mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 22:56:22

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: prebavne težave
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: prebavne težave  (Prebrano 9048 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
čara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 224


« : petek, 25.11.2005 : 23:35:00 »

prebiram in prebiram, pa ne najdem kakih receptov za starejšeka kužka, ki ima drisko. pravzaprav jih ima kar pogosto.

Včeraj je dobil kost-ki mu že lep čas ne pašejo  več in jih sploh ne bi smel dobit
prdi, da je veselje (verjamem pa da ga "šraufa")
-ta teden je dobil tudi svinjino Angry (staršem se očitno ne da dopovedat, da je to težko prebavljivo)

Zdaj me pa zanima katera hrana bi bila primerna za njegov trebušček. Nekaj lahko prebavljivega. Saj če se v parih dneh ne poboljša gremo k veterinarju.

-po rižu vedno bruha, tako da odpade
V mislih sem mela kak ribji file na hitro pokuhan, ali popečen, brez začimb, bi bilo to vredu? Kaj pa prežgana juha?

Slišala sem da lanena smena pomagajo, a ve kdo kak recept?

papa
Logiran
čara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 224


« Odgovor #1 : petek, 25.11.2005 : 23:59:15 »

ravno zdaj je bruhal Sad
želodec mu kar ropota, zraven pa tak žalostno gleda...
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #2 : sobota, 26.11.2005 : 11:15:30 »

kaj pa kašni kvalitetni briketi za občutljivo prebavo? ali pa kuhan piščanec?
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #3 : sobota, 26.11.2005 : 12:02:01 »

Jaz bi ga dala na 1 dnevno dieto, potem pa počasi poskusila z malo količino razkuhanega riža (lahko tudi Intestinal briketi), potem bi šele dodajala belo kuhano piščančje meso. Fino je če mu riž skuhaš na prežganki.

LP,
Diana
Logiran
čara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 224


« Odgovor #4 : sobota, 26.11.2005 : 12:50:35 »

po rižu vedno bruha, smo poskusili. Pa smo mu sveže kuhan riž dali in samo eno žlico. Bo dobil prežgano juho. Jutri pa piščančje meso ali pa ribico.

papa
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #5 : sobota, 26.11.2005 : 12:55:44 »

Kaj pa kakšni Intestinal briketi morda jutri ali pojutrišnjem?

LP,
Diana
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #6 : sobota, 26.11.2005 : 12:58:45 »

Slišala sem da lanena smena pomagajo, a ve kdo kak recept?
Suhaš laneno sluz ( isto kot riževo ), al pa kar čaj iz lanenih semen, pa mu daješ po brizgi, če noče piti.
Kolegica daje svojemu psu, ki ima pogoste prebavne motnje laneno sluz med riž, brikete, polento, prežganko ...., pa vedno zelo pomaga. Je pa res dobro, da ga kakšen dan postiš, da se črevesje in želodec umiri, le pije naj.
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #7 : sobota, 26.11.2005 : 14:40:18 »


Poskusi še z briketi Hils Sensitive stomac ali pa Hils senior (pri moji desetletni psici se je to krasno obneslo) Tudi Purina senior je zelo dobra. Za začetek pa seveda enodnevni post.
Logiran
big guy
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 289


« Odgovor #8 : sobota, 26.11.2005 : 15:39:04 »

ali pa brikete od Eukanuba Veterinary diet - Intestinal, ampak se dobijo samo pri veterinarjih.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #9 : sobota, 26.11.2005 : 15:43:34 »

prebiram in prebiram, pa ne najdem kakih receptov za starejšeka kužka, ki ima drisko. pravzaprav jih ima kar pogosto.

Vèeraj je dobil kost-ki mu že lep èas ne pašejo veè in jih sploh ne bi smel dobit
prdi, da je veselje (verjamem pa da ga "šraufa")
-ta teden je dobil tudi svinjino Angry (staršem se oèitno ne da dopovedat, da je to težko prebavljivo)

Zdaj me pa zanima katera hrana bi bila primerna za njegov trebušèek. Nekaj lahko prebavljivega. Saj èe se v parih dneh ne poboljša gremo k veterinarju.

-po rižu vedno bruha, tako da odpade
V mislih sem mela kak ribji file na hitro pokuhan, ali popeèen, brez zaèimb, bi bilo to vredu? Kaj pa prežgana juha?

Slišala sem da lanena smena pomagajo, a ve kdo kak recept?

papa

Nemogoce je kar tako, brez info, reci kaj naj je. Ker pa gre za starejsega pesjana, bi mu jaz dala kako fajn razkuhano zitarico (kar pac prenasa) in kuhano meso (spet-tisto, ki prenasa). Vse skupaj naj bo brez mascob oz. naj jih bo kar se da malo (marsikateri pes slabo prenasa mascobe in dobi drisko).
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #10 : nedelja, 27.11.2005 : 13:42:39 »

to verjrtno ne sodi sem, ali pa tudi?

iam psičko, staro 11 tednov. ko sem jo dobila, ni bila nekakšen dober jedec, kakala je 1x na dan. potem se je izboljšalo, kakala 2x, zdaj pa sva pristali pri 4x na dan! precej neprijetno.
kaj je normalno, da mladiček toliko kaka, ali bi morala manj?
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #11 : nedelja, 27.11.2005 : 15:26:59 »

To se je isto dogajalo meni! Dobival je za jest 3x na dan in kakal tudi po 7x sram
Zdaj (1 mesec kasneje) se je normaliziralo. Nekaj casa je dobival cez brikete probioticni jogurt, potem pa sem se menjala znamko briketov.

Ne vem, ali je to pomagalo ali se je uredilo samo od sebe... lahko pa probas Wink
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #12 : nedelja, 27.11.2005 : 15:31:36 »

Se to: jaz sem tudi postavila vprasanje na forumu, pa vzrediteljico sem sprasevala, pa lastnike bratcev in sestric od kuzka... nisem dobila konkretnega odgovora, moja teorija pa je bila, da so mu bili birketi premocni in ni uspel vsega prebaviti naenkrat - dobival je brikete, ki imajo eno samo vrsto za vse starosti, samo kolicino prilagajas.

Drugace je bil normalen, izredno jesc, zivahen, z lepo dlako in razvijal se je normalno.
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #13 : nedelja, 27.11.2005 : 15:38:38 »

hvala za odgovor.
morda je res zaradi menjave hrane...
vzrediteljica mi je dala zraven "purina pro plan" za mladičke. samo ker sem hotela hraniti nekaj, kar je prez konzervansov in podobnega, sva poiskusili z "arden grange", samo ji ni dišalo. zdaj pa sva šli na "hill`s nature`s best", ti so ji zelo všeč, ampak kaka pa kot nora  Cheesy.
seveda ji mešam s prvotnimi briketi, ji nisem nikoli dala le novih. morda pa so ji ti premočni?

se mi je pa kar lepo zredila: v dveh tednih za pol kile, kar je za kavalirčka verjetno kar ok!  Cool
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #14 : nedelja, 27.11.2005 : 15:40:55 »

Zanimivo, Grin je bil v leglu tudi na Pro Planu... potem na Canidae, zdaj sva pocasi presaltala na Arden Grange.
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: prebavne težave
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines