mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 15:00:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Kastracija
Strani: 1 ... 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kastracija  (Prebrano 105722 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #375 : sreda, 03.07.2013 : 12:07:32 »

Uf. Modo se mora spustiti do 2 mesecev, če ne je pes kriptorhid. Kriptorhizem je deden, tako da se takih psov ne bi smelo pariti. Nespuščeno modo lahko privede do zasuka moda ali nastanka tumorjev na modu, seminoma,.. Tako da ti svetujem kastracijo. Nevem, kako to, da ti tega niso tudi pri veterinarju svetovali.
Malo me skrbi, ko praviš, kaj vse ti tvezi vzreditelj..  :-XDa kastriran bokser ni več bokser?

Res ti svetujem kastracijo, čisto iz zdravstvenih razlogov. O dednosti kriptorhizma pa poduči vzreditelja, če se on o tem ni pozanimal.
Lp
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #376 : sreda, 03.07.2013 : 12:20:42 »

Če se ti kastracija iz kakršnega koli vzroka upira, potem se lahko odstrani samo nespuščeno modo, spuščeno pa ostane.  Ali pa se spravi modo na svoje mesto, če je to mogoče. Vendar nespuščeno modo v trebušni votlini ne sme prav dolgo ostati in ne glede na to, kaj se bo naredilo pes  ni primeren za parjenje.
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #377 : sreda, 03.07.2013 : 13:13:13 »


Uf. Modo se mora spustiti do 2 mesecev, če ne je pes kriptorhid. Kriptorhizem je deden, tako da se takih psov ne bi smelo pariti.

....

tole o dveh mesecih ne bo držalo ... pri pudljih je to komot lahko kasneje. in ni NIČ narobe, če se testis spusti kasneje. normalno lahko pari, normalno lahko dobi vzrejno dovoljenje.

ne posploševat za vse samce ...
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #378 : sreda, 03.07.2013 : 13:34:56 »

Se strinjam z natis, lahko se spusti kasneje (bi pa, ce se to ne zgodi do 6. meseca, priporocila, da se psa izloci iz vzreje in se ga kastrira).

Ampak cakat do 5. leta starosti pa tudi ni normalno.
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #379 : sreda, 03.07.2013 : 13:55:25 »

tole o dveh mesecih ne bo držalo ... pri pudljih je to komot lahko kasneje. in ni NIČ narobe, če se testis spusti kasneje. normalno lahko pari, normalno lahko dobi vzrejno dovoljenje.

ne posploševat za vse samce ...

Aja, ok, so nas na faksu narobe naučili Smiley
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #380 : sreda, 03.07.2013 : 15:48:38 »


lej kaj so vas učili je meni vseeno. meni ponavadi teorija ne "pove" skoraj nič ...  tako je v praksi, kot je napisala tudi maja01. predvidevam da sta hodili (hodita) na isti faks ...
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #381 : sreda, 03.07.2013 : 16:28:25 »

No ja, veliki večini se vendarle spustijo do 8 tedna, najkasneje do konca tretjega meseca. Vsaj pri naših je bilo tako, da noben samec ni šel prej od doma, dokler ni imel spuščenih obeh jajc. Tudi ko kupuješ mladiča, naj bi že imel spuščeni obe modi. Vsaj tisti, ki jih že vnaprej ne nameravaš kastrirat (pa še v tem primeru so stroški s kriptorhidi višji). Zna bit, da so nekatere pasme kar se tega tiče počasnejše - sploh za nekatere manjše pravijo, da se lahko čaka do 6 meseca. Tega ne vem, naši (NO , zlati prinašalci in samojedi) so bili zgodnji.
Logiran
banAncy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 122


WWW
« Odgovor #382 : sreda, 03.07.2013 : 17:38:24 »

Ko sem ga kupila je imeu spusceni obe modi. Pri vetu so mi rekli, da je mozno da se se ni zozil kanal po katerem se spusti modo. Slisala sem, da nekatere pasme rabijo tudi do enega leta, da sem jim spusti modo ( trenutno se ne spomnim pasme). Jaz ne vidim razloga zakaj ga nebi kastrirala. Saj ga nimam namena parit.
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #383 : sreda, 03.07.2013 : 19:25:49 »

No ja, veliki večini se vendarle spustijo do 8 tedna, najkasneje do konca tretjega meseca. Vsaj pri naših je bilo tako, da noben samec ni šel prej od doma, dokler ni imel spuščenih obeh jajc. Tudi ko kupuješ mladiča, naj bi že imel spuščeni obe modi. Vsaj tisti, ki jih že vnaprej ne nameravaš kastrirat (pa še v tem primeru so stroški s kriptorhidi višji). Zna bit, da so nekatere pasme kar se tega tiče počasnejše - sploh za nekatere manjše pravijo, da se lahko čaka do 6 meseca. Tega ne vem, naši (NO , zlati prinašalci in samojedi) so bili zgodnji.


Pri manjših pasmah ni to čisto nič nenavadnega. Samec, ki ga imam doma in bo čez par dni star 3 mesece je tako majhen, da skoraj ne otipam nič. Se mu pa spuščata oba in dokler se mu ne bosta spustila, bo kar lepo počakal na nove kupce pri meni.


banAncy nihče ti ni rekel, da ga ne smeš kastrirati, če to želiš. to kar ti je rekel veterinar, je čisto možno.
Logiran
banAncy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 122


WWW
« Odgovor #384 : sreda, 03.07.2013 : 19:53:38 »

Ne sej ni to na nobenga letel. Sam se mi zdi to boljsa varjanta in lazji bo za obvadovat:)
natis katero pasmo pa mate to?
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #385 : sreda, 03.07.2013 : 21:11:26 »

BanAnchy - kastriraj ga brez slabe vesti!  Smiley
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #386 : sreda, 03.07.2013 : 22:17:38 »

Edina sprememba, ki sem jo jaz opazila pri 14-letniku, ki je bil lani kastriran zaradi tumorja, je povečan apetit in hitro pridobivanje teže, zaradi česar sem mu morala obroke zmanjšati za polovico. Vse ostalo - karakter, vedenje - je ostalo nespremenjeno, potreba po gibanju  celo večja. Tudi sicer nimam težav s samci, da bi ga zamenjevali za samico (kar je on prej počel s kastrati).
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #387 : sreda, 03.07.2013 : 22:37:38 »

Noben od mojih začasnikov, ki je prišel z delno ali popolnoma prazno mošnjo ni doživel tega, da bi se mu moda spustila, žal.
Pa so bili različno stari-mladi in tudi po štirih mesecih začasniškega življenja je bilo stanje nespremenjeno. Edino pri dveh mladih psih, sta bili modi že nizko, v kanalu in je bil tudi poseg posledično enostavnejši.
Menda pa poleg ostalih možnih težav, modo v trebušni votlini sprošča še več testosterona (spolnega hormona) in so lahko samci zato še bolj "gajstni", kot bi bili sicer.

Zato ni kaj za razmišljat  Wink
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #388 : sreda, 03.07.2013 : 23:09:08 »

sej vem, da je oftopik, ampak si ne morem kaj ... do katere starosti naj bi se pa mačkom moda spustila?

moj Gusar je bil takrat, ko smo ga našli kriptorhid, star pa je bil cca pol leta.
ker je bil bolan, smo ga najprej cajtali, da je bil za poseg v polni formi in je bil kastriran šele mesec kasneje. 
takrat pa so bila jajca že na pravem mestu in zadeva je šla brez komplikacij.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #389 : sreda, 03.07.2013 : 23:36:33 »

Vecini psov in mack se spustijo zelo zgodaj (dejansko do dveh mesecev, ali se prej). Se pa najde kaksen primerek, ki jajcka spusti pac bolj pozno.
Logiran
Strani: 1 ... 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Kastracija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines