mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 19:09:13

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: bernski planšarski pes - čvek
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 172   Dol
Natisni
Avtor Tema: bernski planšarski pes - čvek  (Prebrano 244871 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #30 : torek, 23.03.2004 : 10:20:48 »

Kopiram z med.over.neta:

V kraju Kovor (Tržič) so pred dvema dnevoma našli psičko pasme bernski planšar, staro 10-12 mesecev.

Psička je brez ovratnice in tudi čipa nima.

Tel št. najditelja: 041 629 762
Logiran

manetka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #31 : torek, 23.03.2004 : 12:42:04 »

Bila sem opozorjena, da se je v Kovorju našla izgubljena bernka.  :-\Obvestil me je prijatelj, ki je pač mislil, da je moja.
Doma sem iz Kovorja, tako, da kar dobro poznam okoliš naših berncev.
Pripravljena sem pomagati s kakršnimi koli podatki.
Pred dvema mesecema, sem tudi sama v Kovorju našla tavajočega Bernija, ki smo mu uspešno našli njegove lastnike.

Manca

Logiran
manetka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #32 : torek, 23.03.2004 : 20:41:38 »

Ravno prihajam iz ogleda izgubljene bernke.
Psička je zelo prijazne in crtljive narave, precej igriva Grin.
Tukaj naokrog smo povprašali že vse lastnike te pasme, če se je komu izgubila psička, vendar neuspešno.Oglasi so bili že na radijskih postajah. Ima tukaj kdo še kakšno idejo, kaj je mogoče še storiti? Res pa je, da psička nima nobenih oznak po katerih bi bilo mogoče najti lastnika. Upam, da se le ta najde.  Undecided
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #33 : torek, 23.03.2004 : 21:15:44 »

Povprasajte se na veterinarskih postajah, lahko nalepite tudi plakate z njeno sliko, ce imate kje v blizini zavetisce poklicite se tja! lp
Logiran

ostrzek
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #34 : torek, 23.03.2004 : 21:31:56 »

Za gorenjsko je zavetisce Perun na Jesenicah, mogoce je kdo ze tam spraseval?

Kot je rekla kajci: plakati, plakati, plakati - s sliko. Obesite jih na mesta, kjer se gibljejo "normalni" (beri: nekinoloski) ljudje: poste, trgovine,GOSTILNE... Deluje, verjemite mi!

Poklicite Mojco Sajovic, predsednico kluba za bernce. Gospa je zlata in ima veliko podatkov o lastnikih berncev.

Ne obupajte! Lastniki zacnejo svojega kuza iskati po tednu ali vec, ko ugotovijo, da ne bo sam prisel domov! Med tem pa je, po mojih izkusnjah, kuza lahko tudi ze 20 km dalec!

Obvestite se jesenisko in ljubljansko drustvo za zascito zivali!

Drzim pesti! Sporocite prosim!
Logiran
ostrzek
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #35 : torek, 23.03.2004 : 21:41:02 »

Evo nekaj kontaktov:
Perun: 041/666 187
DZZZ Ljubljana 041/751 722
DZZZ Jesenice 041-585-913 (delavniki od 19 do 20 ure)
Medicovet Kranj: 04/2358260
Slovenski klub za bernske plansarje:
http://www.homestead.com/SKBPP/

Veliko srece!
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #36 : sreda, 24.03.2004 : 12:34:39 »

Definitivno sporočite podatke Mojci Sajovic!!! In upam, da boste nove ali stre lastnike uspešno našli!!!
Sporočte mi!!! Lips Sealed
Logiran
manetka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #37 : sreda, 24.03.2004 : 13:23:29 »

Hvala za toliko informacij vsem!!! Plakati so bili že polepljeni tukaj na vseh bolj izpostavljenih mestih. V zavetiščih so se najditelji tudi že zanimali. Psička je bila pregledana tudi pri veterinarju, kjer so ugotovili, da čipa res nima:( najbrž ni bila cepljena niti proti steklini. Ne vem točno katerega datuma so začeli novim psom sploh vstavljati čipe obvezno? Npr. moja psička starosti 8 mesecev ga že ima.
Najdena bernka pa po videzu, igrivosti nima več kot leto.
V primeru, da se pravi lastnik ne bo našel, bo psički potrebno najti novi dom. Njeni najditelji so lastniki ravno tako psičke bernke, ki je zdaj precej ljubosumna na nesrečnico. Če bi sama imela možnost imeti še eno takšno psičko, bi jo obdržala, saj bi se najbrž z mojo bernko, ki je približno enake starosti odlično razumeli.
Je med vami mogoče kakšen kandidat, ki bi jo želel imeti, in ustrezno skrbeti zanjo?
LP Manca

Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #38 : sreda, 24.03.2004 : 14:12:51 »

Upam, da se bo res najdel nekdo, ki bo lahko za psičko ustrezno skrbel. Podatke sem že posredovala Mojci Sajovic-predsednici kluba SKBPP Undecided
Logiran
manetka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #39 : sreda, 24.03.2004 : 14:17:51 »

No tudi jaz Smiley no sj vseeno bo pa dobila od obeh:)
hvala za prijaznost OKS
Imaš tudi sama bernca? Predvidevam.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #40 : sreda, 24.03.2004 : 15:33:17 »

Zivjo manetka,

Mojca je preko mailing liste "pesjan" razposlala okrog obvestilo o najdeni bernki in dovolila sem si ga obesiti na portal. Povazava na obvestilo je s prve strani mojpes.neta. Upam, da je to v redu, psicki pa zelim cim hitreje odhod v stari dom ali dobre posvojitelje, ce starih lastnikov ne boste nasli.
Logiran

ostrzek
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #41 : sreda, 24.03.2004 : 17:04:41 »

Hoj!

Za taksne informacije ni problema, tudi sredi noci! Wink

Kar pa se tice cipiranja pa so, po mojih informacijah, cipirani vsi psi, cepljeni proti steklini, ki so bili skoteni po 1.1.2003. Za tiste, ki so bili cepljeni v Kranju in Kamniku sem 100%, da to drzi. Za druga mesta oz. obcine pa ne vem. Res pa je tudi to, da smo pri labradorcku, ki smo ga nasli pred kaksnim mesecem, iskali cip vsaj kaksnih 15 minut. Prvi citalec cipa sploh ni zaznal, z drugim pa smo cip le nasli, ampak ne na vratu, temvec skoraj med prvimi tackami. Skratka, ce ne bi bil veterinar tako vztrajen, bi jaz z dolgim nosom (in kuzonom v avtu) odkorakala domov. Vec imas v temi o cipiranju, v rubriki oprema, predpisi,..

Da ne zabluzim prevec: tudi ce lastnika nikakor ne boste nasli, ne bodite prevec obupani, berncki so se vedno pasma, za katere se da dokaj hitro najti dobre nove lastnike. Ce vam res ne bo uspelo, pa se mi javite in bomo malce pomagali. Wink Kaksna slikica bo dobrodosla!

Se nekaj! Ce najdete lastnika! Ali se mu boste (lepo prosim) obesili na glavo tako zelo, da bo imela psicka naslednji dan ovratnico s telefonsko stevilko? PROOOOOSIM!  (da ne bom samo jaz tista, ki morim ljudi).

Se vedno drzim pesti!

Jana:  Kiss

lp ostrzka
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #42 : četrtek, 25.03.2004 : 10:39:32 »

žIVJO MANETKA!!!
vsa pohvala za trud! Tudi sama sem lastnica bernca in prav dobro poznam Mojco, zato sem prepričana, da bo dala vse od sebe.  Grin Shocked
Ko najdete lastnika (po pravici povedano si bolj želim, da bi psički našli precej bolj skrbne lastnike), če ga...se mu nujno obesite na vrat, da bo psičko cepil  Angry in ji na ovratnico namestil svoje podatke...če pa misli še naprej tako ravnati z njo (mislim Halllooo, da je tudi poišče ne!!! Huh Huh Huh)...upam, da boste pri iskanju kar se da uspešni. Tudi sama sem za pomoč vedno na voljo!!!
Logiran
AlesKo
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 130


« Odgovor #43 : nedelja, 04.04.2004 : 12:08:45 »

Mislim da sta Baja in naša Basha sestrici. Enako sta stari, full sta si podobni, Basha pa ima enako odejico in igračko, ki jo je dobila ko smo jo šli iskat.  Alkra kje si kupila Bajo?


http://www.geocities.com/alesko2004/basha.html

http://www.geocities.com/alesko2004/basha.jpg

[slika spremenjena v povezavo; Jana]
Logiran
AlKra
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 7


« Odgovor #44 : nedelja, 04.04.2004 : 12:36:19 »

Zagotovo tam kot ti. Tudi ime vaše psičke poznam ... Vidim, da je Bashina fotka posneta še na rojstnem dvorišču - najbrž se ne motim.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 172   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: bernski planšarski pes - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines