mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 30.04.2024 : 20:42:52

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Česa pes ne sme jesti
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 26   Dol
Natisni
Avtor Tema: Česa pes ne sme jesti  (Prebrano 97252 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #15 : nedelja, 27.11.2005 : 14:51:58 »

cesen ... kakor vem ni tako skodljiv, celo priporocljiv, saj daje psu tak vonj, da "gre nanj" manj klopov, ... (enako velja za ljudi) ... seveda pa ne sme biti v prevelikih kolicinah ...

surovo meso in mleko ... odvisno od psa!

Kruh ... zakaj in kako je opisano v temi!

Cokolada

Krompir

Po moje bi bilo potrebno prebrati vse teme in sestaviti spisek ... mislim, da je napisano ze vse ali pa vsaj vecina!

Lp, Ursa
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #16 : nedelja, 27.11.2005 : 14:59:12 »

Kaj pa razni pasji priboljski? Za eno firmo vem, da je bilo receno, da njihovi izdelki (hrana)povzrocajo raka.

Ne vem, ce se sme imenovat to firmo javno, ker sem bila ze opozorjena, da ne smes navajat imen...

Navedi vir teh trditev!

Dokler ni vira ali podlag za tako trditev, je neumestna in res jih lahko dobis po prstih zaradi navedb. Tako jaz lahko recem, da si ti recimo laznjivka, pa ceprav ne navedem nobenega dokaza za to, bodo nekateri verjeli, da je to res. Ti je vsec?
Logiran

Nikomah
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 269


« Odgovor #17 : nedelja, 27.11.2005 : 15:02:02 »

No, Afi, zdej pa maš rompompom  Roll Eyes
Logiran
Afi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 105


WWW
« Odgovor #18 : nedelja, 27.11.2005 : 15:03:23 »

Se strinjam, bom malo pobrskala in skusala tole izjavo malo pdkrepit s kaksnimi argumenti. Res, da sem tale post napisala na podlagi govoric oziroma opisov raznih prodajalcev hrane in drugih ljudi, kar pa seveda ni zadosten razlog...
Logiran
sammy82
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 167


« Odgovor #19 : nedelja, 27.11.2005 : 15:04:45 »


Kruh ... zakaj in kako je opisano v temi!


Ni ravno razvidno v tej temi, zakaj naj bi bil kruh pravzaprav škodljiv ...
Logiran
Afi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 105


WWW
« Odgovor #20 : nedelja, 27.11.2005 : 15:05:06 »

No, Afi, zdej pa maš rompompom  Roll Eyes

Ma kasen rompompompom, sem mislila, da je kdo o tem kaj prebral...
Logiran
Majchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 296


« Odgovor #21 : nedelja, 27.11.2005 : 15:06:00 »

Snap, Smackos, od Pedigree-ja

 Huh Huh Huh moja živa jih pa obožuje.od kje pa ta informacija?Huh?? vir?
Logiran
Nikomah
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 269


« Odgovor #22 : nedelja, 27.11.2005 : 15:26:53 »

Ma kasen rompompompom, sem mislila, da je kdo o tem kaj prebral...
Firma kot je Pedigree, si kaj takega ne more privoščit, ker je med vodilnimi na trgu. Če bi bilo kakorkoli mogoče dokazati, da njihovi proizvodi vsebujejo znatne vsebnosti kancerogenih snovi, bi konkurenca to pograbila z vsemi štirimi in naredila vse, da bi Pedigree odstrelila s tržišča.
Zato se mi zdijo take informacije zelo dvomljive in iz trte izvite...
Če bi se pojavil resen sum, da so snapi ali schmakosi kancerogeni, bi v trenutku izginili s polic!
Logiran
Afi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 105


WWW
« Odgovor #23 : nedelja, 27.11.2005 : 15:41:51 »

Za pse jim ni mar, vse je v trzenju in oglasevanju. Zato si pa noben ne upa dokazovat in oporekat, tej firmi ,ker ima denar.  Ostajajo le govorice, ki pa jih ni moc podpreti z argumenti.

Poglej koliko denarja porabi Pedigree Pal za oglasevanje. Oglasi na TV presegajo eno minuto (sam ves koliko stanejo oglasi), potem veliki jambo plakati...itd.
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #24 : nedelja, 27.11.2005 : 15:44:12 »

http://www.peteducation.com/article.cfm?cls=0&cat=1276&articleid=1030

Na tem linku je napisano kar nekaj stvari in razlozeno zakaj.Ce zelite prevedem v slovenscino...
Lp
Logiran
Afi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 105


WWW
« Odgovor #25 : nedelja, 27.11.2005 : 15:54:57 »

http://www.twodogpress.com/twodogpress/healthy.html

posiljam se eno stran na kateri si lakohko preberete kaj ni priporoceno dajati psu.

Logiran
sammy82
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 167


« Odgovor #26 : nedelja, 27.11.2005 : 15:57:05 »

Kaj so:
Fat trimmings
Hops
Persimmons
String
Yeast dough
Bread dough

Prosim za prevod, ker nimam slovarja ...
Logiran
Nikomah
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 269


« Odgovor #27 : nedelja, 27.11.2005 : 16:06:33 »

Za pse jim ni mar, vse je v trzenju in oglasevanju. Zato si pa noben ne upa dokazovat in oporekat, tej firmi ,ker ima denar. Ostajajo le govorice, ki pa jih ni moc podpreti z argumenti.

Poglej koliko denarja porabi Pedigree Pal za oglasevanje. Oglasi na TV presegajo eno minuto (sam ves koliko stanejo oglasi), potem veliki jambo plakati...itd.
Vseeno je, koliko porabi za oglaševanje. Temeljna stvar, ki si jo mora podjetje pridobiti, da lahko uspešno posluje, se v PR žargonu imenuje "licence to operate". To je zelo kompleksen pojem, ampak eden od elementov ki ga opredeljujejo  je tudi "faktor družbene odgovornosti" (sem spadajo skrb za okolje, zdravje ljudi, živali...). Resna podjetja se zelo zavedajo, da je to področje zelo delikatno, saj se kršitve tukaj pogosto kaznujejo z medijskimi (in posledično javnimi) linči...

problem je ravno v tem, kot praviš, da se brez dokazljivih argumentov res nihče ne bo spuščal v tovrstne obtožbe, saj lahko zaradi klevetanja sam postane tožena stranka.
Če pa za stvar obstajajo dokazi, bodi brez skrbi, da bi konkurenca šla hitro v akcijo!
Logiran
Afi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 105


WWW
« Odgovor #28 : nedelja, 27.11.2005 : 16:19:57 »

A potem to "klevetanje" in govorice pojmujes kot neumestne, kljub temu da ljudje govorijo o tem (tudi prodajalci hrane) in imajo mogoce kaksne izkusnje.

No ja sem pac edina, ki slisi te "govorice".

Upam, da bom nasla link o skodljivosti in raku, da bom lahko dokazala. Ce ne, se pa javno opravicujem, ker "raznasam" neumnsosti po forumu

Ne vem pa zakaj bi ljudje kar tako malo navrgli, da tale hrana povzroca raka, tako kot ce bi govorili o vremenu.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #29 : nedelja, 27.11.2005 : 16:21:43 »

Hm, bodi previdna pri iskanju linkov, danes lahko da vsak bebec karkoli na internet, potem se pa prepisuje sem in tja, dokler ne postane dejstvo.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 26   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Česa pes ne sme jesti
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines