mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 00:20:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Sterilizacija in inkontinenca! - anketa 2. del
Anketa
Vprašanje: Zanima me stanje vaših stariliziranih psic! Imam sterilizirano in
inkontinentno kužiko, ki so ji odvzeli samo jajčnike - 3 (6%)
inkontinentno kužiko, ki so ji odvzeli jajčnike in maternico - 14 (28%)
neinkontinentno kužiko, ki so ji odvzeli samo jajčnike - 19 (38%)
neinkontinentno kužiko, ki so ji odvzeli jajčnike in maternico - 14 (28%)
Vseh glasov: 47

Strani: 1 2 3 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sterilizacija in inkontinenca! - anketa 2. del  (Prebrano 19720 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« : sreda, 23.11.2005 : 11:37:36 »

Nekje sem prebrala, da imajo psice, ki so jim pri sterilizaciji odstranili jajčnike in maternico večjo možnost za pojav inkontinence. Pa me zanima, kakšne so vaše izkušnje. Odgovarjajo naj samo tisti, ki imajo doma sterilizirano kužiko, ki je ali pa ni inkontinentna.
Pa da vidimo!
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #1 : sreda, 23.11.2005 : 12:09:51 »

Vsak lahko odda 3 glasove - če ima 3 sterilizirane kosmatinke doma...
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #2 : sreda, 23.11.2005 : 19:02:14 »

Mnja, 3 razlicne glasove, ne za vse tri psice isti glas, ne?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #3 : sreda, 23.11.2005 : 21:17:55 »

Se vedno me moti to, da se ne moremo opredelit za velikost psice (inkontinenca je vecji problem pri psicah velikih pasem, to smo ze nekako ugotovili)  Undecided
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #4 : četrtek, 24.11.2005 : 08:41:56 »

@ Nuki: Ja - 3 različne glasove za 3 različne psice.
@Tina: na žalost sem po tesnem sodelovanju z Linčo (še enkrat hvala) anketo zastavila tako kot sem jo....
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #5 : ponedeljek, 05.12.2005 : 09:35:26 »

Zanimivo!!!

Lp, Ursa
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #6 : ponedeljek, 05.12.2005 : 12:54:06 »

Linča kaj se ti zdi zanimivo? Jaz sem malo razočarana - malo ljudi je izpolnilo anketo...
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #7 : ponedeljek, 05.12.2005 : 12:58:41 »

Ja, glasov res se ni veliko ... bo potrebno se malo pocakati!

Zanimivo mi je pa tole ... ceprav bo spet (narobe zastavljena anketa, ... ) ...

inkontinentno kužiko, ki so ji odvzeli samo jajčnike  0 (0%)

Lp, Ursa
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #8 : ponedeljek, 05.12.2005 : 13:38:02 »

zakaj se ti zdi to zanimivo?
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #9 : ponedeljek, 05.12.2005 : 13:50:17 »

Poglej si svoje prvo sporocilo ... kaj si slisala ...

Vsem inkontinentim (8 ) so odvzeli tako jajcnike kot maternico ... nobena ni inkontinentna, ki so ji vzeli samo jajcnike (ceprav je takih samo 4 - ki so jim odvzeli samo jajcnike - pa se te so neinkontinentne) - upam, da razumes.

No, zaenkrat je res se bolj malo glasov. Bomo se videli.

Lp, Ursa
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #10 : ponedeljek, 05.12.2005 : 14:51:59 »

Poglej si svoje prvo sporocilo ... kaj si slisala ...

Vsem inkontinentim (8 ) so odvzeli tako jajcnike kot maternico ... nobena ni inkontinentna, ki so ji vzeli samo jajcnike (ceprav je takih samo 4 - ki so jim odvzeli samo jajcnike - pa se te so neinkontinentne) - upam, da razumes.

No, zaenkrat je res se bolj malo glasov. Bomo se videli.

Lp, Ursa

zakaj se ti zdi to čudno? Ob odstranitvi maternice se baje malo spremeni tudi lega drugih organov- npr mehurja, kar poveča možnost inkontinenece. Poleg tega tudi maternica proizvaja nekaj hormonov, tako da tudi hormonska slika teh dveh skupin ni čisto enaka.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #11 : ponedeljek, 05.12.2005 : 14:54:11 »

Deteljica!

Meni se nic ne zdi cudno Shocked ... ampak se potrjuje to, kar je bilo receno (poglej prvi stavek v tej temi!). Pravim, da je samo zanimivo ... in ocitno nekaj o tem drzi!

Lp, Ursa
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #12 : ponedeljek, 05.12.2005 : 15:06:49 »

jap, meni se zdi logično  Cool, niti čudno niti zanimivo  Wink... Cheesy
je pa res da vsak post človek po svoje prebre oz interpretira...v glavnem se strinjamo.  Wink
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #13 : torek, 06.12.2005 : 06:24:49 »

Saj to smo že (ne vem v kateri temi) obdelali - najpogosteje so inkontinentne kužike, ki so jim vzeli maternico in jajčnike.
Samo na žalost se je res javilo v to anketo malo ljudi - premalo, da bi lahko potegnili zaključke...

Lep pozdrav!
Logiran
Ula
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 26


WWW
« Odgovor #14 : petek, 16.12.2005 : 13:31:14 »

Hm...tudi sama se odlocam za sterilizacijo svoje psicke in se nikakor ne morem odlocit. Glede spremeb karakterja in psihicnih problemov mi je bilo zagotovljeno da ne bo spremeb...v primeru karakterja, glede psihe pa, da ima baje sedaj psicka s temi navideznimi brejostmi vecje tezave kar se tice nje same. Se pravi...navidezna brejost prico utrudi in izmozga ali kako?
Kar se pa tice inkontinence, pa mi je veterinarka predlagala, da je bolje ce se vzame ven tako jajcnike kot maternico in da s tem nima inkontinenca nobene zveze. ( Seveda pa mi je v pogovoru se ena punca, za katero sem slisala same dobre stvari in je vsekakor vredna zaupanja rekla, da naj maternico psicki, ce bo na dan posega zdrava pustijo notri.) Dobro je vsaj ali predvsem v tej smeri, ker se navidezne brejosti pojavljajo tudi zaradi moznih cist na maternici ali jajcnikih in bi se te v primeru da jih na maternici sedaj ni na jajcnikih pa so, prenesle na maternico in  dejansko po odstranitvi jajcnikov maternica nima nobene vloge vec. Samo problemi se lahko pojavljajo. No inkontinenca naj bi pa bila posledica hormonalnih sprememb, ne pa tega ali je bila maternica izvzeta ali ne, kaj pa vi mislite?

Aja, pa glede na to da je moja psicka majna...ima 7,7 kg...naj bi bila moznost za inkontinenco se toliko manjsa. Ali to tudi drzi?

Res sem ze na trnih...skorajda prepricana dajo dam sterilizirat sam,....kaj pa ce....sej veste no, prosim za pomoc, predvsem z vasimi izkusnjami.

Lp Ula
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #15 : sobota, 17.12.2005 : 13:57:44 »

Po tistem, kar sem videla, imajo najmanj težav po sterilizaciji psice sterilizirane pred prvo gonitvijo, ki jim ostranijo samo jajčnike. Maternica ni povsem brez pomena, saj izloča nekaj malega hormonov. Najrazličnejše težave (piometre, ciste...) nastanejo zaradi nihanja hormonov med cikli, ter zaradi motenj v hormonskem nihanju. Pri steriliziranih psicah to odpade, zato je možnost da se pojavijo tovrstne težave minimalna.
Logiran
Ula
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 26


WWW
« Odgovor #16 : ponedeljek, 19.12.2005 : 11:04:45 »

Aha...se pravi cetudi odstranijo samo jajcnike ni vec ne krvavitev, niti navidezne brejosti. Ni potrebe da se pobere tudi maternica. No, to da bi jo sterilizirali pred prvo gonitvijo...to smo ze zamudili. Gonila se je ze dvakrat. Pac...niti je nisem imela namena sterilizirat, pa nisemimela namena imet mladickov. Pac...moje mnenje je blo nekako tako...da ne bom  posegala vanjo ce ne bo treba zaradi zdravstvenih razlogov. Pustila bi jo da se lepo goni...po naravni poti in cav (Pac, nekih pretiranih tezavn ni blo...ni blo zeninov okol hise...ni blo treba hlack, ker je zelo pridna in se je ves cas sama cistila. Pac cez sedezno sm dala pregrinjala...in vse skup je naredla 5 flekov v tistih 3 tednih. Ce je imela pa hlace je bla pa groozno nesrecna.)
No..zdej po drugi gonitvi pa se ji je pojavila navidezna brejost, ki sicer ni huda...od zacetrka sm sicer milsila da niti mleka ni, bila je samo karakterno vsa neka cudna in apaticna, pa je zivinozdravnica vseeno poskusila in rahlo stisnila sesek in je ven priteklo mleko. Pac...hladili smo z obkladki in stanjeje je po 2 tednih ze veliko boljse. No..ker pa so mi povedali da se te navidezne brejosti stopnjujejo in da bo vsakic hujse, mladickov pa si ne zelim...sem pricela razmislati o sterilizaciji. Zanima pa me tudi kaj vse se lahko zgodi ce ne bi imela niti mladickov, niti je ne bi dala sterilizirat. So kaksni podatki o tem da zadrzevanje mleka v seskih al pa kaj takega povzroca oz pripomore k razvoju kaksnih rakastih tvorb na stara leta...ali mogoce celo prej. Ali je se kaj hujsega?

Lp Ula
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #17 : ponedeljek, 19.12.2005 : 13:04:59 »

Navidezne brejosti se lahko ponavljajo, lahko pa ne. Pri skorajda vsaki psici se občasno pojavi. Če se ponavlja, je sterilizacija skorajda nujna. Pri zastajanju mleka ponavadi pride do bolj ali manj hudega mastitisa. Da bi se zaradi tega povečala nevarnost za raka bi težko rekla, vsekakor pa se pri takih psicah pojavljajo vsemogoče benigne zatrdline v seskih, ki ponavadi ne izginejo same od sebe in jih je v končni fazi treba odstraniti. Če se pri kateri od mojih psic pojavi navidezna brejost jo samo vsak dan pošteno zlavfam in ji dam vsaj pol manj za jesti kot ponavadi pa jo hitro mine. Do zdaj se pri nobeni ni ponavljalo.
Lahko jo daš sterilizirat ali pa počakaš še eno gonitev in jo daš potem, če bo spet navidezno breja. odločiti se boš morala sama.
Logiran
Ula
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 26


WWW
« Odgovor #18 : ponedeljek, 19.12.2005 : 13:09:27 »

Oh...hvala ti Lanabela, da si mi povedala bistvo kar me je zanimalo!
Bom res pocakala in ce bo slucajno spet navidezno breja bom upostevala tvoje nasvete...glede gibanja in hrane, če pa se bo to ponavljalo...pol pa res sterilizacija.

Se enkrat hvala in lep pozdrav.

Lp Ula
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #19 : sobota, 12.03.2011 : 02:29:34 »

Mene pa zanima, koliko casa po sterilizaciji se lahko pojavi inkontinenca. Namrec vidim da Lucha pusca manjse fleke kjer lezi in zunaj pocepa na par metrov, kot npr. pri vnetju mehurja. S tem nimam nobenih izkusenj, pri bratovi psici se obcasno pojavi in kontrolirajo s kapljicami Propalin.
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #20 : sobota, 12.03.2011 : 12:21:29 »

Lahko do nje pride tudi po več letih Sad
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #21 : sobota, 12.03.2011 : 16:17:59 »

Ja, šele čez čas naj bi se pojavilo. Pri Pegi npr. pri treh letih in pol, sterilizirana je bila okoli enega leta starosti.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #22 : sobota, 12.03.2011 : 21:23:37 »

Pri psički iz moje vzreje se je pojavila okrog leto in pol po sterilizaciji, psička je bila sterilizirana pri 6 mesecih, pred prvo gonitvijo.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #23 : petek, 01.04.2011 : 18:20:20 »

A obstaja kaj ucinkovitega, samo prijetnejsega od Propalina? Kaj naravnega?
Tale res pusca po kapljicah, ali pa kar cele luze. Vsako dekco zmoci in studiram o plenicah za vsaj ponoci, cez dan je zdaj ko je toplo vecinoma zunaj.
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #24 : sobota, 02.04.2011 : 00:11:37 »

Jaz do sedaj še bisem odkrila nič drugega pa imam inkontinentno psico že 8 let. Smo na Propalinu ampak tudi slučajno ne upoštevam navodil veterinarja, da naj ji ga dajem vsak dan. Načeloma ji ga dam vsak tretji dan včasih pa tudi cel teden ali več ne in nadaljujem šele, ko je spet luža. Poleti ga dobiva manjkrat kot pozimi. Skratka, res ga dajem na minimum in z večdnevnimi premori. Baje je to tudi razlog, da nam po 8-ih letih še vedno prime in da nimamo drugih težav.

Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #25 : sobota, 02.04.2011 : 08:20:33 »

Jaz tudi dajem propalin samo po potrebi.
Sicer sta pa alternativi homeopatske kuglice (vem za nekaj psic, ki so jim pomagale, vkljucno z mojo) in hormonski implant Deslorelin.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #26 : nedelja, 03.04.2011 : 00:19:46 »

Danes je ful cudna, je imela vnetje in dobiva antibiotik, pa ne vidim efekta. Danes tudi zavraca hrano, kar zanjo res ni normalno. Zjutraj je malo bruhala. Ima tudi rdece oci in ful je mirna. In to res niso znaki inkontinence, razen mocenja.
Me pa zanima ce psice z inkontinenco znajo zunaj tudi ful pocepat kot pri vnetju urina? Ker po eni strani moci lezisce brez da bi se zavedala, po drugi me pa zna sredi noci vrec pokonci ker hoce ven. To noc 2x. Mi nekako ni logicno. In potem pocepa in pocepa, pa nima vec nic za polulat. In obratno, ce psice z vnetjem mehurja tudi znajo mocit posteljo?
Ker ona je do zdaj imela ene 2x vnetje, nazadnje pred 3 leti in je tudi lulala krvavo vendar je antibiotik takoj prijel. Ni pa bila zamorjena ne nic, samo vec je pila. Zdaj ne oz. raje se manj pije kot ponavadi.

Pri bratovi psici se je tako zacelo z ledvicami in so se kar nekaj mesecev zdravili. Samo njej se inkontinenca pojavlja po obdobjih, ni konstantno in se s Propalinom umiri.

Tako da moramo spet urin pregledat in se kri za vsak slucaj in ocitno se tudi antibiotik ne poklapa.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #27 : nedelja, 03.04.2011 : 00:31:30 »

Deso, ne vem kaj naj ti rečem Undecided
Moja Oxa z inkontinenco zunaj normalno lula... Smo bile pred časom na propalinu in je popolnoma nehala lulat (nenadzorovano). Zadjič pa šok: lulala je v avtu, lulala v stanovanju, lulala na sprehodu nenormalno v prvih parih minutah.... sva spet na propalinu in je zadeva OK. Ne potrebuje niti hlačk...

Pri njej sem hitro pokapirala, da ni vnetje, temveč ponovljena inkontinenca. Nisva šli vetu, samo propalin sva nadaljevali.

Jaz bi najprej izključila vnetje...
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #28 : nedelja, 03.04.2011 : 01:55:32 »

Ja.
Sicer se je pa prej vstala in jedla.
Doma imam homeopatske kapljice za ledvice in razstrupljanje.


Sem pa brskala, Maja01 in vidim da se pri nas dobi tudi ene hormonske tablete "Incurin" vendar izkljucno za sterilizirane psice
http://www.sani.com.ar/producto.php?id_producto=3656
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #29 : nedelja, 03.04.2011 : 01:59:43 »

Sem pa brskala, Maja01 in vidim da se pri nas dobi tudi ene hormonske tablete "Incurin" vendar izkljucno za sterilizirane psice
http://www.sani.com.ar/producto.php?id_producto=3656
Evo, v Evropi se tudi dobi ce koga zanima.

Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #30 : nedelja, 03.04.2011 : 09:26:55 »

Katere homeopatske pripravke pa uporabljate tisti, ki jih? Pri nas imamo situacijo, da ko jo malček (ali oreng) zazebe zunaj, lahko skoraj zagotovo pričakujem lužo, tudi v spanju... Včasih pa tudi brez mrazu
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #31 : četrtek, 14.04.2011 : 13:58:25 »

Meni je slo te dni kar nekaj zivcev ker sem naumila raznorazne rake, odpoved ledvic in nevem kaj se vse, dejansko pa ima Lucha res "samo" inkontinenco in vesela sem da je tako.

Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #32 : četrtek, 14.04.2011 : 13:59:38 »

 bravo zelo vesela za vas. Kaj naj ti rečem, še dobro, da si svetlolasa Tongue, ne bo videt novo pridelanih sivih las.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #33 : četrtek, 14.04.2011 : 14:05:40 »

Mam sreco, kaj Smiley
Za namecek je imela pa se ful grdo vnetje seskov ki so posledica ugriza psa (se ji je obesil na seske in stresal) in so ji cez noc zaceli otekat seski, na koncu so bili trdi kot kamen, psica pa cist sesuta. Imam sliko, kaksne kolicine krvi z gnojem so tekle ven ko je enkrat zacelo drenirat. In ker se je vse skupaj dogajalo istocasno in je sla infekcija ze na zadnjo nogo sem bila ze tko napol prepricana da ima kar limfnega raka..zdaj so seski se zkoraj prazni, ona pa prakticno stara Lucha nazaj.
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #34 : četrtek, 14.04.2011 : 14:14:34 »

Huh, bogica! Sam da je ok zdaj!  Afro
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #35 : četrtek, 14.04.2011 : 14:20:21 »

Zdaj sem samo v dvomih ce probat s tistimi hormonskimi tabletami ali ne..nic takega mi prevec ne disi. Mi je rekel vet da se itak ne daje neke stalne doze ampak zmanjsujes po potrebi oz. ko vidis rezultat.

Ker moci pa res precej. En dan se mi je tako smilila da sem jo povabila spat na posteljo (smart me), ker glih 3 dni ni nekontrolirano lulala, zbudila sem se pa s premoceno pizamo in posteljo..ona pa cela raztegnjena in cist komot Smiley

Druga varianta so pa plenice ponoci ker si vsako lezisce zmoci in se zdaj ko je se vreme se susi, ko bo hladneje pa ne bom imela za sproti. Cez dan pa pac letanje s cunjo.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #36 : četrtek, 14.04.2011 : 14:28:03 »

Ma lej, ne se preveč stresirat zaradi možne škodljivosti hormonov. Jaz npr. Pegi trenutno dajem vsak drugi/tretji dan eno petino doze, priporočene za njeno kilažo. Vsake toliko prekinem (v bistvu, ko porabim pakungo, ne nabavim takoj nove). Po lanski dozi je bila brez kemije dobra praktično do novembrskih ohladitev (torej več kot pol leta). Sej ne rabiš dajat ves čas, bolj po občutku oz. ko vidiš, da je potreba. Meni npr. se tak pristop obnese. In ne more bit toliko škode od neke minimalne doze občasno, kot je koristi.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #37 : četrtek, 14.04.2011 : 15:20:46 »

Kolikor jaz razumem inkontinenca psici sicer v nobenem pogledu ne skodi, razen tega da ji je neprijetno ko se zbudi v luzi?
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #38 : četrtek, 14.04.2011 : 16:10:55 »

Potem je ta Incurin v bistvu podoben kot Propalin. Tam tudi zacnes s priporoceno dozo, ki jo potem zmanjsujes. jaz recimo Speli dajem Propalin takrat, ko zaradi alergije dobiva Medrol, kadar je ful utrujena in po sedaciji/narkozi. Dobiva pa takrat bistveno nizjo dozo od predpisane, ne vem, ce 1/4 tega kar bi morala, pa deluje.
Stranskih ucinkov jaz nisem opazila.

Neprijetnost inkontinence je tudi to, da slej ko prej zaradi iztekanja urina pride vsaj do drazenja koze na mestih kjer je mokra (in zna bit zelo grdo tako vnetje), ce ves cas po malem tece (ce ne korigiras z zdravili), pa sigurno pride tudi do raznih infekcij URI trakta.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #39 : četrtek, 14.04.2011 : 16:59:14 »

Berem o stranskih ucinkih Incurina in en vet na netu pise, da lahko pride do anemije. Samo istocasno pa ta vet priporoca Propalin, ki naj nebi imel stranskih ucinkov, kolikor je meni znano ni ravno tako.
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #40 : četrtek, 14.04.2011 : 17:03:23 »

Jaz še kar iščem homeopatske / gemmoterapevtske variante in trmim Smiley
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #41 : četrtek, 14.04.2011 : 17:21:08 »

Ce kaj najdes sporoci.

Na strani Incurina pravijo da ni neprijeten kot sinteticni hormoni, pac pa je iz naravnega hormona "Estriol", ima kratko delovanje in se ne akumulira v telesu.
Da so raziskave v vecini primerov pokazale ucinkovitost tudi na daljsi rok, daaaa pa so se v nekaterih primerih pojavile vaginalne krvavitve in v redkejsih primerih odpadanje dlake. Potem pa nasteva se druge mozne ucinke estrogenov kot vnetje vulve, vnetje mlecnih zlez, bruhanje, psice lahko disijo samcem. Vendar to bojda v primerih ko se daje dozo, vecjo od 2 mg.

A ne obstaja sicer ena naravna zadeva iz ene roze, ki jo inkontinentni starcki dobijo v lekarni?
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #42 : četrtek, 14.04.2011 : 18:09:40 »

Humpf.... Deso, kaj pa če pišeš Krušiču (homeopatskemu vetu, ne mesarju Tongue ) in vprašaš za kako homeopatsko mišungo, če ti hormoni tolk ne grejo?
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #43 : četrtek, 14.04.2011 : 18:12:09 »

Z estrogeni se jaz ravno ne bi igrala. Imajo lahko precej grde stranske ucinke (vkljucno z anemijo).
Logiran
Strani: 1 2 3 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Sterilizacija in inkontinenca! - anketa 2. del
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines