mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 05:59:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Kaj z malo vražičko?
Strani: 1 [2] 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kaj z malo vražičko?  (Prebrano 19233 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
sallys
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 422


« Odgovor #15 : petek, 07.05.2004 : 20:23:49 »

Feja..., čim manj čarat s pikantnimi produkti za ljudi- driska ali še kaj hujšega! Cry
Poskusi, no mogoče se motim; uporabljati le eno besedo npr.: Neee. To, da ji rečeš hkrati: Si nora?, Ne in še fuj je za Fejo kar malo veliko. Najhitreje si psički zapomnijo eno besedo- za nekaj kar nočemo. Poskusi, mogoče bo šlo?

Sicer smo pa mi še tudi čisti amaterji... Wink
Pa, pa
Neli in familly
Logiran
Feja
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #16 : nedelja, 09.05.2004 : 14:12:44 »

saj vem, da ne sme pikantno hrano jesti, a tako sem jo zelela odvaditi grizenja stvari. pa ni pomagalo ker je pozresnica in se prav nic ne sekira, kaksnega okusa je. zelo rada ima namreč sadje od ananasa do jabolka. enkrat na teden dobi kakšn koscek, tako za pridnost.
drugace pa tocno ve, kdaj je fuj. saj ne recem vse naenkrat. enkrat je fuj, ko gre za hrano. ko pa kaj grize ali nagaja pa je ne. da je nora ji rečem le v hecu ko kakšno smesno uspici.
v vzgoji psov imam sicer kar nekaj izkusenj, a ne veliko, saj sem bila se premlada ko smo doma imeli vse sorte pse. od ovcarja, snavcerja do rotweilerja. na sreco je oci imel zelo dobro vzgojo, tako da malo vem, kako ga nauciti ubogat. ampak tale forum je prav fin, ker si naberes iskusnje in vidis, da tvoj pes ni cisto nic drugacen od drugih in da imamo vsi podobne tezave.
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #17 : torek, 06.12.2005 : 12:19:33 »

eno malo cudno vprasanje....

kaj vi razumete pod pojmom "zivcen pes"?  ne vem, kaj si naj pod tem predstavljam....

moja psicka ( jutri bo 3 mesece stara  Grin ) je taka: je huuudo hiperaktivna, zna pa tudi cisto ponoret. ce ji kaj ne uspe takoj, ce cesa ne dobi, ali ne doseze. potem se ji utrga, zacne unicevat, blaznet po stanovanju. tudi vame skoci, ce sem slucajno na njeni visini. prilicno neprijetno....

ampak drugace pa je zelo pogumna, boji se nicesar, rada se carta, je tudi dokaj pridna.  ampak to pa me malo skrbi.... kaj ima morda prevec energije? ker dosti ne moreva biti zunaj, ker je bila bolna 2 tedna...

so bili vasi mali tudi taki, ali je pac nervozen, zivcen pes, ali je to kaj drugega?  Sad

drugace, pasma je pa kavalir, ti naj bi bili takooo umirjeni  Cheesy...

ali so pac mladicki taki?

varja in Annie
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #18 : torek, 06.12.2005 : 13:42:52 »

Kdo pravi, da je živčen pes?

Večina mladičev je zelo živahnih in igrivih in to je zadnja stvar, ki te lahko skrbi. No, vsaj mene osebno bolj skrbi, če so mirni......

Skratka, živahnost izkoristi za igro in učenje, pa ne bo mislila na uničevanje. Jasna stvar pa je, da bo poskušala ugotoviti (tako kot človeški otroci), kje je meja med dovoljenim in nedovoljenim oz. zaželenim in nezaželenim vedenjem.

Če je za pasmo značilna umirjenost, jo lahko pričakuješ, ko bo popolnoma odrasla in nič prej.

Počohaj Ančko in uživaj v njeni živahni družbi Wink Smiley
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #19 : četrtek, 08.12.2005 : 12:45:12 »

ti bom jaz dala Ančka, Anička je  Grin   Grin .

uf, potem pa ok. sicer me včasih malo obup grabi, pa bo že!
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #20 : četrtek, 08.12.2005 : 13:14:41 »

Samo obupa nikar Wink Je že prav, da je Anička živahen pasji otrok Cheesy
Logiran
nagajivka
novinec
*
Sporočil: 28


« Odgovor #21 : petek, 14.09.2007 : 18:59:08 »

živjo, joj kok je fajn slišat take stvari Roll Eyes včasih že pomislm, da se mi meša in da noben nima takih problemov Cheesy sam gledam kje je in kaj ma spet v gobčku. moja ZP Lu je stara 4 mesece in kar se tiče sedi, obeh tačk, uničevanja stanovanja (tok tok tok) ni problemov Smiley ko pa prideva ven pa gobček na tla in pobere vse kar ne bi smela (čigumije, je zemljo, kamenje...)in po enem mesecu dretja fuuuj, frcanja po riti še zmeri ni nč bolš in pridejo trenutki ko jo že kr pusti Undecided si mislm če boš pa bruhala pa boš. zanimajo me vaše izkušnje Cheesy
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #22 : petek, 14.09.2007 : 19:30:55 »

Poznam problem:) Moja od malega pobira vse kar najde zunaj, najbolj popularni so žvečilni gumiji, ki jih ljudje pridno pljuvajo v travo ali na pločnik, in seveda vse kar je užitnega.
Odločiti se mmoraš za eno besedo, ki bo za psa pomenila da nekaj ne sme. Jaz sem na začetku tudi uporabljala fuj, ker je to bilo prvo kar sem vedno izustila ko sem videla da spet žvečilno pobira z pločnika. No danes po dobrem letu odkar je bila mladiček, lahko rečem, da še vedno najde in pobere kaj z tal, ampak na moj prvi NE! to zadevo dobesedno izpljune:)
Odvaditi je ne morem, da nebi vsja probala pobrati zadeve, lahko se jo pa odvadi, da to ne poje oz. izpusti iz gobca. Samo vztrajati moraš:)

Je pa to seveda odvisno od psa, moraš poznati svojega kužka. Ko so mladiči ful sprobavajo meje, do kod lahko gredo, in če ti postaviš meje dovolj jasno potem nebo panike. Traja pa različno dolgo kako hitro se določen kuža navadi, je pa treba vztrajati. ČE parkrat popustiš, potem je konec, ker te bo pes motal okoli prsta, dokler spet ne popustiš.

4 meseca star kuža je še ful mladi in samo vztrajaj;)
Logiran
nagajivka
novinec
*
Sporočil: 28


« Odgovor #23 : sobota, 15.09.2007 : 11:57:07 »

bom vztrajna, hvala Wink
Logiran
tika
midi
***
Sporočil: 182



« Odgovor #24 : ponedeljek, 10.12.2007 : 19:59:10 »

je res fajn prebrt da nisi edin k te tvoja mala zverinica uspešno jezi. moja kiri bo stara 3 mesece in se nam seveda dogaja vse zgoraj napisano. lp
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #25 : torek, 11.12.2007 : 09:45:52 »

je res fajn prebrt da nisi edin k te tvoja mala zverinica uspešno jezi. moja kiri bo stara 3 mesece in se nam seveda dogaja vse zgoraj napisano. lp

Potem je vse v najlepšem redu Wink Cheesy
Logiran
tani
novinec
*
Sporočil: 21


WWW
« Odgovor #26 : sreda, 20.01.2010 : 18:21:42 »

Hm, mi smo pa to otroškost že prerasli in smo zdaj v puberteti.  sram
Moj mešanček z NO je star 8 mesecev in se včasih odloči, da ne bo nič delal Roll Eyes.
Včasih je grooozno priden Cool, super naredi vse trikce in vaje, naslednjič pa me samo čudno postrani gleda in včasih ne ve niti, kaj pomeni "sedi" Sad.
Kaj naj naredim ob takšnih "bojkotih" Evil; naj vztrajam, dokler vaje ne naredi ali naj ga ignoriram? zdi se mi, da bi z ignoranco le spodbijala svojo avtoriteto, včasih pa z vztrajanjem ne pridem res nikamor.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #27 : sreda, 20.01.2010 : 18:23:02 »

Motivacija je pa kaj?
Logiran
tani
novinec
*
Sporočil: 21


WWW
« Odgovor #28 : sreda, 20.01.2010 : 18:24:38 »

Ponavadi kakšen piškot, včasih sirček, ampak če se odloči, ne bo delal nič  Sad
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #29 : sreda, 20.01.2010 : 18:28:42 »

Si poskusila z drugačno motivacijo - igra npr.?
Logiran
Strani: 1 [2] 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Kaj z malo vražičko?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines