mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 12:13:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Kastracija
Strani: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 29   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kastracija  (Prebrano 105720 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #390 : četrtek, 04.07.2013 : 00:35:47 »

Ne sej ni to na nobenga letel. Sam se mi zdi to boljsa varjanta in lazji bo za obvadovat:)
natis katero pasmo pa mate to?

glej odloči se tako, kot misliš, da je zate in psa najbolje  Smiley

pudlje
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #391 : četrtek, 04.07.2013 : 10:37:55 »

Ravno danes se s sodelavko pogovarjava o kuških in pravi, da ima 1,5 leta starega bokserja, kateremu se ni spustilo nobeno modo.
Veterinar ji je svetoval, da ga sicer lahko kastrira, vendar njega to ne moti in ga lahko pusti tako kot je. Shocked Shocked Shocked
Kako je to možno?
Jaz sem ji sedaj svetovala naj se obrne na nekoga drugega in naj psa kastrira. Huh
Logiran
banAncy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 122


WWW
« Odgovor #392 : četrtek, 04.07.2013 : 12:08:56 »

V takem primiru je res najboljsa kastracija. Tako saj ves da se tam nemore pojaviti rak. Od katere strarosti daljse ga lahko kastriram? Vsak mi drugace rece :/
Logiran
banAncy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 122


WWW
« Odgovor #393 : nedelja, 07.07.2013 : 12:39:59 »

Živjo spet imam eno uprašanje. Po otipu ima zdaj spuščeni obe modi, vendar na vsake toliko časa začutim bulico na vsaki strani penisa. istočasno pa sta tudi modi spuščeni. Morda ve kdo kaj bi to bilo, pri tako mladem psu. Bi se to videlo na slikanju trebušne votline? Jutri imam namem poklicati veterinarja.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #394 : nedelja, 07.07.2013 : 13:46:37 »

Bulice so povsem normalne in jih mora imeti. S kastracijo bi pa jaz počakala do konca pubertete, čeprav večinoma svetujejo kastracijo pred puberteto.
Logiran
banAncy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 122


WWW
« Odgovor #395 : nedelja, 07.07.2013 : 19:29:35 »

Lanabela si mislila bulice kot moda? Namrec ima spusceni obe modi. Vendar ima med modi in zacetku penisa bulo veliko za oreh, ki je enkrat otipna naslednjic pa ne. Ko zatipam bulo istocasno potipam tudi moda in sta oba moda na prvavem mestu, tako da nevem kaj bi to bilo. Zakaj bi bilo bolje kastrirati po puberteti?
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #396 : nedelja, 07.07.2013 : 19:40:49 »

Bolje je kastrirati po puberteti, zato ker hormoni niso za okras - imajo svojo funkcijo v organizmu. Kastracija po puberteti pa močno zmanjša možnost za nastanek raznih tumorjev, pri kriptorhidih (pseh, ki nimajo spuščenih obeh mod) je pa še toliko pomembnejša.
Pojdi do veterinarja, pa da on preveri, če je vse OK. Kastracijo bi pa jaz v vsakem primeru svetovala Wink
Logiran
banAncy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 122


WWW
« Odgovor #397 : nedelja, 07.07.2013 : 19:45:18 »

Hvala uraa Smiley jutri ga bom peljala pa da vidimo. So ze tipali 14 dni nazaj pa so mi rekl, da je mozno da eno od mod skacejo nazaj gor. Sm mi je cudno, da sta modi na svojem mestu, pa otipam bulo visje gor. Bi se to dalo preveriti z slikanjem?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #398 : nedelja, 07.07.2013 : 20:40:24 »

ja no....pes ima ob penisu dve bulici, ko skoči na samico ti dve bulici preprečita, da bi šla prekmalu narazen. Pač anatomska posebnost psov. Ok?
Logiran
banAncy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 122


WWW
« Odgovor #399 : nedelja, 07.07.2013 : 21:37:35 »

Tega pa nisem vedela. Hvala:) prejsnji pes je imeu tumorje, zato me vsaka bulica zaskrbi.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #400 : nedelja, 07.07.2013 : 21:54:45 »

ja no....pes ima ob penisu dve bulici, ko skoči na samico ti dve bulici preprečita, da bi šla prekmalu narazen. Pač anatomska posebnost psov. Ok?
@Lanabela - a veš, da tudi jaz nisem vedela, da imata tak namen Wink

banAncy, ti dve bulici ob penisu sta dobro vidni tudi pri mojem psu, ki je bil sicer kastriran že pri treh mesecih in torej z modi ne moreta imeti nobene neposredne povezave Smiley Sta pa popolnoma simetrični in enako veliki - in včasih, ko leži na hrbtu jih je dobro videti, včasih pa sploh ne. Verjetno tudi ti misliš ravno na ti dve bulici, kajne Wink
Logiran

Unikatne tablice in portretki
banAncy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 122


WWW
« Odgovor #401 : nedelja, 07.07.2013 : 22:35:00 »

Ja mislim da je to to:) prejle ko je vstau sem potipala in sta ble kar velki.
Slisal se bo mal obsedeno....prejle sem za lopatico na rebrih zacutila bulico, priblizno za grah veliko. Zdej malo berem po forumu lahko gre za zamaseno lojnico lahko za kaksen tumor ( zasledila sem, da je imeu tudi ze 4 mesecni mladic rakav tumor).Bulica se pod kozo premika in imam obcutek, da se ne drzi mesa. :/
Logiran
banAncy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 122


WWW
« Odgovor #402 : torek, 09.07.2013 : 21:39:51 »

Bolje je kastrirati po puberteti, zato ker hormoni niso za okras - imajo svojo funkcijo v organizmu. Kastracija po puberteti pa močno zmanjša možnost za nastanek raznih tumorjev, pri kriptorhidih (pseh, ki nimajo spuščenih obeh mod) je pa še toliko pomembnejša.
Pojdi do veterinarja, pa da on preveri, če je vse OK. Kastracijo bi pa jaz v vsakem primeru svetovala Wink
Kaj to se pravi,ce ga kastriram pred puberteto pa je vecja verjetnost za pojav tumorjev?
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #403 : torek, 09.07.2013 : 23:35:29 »

Tudi.
Logiran
banAncy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 122


WWW
« Odgovor #404 : četrtek, 11.07.2013 : 21:22:12 »

Men je pa vet reku lih kontra:/
Logiran
Strani: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 29   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Kastracija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines