mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 14:46:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Druge pasme  |  Tema: Himalajski ovčar
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Himalajski ovčar  (Prebrano 12066 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
tadeja_n
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #15 : četrtek, 15.12.2005 : 21:13:14 »

Kalsang a sem jaz mogoče rekla da si bom zdaj pa kar psa kupila?Prvič psa še nekaj let ne bom imela in drugič ko si bom izbrala psa bo prvi tak,ki bo imel karakter ki meni ustreza kot je npr. bokser,ki se mi zdi precej dobra izbira za 1. psa se ti ne zdi?Ali pa sem spet kaj narobe rekla...
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #16 : petek, 16.12.2005 : 13:00:31 »

EJ, sorry... sem mislila, da sem razložila, zakaj sem napisala to, kar sem... še enkrat si preberi...
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #17 : petek, 16.12.2005 : 13:01:27 »

še posebno si preberi zadnji odstavek...

se pa opravičujem za slabo voljo
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #18 : petek, 16.12.2005 : 13:37:18 »

Se strinjam, mislim pa, da so zato krivi tudi vzreditelji, ki potencirajo dobre lastnosti pasme, slabe pa pogosto najraje kar prikrijejo - samo da ne bi izgubili kupca. o knjigah, kjer so pasme predstavljene, pa sploh ne bi izgubljala besed, itak so vsi inteligentni, veseli in privrženi. ali nekaj podobnega. In ker so po značaju itak vsi v redu, se bodoči lastnik odloči za tistega, ki mu je na sliki najbolj všeč. tukaj bi moral vstopiti vzreditelj, ki bi potencialnega kupca postavil na trdna tla.
Uvoziti neko povsem neznano pasmo, ki jo poznaš izkjučno iz ene ali dveh fotografij zato, da boš z njim delal agility je seveda velika neumnost. Pa saj ga itak ne bo uvozila, je preveč težko priti do njega. Preden bi se dokopala do mladiča, bi pasmo po vsej verjetnosti dovolj dobro spoznala.
Meni se zdijo skoraj bolj problematični psi, ki se jih da dobiti kadarkoli in kjerkoli, ljudje jih lahko nabavijo kadar se jim zazdi, brez tehtnega premisleka. Tako so pogosto zelo razočarani lastniki in zelo nesrečni psi čisto navadni goldenčki ali labradorci, zlasti samci. Ljudje mislijo da so si nabavili mirnega, ubogljivega in zvestega tovariša, ki je že učen in vzgojen prišel na svet in v življenju nima drugega cilja kot ugajati svojemu lastniku. Ha, ha.
sploh ni treba riniti v eksotiko, da si nakoplješ težave.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #19 : petek, 16.12.2005 : 15:34:06 »

Se strinjam... velika večina ljudi samo slike gleda in izbira kot v katalogu... Pri vsaki pasmi se najde kaj motečega/neljubega za posameznika in/ali okolico.
Logiran
tadeja_n
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #20 : petek, 16.12.2005 : 16:39:04 »

Jaz ne izbiram psa samo po videzu, ker vidim, da se vama očitno to dozdeva.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #21 : petek, 16.12.2005 : 17:29:47 »

In so pasme, ki te ob srecanju ne pustijo ravnodusnega, ob daljsem sobivanju (pri njih "doma", se pravi v domovini) pa te popolnoma prevzamejo.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #22 : petek, 16.12.2005 : 22:38:09 »

Tadeja-n, že dolgo ne govoriva več o tebi ampak o tem, kar se na splošno dogaja...
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #23 : nedelja, 18.12.2005 : 17:45:04 »

Nanook, točno tako. Zato si je tisti šofer tudi pripeljal srednjeazijske ovčarje sem. Ker jih je tam veliko videl in se čisto zaljubil vanje. res sta psa nekaj posebnega, imata svoj čar, čeprav  "nista moj tip"
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #24 : nedelja, 18.12.2005 : 17:55:22 »

Mene je pa tajc upecal na tak nacin, ampak bo treba se malo pocakat. Cheesy
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Druge pasme  |  Tema: Himalajski ovčar
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines