mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 16:08:48

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Česa pes ne sme jesti
Strani: 1 ... 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26   Dol
Natisni
Avtor Tema: Česa pes ne sme jesti  (Prebrano 97227 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #315 : četrtek, 12.05.2011 : 14:03:32 »

hehe, jaz krompir dejansko šparam al pa celo zanalašč preveč skuham Smiley  ... pa krompir kljub uporabi v briketih, v dietni prehrani itd. mi za psa nekako ni. Mogoče je to nek ostanek otroštva pod vplivom tistega, ko je veljalo, da je krompir za pse strupen in ga ne smejo tudi povohat ne od blizu.

Nasplošno je pa pisato o "hranjenju" z ostanki tule malo tako - bo prišel mimo Janez, ki je v googla vpisal: česa pes ne sme jest, in ga bo vrglo sem in bo videl, da so ostanki ql, tisto o siceršnji kvalitetni prehrani bo pa vzel da zadostuje, da mu enkrat na par mesecev eno vrečo pedig***ja kupi pa ne bo panike ...


Ampak eno resno vprašanje. Zadnjič sem na enem drugem forumu zasledila, da paradižnik za pse ni ok, sploh svež. Vem da ne sme zelenih delov (tudi ne vem zakaj bi jih:P ), a kdo ve kako je z dejanskim sadežem?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #316 : četrtek, 12.05.2011 : 14:38:49 »

Kar se jaz spomnim se ga odsvetuje psom z artritisom (tako kot krompir), sicer je pa ok.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #317 : četrtek, 12.05.2011 : 14:52:19 »

A veš kaj, da sem že naveličana pisat polresnice samo zato, da ne bo kdo, ki ne zna brati slučajno kaj narobe razumel. Če ne zna brat naj se gre solit. Ne bom napisala, da pes ne sme v življenju pojesti nič drugega kot samo posebej zanj skrajno skrbno izbrano in kupljeno hrano. Ker imajo ravno tisti psi, od katerih lastniki skrajno pazijo, da ne dobijo kaj "škodljivega!" potem veliko težav s prebavo in alergijami. Pa gorje, če je pes na samo enih briketih ne dobi nič drugaga, da ne bi porušilo ravnotežja ali kar že, potem pa pa jih enkrat ni več mogoče kupit ali pa spremenijo formulo.
Logiran
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #318 : četrtek, 12.05.2011 : 18:59:52 »

Če bo Janez prišel do te strani, se ni bati. Če bo vse prebral, mu bo marsikaj jasno. Če pa hoče izluščiti samo tisto kar mu paše mu pa tako ali tako ni pomoči. Cool
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #319 : četrtek, 12.05.2011 : 19:05:09 »

Lanabela, a ti če npr tvojim daješ kake "ostanke" človeške hrane, se kaj ubadaš s tem, če je bila zadeva skuhana osoljena? Recimo pri zelenjavi, mesu iz juhe ali kajtijazvemčem človeškem.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #320 : četrtek, 12.05.2011 : 19:53:36 »

Nič. Ker če jim za zraven skuham recimo riž in ga nič ne osolim, potem dobijo ravno prav soli. Pa tudi količine ostankov so na enega psa majhne.
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #321 : četrtek, 12.05.2011 : 20:21:38 »

Meni še danes ni jasno, kako je naš driskač in prdulja Roy brez najmanjših prebavnih težav (ravno nasprotno  Shocked) požrl lonec mineštre z dodatkom pekoče rdeče paprike in popra.
Od takrat mu občasno polijem eno zajemalko čez brikete.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #322 : četrtek, 12.05.2011 : 20:22:52 »

Vidiš, ti je skušal dopovedat, kaj mu paše, k si sama preveč doktorirala iz briketov Tongue
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #323 : četrtek, 12.05.2011 : 20:43:22 »

Vidiš, ti je skušal dopovedat, kaj mu paše, k si sama preveč doktorirala iz briketov Tongue

Fora je v tem,ker njemu tudi kuhana hrana ne paše preveč. Očitno je fejst začinjena ječmenka z zeljem taprava hrana za Roya. Pa še na mastno kračo (bljaki  bruham ) ni bilo nobenih reakcij.
Čudak  predaja
Logiran
Lučka ***
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


WWW
« Odgovor #324 : ponedeljek, 18.07.2011 : 20:03:48 »

Ne razumem, zakaj bi človek sploh psa hranil s krompirjem? Vem da finančna stiska nekaterim ne omogoča nakupa npr.Taste of Wilde,toda skupaj poiščimo načine za tiste ljubitelje psičkov,ki si dragocenih stvari res ne morejo privoščiti,želijo pa zdravega in živahnega psa.
pri mojem je problem v glavnem le drobovina,ki jo lovci odmetavajo okli vasi in moram res paziti a se k sreči tako zažene,da takoj vem,da nekaj ni v redu.Ko bom imela še enega psa se bojim edino tega.Zorno je tudi,da po plavanju,živimo blizu jezera,koder se vsi kopamo,prinaša palice,zvečer pa včasih potem bruha.Ne vem,je možno,da bi labradorec jedel les,saj dobi hrano 2x na dan.Hvala ,vsem vse lepo!
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #325 : ponedeljek, 18.07.2011 : 20:54:59 »

Krompir zato, ker je to v redu hrana za pse. Nekateri se sicer spakujejo s hiper dragimi hranami  - naj se, če nimajo kam z denarjem, vendar pes ob njej ne bo prav nič bolj živahen in zdrav kot tisti, ki dobi doma pripravljen obrok za nekaj centov iz krompirja, ribe in sezonske zelenjave iz domačega vrta
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #326 : ponedeljek, 18.07.2011 : 21:04:47 »

Preprosto kuhan in pretlačen krompir z ribami je celo veterinarsko priporočljiva hrana za alergike ali pse, ki težko prebavijo običajno hrano.
Tudi jaz tega dolgo nisem vedela. Skratka, krompir ni škodljiv, mora pa biti zelo preprosto pripravljen in ne tisti dušeni ali pečeni, ki ostane od kosila.
Čeprav ga mi ne jemo in smo na super dragi hrani (ker ne prenaša najbolje rib), je pa že jedel samo krompir in mu ni bilo prav nič.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #327 : torek, 19.07.2011 : 11:41:50 »

Krompir z ribo ali včasih puranom je bila zadnja hrana, ki jo je moja 17 letna psica še lahko jedla. in ker smo prav takrat dobili tudi mlado psico, pa se mi ni dalj kuhati za vsako posebej, je vse obdobje odraščanja jedla v glavnem krompir z dodatki (poleg briketov za mladiče srednje kvalitete). Z rezultatom sem zelo zadovoljna.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #328 : torek, 19.07.2011 : 13:09:52 »

Naši tudi veselo jedo krompir, pa drobovino okoli vlačijo, zdaj je nenormalno željena poslastica, ko najdeš nezrele jabčke pod drevesi. Količina: neomejeno.
Taste of Wild pa ne dobijo, sem preškrt. Sploh pa ne vem, kaj takega je notri, da ne bi znala sama v kastroko zabrisat, pa čeprav v drugačni obliki, a za bistveno manjše pare. Pač pri tako velikem številu psov tudi na to gledaš  Tongue
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #329 : torek, 19.07.2011 : 13:16:51 »

Haha, Yo, bizone lovit pa divje race  in kurit žar. Grin
Čeprav tudi sama ne vem, a so ravno pečeni bizoni in divje race res naravna hrana za današnje pse. Taste of Wilde ne bi bil moja prva izbira, če ne bi imela alergika. 
Logiran
Strani: 1 ... 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Česa pes ne sme jesti
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines