mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 16:17:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Kastracija
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 29   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kastracija  (Prebrano 105724 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
yo
gost
« Odgovor #45 : sreda, 20.11.2002 : 14:04:14 »

MAT
--------------------------------------------------------------------------------
Razlozil sem razliko med kastracijo in sterilizacijo zato nima pomena o tem filozofirati.Nisem rekel,da je sterilizacija in stem povezana omejitev nezazelenih brejosti prepovedana.Rekel sem,da je prepovedana kastracija/ne sterilizacija/fizicno zdravih samcev.Nisem rekel,da je prepovedana  z zakonom ampak sem rekel,da je prepovedana.Zakon sam po sebi ne pomeni nicesar,ce se ne izvaja.V Sloveniji imamo mnogo zakonov,malo se jih izvaja.Prepovedana je po zakonu narave,ki je mocnejsi od vsakega zakona,ki si ga je izmislil clovek.Prepovedana je po zakonu zdrave pameti,zdravih ljudi,ljudi,ki spostujejo zivali in so njihovi prijatelji.Prepovedana je iz dostojanstva do pasjega prijatelja,prepovedana je z zakonom o nedotakljivosti zivih bitij.Sem pesjan,sem mentalno povezan z zivalmi zato te zadeve razumem in vsak,ki jih razume je pravi prijatelj zivali.Kdor jih pac ne,nima tega v sebi,pac njegovo dojemanje se ni na tej stopnji razvoja.Vsako filozofiranje brez razumevanja,stekanja,mentalne povezave z zivalmi je brez pomena.Kdor razume,razume.
lp,MAT  
----------------------------
Logiran
yo
gost
« Odgovor #46 : sreda, 20.11.2002 : 14:04:51 »

Yo
--------------------------------------------------------------------------------
Jaz iz vsega povedanega razberem samo to, da ste MAČIST.
In še nekaj me zanima: kako bi po vašem nekastrirani samci zadovoljevali potrebe po spolnosti in ohranjali vrsto, če dovoljujete sterilizacijo samic?

Yo  
Logiran
yo
gost
« Odgovor #47 : sreda, 20.11.2002 : 14:05:17 »


brin
--------------------------------------------------------------------------------
Mat,
moj prinašalec star 2 leti je kastriran. In edina beseda je: hvala bogu, da sem ga dala kastrirati.
Edini komentar je, da je z steriliziranim/kastriranim psom zivljenje mnogo mnogo lazje. Saj noben od nas noce, da je pes vodja krdela. Potem je hierarhija porusena in tak pes je lahko tudi nevaren cloveku.
P.S. Lahko bi pa tudi vedel, da je veliko izgubljenih psov tudi iz naslova gonitve. Ko pes zavoha goneco psico se bo potepel in se tudi z lahkoto izgubil. Torej.......  


Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #48 : sreda, 20.11.2002 : 14:54:56 »

Brin, tudi mi smo zdaj končno odpeljali našega Dona na kastracijo. Šlo je brez težav, prvi dan je bil malo zaspan, pa bolj počasi je hodil. Zdaj po skoraj enem tednu pa je čisto OK, ima sicer še ovratnik, da si ne bi šivov strgal, ampak bo prebolel. Seveda ga sedaj še bolj crkljamo in on neskončno uživa. Upamo samo, da ne bo preveč protestiral ker se bo moral vrniti v pesjak, saj zdaj spi v kopalnici in mu očitno ustreza. lp
Logiran

ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #49 : sreda, 20.11.2002 : 19:36:53 »

Tudi jaz sem za kastracijo in sterilizacijo, če je opravičena in če ni zaradi tega, ker se nam pač psa ne ljubi vzgajati in šolati. Prijateljica je imela prej psa, ki je bil sicer lepo vzgojen, a je med gonitvijo psic čisto podivjal. Velikokrat jim je tudi ušel in bil je res zelo nadležen pri ljudeh, ki so imeli psice, saj je šel od doma tudi po več kilometrov. In tako so se odločili za kastracijo. Umiril se je in tudi njegov karakter se je izboljšal. Zakaj bi prihajali na svet še vedno nezaželeni mladiči, ki potem velikokrat kruto končajo? in ti so posledica nenačrtne paritve, če bi bilo več kastriranih in steriliziranih živalih, bi bilo tudi bistveno manj nezaželenih mladičev. Jaz pa svojega psa zaenkrat še ne mislim kastrirati, ker mi zaenkrat glede tega še ne dela nobenih problemov, pa imajo naši sosedi psičko. Ampak je nekaj dni malo bolj bogi, kakšen dan tudi ne je (čeprav je velik požeruh) ampak ga lahko tudi takrat obvladam. Če bi pa imela psičko ki je ne bi imela namen za vzrejo, bi jo pa verjetno dala sterilizirati, saj vidim pri naših sosedih, da imajo takrat ko se goni velike probleme. Pred njihovo hišo se zbirajo gruče psov, ki jih neskrbni lastniki spuščajo brez slabe vesti. Takrat velikokrat sploh ne mrejo na sprehod z njo in velikokrat pride do pretepov.

Lp
Logiran
Tara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 227


« Odgovor #50 : četrtek, 21.11.2002 : 21:11:35 »

Se strinjam z Ewchy.  Smiley Iz lastne izkušnje vem, da so eden od največjih problemov psi, ki jih lastniki neodgovorno spuščajo, in tako se zgodi, da imaš pred hišo kmalu celo krdelo psov. So pa tudi tisti drugi, ki lepo skrbijo za pse in pazijo na njih, vendar sem se že večkrat spraševala: lastnik gre s psom na sprehod, pes je recimo spuščen na travniku, ko le-ta zavoha gonečo se psico in gre "za svojim nosom" čez nevarne ceste, itd. KAKO naj bi lastnik vedel, da se v bližini goni neka psica in bi moral imeti svojega, sicer poslušnega psa, privezanega na sprehodu ali ga odpeljati dlje na sprehod??? Ljudje tega pač ne vohamo in zna se zgoditi, da ti pes uide neznano kam, kjer na njega preti mnog nevarnosti (poznam primer, ki se je zgodil nedavno in psa še niso do sedaj našli). Ali to pomeni, da bi morali imeti lastniki svoje pse na sprehodu vedno privezane, ker nikoli ne vedo, kje bi jim lahko "prekrižal pot" vonj goneče se psice? Sama mislim, da je v takih primerih kastracija popolnoma ustrezna. Tisti, katerih psi se za vonj gonečih psic ne menijo tako zavzeto, pa so lahko srečni. Nagon je pač nagon...  Wink
Lp
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #51 : sobota, 30.11.2002 : 15:38:13 »

Citat
Kastracija je pri fizicno zdravi zivali prepovedan poseg uvrscen v mucenje oz. pohabljanje zivali.Posledica je lahko strahotna,zival fizicno in mentalno unicimo.Zdrav,samozavesten pes,pac z poudarjenim spolnim nagonom,postane po kastraciji ziva razvalina.Taksen pes ne more biti nikoli vec vodja krdela,ni namrec sposoben za ohranitev vrste.Igriv,vesel ,samozavesten pes postane potlacena uboga zival.


Na to se pa lahko samo smejem, ornk smejem. Pojasnilo: doma imam 6 letnega tibetanca, ki je bil pred dvema letoma kastriran. Ni ne fizično ne mentalno uničine, malce se je umiril, ker pomeni, da ob obiskih ne nori več eno uro ali uro in pol, ampak samo še okrog 20min, odvisno od obiska.  Je izredno samozavesten, uh, ko bi bil vsaj malo manj,...Drugi psi se mu ali podredijo ali pa sledi "spopad". Če so normalni, grejo stran, če ne, je pa hudič z moje strani...in gredo tudi stran. Moj pes se nikoli ni nikomur podredil, ne pred ne po kastraciji. Ne vem iz kje črpaš podatke, da je pes po kastraciji totalno sesut, ampak res si me pošteno nasmejal. Ko bi le njegova svetost Tar to znali prebrat. Mogoče bi se mau sesul in bi bilo potem življenje lažje.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #52 : četrtek, 27.02.2003 : 20:15:18 »

Zaradi nevzdržnih razmer ( Roll Eyes Roll Eyes) se odločam za kastracijo mojega sedaj zdivjanega ( Grin Grin ) mačka!  Wink

Zanima me če po posegu 100% ne bo markiral?

Logiran
yo
gost
« Odgovor #53 : četrtek, 27.02.2003 : 22:14:24 »

Zal... "totalno" razocaranje...
Ce je macek ze dosegel spolno zrelost in je ze zacel markirati, ni 100%, da tudi v prihodnje tega ne bo vec pocel. Bo pa (ce?) to pocel redkeje, urin pa ne bo toliko zaudarjal (po dolocenem casu, ko se bo raven hormonov ustalila).

Lp, Yo
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #54 : četrtek, 27.02.2003 : 22:28:39 »

Ah, saj sem kar domnevala!! Sad
Joj, totalno je neznosen!!! A se potem vsaj drl ne bo več? Tongue
Pa še nekaj: koliko časa se mački sploh gonijo???Da vem koliko časa bo še nor!
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #55 : petek, 28.02.2003 : 08:18:52 »

Večina ljudi, ki jih poznam ima stanovanjske muce kastrirane in sterilizirane, je pa res kar pravi Yo; bolje da se to uredi do približno enega leta! Sigurno pa potem urin ne zaudarja več, muc se bo vseeno malo umiril (ali pa tudi ne, vprašaj Jano  Wink). Če pa ga boš dodatno zaposlila, se z njim igrala, mu naredila kaj za plezat, igračke in podobno bo pa imel manj dela z okolico.
Mački v moji soseski se gonijo vse leto razen pozimi, dretje poslušam od marca do novembra! Trenutno imamo dva odrasla mačkona na novo (verjetno ju je kdo odvrgel) in v prvi priliki ju bom ujela in peljala kastrirat ali sterilizirat, ker ne vem kakšnega spola sta. lp
Logiran

jessie
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #56 : sobota, 03.07.2004 : 20:41:01 »

Pozdrav Wink! Sem nova na v vaši družbi, zato upam, da mi bo kdo odgovoril Undecided.
Imam 6 mesecev starega mešančka labradorca. Radi bi ga dali kastrirat in me zanima koliko mora biti kuža star, kot tudi to kakšne so nevarnosti tega posega. Ne bi ga rada preveč mučila Sad. Hvala za odgovor  Wink
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #57 : nedelja, 04.07.2004 : 08:33:47 »

Pozdrav Wink! Sem nova na v vaši družbi, zato upam, da mi bo kdo odgovoril Undecided.
Imam 6 mesecev starega mešančka labradorca. Radi bi ga dali kastrirat in me zanima koliko mora biti kuža star, kot tudi to kakšne so nevarnosti tega posega. Ne bi ga rada preveč mučila Sad. Hvala za odgovor  Wink

o kastraciji si lahko prebereš še na: http://www.mojpes.com/forumbb/viewtopic.php?t=2751&postdays=0&postorder=asc&start=0
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #58 : torek, 23.11.2004 : 21:48:18 »

Bliža se čas, ko bo šel ''mali'' Tayos pod nož. Zanimajo me vaše izkušnje s kastracijami od klinike do klinike...
Razmišljala sem, da bi ga peljala v Kranj (pa še popust imajo Grin ), druga varianta je mestni log, tretja Zaninovič, lahko bi ga kastrirala tudi v novem mestu...
 Huh Huh Huh Huh
Kakšen namig?? Izkušnje??

Hvala in LP
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #59 : ponedeljek, 10.01.2005 : 16:45:38 »

Po letu in pol intenzivnega premišljevanja o kastracija je danes priše D-day. V sredo smo naročeni grrr. Koliko časa mora imeti pes šive notri? Naj si vzamem dopust in ga pazim?
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 29   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Kastracija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines