mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 18:01:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Kastracija
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 29   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kastracija  (Prebrano 105728 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #60 : ponedeljek, 10.01.2005 : 18:40:46 »

No pa bo še Brin postal teta  Wink.
Majči tista dva zadnja vprašanja sta pa čisto odveč, a ne?
Sevda da boš doma in ga pazila.
Šivi pa so notri en teden ali pa so tisti, ki se sami razstopijo in ti jih ni potrebno odstraniti.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #61 : ponedeljek, 10.01.2005 : 20:54:59 »

Andi (oz Brin  Grin) kar pogumno.  Cheesy lp
Logiran

Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #62 : petek, 14.01.2005 : 15:37:42 »

Po letu in pol intenzivnega premišljevanja o kastracija je danes priše D-day. V sredo smo naročeni grrr. Koliko časa mora imeti pes šive notri? Naj si vzamem dopust in ga pazim?
A je Brin že ''punčka''?? Roll Eyes
Kako sta?

Svojega pesjanarskega samca sem dala kastrirat 31.12. Prvih 24 ur je bil ves bogi, naslednji dan pa je dirjal kot ponavadi.
Ovratnik naj bi imel na sebi 4 oz.5 dni. Ker pa sem opazila, da so se mu zaradi ovratnika povešala ušesa, sem ovratnik naslednji dan, kadar je bil pod nadzorom, odstranila. Bil je zelo priden- rano je pustil pri miru Wink In uhlja še stojita Grin

Drugače pa je teden dni po kastraciji  na pasjem srečanju veselo naskakoval 2 psički Tongue Tongue sram
Stvar mi ni najbolj jasna ??!(sicer pa kaj je jasno novopečeni ''mamici'' samčka?! Grin Wink Wink Wink )

Andi, oglasi se kako je Brin!

LP
Teja
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #63 : sobota, 26.02.2005 : 09:52:21 »

Včeraj je bil naš pesjan kastriran.Po kastraciji je samo ležal in hotel jest, kar ni v njegovi navadi. Danes bi pa samo dirjal, kar me malo skrbi zaradi šivov. Koliko bi bilo primerno, da se sprehaja dan po operaciji? Doma je čisto depresiven, če mora imeti ovratnik, ko ni pod nadzorom. Hočemo ga čimbolj zaposliti, da ne bi bilo tak hudo...njega pa najbolj vleče na sneg.

LP
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #64 : sobota, 26.02.2005 : 10:13:49 »

če se po šivih ne liže, potem ne mora imeti ovratnik na sebi, če je pod nadzorom, če pa se liže, pa ga naj ma ves čas. pa mislim, da ne bi bilo v redu, če bi se rana zmočila, tak da ga rajši pusti notri in ga pelji ven samo na lulanje in potrebo.
teja, morda pa je tvoj kuža z naskakovanjem želel pokazat: še vedno sem tak kot prej Tongue, le da (nažalost Wink) ne morem nič narediti...
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #65 : nedelja, 27.02.2005 : 07:46:55 »

Imam še eno vprašanje......Z rano ni nobenih problemov, se ne liže, se lepo celi, ga pa neverjetno srbi tisti del trebuščka, kjer so ga pobrili..... :Ptam okoli mod in hlačk.Tudi izpuščajčki so se mu naredili na tem območju.Niti hodit ne more normalno tak ga srbi in najraje sedi v snegu, čist na miru, tako da imamo probleme z opravljenjem potrebe.
Priporočate kakšno mažo za hlajenje?Ali kaj podobnega?
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #66 : nedelja, 27.02.2005 : 10:17:49 »

Jaz sem naso Kajo mazala z eno hladilno kremo, ki jo zmesajo v lekarni, vendar zal ne vem imena. Je pa res kmalu zacela ucinkovati, tako, da se je psica nehala praskati, pa tudi izpuscajo so izginili v enem dnevu!
Vprasaj v lekarni, do takrat pa ga namazi kar s kaksno navadno ne prevec mastno kremo! lp
Logiran

altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #67 : torek, 01.03.2005 : 23:23:06 »

evo, mi smo tudi barka za "punčko naredili. Dolgo sem odlašal, sedaj pa, ko se mi že druga "baba" pripravlja na gonitev, dve pa sta še v "čakalni vrsti", sem se odločil, da ga "rešim muk".
Spal je celo pot iz klinike in doma. Hodi že, vsake toliko vstane. Na ovratnico še ni navajen, se ob robove zaletava in potem čukasto gleda, zakaj ne more naprej. Sliši samo če mu v obraz kaj rečem. Pa bogi je, tako trpečo faco ima. Za domov sem dobil še injekcijo buscopana za bolečine, za dva dni, pa drenažno cevko ima notri, ker je "stari" pri petih letih kar zajeten kos kože izgubil.
Za celjenje in preprečevanje hematomov bom prve dni uporabljal fibrolan, potem pa kako hidratantno zadevo.
samo upam da ne bo kakega hematoma....Kake imate pa vi izkušnje? je bilo vse ok?
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #68 : sreda, 02.03.2005 : 15:41:57 »

Alti, mi nismo dobili nic proti bolecinam, niti nismo nic rane mazali. Pes je bil po dveh ali treh dneh ze cisto OK. Sive smo dali ven po 10 dneh (ali po enem tednu, ne vem vec). Je bil pa tudi nas precej storast s tistim ovratnikom! Grin Malo bolj ga crkljaj in pazi nanj, pa ti bo hitro odpustil!  Wink
Logiran

altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #69 : sreda, 02.03.2005 : 19:34:11 »

zjutraj sem mu dal pol dozice, "za ziher". malo je še štorat z ovratnikom. Hormoni še niso popustili, brina je še zanimiva, ampak ne pretirava z "obiskovanjem" njene "tazadne" Grin. Občutek imam, da mu je jasno,da je "bogi", ker mi, ko mu kaj rečem (recimo, naj neha stopicat ko en živc okoli), me samo pogleda mrko izpod čela češ: "zdaj sem bolnik in si lahko privoščim da te ne poslušam. mučitelj..." in pol mam jaz slabo vest in mu pustim, naj hodi okoli. Sedaj je odkril, da je neka težka fora, če se vedno v isti rob zaleti, da ovratnico enmalo zvije. Sem ga prav gledal, kako zanalašč ne gre v dnevno sovo po sredini vrat, kot gre pri vseh ostalih  Grin bumbar.
Boli ga pa res ne. Samo tisto "srebro" s katerim je našprican in pa drenažna cevka, zgledata malo hecno.
Mazal še nisem.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #70 : petek, 04.03.2005 : 08:59:21 »

a je vaše tudi kaj "metalo" Huh Srbečica pa to?
Barku se vsake toliko kar "zblodi" in potem bega ko kura brez glave. Ne spomnim se drugega, kot da ga srbi rana, božčka....A?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #71 : petek, 04.03.2005 : 11:34:53 »

Hm, ne, nobene srbecice. Je bil zelo priden bolnik...ki se je z elizabetinskim ovratnikom z uzitkom zaletaval v omare, stole, vrata... Vedno je sel skozi vrata tako, da se je zataknil... Roll Eyes In potem je bil booooogi in oh in sploh... Tongue Roll Eyes
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #72 : petek, 04.03.2005 : 11:57:51 »

haha, enako. zanalašč se zaletava. Pa sedaj je zgruntal kako gre lahko v boks.
Glede "v luft skakanja", sem pa opazil, da ga tisti "plastični-laks" šivi včasih špiknejo, pol ga pa meče. No, tadolge sem mu malo porezal in sedaj je mir - še 5 dni..celi se lepo.

Btw. nekako mu ga je uspelo scefrat (elizabet. ovratnik) na enem koncu  in sem ga obrezal, da se ne bi paral naprej. sedaj sicer če je tisti "odrezani  lok" na njegovem vratu, lahko fino pije, ker z vrhom ne buta v skledo. Ampak model je tudi zgruntal, da če dovolj ruka ob steno, tista "zarezica" pride pod vrat in se lahko liže po rani. Sedaj smo pa na resnem varuštvu, ker ga moram met cel čas pred očmi kljub ovratniku... A imajo te ovratnike povsod po veterinarskih postajah? ker mislim, da mu bom skočil novega kupit...
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #73 : petek, 04.03.2005 : 15:45:50 »

Nas Don je tako priden bolnik!  Cheesy Obakrat, ko je bil sivan, ni niti poskusal priti do sivov niti ni kazal znakov, da ga kaj boli. Edine tezave, ki jih je imel so bile z ovratnikom...lezanje z njim okoli vratu mu ni ravno disalo! Grin Pa se je potem navadil. Je kar sam glavo nastavil, da sem mu ga dala nazaj gor, ko sva prisla s sprehoda!

Kajo pa so zadnjic sivi ful zanimali, zato sem jih narahlo namazala z eno kremo (spet ne vem kako se ji rece  Huh), ki pospesi celjenje ran in verjetno tudi pomaga, ce rana srbi. Je pa v njej cebelji vosek! lp
Logiran

maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #74 : petek, 04.03.2005 : 19:41:18 »

proapin mogoce?
m.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 29   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Kastracija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines