mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 06:59:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: prvi pes
Strani: 1 2 [3] 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: prvi pes  (Prebrano 23315 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Tina81
novinec
*
Sporočil: 29


« Odgovor #30 : torek, 24.10.2006 : 20:25:18 »

Tudi jaz sem se odločila za nakup prvega psa, odločila sem se za beagla. Klicala sem tudi vzreditelja, ki mi je povedal da bodo imeli leglo komaj decembra. Jaz bi kužka kupila že prej samo zgleda da so redki, nevem kam se naj obrnem da bi ga čim prej kupila. Kupila pa bi mladička samčka.

Lep pozdrav
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #31 : torek, 24.10.2006 : 20:38:58 »

Tina81, nikar ne hiti. Vem, da si kužka močno želiš in da komaj čakaš, da bi bil pri tebi. Ampak vzemi si ta čas za učenje o pasmi in obiske pri vzreditelju. Tako se boš veliko naučila in se trezno in mirno pripravila na prihod kužka in njegovo vzgojo. Tudi v tem je poseben gušt! Je pa tako tudi edino prav.
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #32 : torek, 24.10.2006 : 20:56:34 »

PS: en mali nasvet,pa upostevaj ce hoces ali pa tudi ne. Smiley Na veliko se izogibaj taglavnega razgrajaca v leglu Smiley
Logiran
Tina81
novinec
*
Sporočil: 29


« Odgovor #33 : torek, 24.10.2006 : 21:01:11 »

PS: en mali nasvet,pa upostevaj ce hoces ali pa tudi ne. Smiley Na veliko se izogibaj taglavnega razgrajaca v leglu Smiley

zakaj se ga naj izogibam?
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #34 : torek, 24.10.2006 : 21:24:46 »

Ker so taki psi navadno dominantni in ljudem, ki imajo 1. psa zrastejo čez glavo-več je popuščanja...Pri 2., 3., 4.... pa je situacija malo drugačna-poznaš že večino pasjih fint - užaljenost, izsiljevanje...

V praksi ljudje rajši vzamejo "glavnega v leglu", potem so pa težave.  Shocked
Logiran
Tina81
novinec
*
Sporočil: 29


« Odgovor #35 : torek, 24.10.2006 : 21:29:51 »

A tako, zdaj razumem. A mogoč pozna gdo še kakšnega vzreditelja beaglov v Sloveniji? Sem malo pobrskala po hrvaških in avstrijskih straneh pa jih imajo polno tu jih pa kar ni.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.299


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #36 : torek, 24.10.2006 : 21:36:48 »

Trenutno na mojpes.netu noben vzreditelj beaglov nima ustreznega paketa, zato predlagam, da se obrnes na Kinolosko zvezo Slovenije, kjer ti bodo dali vse podatke o vzrediteljih in leglih.
Logiran

kajćć
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #37 : sreda, 29.11.2006 : 15:28:55 »

čaaw!  Cheesy evo jaz pa sem se po dobrem letu pa pol odločila da bom kupla novega psa. pred letom pa pol mi je na žalost umrla psička pasme beagle. =( imam pa eno vprašanje... sedaj smo se preselili v stanovanje in po mojem mnenju beagle več ni možnost. tako da me zanima katera pasma je najbolj primerna za življenje v bloku? mislim...taka pasma katera nebi "trpela" v stanovanju. je pa še tudi ena stvar: pes bi bil dopoldne kake 4 ali 5 ur sam doma, ker jaz še namreč hodim v šolo. katero pasmo mi priporočate? Wink
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #38 : sreda, 29.11.2006 : 15:38:35 »

Veliko pasem psov je ravno takšnih, ki so najbolj primerni za v stanovanje, oz. sploh niso primerni za zunaj, npr. maltežan.  Smiley
Logiran
kajćć
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #39 : sreda, 29.11.2006 : 15:40:51 »

ja za maltežana so mi že rekli ja. sam je baje problem z njimi ko morjo bit sami doma...baje da lajajo pa jokajo pa uničijo vse kaj je mogoče...hehe. in to me je malo prestrašlo glede maltežanov..Wink drugače pa vseeno hvala za odgovor. Cheesy
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #40 : sreda, 29.11.2006 : 16:10:22 »

Glede na to, da ste že imela enega psa, pomeni da že malo poznate pasjo dušo in vzgojo?! Ne vem zakaj bi beagle trpel v stanovanju. In tut ne vem zakaj bi maltežan trpel v hiši?! Če se mu lastnik dovolj časa posveča je pa res vseeno kje živi. Saj tudi, če ste v hiši doma to ni dovolj, da pes pa zdaj ne rabi sprehodov, ker je tistih par kvadratov zemlje dovolj za razmigavanje. Saj se ne gre za miganje, ampak za druženje. Pes bo pa najbolj srečen, če bo lahko poleg lastnika - se igral, dremal, fehtal hrano, cartal ...
Kar se pa tiče maltežanov, da vse uničijo kar jim pride in da jočejo in lajajo. Hja ne vem, ne razumem te ravno. Kako si psa vzgojiš takšnega imaš. Nekateri so bolj dominantne sorte, spet drugi bolj mirne, igrive. Eni so lažje učljivi oz. jim je en malo manj dosleden človek še vedno kos. Pri kakšni drugi pasmi pa lahko majhna napaka povzroči, da si zopet na začetku (karikiram). Ampak, da pa je pasemsko značilno, da pa npr. maltežani uničujejo stvari. Hm, v standardu še nisem vidla da bi to pisalo. Torej kako si boš psa vzgojila tako bo. Res je, da nažalost vidim zelo malo lepo vzgojenih maltežanov in višavcev, ker večina novopečenih lastnikov meni, da so to take male lepe bele igračke. In zaradi popuščanja in počlovečenja pasjih navad vzgojijo histeričnega bevskača, ki ga na sprehod nesejo v naročju.

Izberi si torej psa, ki bo ustrezal tvojemu karakterju, tvojim potrebam, načinu življenja, ... Poglej več legel, saj se tudi psi enake pasme med seboj po karakterju precej razlikujejo. Spoznaj psico in psa, življenje v leglu, odnos vzreditelja do psov, ... Vse to vpliva tudi na razvoj psov (tudi karakterno).
Pa četudi bo to nemška doga (ki si boš jo npr. zbrala), ko ji, če bo imela dovolj gibanja, tudi ustrezalo življenje v 1. sobnem stanovanju.
Logiran
luncica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 511


« Odgovor #41 : sreda, 29.11.2006 : 19:27:52 »

Pa npr. basenji tudi ni za zunaj oz. je samo za v stanovanje. Prav super psi so, ampak to je pac moje mnenje... Izbrati bos morala vsekakor sama.
Ne razumem pa, zakaj beagle ne bi bil za v stanovanje. Ena prijateljica nasih mrcin je beaglica, ki zivi v stanovanju, pa ni nobenih tezav z njo Wink Kot je rekla Bela01 - tako kot si ga vzgojis, taksnega imas Tongue
Logiran
kajćć
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #42 : četrtek, 30.11.2006 : 07:56:50 »

glede beagla v stanovanju. tudi moji znanci imajo beagla v stanovanju pa se mi zdi kot da se beagle ne počuti dobro v stanovanju. ker ko sem še jaz imela beaglico je cele dneve norela po vrtu (čeprav sem bila z njo vsaj 4x na dan po kako uro na sprehodu). v stanovanju pa bi se mogoče beagle malo dolgočaso. ampak ok...en razlog, da bi imela drugo pasmo kot beagla pa je tudi to, da bi rada spoznala pač še kako drugo pasmo čeprav so beagli res ful vredu psi (vsaj po mojih izkušnjah). za maltežane pa sem dobila občutek da samo lajajo verjetno zato, ker tudi srečujem maltežane, ki vsakega tujca nahrulijo, ne znajo hodit na vrvici (verjetno posledično zato ker jih res večinoma lastniki nosijo na sprehode). pa tudi drugače mislim da maltežan enostavno ni kuža za mene. Wink nekaj smo se pogovarjali o mopsu. ma mogoče kdo kakšne izkušnje z mopsi? če jih ima bi bla zelo vesela kakšnih informacij, ker po resnici povedano nimam pojma o tej pasmi.  sram
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #43 : četrtek, 30.11.2006 : 09:49:23 »

za maltežane pa sem dobila občutek da samo lajajo verjetno zato, ker tudi srečujem maltežane, ki vsakega tujca nahrulijo, ne znajo hodit na vrvici (verjetno posledično zato ker jih res večinoma lastniki nosijo na sprehode). pa tudi drugače mislim da maltežan enostavno ni kuža za mene. Wink

Občutek te vara, in to zelo, ne malo. Maltežan je fantastičen pes...Maltežani ki jih srečuješ so nevzgojeni in da so histerični in lajajo na mimoidoče se je za zahvalit zgolj njihovim lastnikom, ne pa pasmi. Sicer še nisem videla lastnika, ki bi maltežana peljal na sprehod v naročju  Roll Eyes

Kakorkoli, definitivno Maltežan ni lajajoča histerična pasma ampak ravno nasprotno!
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #44 : četrtek, 30.11.2006 : 11:46:51 »

Razen tega večina maltežanov, ki jih srečujemo, sploh niso pravi maltežani ampak mešanci, kupljeni pri šteparjih, tako da njihov karakter vsekakor ni ogledalo pasme.

Vsekakor in absolutno kupi psa pri pravem vzreditelju, z vsemi papirji in po temeljitem premisleku. Cena bo višja, ampak veliko večja možnost je, da boš dobila to, kar iščeš, da bo kuža zdrav in da boste vsi zadovoljni.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: prvi pes
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines