mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 23.05.2024 : 18:18:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: bernski planšarski pes - čvek
Strani: 1 ... 133 134 135 136 137 [138] 139 140 141 142 143 ... 172   Dol
Natisni
Avtor Tema: bernski planšarski pes - čvek  (Prebrano 246601 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
rožica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 420


« Odgovor #2055 : ponedeljek, 09.01.2006 : 12:44:45 »

Živjo!

Lepo, da si se oglasila. Sicer te še ne poznam, samo vem, da imaš Oksa! Cheesy Midva z Atosom prideva na razstavo-v soboto dopoldne in potem na specialko.  Wink Se vidimo!

Lp, Urša
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #2056 : ponedeljek, 09.01.2006 : 14:49:06 »

Mojca je obveščena,če ima psička nov dom pa ne vem-je rekla(Mojca) da bo Urša(icey) poklicala tja in se pozanimala.
V soboto pridem,verjetno pa z mano tudi Rina,ker je ne moram pustit doma.

Lp,Nina
Logiran
scythe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 430


« Odgovor #2057 : ponedeljek, 09.01.2006 : 17:33:46 »

No, pa še ena slaba novica...
Danes sem prejela mail od kolegice, ki dela v Društvu za zaščito živali Ljubljana. In mi sporoča, da se pri njih nahaja bernska planšarka Zarja, stara 1 leto.
Kaj več podatkov zaenkrat ne vem - ampak delam na tem, da bi izvedela čimveč.

Kako veliko bernijev je v zadnjem času v zavetiščih.....   Sad
Logiran
Štefko26
novinec
*
Sporočil: 49


WWW
« Odgovor #2058 : sreda, 11.01.2006 : 19:00:34 »

Čer vsem skupajm, malo sva izsostajala z greenam od vasih debat, mal spremembe na delovnem mestu, tako da tudi čas ni veliko dopušal da bi kar koli povedala kaj se nama dogaja. Green je mel tudi malo problemov, saj smo mislili da ima raka vendar se je na srečo vse lepo izteklo, dečko je sedaj v 10 mesecu in ima ze visino 70 cm poleg tega pa se bliza točki 60 kg. Tako da ker raste in raste, v primeru da bodo kaksne želje se lahko ponovno kje dobimo, l.p. pa uspešno v letu 2006 in veliko pasjih užitkov z vašimi ljubljenčki,

Nejc & Green
Logiran
scythe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 430


« Odgovor #2059 : četrtek, 12.01.2006 : 07:47:18 »

Danes sem prejela mail od kolegice, ki dela v Društvu za zaščito živali Ljubljana. In mi sporoča, da se pri njih nahaja bernska planšarka Zarja, stara 1 leto.
Kaj več podatkov zaenkrat ne vem - ampak delam na tem, da bi izvedela čimveč.

Na srečo je bila ta informacija napačna!  Cheesy Prijateljica se je zmotila, kajti ta bernka ima doma in super lastnico.  Wink
Logiran
spuppisf
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 237


« Odgovor #2060 : četrtek, 12.01.2006 : 12:05:55 »

Živjo!

Lepo, da si se oglasila. Sicer te še ne poznam, samo vem, da imaš Oksa! Cheesy Midva z Atosom prideva na razstavo-v soboto dopoldne in potem na specialko. Wink Se vidimo!

Lp, Urša

No, se vidimo tam. Oglasite se kaj na naši stojnici - sicer pa sponzoriramo specialko berncev, tako da nas ne boste mogli zgrešiti.
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #2061 : četrtek, 12.01.2006 : 12:19:18 »

Puppa!
Predvidevam, da delaš pri Ag kaj?
No, vsekakor se vidimo, ker sama delam na stojnici SKBPP!
Logiran
Marc
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 121


« Odgovor #2062 : četrtek, 12.01.2006 : 21:57:39 »

Eno vprašanje. A noter na razstavo lahko pridejo samo tisti psi ki nastopajo, ali lahko tudi obiskovalci pridemo skupaj s svojim psom. Predvidevam, da je vstop dovoljen samo nastopajočim, pa vseeno vprašam. LP
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #2063 : četrtek, 12.01.2006 : 22:07:39 »

Načeloma spuščajo notri,moraš pa imet s sabo knjižico (dokaz,da je cepljen-steklina).Lahko se zgodi,da te tudi ne bodo pustili.Tako da če ga lahko pustiš doma(da ne bo cel dan sam),ga raje pusti.Rina bo z mano,saj bi bila doma ves čas sama(beri:ni nobenega doma).Imamo pa tudi pripravljenih par izgovorov,če knjižica ne bo dovolj Roll Eyes  Wink
Bom pa tam nekje okrog bernskega kotička,sigurno pa bo zraven Atos in Rina seveda Wink

Se vidimo!

LP;Nina
Logiran
spuppisf
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 237


« Odgovor #2064 : petek, 13.01.2006 : 10:18:49 »

Puppa!
Predvidevam, da delaš pri Ag kaj?
No, vsekakor se vidimo, ker sama delam na stojnici SKBPP!

Jap. Cheesy
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #2065 : petek, 13.01.2006 : 10:59:04 »

Ojla Sergeja...midve se pa že poznava...he he...svet je res manjši kot se zdi! Skratka stojnica bo kot vedno polna, zanimiva in definitivno vredna obiska....Za čvek bo pa tako ali tako več kot dovolj časa....
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #2066 : nedelja, 15.01.2006 : 22:48:03 »

Čestitke vsem za dosežene nazive na sobotni razstavi...
Logiran
scythe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 430


« Odgovor #2067 : nedelja, 15.01.2006 : 23:47:05 »

Čestitke tudi v mojem imenu....  Cheesy


Drugače pa me nekaj zanima - če ima kdo kakšne dodatne informacije/nasvete.
Kakor je najbrž že mnogim znano, je moj Astor pravi hiperaktivec. Tudi po 1urnem sprehodu, mu laufanja še ni dovolj. Uživa tudi v skakanju - preskoči kar lahko. Vem, da ni dobro za njegove kolke, toda vse bolj ga opazujem, vidim, da v tem neizmerno uživa.
In danes je med igro, iz ljubega miru, najprej odlaufal slalom med palicami na njivi, nato pritekel do vrtne mize, ki je dolga cca 2m, skočil nanjo, se sprehodil do konca, skočil dol, pritekel do mene in se usedel.  Shocked Shocked Nisem mogla verjeti svojim očem. Že tako ali tako me večkrat šokira s svojim elegantim preskakovanjem žive meje - se hecam, da je na pol srna.  Wink

Zato razmišljam, da bi bil zanj mogoče primeren agility. Vem, da je v tej panogi zelo malo berncov, ker ta "šport" ni dober za njihove kolke, ampak Astor v svojem početju resnično uživa.

Ima mogoče kdo kakšne izkušnje? Če ne z bernci - mogoče s kakšnimi drugimi večjimi pasmami? Ali pa ima kdo zgolj kakršnekoli informacije v zvezi z agilityem in bernci (zaželjeno v Sloveniji)?

Ali mogoče menite, da bi mu morala tovrstno početje, zaradi kolkov, omejiti in preprečevati?  Undecided
Logiran
scythe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 430


« Odgovor #2068 : ponedeljek, 16.01.2006 : 13:30:03 »

No v tem času mi je že uspelo pridobiti nekaj informacij in nasvetov. Večina priporoča, da naj z agilityem počakam vsaj do 1.leta starosti, nato slikam kolke in se potem odločamo naprej. Dokler raste ni dobro toliko obremenjevati kosti. Sicer kolki v agilitiyu niso toliko obremenjeni - bolj ramenski sklepi - tako, da je treba biti pozoren tudi na to.
Če bo takrat Astor še navdušen - se bomo šli malo zabavat na nižje ovire, drugače pa ostajamo pri domačem "agilityu", ki si ga Astor pripravi kar sam.  Roll Eyes
Logiran
manetka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #2069 : ponedeljek, 16.01.2006 : 16:10:40 »

Oj po spet kar nekaj časa Smiley.

Ravno sedajle sem zaključila reševalno akcijo bernskega velikana Texa. Že prejšnji teden se je izmuznil od doma in kar nekaj časa taval po vsej naši vasi, tako, da nas je kar nekaj prijaznih vaščanov opomnilo, da je ušla ena od naših psičk. No najprej sem preverila svoji dve, ki ne bi mogli uiti, sta skozi pod kontrolo. Ko sem ugotivila, da naši dve nista, pa sem šla pogledat kaj za en bernc se je izgubil no ampak ni bilo več sledi o njem Shocked.

Danes sem se odpravila na sprehod no in glej ga zlomka se je prišel bernc sankat z otroki:) Otroci so imeli pot do sankanja mimo hiše tega bernca in se jim je pač pridružil, gotovo si je mislil, da bi se tudi on sam sankal. No panična učiteljica se je bala psa zaradi otrok, ki jih je varovala, Tex se je veselo igral z otroki, otroci pa z njim. Pes je bil zelo prijazen, tako da sem ga z lahkoto ujela, ga peljala domov, in doma hitro ugotovila-po nekaj telefonskih klicih čigav je. In sva šla k Texu domov Roll Eyes.

Lastnike sem opomnila, naj ga le malo bolj pazijo, saj je pes tako prijazen, da gre z vsakim in bi ga kdo tudi z lahkoto ukradel. Pa tudi prav ni, da se kar sam sprehodi saj gre vmes tudi čez cesto in ga lahko povozi avto.
No upam, da vi na svoje bernce pazite bolj kot Texovi lastniki pazijo Texa Wink.

LP Manca
Logiran
Strani: 1 ... 133 134 135 136 137 [138] 139 140 141 142 143 ... 172   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: bernski planšarski pes - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines