mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 04:19:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: prvi pes
Strani: 1 [2] 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: prvi pes  (Prebrano 23327 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
NyNy
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 81


« Odgovor #15 : torek, 27.12.2005 : 10:49:36 »

Hei...

Jaz pa imam eno vprašanje o psarni Gregorjanski, če ima kdo kakršne koli izkušnje dobre ali pa slabe?
Tukaj je njihova spletna stran: http://gregorjanski.tripod.com/

In kako je pri njih z zdravjem psov itd.

Kupujem namreč prvega psa in nimam še nevem kakšnih izkušenj kaj se teh psarn tiče, zato se obračam na vas forumovci!

Hvala za odgovore že v naprej!



LP
Nina
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #16 : torek, 27.12.2005 : 11:45:05 »

Ne vem s psarno samo jaz nimam izkusenj, ampak sem pa nasla njihovo spletno stran ko sem jaz kupovala visavca. Mislim da je psarna precej neaktivna, da ze dalj casa niso imeli legla, ne vem pa kako kaze za v prihodnosti.

Če pa potrebujes informacije direktno za visavce, pa najboljse da vprasanja postavljas pod pasmo ali pa se mi javis na ZS.
Logiran
robin
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 427


« Odgovor #17 : torek, 27.12.2005 : 12:43:03 »

V psarni Gregorjanski smo mi kupili našo Piko ( Flora Gregorjanska ), to je bilo njihovo edino leglo višavcev in sicer leta 2003. Gospoda Gregorja poznam ima samčka in samičko, pred kratkim pa je naredil izpit za kinološkega sodnika za pasmo francoski buldog, če se ne motim. Naša Pikica je že imela eno leglo maja letos, naslednje pa pričakujemo maja 06.
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #18 : torek, 27.12.2005 : 12:47:45 »

Ojla!

Rada bi napisala nekaj famusu... Sicer mladički dobijo VSI rodovnik, vem pa za primer ko je moja vzrediteljica dala za eno psičko le slovaški in ne export rodovnik, ker je psička po njenem mnenju premajhna za vzrejo. Pogoj prodaje je bila tudi sterilizacija. Ker ima psička rahlo napačen ugriz, ki pa bi vseeno prišel skozi naš vzrejni pregled ni dobila export rodovnika. Rekla je da v takem primeru če proda na Slovaškem sploh ne da psom zraven rodovnika- ga pokaže in vse ker pes logično rodovnik ima, ampak ga ne dobi lastnik dokler psa ne sterilizira. Tako da mogoče je pa to mišljeno? Drugače pa ti morajo rodovnik v vsakem primeru pokazati. Je pa najverjetneje to le izgovor za nerodovniške mladičke...
Logiran
NyNy
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 81


« Odgovor #19 : torek, 27.12.2005 : 13:54:58 »

V psarni Gregorjanski smo mi kupili našo Piko ( Flora Gregorjanska ), to je bilo njihovo edino leglo višavcev in sicer leta 2003. Gospoda Gregorja poznam ima samčka in samičko, pred kratkim pa je naredil izpit za kinološkega sodnika za pasmo francoski buldog, če se ne motim. Naša Pikica je že imela eno leglo maja letos, naslednje pa pričakujemo maja 06.

Vem vem...Imamo mi rezervirano že pri vas...Wink
To sem vprašala, ker iščem psarno za vsak slučaj...če bo vaša Pikica imela zopet same samičke Grin

LP
Nina
Logiran
robin
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 427


« Odgovor #20 : torek, 27.12.2005 : 14:06:06 »

No ta je pa dobra! Se bom zmenil z njo, da letos hočemo dva fantka in dve punčke Grin
Logiran
NyNy
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 81


« Odgovor #21 : torek, 27.12.2005 : 14:29:05 »

Zmenjeno! Grin Grin Potem mi ne bo treba več iskati  Cheesy
Logiran
NyNy
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 81


« Odgovor #22 : sobota, 07.01.2006 : 16:03:25 »

robin...

Jaz mam eno vprašanje zate. Poglej, ti si rekel, da ste Piko tam kupili ne(psarna Gergorijanski), pa je z rodovnikom in vse ok. Jaz pa sem sedaj klicala tega gospoda in je vse lepo razložil kako in kaj, kdaj bodo imeli mladičke itd. Potem ko pa sva se ustavila pri ceni, pa sem dobila malo smešni odgovor. Ne vsaj približne številke, ampak je rekel, tukaj pa bi se dalo pogajati-> točno tako. Shocked Potem pa ga nekje sredi pogovora "zmanjka" in pokličem nazaj pa zvoni in se nihče ne javi...  Angry Sicer pa, če nebi ti rekel, da ste Piko tam kupili, bi ga črtala iz seznama "rezervnih psarn"... Zdaj pa me res zanima, koliko ste dali vi za psičko...Vprašanje je pa zgolj iz firbca, ker pomojem tak o tej psarni moja mama nebo hotela slišati nič več, ker jo je ta človek zelo odbil, ko sem ji povedla njegov odgovor o ceni.

Pa te vseeno prosim, da mi odgovoriš Cheesy
In, da ne bo smešno zgledalo, da sprašujem vzreditelja moje bodoče mrcine Grin o drugih psarnah, ampak mislim, da tako ali tako veš, da iščem še rezervo, če slučajno ne boste imeli samčka ali pa paritev ne bo uspela.

LP,
Nina
Logiran
robin
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 427


« Odgovor #23 : sobota, 07.01.2006 : 16:26:53 »

NyNy, mi smo do sedaj za vse naše Višavske terierje plačali 190.000 sit, za Barbie pa smo plačali 200.000 sit. Ostalo ti pošljem po mailu....    Lips Sealed
Čau, čau.
Logiran
spacey
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 17


« Odgovor #24 : petek, 24.03.2006 : 13:00:27 »

Ali je Basset Hound pes za začetnika oz. za prvega psa?

Ima kdo izkušnje s to pasmo?

Na forumu v rubriki FCI sem si prebrala vse kar piše (standard, temperament, bolezni...) vendar me še posebej zanimajo info iz prve roke.

Hvala za kakršenkoli odgovor. Smiley

Lp
Logiran
Wiking
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #25 : ponedeljek, 27.03.2006 : 21:49:27 »

Jaz sem tudi bolj novinec. In sicer se v družini odločamo za nakup mladička beagla, ki ga prijateljica toplo priporoča. Pametno ali ne?
Seveda je pa potem na mestu vprašanje, kje bi beagla lahko dobil, in se toplo priporočam za kakšne kontakte na tem področju. Smiley
Logiran
robin
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 427


« Odgovor #26 : ponedeljek, 27.03.2006 : 22:06:58 »

Wiking zdravo, o biglih ne vem nič Grin, samo to da so simpatični za videt Roll Eyes. Nekaj o njih si lahko prebereš tukaj:http://www.mojpes.net/modules/pasme/index.php?id=14
Žal pa se na forum izgleda še ni včlanil noben vzreditelj te pasme, tako da ni objavljenega nobenega kontakta.
Predvsem se moraš zavedati da je beagle lovski pes, seveda to trdijo tudi za moje terierje, pa se jim samo smejim nazaj, mojim se niti ne sanja kaj je to jazbec.
No glede na to da tukaj ni nobenega vzreditelja je najbolje da se obrneš na Kinološko zvezo slovenije kjer ti bodo dali podatke. Nikakor pa ne nasedaj kakšnim oglasom, ki ponujajo vsemogoče pasme po naročilu pa na obroke in nevem kaj še. Vzreditelj mora biti ljubitelj pasme, pse mora imeti v odličnem stanju, psihično in fizično.
Lp.
Logiran
robin
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 427


« Odgovor #27 : ponedeljek, 27.03.2006 : 22:14:52 »

Pa še na forumu imaš temo o beaglih tako da najbojle da se tam malo pozanimaš o karakterju, bodo gotovo vedeli:http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,4681.0.html
Logiran
robin
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 427


« Odgovor #28 : ponedeljek, 27.03.2006 : 22:21:57 »

Spacey tudi ti najbolje da povprašaš kaj o tvoji pasmi v tejle temi:
http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,203.0.html
Logiran
Wiking
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #29 : ponedeljek, 27.03.2006 : 22:28:04 »

Hvala za odgovor, temo že prebiram.  Smiley
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: prvi pes
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines