mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 04:41:49

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: bernski planšarski pes - čvek
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 172   Dol
Natisni
Avtor Tema: bernski planšarski pes - čvek  (Prebrano 244835 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
AlesKo
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 130


« Odgovor #75 : sobota, 01.05.2004 : 11:10:43 »

Drugače se je vedno fajn pozanimat o podatkih o starših, ker je veliko vzrediteljev, ki jih vzrejajo na črno. Tam pa nikoli ne veš kaj dobiš. Sam sem šel recimo pogledat enega bernija  v Šmartno pri Celju pa mi je tip ponujal eno psico, za katero je v oglasu napisal, da je stara tri mesece, v resnici pa je bila stara tri leta. Največja fora je bla v tem, da je bila res tako majhna kot bi bila stara tri mesece (verjetno je bila  podhranjena ali pa je bila kakšen mešanec podoben berniju) in da bi me to skorja zavedlo. Šele potem, ko sem mu rekel naj mi pokaže rodovnik sem videl, da je v resnici stara tri leta, pa še to je vprašanje ali je bila res, ker je bil rodovnik nek madžarski. Po mojem je bil kar ponarejen. Skratka treba je pazit, kje in kaj kupuješ.
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #76 : sobota, 01.05.2004 : 13:10:36 »

AlesKo, naj te opozorim da tvoja psička prihaja iz legla 12 in imajo vsi rodovnik Wink. Tako da tega o prvih šest že nekaj časa ni več. Če imata oba starša rodovnik in imata vzrejno dovoljenje, paritev je bila prijavljena, prav tako leglo, ki ga vzrejni referent pogleda, potem dobijo vsi rodovnik  Wink.

Maxi, to da starši tvojega kužka nimajo problemov lahko trdiš le če imata oba slikane kolke in slike pokažejo da nimata displazije. Veliko ljudi ne ve kako izgleda hoja psa z displazijo in zato brez slik tega nikar ne trdi!! Če slučajno lastniki obeh psov tega niso preverili potem se laiku z lahkoto zdi da je vse OK. Ravno v tem je problem vzreje nerodovniških psov, ker seveda nihče ne preverja zdravstvenega stanja staršev, prav tako ni pregledan zunanji izgled in ne karakter, ki lahko zelo odstopa od pasemskega standarda.

Samo tako kot razveseljivo novičko: na vzrejnem pregledu berencev so ugotovili, da psi, ki so bili pripeljani na pregled, poleženi po letu 2000, nimajo displazije. V upanju, da so vsi vodniki prinesli originalne rentgenske slike, čestitam vsem prizadevanjem za zdravo pasmo  Grin.

LP Noli
Logiran
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #77 : sobota, 01.05.2004 : 13:29:24 »

Glede rodovnika mislim, da ga dobijo vsi psi v leglu, kajti v leglu, od koder prihaja moja psička je bilo 11 mladičev, pa so rodovnik dobili vsi. Smiley
Lp
Logiran
AlesKo
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 130


« Odgovor #78 : sreda, 05.05.2004 : 08:19:31 »

Noli res je. Mi mi pa jasno, kako je, če recimo edne od mladičev ne izpolnjuje vseh predpisanih pravil za pasmo. Potem rodovnika ne dobi?
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #79 : sreda, 05.05.2004 : 08:31:49 »

Ja tako je Alesko! Če mladič ne ustreza standardom pasme kjlub temu, da imata oba starša rodovnik, potem ga mladiček ne dobi, ampak to se zgodi zelo redko!
Logiran
conte
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 32


« Odgovor #80 : sreda, 05.05.2004 : 13:09:05 »


Samo tako kot razveseljivo novičko: na vzrejnem pregledu berencev so ugotovili, da psi, ki so bili pripeljani na pregled, poleženi po letu 2000, nimajo displazije. V upanju, da so vsi vodniki prinesli originalne rentgenske slike, čestitam vsem prizadevanjem za zdravo pasmo  Grin.

LP Noli

Na vzrejnem je Mojca že izločila vse problamatične bernije, displazije je pa kar precej. Kar se pa problema rentgenskih izvidov tiče, se pa pozanimaj na strokovnem svetu KZS o pritožbah na klub SKBPP. Stanje ni tako rožnato kot se prikazuje   Shocked Shocked    pozdrav conte
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #81 : sreda, 05.05.2004 : 19:58:22 »

Kolikor jaz vem dobijo vsi mladici rodovnik, tudi tisti, ki odstopajo od standarda. Zdi se mi, da tem mladickom ze v rodovnik napisejo vzrejno prepoved. Nekaj podobnega velja (oz. je veljalo) za bele bokserje. Ce slucajno velja drugace za bernce bi res rada vedela Huh lp
Logiran

conte
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 32


« Odgovor #82 : sreda, 05.05.2004 : 20:44:31 »

Vsi bernci dobijo rodovnike brez vpisanih pripomb, vzrejna komisija pa odloča o dovoljenjih. Teorija in predpisi so eno, praksa pa drugo. Če dobro poznaš pasmo in standarde, bi si ogledala vzrejni pregled in ugotovila zakaj v SKBPP (pravijo da več kot 200 psov) nimajo niti ENEGA šampiona.  Tongue      lp conte
Logiran
AlesKo
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 130


« Odgovor #83 : četrtek, 06.05.2004 : 07:51:55 »

Če je to res, je to malo čudno. Če kupiš rodovniškega pač pričakuješ, da ustreza vsem merilom in da boš zanj dobil tudi vzrejno dovoljenje (razen če ne gre za displazijo, za katero noben ne more vedet ali jo bo pes imel ali ne), tak pa je potem skoraj isto kot če bi kupil nerodovniškega psa.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #84 : četrtek, 06.05.2004 : 08:14:28 »

Citat
Vsi bernci dobijo rodovnike brez vpisanih pripomb, vzrejna komisija pa odloča o dovoljenjih.

Okidoki! Smiley

Citat
Če dobro poznaš pasmo in standarde, bi si ogledala vzrejni pregled in ugotovila zakaj v SKBPP (pravijo da več kot 200 psov) nimajo niti ENEGA šampiona

A to leti name? O berncih nimam pojma, zmotilo me je le to, da nekateri se vedno verjamejo, da pes ne dobi rodovnika zato, ker je bil 6, 7, 8 v leglu in podobno! Undecided lp
Logiran

Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #85 : četrtek, 06.05.2004 : 09:28:14 »

Na vzrejnem je Mojca že izločila vse problamatične bernije, displazije je pa kar precej. Kar se pa problema rentgenskih izvidov tiče, se pa pozanimaj na strokovnem svetu KZS o pritožbah na klub SKBPP. Stanje ni tako rožnato kot se prikazuje   Shocked Shocked    pozdrav conte

Ne me linčat  Wink, novico sem prebrala in se mi je zdelo fino jo objaviti tudi tu  Roll Eyes. Zakulisnih igrc in morebitnih razprtij ne poznam, zato tudi nimam pravice soditi. Zelo pa sem razočarana, če je ta novička res dezinformacija  Huh.


AlesKo: mislim da to, da imaš rodovnik, še ni in ne more biti garancija, da dobiš vzrejno, ker kolikor jaz vem se lahko marsikatera napaka (tudi lepotna, ne samo zdravstvena) pokaže šele ko pes odraste. Kot je naprimer nepravilna obarvanost. Zagotovo je obarvanost tvoje psičke danes nekoliko drugačna, kot je bila pred dvemi meseci in do njene odraslosti se bo še spremenila, tudi morda njen ugriz ni pravilen, ali pa stoja ni oz. ne bo takšna kot jo predvideva standard, tako da to, da ima rodovnik, naj bi bila garancija kakšen bo pes ko odraste (značajsko in vizuelno), ne pa da boš lahko imel leglo rodovniških mladičev  Wink

pa lep deževen dan vsem skupaj
LP Noli
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #86 : četrtek, 06.05.2004 : 09:28:40 »

V leglu dobijo rodovnike vsi psi, ki ustrezajo standardom!!! Letos so na vzrejenem pregledu dobili dovoljenje vsi psi (mislim da 37), ker ni nihče imel izklučujoče napake!Displazija kolkov pa se pri psih skotenih po letu 2000 ni pojavila!!! Grin
Drugače pa je v Sloveniji kar nekaj šampionov (2 ki sta dobila naziv šampiona mladih pa tudi osebno poznam), kakšno je stanje pri odraslih ne vem!
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #87 : četrtek, 06.05.2004 : 09:43:52 »

Če je to res, je to malo čudno. Če kupiš rodovniškega pač pričakuješ, da ustreza vsem merilom in da boš zanj dobil tudi vzrejno dovoljenje (razen če ne gre za displazijo, za katero noben ne more vedet ali jo bo pes imel ali ne), tak pa je potem skoraj isto kot če bi kupil nerodovniškega psa.
S tem se pa ne bi strinjala... Roll Eyes Ce kupujes rodovniskega psa ga obicajno kupujes zato, ker ti je pasma tako ali drugace vsec, rodovnik pa ti daje neko "garancijo", da je/bo pes zdrav, oziroma brez nekih dednih bolezni (saj gre za nacrtno vzrejo, pri kateri se izloca neprimerne, bolne,... pse), ki so obicajne pri nekontrolirani - nerodovniski vzreji.

Ce se odlocas za razstavnega ali vzrejnega psa (za katerega bo potrebno odsteti nekoliko vec denarja) in si dovolj zgoden pri dogovorih, bos najverjetneje dobil enega izmed boljsih mladicev v leglu - vsakemu normalnemu in vestnemu vzreditelju je v interesu, da v kolikor ve, da se bodo psi njegove vzreje pojavljali na razstavah, bodo to dobri psi, saj mu predstavljajo nekaksno "reklamo". Dober vzreditelj bo kupcu psa, prodanega kot psa z razstavnim potencialom, ki se bo kasneje izkazal za neprimernega za razstave (napacen ugriz, manjkajoci zobje,... in ostale napake, ki se lahko pojavijo kasneje pri odrascanju, in jih pri mladicu ni moc videti) pripravljen vrniti polovico kupnine ali ponuditi drugega mladica.

Ce pa zelis "pet puppy" mladica, ki bo (obicajno) nekoliko cenejsi bos pac dobil nekaj povprecnega, od katerega ne mores pricakovati cudezev. Pri nekaterih pasmah, kjer se vcasih skotijo psi, za katere se ze od rojstva ve, da ne bodo primerni za razstave in/ali vzrejo (beli bokser, dalmatinec s plavim ocesom ali nepravilno barvo pik, nepravilno obarvan bradati skotski ovcar, nepravilno obarvana doga - npr. mesanje tigraste in harlekin ali podobno, itd...) bos ravno tako lahko psa kupil kot "psa za na kavc", ki bo sicer po izgledu (obliki Grin) in karakterju povsem primeren predstavnik svoje pasme, zal pa zaradi obarvanosti ne bo za razstave in/ali vzrejo. Bos pa zanj tocno vedel kdo so bili predniki, kako so izgledali, kaksne bolezni so (eventuelno) imeli, koliksna je bila stopnja displazije - saj se ta v vecini primerov delno ali v celoti deduje...

Mislim, da se najveckrat pojavlja ta problem, da bi vsi zeleli imeti psa izbrane pasme cimceneje, malo da ne zastonj, potem pa se od njega pricakuje (ker ima seveda rodovnik Huh Roll Eyes), da bo pobiral lovorike na razstavah, bil uspesen vzrejni pes, skratka "waaaw"... Lips Sealed Pa ne bi tega napisala, ce ne bi vedela za kar nekaj takih primerov in ne dvomim, da niso edini...

conte,
ker vem, da se odlicno spoznas na bernije in verjetno dobro poznas predstavnike te pasme v Sloveniji, bi te zelela povprasati, ce so v Sloveniji morda kaksni psi iz uspesne italijanske psarne "Degli Antichi Mulini"? Na vecini razstav (pa tudi specialk za svicarje) sem namrec opazila, da predstavniki te psarne posegajo po vseh najvisjih mestih.
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #88 : četrtek, 06.05.2004 : 09:50:09 »

Sally!
Pri nas lahko najdeš samo potomce psov in psic iz psarne Antichi Mullini iz Udin. Imajo zares lepe pse in dajo ogromno denarja in truda za razstave. Tudi sama sem se zanimala za nakup mladička iz njihove vzreje, pa je bilo potrebno za pet puppyja čakati pol do 1 leta, za razstavnega pa do dve leti. In to se mi je zdelo odločno preveč...tudi cena je bila seveda temu primerna! Drugače pa ima prijateljica mladička katerega oče prihaja iz te psarne v Udinah...
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #89 : četrtek, 06.05.2004 : 10:28:48 »

Citat
Vsi bernci dobijo rodovnike brez vpisanih pripomb, vzrejna komisija pa odloča o dovoljenjih

Citat
V leglu dobijo rodovnike vsi psi, ki ustrezajo standardom!!!

Kaj zdaj? Dobijo vsi ne glede na izgled ali le tisti, ki ustrezajo standardu! Govorim o rodovnikih ne o vzrejnih dovoljenjih! lp
Logiran

Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 172   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: bernski planšarski pes - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines