mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 21:13:10

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Sterilizacija in inkontinenca! - anketa 2. del
Anketa
Vprašanje: Zanima me stanje vaših stariliziranih psic! Imam sterilizirano in
inkontinentno kužiko, ki so ji odvzeli samo jajčnike - 3 (6%)
inkontinentno kužiko, ki so ji odvzeli jajčnike in maternico - 14 (28%)
neinkontinentno kužiko, ki so ji odvzeli samo jajčnike - 19 (38%)
neinkontinentno kužiko, ki so ji odvzeli jajčnike in maternico - 14 (28%)
Vseh glasov: 47

Strani: 1 2 [3]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sterilizacija in inkontinenca! - anketa 2. del  (Prebrano 19774 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #30 : nedelja, 03.04.2011 : 09:26:55 »

Katere homeopatske pripravke pa uporabljate tisti, ki jih? Pri nas imamo situacijo, da ko jo malček (ali oreng) zazebe zunaj, lahko skoraj zagotovo pričakujem lužo, tudi v spanju... Včasih pa tudi brez mrazu
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #31 : četrtek, 14.04.2011 : 13:58:25 »

Meni je slo te dni kar nekaj zivcev ker sem naumila raznorazne rake, odpoved ledvic in nevem kaj se vse, dejansko pa ima Lucha res "samo" inkontinenco in vesela sem da je tako.

Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #32 : četrtek, 14.04.2011 : 13:59:38 »

 bravo zelo vesela za vas. Kaj naj ti rečem, še dobro, da si svetlolasa Tongue, ne bo videt novo pridelanih sivih las.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #33 : četrtek, 14.04.2011 : 14:05:40 »

Mam sreco, kaj Smiley
Za namecek je imela pa se ful grdo vnetje seskov ki so posledica ugriza psa (se ji je obesil na seske in stresal) in so ji cez noc zaceli otekat seski, na koncu so bili trdi kot kamen, psica pa cist sesuta. Imam sliko, kaksne kolicine krvi z gnojem so tekle ven ko je enkrat zacelo drenirat. In ker se je vse skupaj dogajalo istocasno in je sla infekcija ze na zadnjo nogo sem bila ze tko napol prepricana da ima kar limfnega raka..zdaj so seski se zkoraj prazni, ona pa prakticno stara Lucha nazaj.
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #34 : četrtek, 14.04.2011 : 14:14:34 »

Huh, bogica! Sam da je ok zdaj!  Afro
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #35 : četrtek, 14.04.2011 : 14:20:21 »

Zdaj sem samo v dvomih ce probat s tistimi hormonskimi tabletami ali ne..nic takega mi prevec ne disi. Mi je rekel vet da se itak ne daje neke stalne doze ampak zmanjsujes po potrebi oz. ko vidis rezultat.

Ker moci pa res precej. En dan se mi je tako smilila da sem jo povabila spat na posteljo (smart me), ker glih 3 dni ni nekontrolirano lulala, zbudila sem se pa s premoceno pizamo in posteljo..ona pa cela raztegnjena in cist komot Smiley

Druga varianta so pa plenice ponoci ker si vsako lezisce zmoci in se zdaj ko je se vreme se susi, ko bo hladneje pa ne bom imela za sproti. Cez dan pa pac letanje s cunjo.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #36 : četrtek, 14.04.2011 : 14:28:03 »

Ma lej, ne se preveč stresirat zaradi možne škodljivosti hormonov. Jaz npr. Pegi trenutno dajem vsak drugi/tretji dan eno petino doze, priporočene za njeno kilažo. Vsake toliko prekinem (v bistvu, ko porabim pakungo, ne nabavim takoj nove). Po lanski dozi je bila brez kemije dobra praktično do novembrskih ohladitev (torej več kot pol leta). Sej ne rabiš dajat ves čas, bolj po občutku oz. ko vidiš, da je potreba. Meni npr. se tak pristop obnese. In ne more bit toliko škode od neke minimalne doze občasno, kot je koristi.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #37 : četrtek, 14.04.2011 : 15:20:46 »

Kolikor jaz razumem inkontinenca psici sicer v nobenem pogledu ne skodi, razen tega da ji je neprijetno ko se zbudi v luzi?
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #38 : četrtek, 14.04.2011 : 16:10:55 »

Potem je ta Incurin v bistvu podoben kot Propalin. Tam tudi zacnes s priporoceno dozo, ki jo potem zmanjsujes. jaz recimo Speli dajem Propalin takrat, ko zaradi alergije dobiva Medrol, kadar je ful utrujena in po sedaciji/narkozi. Dobiva pa takrat bistveno nizjo dozo od predpisane, ne vem, ce 1/4 tega kar bi morala, pa deluje.
Stranskih ucinkov jaz nisem opazila.

Neprijetnost inkontinence je tudi to, da slej ko prej zaradi iztekanja urina pride vsaj do drazenja koze na mestih kjer je mokra (in zna bit zelo grdo tako vnetje), ce ves cas po malem tece (ce ne korigiras z zdravili), pa sigurno pride tudi do raznih infekcij URI trakta.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #39 : četrtek, 14.04.2011 : 16:59:14 »

Berem o stranskih ucinkih Incurina in en vet na netu pise, da lahko pride do anemije. Samo istocasno pa ta vet priporoca Propalin, ki naj nebi imel stranskih ucinkov, kolikor je meni znano ni ravno tako.
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #40 : četrtek, 14.04.2011 : 17:03:23 »

Jaz še kar iščem homeopatske / gemmoterapevtske variante in trmim Smiley
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #41 : četrtek, 14.04.2011 : 17:21:08 »

Ce kaj najdes sporoci.

Na strani Incurina pravijo da ni neprijeten kot sinteticni hormoni, pac pa je iz naravnega hormona "Estriol", ima kratko delovanje in se ne akumulira v telesu.
Da so raziskave v vecini primerov pokazale ucinkovitost tudi na daljsi rok, daaaa pa so se v nekaterih primerih pojavile vaginalne krvavitve in v redkejsih primerih odpadanje dlake. Potem pa nasteva se druge mozne ucinke estrogenov kot vnetje vulve, vnetje mlecnih zlez, bruhanje, psice lahko disijo samcem. Vendar to bojda v primerih ko se daje dozo, vecjo od 2 mg.

A ne obstaja sicer ena naravna zadeva iz ene roze, ki jo inkontinentni starcki dobijo v lekarni?
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #42 : četrtek, 14.04.2011 : 18:09:40 »

Humpf.... Deso, kaj pa če pišeš Krušiču (homeopatskemu vetu, ne mesarju Tongue ) in vprašaš za kako homeopatsko mišungo, če ti hormoni tolk ne grejo?
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #43 : četrtek, 14.04.2011 : 18:12:09 »

Z estrogeni se jaz ravno ne bi igrala. Imajo lahko precej grde stranske ucinke (vkljucno z anemijo).
Logiran
Strani: 1 2 [3]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Sterilizacija in inkontinenca! - anketa 2. del
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines