mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 10:07:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Kaj z malo vražičko?
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kaj z malo vražičko?  (Prebrano 19200 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Grrrega
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 9


« : sreda, 25.02.2004 : 11:21:55 »

Najprej lep pozdrav vsem!

Pred mesecem sva si s punco kupila zlato prinašalko, sedaj je stara tri mesece. Je prava hiperaktivna vražička, polna energije, ne bi si mislil da je v takem malem telescu tolk energije (pa mam že izkušnje z samci Vipetov, Nemških ovčarjev in Kodrov). Uči se zelo hitro in tudi zelo rada, ampak samo dokler gre za učenje tipa: naredi to, pridna, na piškotek. To ji gre odlično od nog. Ko pa pridemo do:bejž dol z mize, fuj! ali ne žri tega, fuj!, pusti rožo na miru... se pa zatakne. Skratka probleme imava, če ji hočeva dopovedat, da česa ne sme delat. (na mizo sva ji recimo že nastavljala popoprano meso, pa nič ne pomaga) Zdi se mi, da naju sploh ne razume, saj naju samo prijazno glede in prisegel bi, da se nama celo smehlja. Roll Eyes Vse obrne na igro, tudi če se jeziva nanjo. Ali je zaenkrat samo še premlada in se bo sčasoma že naučila, ali počneva kaj narobe?

Pa še eno vprašanje imam: jaz zelo rad kolesarim (mtb), ali lahko odrasel zlati prinašalec teče 20km ob kolesu (glede na možne probleme s kolki, predvsem ker gre za tek gor in dol po hribu in ne po ravnem, čeprav so imeli starši brezhibne kolke), kdaj lahko že začnem s kolesarskimi izleti (trenutno jo učim samo da teče ene 200m ob kolesu, potem se ustavim in jo pohvalim, ter igram z njo). Ker so najbližji hribi 1km stran bo treba najprej odkolesariti do tja po cesti, kar pomeni, da more biti zelo dobro naučena teka ob kolesu (nič vlečenja, ustavljanja), saj drugače lahko pride do padcev, nesreče... Ali kdo od vas prakticira to, kako naj jo naučim kulturnega teka ob kolesu (vsaj tisti km do gozda, potem bi jo itak spustil)

Pa še eno forumsko vprašanje: a ima ta forum kakšen server, kamor lahko uploadam slike?

Lepa hvala!
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #1 : sreda, 25.02.2004 : 11:43:37 »

Zivjo!

Dobrodosel v klubu mladih psov  Grin Grin No, jaz sem na srečo to prvo obdobje že preživela (hvala vzreditelju, da me je miril in tolažil, da bo minilo  Wink Grin.

Hja, psica je stara 3 mesece. To je še čisti mladiček, ne pričakuj, do bo že sedaj vse znala. jaz sem svojo psico pri 3-mesecih učila "daj tačko" skoraj en teden (!).  Ko je bila malo starejša, se je naučila "daj drugo taco" v enem dnevu. Ti samo imel potrpljenje in psici vsakič, ko naredi kaj narobe, reči NE ali FUJ. Saj bo psica počasi pokapirala, da tega ne sme narest. Npr. če začne žret rožo, ji reči NE in če rožo pusti pri miru, potem jo zelo pohvali, daj ji piškotek. Naj psica ve, da si zelo vesel, da je nehala grist rožo. Pa seveda potrpljenje.

Jaz sem svojemu vzreditelju okoli treh mesecev poslala mail, da psica sploh ni Ubina (tako ji je namrec ime) ampak Au-Bina ali pa Ne-Bina, ker me je stalno grizla, praskala, ali pa počela take stvari, ki jih ni smela. Počakaj še kakšen mesec, pa bo že bolje. Do takrat pa vsakič ko naredi kaj narobe, reči NE ali FUJ.

Slike lahko daš v Galerijo: http://www.mojpes.net/galerija/index.php

Če pa želiš sliko dat med odgovor na forum, pa mora biti ta slika nekje na netu.

Lp Jana
Logiran
laika
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 36


« Odgovor #2 : sreda, 25.02.2004 : 14:15:07 »

Živjo Grega,

mi smo našo labradorko nekaj časa klicali Fujka! Če ti to kaj pove.
Vse, česar se je pes dotaknil, je bilo "fuj!". Zgledalo je pa tako, kot da smo mi najhujši lastniki in ful zeteženi. Pa ni čisto tako! Danes mi je jasno, da je naša Laika pač v vsako stvar svoj rilec vtaknila. sedaj je stara 1 leto in je že precej bolje (beri: ne dobro, samo bolje).

Kot je rekla Bina: Potrpljenje!

LP
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #3 : sreda, 25.02.2004 : 14:52:49 »

Oj!

Grrrega:Kot je ze bina napisala,ce bo delala stvari ki noceh da jih dela(grizla rozo,copate,...)potem reci NE ,ce bo nehala se z njo igraj in jo pohvali Wink

Glede kolesarjenja....
Zlati prinašalec lahko brez pproblemov pretece 20 km,ce ima kondicijo ter ce je le-tega navajen(navajen na kolo).Vendar je tvoja psica se premlada,da bi tekla na take razdalje. ZP ne sme hoditi po stopnicah do priblizno 5,6mesecev (zaradi kolkov),torej tudi do takrat ne pretiravaj s pretirano dolgimi progami.

lp,pia
Logiran
Grrrega
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 9


« Odgovor #4 : sreda, 25.02.2004 : 15:28:55 »

No, sem zgleda že malo pozabil, kako je z malimi kužki (nazadnje smo mel mladička pred ohoho leti), samo da je to normalno Wink

Kar se pa kolesarjenja tiče, pa itak nisem mislil da bi že zdej tekala 20km, sm si zamislu, da jo zdej bolj navajam na kolo, ko bo stara ene pol leta pa počasi začnem podaljševat izlete. Čeprav ma mali vrag že zdej tok kondicije, da sva s punco med študijskimi počitnicami samo njo pedenala in sva bila čist hin Tongue Po štengah jo bova nosila, dokler jo bova lahko.

Au-Bina, Ne-Bina, Fujka, hihihi  Cheesy Sem pa videl v galeriji da je en prinašalec Capi tut tok nad banjo navdušen, ko naša Kala Cheesy
Logiran
mm
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 156


« Odgovor #5 : četrtek, 26.02.2004 : 08:06:12 »

Samo ena kratka zgodbica o imenih:
Že dolgo nazaj smo imeli enega malega kužka, ki mu je bilo ime Taci. Ko smo šli z njim na morje (je bil še mladiček) je bil zelo všeč eni mali deklici iz švedske. Seveda ji nismo znali povedati kako mu je ime, pa je to kar sama ugotovila. Našega kužata je vedno klicala "Tacfuj" Grin Grin Grin.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #6 : četrtek, 26.02.2004 : 08:57:48 »

mm, si me spomnila se na eno ime! Grin Pred nekaj leti smo imeli na obisku dva fanta iz Nemcije, oba ljubitelja psov in Kaja ju je obozevala. Ker pa je plezala po njiju sem jo ves cas klicala k sebi "pet sm" (pridi sem Wink). Nakar jo eden od njiju poklice "pec em", trdno preprican, da ji je tako ime! Grin Poleg tega je pa se malo sesljal, ker je imel uhancek v jeziku in je vse skupaj zvenelo se bolj smesno! Roll Eyes Grin
Imamo pa trenutno tudi mi doma kuzico, ime ji je Bagi-fuj ali Bagi-ne! Wink lp
Logiran

bajki
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 249


« Odgovor #7 : četrtek, 26.02.2004 : 09:49:48 »

Ja, potrpljenje in še enkrat potrpljenje.Pri nas je pomagalo, da smo prepovedane cone posipali z poprom in čilijem! Psu ni bilo nič hudega, ga je pa kmalu minilo, da bi še skakal na pult! Smiley
Kar se tiče teka (imam huskya), so mi svetovali, naj počakam do enega leta, preden se spraviva na takšne ture, drugače so lahko težave s sklepi in kostmi.
Ko smo bili s tamalim na cepljenju za steklino in smo ugotovili kakšen mali "bajso" (ne po videzu, pač pa po teži) je naš mali, sem vsa obupana izjavila, da če bo šlo tako naprej, ga ne bom mogla nosit še dva mesca.Veterinarka me vsa zaprepadena pogleda : "Gospa, nikar, si boste ja hrbtenico uničili!" Potem mi je svetovala, naj se stopnicam poskusimo izognit, če pa ne gre, pa dava psa na povodec, da hodi lepo počasi.
In še malo tolažbe:z vsakim mesecem je bolje...dokler ne pride v puberteto! Grin
lp
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #8 : četrtek, 26.02.2004 : 10:13:41 »

Živjo!
meni se je prvi mesec zdelo, kot da samo vpijem na Bubo  Wink Sem že pričakovala, da bo kateri od sosedov znorel zaradi vpitja (v našem bloku so stene kot papir) ali pa da me bo pes zasovražil  Grin Ni se zgodilo ne eno, ne drugo, po približno enem mesecu ali celo prej se je zadeva umirila. Zdaj je stara 5 mesecev in ful bolj uboga, včasih jo seveda še prime, da bi kaj uničila, ampak je 200% boljše kot prej. Tako da ne skrbi, bo minilo (čeprav na začetku zgleda, kot da ne bo). Zdaj pa čakamo puberteto  Grin
Želim ti veliko veselja z malim vragcem!
Tina
Logiran
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #9 : četrtek, 26.02.2004 : 15:00:41 »

Grrrega, s kod pa si?
Ker imajo naši sosedje tudi mlado zlato prinašalko Kalo.
Logiran
Grrrega
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 9


« Odgovor #10 : četrtek, 26.02.2004 : 22:15:54 »

Hopsasa, iz Zaloga. Se poznamo? To je ona pred enim mesecem (da vidim, če znam vstavit sliko):
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #11 : petek, 27.02.2004 : 13:15:22 »

Iiiiii kak srcek je! Cheesy
Iz kod pa je?
Zlati prinasalci se mi zdi da dozorijo dokaj pozno, moj Mix se je zresnil sele pri 3 letih, kako bo pa s Khanom bomo pa se videli. Mislim pa da je puberteto ze dal mimo. Tongue
Logiran
Grrrega
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 9


« Odgovor #12 : sobota, 28.02.2004 : 12:31:30 »

Iz Prebačevega je (pri Kranju) Samo zdej ima že ful bolj odraslo glavo, pa ful daljše tace in ni več tko smešna, k na tej sliki. Vedno k gledam te slike se režim ko pečen Cheesy

Fino, videm da nisem edini, ki se poslužujem popra  Grin Pri rožah je precej pomagalo (je zemljo iz lončkov jedla, dokler nisem stresel pol kile popra not)

Kok je pa ta Khan star, ki naj bi bil izven pubertete (tko za informacijo, da vem kaj naj pričakujem)? Sestra ma pa flatcoated retrieverja, star je 5 let in je popoln otrok. Vsi jo sprašujejo: ta je pa še bolj mlad, a ne? Ponavadi jim reče, da je star eno leto, pa je najprej mir, če ne ji noben ne verjame Wink
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #13 : ponedeljek, 01.03.2004 : 15:21:29 »

Khan bo star 2 leti, je se vedno zelo otrocji ampak tisti glavni problemi se mi zdi da so ze sli mimo - ko ni skoraj nic ubogal in divjal kot nor... Saj sedaj se tudi, ampak na sreco je ze zacel ubogati ker ga tudi starejsi malo kulira. Tako da po mojem lahko pricakujete da se bo vasa vrazicka vsaj malo umirila sele pri 2,3 letih. Pa ne skrbet, ko jih mece so zelo fajna leta, samo potrpezljivi morate biti pa bo! Cheesy
Logiran
Feja
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #14 : petek, 07.05.2004 : 16:52:50 »

lep pozdrav vsem skupaj. sem cisto nova na tem forumu.
doma imam psicko fejo, mešanka med jazbecarko in baje da labradorcem, babica je pa kokrspanjelka. ja fajn mesanca, ampak je ful lustkana in na sprehodu smo najlepsi. je zelo zelo poredna in je treba vsak dan znova vzgojne ji dajat - fuj, ne, a si nora ... ma kaj ta eps vse ne pogrunta. da ne bi grizla sva ji s fantom namazala vse z limono - je vse lepo polizala, malo bolj kislo in veselo na delo naprej grist; sva ji nastupala s poprom - dvakrat kihnila in spet vse lepo polizala; sem ji namazala se s salso - jo je pojedla brez problema, a smo potem dva dni driskal - se je veterinar samo smejal. ona pa kot da ni nič. sedaj sem v trgovini kupla srej proti grizenju. meni ful smrdi in pomaga, a samo 15 min potem pa moram spet naspricat. pa ene parkrat naspricam, da soba ze posteno smrdi, ampak pomaga, ker jo vonj ful zgacka. je pa poj skregana z mano.
zelo hitro je pogruntala da mora kakat pa lulat zunaj in sedaj toliko casa sedi pred vrati, da je nekdo ne opazi. problem je ce je dez, ker ona v dezju ne hodi zunaj, ker ji kapljice padajo na oci. se polula pred vrati, pod streho. zna dati tudi ze tacko, ceprav me vcasih gleda postrani, ces kaj ti pa je. Undecided
v avtu si je ze nasla prostor, da sedi, zadaj na prtljazni polici. jo vsi gledajo. Cheesy

skratka imejmo veliko potrplejnja z našimi malimi kuzki! lp
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Kaj z malo vražičko?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines