tačkah. Moja bernka je razvajenka in stanuje kar zraven nas v stanovanju. Tako nam ni dolgčas pa tudi njej ne. Kopamo jo tudi in sicer po potrebi ne pa prepogosto. Paziti moraš da kužka zaradi tega ne prehladiš. Mi jo po kopanju ful zavijemo v odejo in pol da jo vidiš kak ji to paše, da kar sladko zaspi. Drugače jo paše kar s fenom posušimo. No to je glede naše razvajenke. Drugače pa jaz nisem ravno pristaš boksov. Ta pasma je zelo navezana na človeka in ga zelo potrebuje. Naša se je čistoče v stanovanju privadila po cca. 3 dneh.


lp. MAteja


Logiran
manetka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #117 : ponedeljek, 17.05.2004 : 11:53:39 »

Najboljše so res tekstilne ovratnice Wink, ker so najbolj prijazne kužovi koži in dlaki. Povodec je najboljši tudi tekstilen, lahko tudi flexi, čeprav jaz ju raju, ko smo iz ceste kar prosto izpustim. Flexi pa je predvsem varen za začetek, in pa kadar je blizu cesta.
Precej boš tudi sama videla, kako bo kužku všeč in pa kaj bo primerno situaciji.
Kopanje od začetka ti odsvetujem, razen če bodo na pohodu bolhice, kar se pa da rešiti tudi s sprejem.
Jaz mojih dveh ne kopam, razen ko je res potrebno in pa seveda poleti ko jima je vroče. Na vrtu imamo pa ribnik tako, da se lahko hladita sami. Velika bernka se sploh ne mara zmočiti razen tačk. Ta mala pa nam je že kar nekajkrat sama skočila v vodo.
Moji dve obe spita in notri in zunaj. Imamo jih tudi v stanovanju, da jima ni dolgčas. Najraje pa se prosto gibata po ograjenem vrtu.
Zato pesjakov nimata imata pa vsaka svojo veliko uto.
Mala jo uporablja ponoči za spanje čez dan pa samo preverja, če ji je kdo pusil kaj notri:) , Ta velika pa se skoraj ne spomni iti v uto.
Krtači pa bernija od začetka predvsem z nežno krtačo, da se ne bo ustrašil in da se počasi privadi. Od začetka mu najbrž ne bo všeč, kasneje pa bo kar sam pritekel, ker se tako navadi in razume to kot crkljanje Smiley.
No toliko še iz moje strani:)
Lep pasji Tongue pozdrav  M.

Logiran
teyka
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 5



« Odgovor #118 : torek, 18.05.2004 : 17:50:45 »

Živjo! Ravnokar sem prišla od prijateljice. Imajo že labradorca, zdaj pa so dobili še bernija!! Moram priznati, da sem čisto navdušena nad berniji. So zelo nežni psi. In njihov labradorec, ki je star že eno leto je zelo lepo sprejel bernija, postala sta že prava prijatelja. Na žalost pa sta njihova psička brez rodovnika, sta pa vseeno zelo prijazna in luškana. No toliko za danes. Poročala vam bom, ko bomo mi dobili bernija  Smiley Se že veselim!!
Čaw  Grin
Logiran
teyka
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 5



« Odgovor #119 : torek, 18.05.2004 : 17:56:56 »

Aja, še nekaj sem pozabila. Bi mi lahko kdo pomagal pri izbiri imena za mojega bernija?? Res sem čisto brez ideje  Grin prosim...  Grin Hvala že vnaprej Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 172   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: bernski planšarski pes - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines