mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 23:55:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: prvi pes
Strani: 1 2 3 [4] 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: prvi pes  (Prebrano 23277 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Zivc
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #45 : četrtek, 30.11.2006 : 13:11:40 »

Iz lastnih izkušenj - maltežančki so čisto uredu psi, če z njim ravnaš kot s psom. Če pa je to ena mala bela kepica, ki je srčkana, luškana in itak tako majhna, da nič ne more - potem je pa problem. Mogoče so malo bolj trmaste narave. Kaj več si pa raje preberi v temi o maltežanih.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #46 : četrtek, 30.11.2006 : 13:22:01 »

Pes je ogledalo lastnika in histerija ni značilnost nobene pasme. Nekateri se pač hitreje oglasijo, ampak čisto vsakega se lahko nauči kdaj lahko in kdaj ne.
Edino vedet je treba da majhni psi niso kužki igračke, ampak PSI s svojimi potrebami.
Zdolgočasen pes pa je res tečen in uničuje okrog.
Veliko lastnikov malih psov celo meni, da ga itak ni treba veliko učiti, ker ni potrebe. Grozna napaka, ki med drugim pripelje do vsega kar večinoma vidiš ko greš na sprehod.

Če ti je všeč maltežan, se ne meni za zlonamerne pripombe, dobro se pozanimaj o pasmi pri vzrediteljih ne pa "mimoidočih pametnjakovičih" in se odloči, če je to pes zate.

Kar se tiče psa v stanovanju... Če ima dovolj gibanja in psihične zaposlitve je lahko noter skoraj vsak pes.
Moja pasma je celo taka, da bi jo na prvi pogled raje dal na ogromen ograjen vrt, ker ima toliko energije pa je pri nobenemu ne boš dobil, če ne boš podpisal v pogodbi, da bo pes notri!
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #47 : petek, 01.12.2006 : 19:43:17 »

Citat
Pes je ogledalo lastnika

Tale stavek se velikokrat sliši,prebere,.....
Ampak mi je dejansko mal čuden.

Recimo-sam imam doma dva psa,popolnoma različnih karakterjev,temperamenta,......

Kateri od njiju je moje ogledalo?   Wink Grin


Lp Zoran
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #48 : sobota, 02.12.2006 : 08:51:35 »

Zame to pomeni, da če je pes čuden, da je zaradi lastnika. Če je živčen, je zaradi lastnika. Če je napadalen je spet zaradi lastnika. Če je vzgojen, je zaradi lastnika...
Pustimo probleme povezane z zdravjem.
Sej karakterno pa ne moremo biti podobni na vseh področjih  Grin
Da ne govorimo o telesnih podobnostih. Čeprav nekateri so si pa celo na tem področju zelooooo podobni hi hi Tongue
Logiran
špicp
novinec
*
Sporočil: 28


WWW
« Odgovor #49 : sobota, 02.12.2006 : 11:34:33 »

Mene pa zanima a ima kdo pritlikavega nemškega špica(POMERANCA).
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #50 : sobota, 02.12.2006 : 12:15:55 »

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,256.0.html
Logiran
špicp
novinec
*
Sporočil: 28


WWW
« Odgovor #51 : sobota, 02.12.2006 : 13:25:54 »

Ja za Niko vem.Zanima me a ga ima kdo ki je gor na forumu.Jest imam doma nemškega špica zdaj pa dobim pomeranca.
Logiran
smajli
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 37


« Odgovor #52 : sobota, 02.12.2006 : 13:40:55 »

Ti svetujem da to vprašaš v temi kjer so pasme psov, ki so iz iste skupine kot je pomeranec. Če ga kdo ima bo verjetno tam prej opazil vprašanje Wink
Logiran
smajli
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 37


« Odgovor #53 : sobota, 02.12.2006 : 20:58:35 »

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,7393.0.html

Evo tukaj imaš povezavo do teme mali nemški špic. Pa boš tam izvedel še kaj več  Smiley
Logiran
Cassiopea
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #54 : četrtek, 30.04.2009 : 12:22:55 »

Pozdravljeni.
Mi smo se pa za prvega psa odločili imeti škotskega ali šetlandskega ovčarja, pa imam nekaj vprašanj:
Ali se pričakuje od lastnika, da bo psa, kupljenega v psarni, svojega ljubljenčka razstavljal, treniral z njim za agility ipd.? Mi namreč nimamo tega namena, le novega, prijaznega člana družine bi imeli za ceno okrog 200 €. Je to sploh mogoče? Kam se naj obrnem? Smiley

Hvala in lep pozdrav!
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #55 : četrtek, 30.04.2009 : 13:41:33 »

Cassiopea, čistokrvnega škotskega ovčarja z rodovnikom ne boste dobili za to ceno, cene se gibajo prb. od 500 € gor, če se ne motim. Če boste kupili brez rodovnika, potem boste kupili mešanca. Približek škotskemu ovčarju.
Logiran
Laetitia
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 133


« Odgovor #56 : četrtek, 30.04.2009 : 14:01:08 »

Cassiopeia
Naslove vzrediteljev boš našla na tem portalu. Kontaktiraj jih, pa ti bodo povedali, kar te zanima.
Preden to storiš, bi bilo dobro prebrati, zakaj za 200 eur ni mogoče dobiti rodovniškega psa. Nekaj o tem imaš napisano tukaj: http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=1265
Praviš, da želite prijaznega hišnega ljubljenčka. Vaša izbira pasme je primerna. Toda noben pes ni "po defaultu" prijazen hišni ljubljenček. Za to je potrebno vložiti nekaj truda in znanja.  Vzgojen in obvladljiv pes je pogoj za prijetno sobivanje s psom in šolanje vam bo vsak toplo priporočal. Če se boste s psom vključili v šolo in delali pod vodstvom inštruktorja, se boste izognili marsikateri napaki, ki bi jo sicer delali kot začetniki.
Želim vam uspešno izbiranje novega družinskega člana! Wink
p.s.
Še namig: preglejte tudi spletne strani zavetišč za živali. Veliko psov čaka na nove domove in prepričana sem, da se najde kakšen, ki vam bo odgovarjal po značaju/videzu.
Logiran
Cassiopea
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #57 : četrtek, 30.04.2009 : 17:35:29 »

Vau, hvala za ta link, popolnoma sem ga spregledala in res mi je dal misliti. Bom verjetno še malo počakala pa kak evro prišparala Smiley
Še eno laično vprašanje: kako pa je na stvari s šolanjem? Mi lahko kdo malo opiše izkušnje?  sram
Logiran
Izis
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 54


« Odgovor #58 : četrtek, 30.04.2009 : 18:04:28 »

Dobra pasja šola je vsekakor najboljsi nacin, kako pravilno vzgojiti psa. S tem se izognemo marsikakemu vedenjskemu problemu, ki nastanejo ravno zaradi neizkusenosti novih skrbnikov. Sicer je pa najbolje, da pogledas po forumu, kjer si pise vzgoja in tam malo pobrskas.  Smiley
Logiran
famus
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #59 : četrtek, 28.05.2009 : 00:22:51 »

hjoj, no pozdravljeni po več kot treh letih Smiley tista pomlad 2006 se je kr malo zavlelka in psa dobimo naslednji teden, ko bo dovolj star, da zapusti lego. Smo pa ostali pri svetlem labradorcu Smiley
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: prvi pes
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines