mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 17:52:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: bernski planšarski pes - čvek
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 172   Dol
Natisni
Avtor Tema: bernski planšarski pes - čvek  (Prebrano 244806 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
AlesKo
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 130


« Odgovor #60 : sreda, 07.04.2004 : 09:00:48 »

ja naša grize že od majhnega, res pa da vse manj, ker jo poskušamo tega počasi odvajati. Po stopnicah sem jo nosil tam do eno 4 meseca potem pa je postala pretežka, da bi jo še lahk. Sej če stopnic ni veliko potem ni takšen problem.
Logiran
AlesKo
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 130


« Odgovor #61 : sreda, 07.04.2004 : 09:02:52 »

drugače sem pa legko od Timbe videl na internetu. Mislim, da so bile slike na strani od kluba bernskih plašnarjev. So bli vsi lepi, še posebej Bella.
Logiran
Janja&Timba
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 4


« Odgovor #62 : sreda, 07.04.2004 : 21:05:09 »

na internetu sem jo našla, prav na tisti strani od kluba

mi moramo pa kar paziti da ne gre kje po stopnicah, ker jih je kr neki okrog hiše

Aleš, kje pa spi tvoja Basha (ce se ne motim ji je tako ime)? Imaš  posebej prostor zanjo?
Logiran
AlesKo
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 130


« Odgovor #63 : četrtek, 08.04.2004 : 15:17:10 »

Hja že od vsega začetka spi v isti sobi kot jaz iz punca. Sva ji zrihtala par poušterčkov tko po tleh, drugače pa proti jutrui največkat pride kar k nama v posteljo. Sva jo malo preveč razvadila se mi zdi  Smiley Kje pa tvoja spi?
Logiran
Janja&Timba
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 4


« Odgovor #64 : petek, 09.04.2004 : 20:08:32 »

V spodnjih prostorih hiše ima svoj kotiček, ker v stanovanje pač ne sme, ker je že zdaj prevelika, vendar mislim da ji kar ustreza, najbolj pa je vesela, ko je lahko zunaj na vrtu ....igra se z vsako stvarjo, ki jo dobi v gobček, ima namreč veliko energije tako da se čez dan z njo veliko sprehajamo naokrog...problem je le še ovratnica...jo navajamo počasi nanjo!!
Logiran
Maxi
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 19


« Odgovor #65 : sreda, 28.04.2004 : 07:42:44 »

Najprej en lep pozdravček vsem!! Wink
Mogoče ste to temo že obdelali ampak ker sem nova tukaj, sem se kljub temu odločila za vašo pomoč....
Smo "novopečeni starši" ljubkega malega dvomesečnega bernija Cheesy in ker sem že zelo veliko zasledila o nevarnosti  displazije kolkov me zanima kako lahko v njihovi mladosti  vplivamo na to, da ne pride do tega?
Za odgovor se vam najlepše zahvaljujem prosila bi vas pa še za pomoč pri prehrani-kolikokrat na dan naj bi se mladega kužka hranilo in katera hrana je najboljša zanj....  

Hvala vam za vaše odgovore in lep pozdrav!!
Logiran
Maxi
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 19


« Odgovor #66 : četrtek, 29.04.2004 : 12:05:35 »

Naj mi kdo odgovori!! Cry Prosim, vem da je že dolgo tega odkar ste bili pod to rubriko, pa vendarle.........prooooooosim!!!!!!!!

Pozdravček!! Smiley
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #67 : četrtek, 29.04.2004 : 12:46:17 »

http://www.mojpes.net/forum/index.php?board=7;action=display;threadid=367
tu boš našla temo o displaziji, zagotovo tudi kak nasvet.
Če ste kupili rodovniškega bernija, kar srčno upam glede na splošno zdravstveno stanje te pasme pri nas, potem ste dobili ali bi morali dobiti prijazno skripto v kateri so nasveti za novo pečene lastnike bernijev  Wink.
Osnovno pa je da ne hodi gor in dol po stopnicah, da je gibanje torej sprehodi zmerno, da ga hraniš s kvalitetno hrano ki mu bo pomagala pri rasti ...... pa še kaj bi se našlo, to pa boš našla v literaturi.

Uživaj  Grin Wink

LP Noli

Logiran
AlesKo
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 130


« Odgovor #68 : četrtek, 29.04.2004 : 12:47:21 »

Pozdravljena nova lastnica bernca.
Mislim, da si se odločila prav, ker si si izbrala bernija. ti psi ti kmalu globoko zlezejo pod kožo. Kar se pa tiče displazije je pa stvar naslednja: Kolkr sem se pogovarjal z veterinarji so v osemdesetih odstotkih za displazijo krivi geni, 20 odstotkov pa vzgoja in ravnanje z psov. Če imaš rodovniškega psa in če so starši imeli dobre izvide potem se ti ni treba pretirano bati, da bi jo imel tudi tvoj berni, je pa res, da lahko kje kakšen gen tudi preskoči. Pri vzgoji je treba paziti, da psa prve mesece ne izpostavljaš pretiranim obremenitvam (recimo dolgotrajnemu teku za kolesom, pregrobi igri z drugimi psi (da jo recimo en preveč valja okoli ipd.) , zelo priporočljivo tudi je, da ga če imate več stopnic, nosiš. Sam sem mojo bernko nosil po sotpnicah  do četrtega meseca, potem pa je postala pretežka.
Za hano rpavijo, da če jim daješ veterinarkso hrano v predpisanih količinah (Eukanubo, Hills, Royal Canin ipd), da imajo noter vse, kar potrebujejo za rast, je pa po mojemf ajn če pes je še kaj drugega kot samo kupljeno hrano. Pri na simamo tako, da dobi enkrat ali dvakrat briukete, ostalo pa kuhano hrano (makarone, ribe...). Sicer si pa lahko vse o tem in drugem prebereš na internetni  strani Kluba bersnkih plašnarskih psov. Naslov je www.homestead.com/skbpp (glej rubriko Dobili smo mladička).

Tolk. Upam, da sem bil dovolj izčrpen
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #69 : četrtek, 29.04.2004 : 12:57:57 »

No, lepo, da je med nami spet nov lastnik bernija. Mislim, da si vse pomembne informacije lahko prebereš na internetu (stran SKBPP)...,sama mislim, da je najpomembnejše, da daješ mladičku hrano 3x dnevno(do 1 leta). Sama sem mu dajala zjutraj mlečen obrok (medolino, rižolino, keksolino), 1x na teden tudi rumenjak z mlekom(obvezno brez beljaka), popoldne in zvečer pa različno hrano: briketi (primerni za mladiče velikih pasem-priporočam ti Royal Canin in nikakor ne Hillsa), konzerve za mladičke, zelenjavo, makarone, občasno ribe (tune, sardine), sadje...in tudi kakšen goveji repek za posladek! Izogibaj se predvsem hrani z veliko maščob in kalcija...ker že tako prehitro rastejo!
Pri hoji se izogibaj skakanjo iz višine in čez ovire in teku v diru!Po stopnicah ga nosi vsaj do 6 meseca! Jaz sem svojega do 8 meseca, potem pa je imel 45 kil in to ni bilo več mogoče! Upam, da sem ti vsaj malo pomagala, drugače pa mi lahko pošlješ kakšen meil na privatni naslov!
Urša Wink
Logiran
Maxi
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 19


« Odgovor #70 : petek, 30.04.2004 : 07:01:05 »

Ste me pa razveselili z vasimi podatki..............najlepša vam hvala,.....
Zdaj pa tole........skoraj vsi ste zagovorniki bernijev z rodovnikom.........naj vam povem, da na žalost naš kužek nima rodovnika Sad......pa čeprav jaz ne dam veliko na rodovnike.....ampak očitno to pri berncih še kako pride v poštev.........vsaj kar se njihovih kolkov tiče...........čeprav sem nekje prebrala, da te bolezni nimajo le ti psi, ampak tudi drugi: ovčarji, rotweilerji........zlati prinašalci...........(jih poznam kar nekaj, pa nobeden nima teh problemov)...
Kar se pa našega malčka Kiss tiče je pa tako.........njegov oče prihaja iz legla z rodovnikom vendar je bil 9 v leglu.....rodovnik naj bi jih pa dobilo le 6, kajne?? Vendar sem njegovega očka in mamico videla in moram reči da sta res lepa psa...in nikoli nista imela kakršnih koli omenjenih problemov..........upam, da bo tudi naš kuža "zmagal", kar se tega tiče.........zaenkrat mu gre kar lepo....giblje se toliko kolikor sam hoče........je zdravo hrano...in tudi veterinar nam je dal preventivno neke vitaminčke kot dodatek pri prehrani za zdrave sklepe.......
Upam, da do teh problemov ne bo nikoli prišlo, ampak saj veste ko je enkrat toliko govora o  displaziji kolkov pomisliš na vse mogoče........
Zaenkrat vam hvala, pa upam da se še kej "beremo"!! Smiley
Logiran
nikar
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 38


« Odgovor #71 : petek, 30.04.2004 : 07:56:38 »


Kar se pa našega malčka Kiss tiče je pa tako.........njegov oče prihaja iz legla z rodovnikom vendar je bil 9 v leglu.....rodovnik naj bi jih pa dobilo le 6, kajne??

Kolikor je meni znano, dobijo rodovnik vsi mladiči v leglu. Tisto o tem da rodovnik dobijo samo prvi 3,6,.. je pa navadna laž.
Pa saj, važno je da bo tvoj Bernček zdrav. Cheesy
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #72 : petek, 30.04.2004 : 11:24:01 »

jp!!!! DEFINITIVNO JE TAKO, DA VSI MLADIČKI V LEGLU DOBIJO RODOVNIK...ČE SO TI VZREDITELJI REKLI KAKO DRUGAČE JE TO PRAVA LAŽ!!! Angry VRJETNO SE JIM NI LJUBILO PELJATI STARŠE NA SLIKANJE KOLKOV, VZREJNI PREGLED, OCENO ZUNANJOSTI, ALI PA SO BILI STARŠI NERODOVNIŠKI.
RAZLIKA MED RODOVNIŠKIM IN NERODOVNIŠKIM BERNIJEM PA JE PREDVSEM V ZDRAVSTVENEM POGLEDU. NAMREČ PRI RODOVNIŠKIH (KJER IMAJO STARŠI OCENO KOLKOV IN KOMOLCEV A1) NI MOŽNOSTI, DA SE MLADIČKI RODIJO S KOLČNO DISPLAZIJO...SEVEDA PA JO LAHKO TAKO KOT NERODOVNIŠKI DOBIJO KASNEJE! NERODOVNIŠKI PSI NAJ BI BILI TUDI BOLJ NAGNJENI K SLEPOTI (TO IZKUŠNJO IMA KOLEGICA, KI JE PSIČKO PRIPELJALA IZ MADŽARSKE)...
UPAM, DA JE TVOJ PSIČEK ZDRAV!!!
DRUGAČE PA TI SVETUJEM, DA TAKOJ PREKINEŠ Z DODAJANJEM VITAMINOV Undecided KAJTI TE PSI ŽE TAKO PREHITRO RASTEJO IN DOBIJO VSE VITAMINE IN MINERALE S HRANO (ČE JE RAZNOLIKA)...ČE PA IMAJO V MLADOSTI PREVEČ KALCIJA LAHKO TO KASNEJE POVZROČI DISPLAZIJO KOLKOV!
LAHKO SE OBRNEŠ PO KAKŠEN NASVET K MOJCI SAJOVIC-PREDSEDNICI KLUBA BPPS, KI TI BO ZAGOTOVO POMAGALA. PROSI JO NAJ TI PO POŠTI POŠLJE KNJIŽICO O MLADIČKIH BERNCEV!
UPAM, DA SEM TI POMAGALA  NASVETOM!
Logiran
Maxi
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 19


« Odgovor #73 : petek, 30.04.2004 : 12:07:15 »

Hvala ti za tvojo informacijo.......ne vem potem od kje ljudem informacija da samo prvih 6 dobi rodovnik....mogoče zato ker vsi mladički z rodovnikom, ki se skotijo-jih dajo na pregled in že majhno odstopanje lahko pomeni, da kužek ne dobi rodovnika....ni tako?
Drugače mu pa ne dajem nikakršnih vitaminčkov v prehrano.....ker nas je veterinar opozoril na to, da vitamini s kalcijem lahko škodijo, saj se že tako hitro razvijajo....mogoče sem se prej narobe izrazila....dobiva samo nekak dodatek k prehrani, ki naj bi naredilo nekakšno oblogico čez sklepe.....baje, da pomaga....ker so mi to svetovali tudi nekateri vzreditelji.....
Upajmo na najboljše, da naš sonček Kiss doživi visoko starost!!!! Wink
Logiran
AlesKo
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 130


« Odgovor #74 : sobota, 01.05.2004 : 11:05:02 »

Ja tako je. Če je manjše ali večje odstopanje od predpisanih lastnosti pasme potem ne dobi rodovnika. To se lahko hitro zgodi zato ni rečeno, da tvoj berni ni tak kot bi moral biti. Glede rodovnika pa niti meni ni jasno kako je s tem. Ponekod piše, da lahko dobi rodovnik samo prvih šest psov ostali pa samo v izrednih primerih (posebno prošnjo vzreditelja), ponekod pa, da ga lahko dobijo vsi, ki izpolnjujejejo pogoje pasme. Bi bilo treba malo na Kinološko zvezo pogledat kako je s tem.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 172   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: bernski planšarski pes - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines