mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 16:32:50

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  puzzle ...  |  Literarni natečaji  |  Tema: Natečaj za najboljšo zgodbo - potek dogajanja
Strani: [1] 2 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Natečaj za najboljšo zgodbo - potek dogajanja  (Prebrano 28658 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« : četrtek, 15.12.2005 : 10:46:20 »

Natečaj za najboljšo pasjo zgodbo Kako živeti s/z...?"

Na mojpes.netu razpisujemo natečaj za najboljšo zgodbo "Kako je živeti s/z...?". Nobenega psa se ne da uniformirati v kalupe, ki jih postavljajo standardi in opisujejo pisci različnih knjig. Vsak pasji osebek je nekaj povsem posebnega in le njegov lastnik, ki živi z njim, nam lahko pove, kakšne vragolije počne, kako živi, s kakšnimi pasjimi športi se ukvarja, kakšni problemi in kakšne bolezni ga tarejo...

Kdo lahko sodeluje na natečaju?
Na natečaju lahko sodeluje vsak lastnik psa, ki je registriran uporabnik mojpes.neta in ki napiše zgodbo v skladu s pravili in navodili za pisanje zgodb "Kako živeti s/z...?".

Kategorije natečaja in nagrade

- kupljeni psi

1. nagrada je brezplačen tečaj osnovne poslušnosti + darilni paket v vrednosti 50.000 SIT, prispeva jo Gali d.o.o. Ljubljana
2. nagrada je darilni paket v vrednosti 20.000 SIT, prispeva jo Aler d.o.o. Ljubljana
3. nagrada je hrana za psa po izbiri v vrednosti 12.000 SIT, prispeva jo Toplica, Milan Matko DVM s.p., Topolšica

- posvojeni psi

1. nagrada nagrada je paket presenečenja v vrednosti 50.000 SIT, prispeva jo Avanturist d.o.o. (zastopnik za Arden grange in Danish design)
2. nagrada je brezplačna svetovalna ura + darilni paket v vrednosti 20.000 SIT, prispeva jo Gali d.o.o. Ljubljana
3. nagrada je postelja Comfort v vrednosti 12.000 SIT, prispeva jo Avtoboutique Bučer Dušan s.p., Prekorje pri Celju

Nagrad v nobenem primeru ni mogoče zamenjati za denar.

Termini in potek natečaja
Natečaj za pisanje zgodb traja od 15.12.2005 do 31.01.2006. V tem času imajo udeleženci čas napisati zgodbe, izbrati fotografije in se z administratorjem in moderatorjem mojpes.neta v skladu z navodili v pravilih za pisanje zgodb "Kako živeti s/z...?" uskladiti za objavo. V natečaju sodelujejo vse zgodbe, ki bodo skupaj s fotografijami do 31.01.2006 do 24. ure poslane na email jana@mojpes.net in ki bodo zadovoljevale vsem kriterijem v omenjenih pravilih.
Zgodbe bodo v posameznih pasemskih rubrikah na mojpesForumu objavljene sproti, kot bodo prihajale. Zgodbe, ki bodo prispele zadnji dan, bodo objavljene do 2.2.2006.

Potek izbora najboljših zgodb
Na mojpesForumu bo objavljena nova tema za izbor najboljših zgodb. Vse prispele in objavljene zgodbe bodo navedene v seznamu z ustreznimi povezavami do zgodb. Vsi člani mojpes.neta (ne glede na to, ali so prispevali svojo zgodbo ali ne) bodo lahko glasovali s svojim izborom tako, da bodo napisali v forumsko sporočilo za vsako kategorijo po vrstnem redu tiste zgodbe, ki jim bodo najbolj vseč, poleg vsakega izbranega naslova pa na kratko utemeljili svoj izbor. Vsak član bo lahko glasoval samo enkrat, torej bo v temi za glasovenje od vsakega člana samo eno sporočilo. Vsa nadaljna sporočila bodo izbrisana brez pojasnila. V primeru zmote je mogoče v navedenih terminskih rokih za izbor preko administratorja mojpesForuma spremeniti svoj izbor. V tem primeru je potrebno na naslov jana@mojpes.net poslati novo besedilo sporočila o izbranih zgodbah, s katerim bo zamenjano prejšnje besedilo sporočila, o popravku pa bo naveden pripis administratorja.
Dovoljeno bo glasovanje tudi za lastno zgodbo, vendar z utemeljitvijo, zakaj je po mnenju glasovalca izbrana.
Izbor in glasovanje bo potekalo od objave teme za glasovanje na mojpesForumu, 2.2.2006 do 28.2.2006 do 24h, ko se bo tema zaprla.

Komisija za izbor
Komisija za seštevanje glasov in rezultatov bo med 1.3.2006 in 5.3.2006 seštela glasove za vse zgodbe in v temi kot zadnje sporočilo objavila izid natečaja in navedla zmagovalne zgodbe za obe kategoriji, ter objavila datum in kraj podelitve nagrad piscem zmagovalnih zgodb. Podelitev nagrad bo v Ljubljani ali njeni okolici do 31.3.2006.
V primeru, da bo več zgodb v isti kategoriji dobilo enako število glasov, odloča o razvrstitvi na prva tri mesta komisija, ki po objavi rezultatov poda utemeljitev svoje odločitve.
Komisija je pristojna tudi za obravnavo in reševanje vseh morebitnih pritožb.
Komisijo sestavljajo predstavniki: mojpes.neta (Jana Pahovnik, Andreja Herceg); Gali d.o.o.; Avanturist d.o.o.; Aler d.o.o.; Toplica, Milan Matko DVM s.p.; Avtoboutique Bučer Dušan s.p.

Pravna in avtorska določila
Vsi udeleženci v natečaju s svojo udeležbo dovoljujejo uporabo zgodb v skladu s pravili in navodili za pisanje v temo "Kako ziveti s/z...?"in pogoji uporabe spletnega portala mojpes.net. Zgodb, ki bodo sodelovale v natečaju, avtorjem ni dovoljeno objavljati drugje (spletne strani, tiskani mediji). S sodelovanjem na tem natečaju pisci dovoljujejo objavo svojih zgodb v zborniku ali drugi knjižni obliki in se odpovedujejo honorarjem, povezanim z nadaljno objavo zgodb iz natečaja.

Vsi udeleženci v natečaju so obvezani ob poslani zgodbi navesti tudi svoje pravo ime in priimek, domač naslov ter davčno številko. Mladoletni udeleženci morajo navesti tudi rojstni datum. Vsi podatki se bodo uporabili samo za razdelitev nagrad piscem nagrajenih zgodb in ne bodo brez dovoljenja avtorja zgodbe v nobenem primeru in v nobeni obliki nikjer objavljeni ali kako drugace uporabljeni.
Kot avtorja zgodbe se navede uporabniško ime ali ime in priimek pisca. Odločitev o tem poda pisec skupaj z zgodbo.

Jana Pahovnik
www.mojpes.net

Gavce, 15.12.2005

Nagrade podeljujejo!

1. nagrada - kategorija "kupljeni psi"
2. nagrada - kategorija "posvojeni psi"

Najbolj popolna ponudba: trgovina za pse in mačke, pasja šola, posvetovalnica za vedenje psov, bioterapija za ljudi in živali.
Gali d.o.o.
Linhartova 66, Ljubljana

1. nagrada - kategorija "posvojeni psi"

Zastopnik za vrhunsko popolno suho hrano za pse in mačke Arden Grange in izdelke Danish design.
Avanturist d.o.o.
Markovci 35 b, Markovci pri Ptuju

2. nagrada - kategorija "kupljeni psi"

Trgovina za male živali in distributer vrhunskih premium hran za pse in mačke Nutro in Bosch.
Aler d.o.o.
Šmartinska cesta 152, BTC, Hala A, Ljubljana

3. nagrada kategorija "kupljeni psi"

Moderno tehnično opremo z visokim strokovnim znanjem uporabljamo za uspešno preprečevanje in zdravljenje bolezni pri malih živalih.
Center za zdravljenje živali Toplica, Milan Matko dmv s.p.
Topolšica 15, Topolšica

3. nagrada kategorija "posvojeni psi"

Med drugim tudi izdelovalec pasjih ležišč Comfort, na katera psi prisegajo.
Avtoboutique Bučer Dušan s.p.
Prekorje 34 B, Škofja vas, BTC - hala 5, Ljubljana

Organizacija natečaja in zaključne prireditve

Pametne spletne rešitve, organizacija spletnih skupnosti, največji slovenski kinološki portal mojpes.net...
Spletna tovarna MojMaks, Jana Pahovnik s.p.
Gavce 27 a, Šmartno ob Paki
Logiran

klovn
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.994


« Odgovor #1 : četrtek, 15.12.2005 : 11:00:19 »

Zanimivo, izzivalno. Kaj pa DOMA PRIDELANI PSI?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2 : četrtek, 15.12.2005 : 11:03:58 »

Hehe, si v prednosti pred drugimi - lahko se odlocis, v katero rubriko bos zgodbo prijavil Wink
Logiran

Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #3 : četrtek, 15.12.2005 : 15:32:52 »

Kaj pa tisti,ki smo že napisali?Samo kopiramo in pošljemo?

Lp,Nina
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #4 : četrtek, 15.12.2005 : 15:40:18 »

 Wink, ja lahko.
Logiran

Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #5 : četrtek, 15.12.2005 : 17:46:47 »

Moram priznat, da je to kar spodbuda, da se spravis k pisanju Wink
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #6 : četrtek, 15.12.2005 : 19:54:05 »

Jana.. če imamo več psov a lahko napišemo za vsakega svojo zgodbo? Samo preverjam Wink
Drugače pa super ideja! Komaj čakam da pridem malo k času da predstavim javnosti moje pesjane. Še eno vprašanje. Če ima pes spletno stran ali lahko pri zgodbi dodamo link?

Lp, Mojca
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #7 : četrtek, 15.12.2005 : 21:24:27 »

Ja, super, seveda lahko napisete zgodbico za vsakega pesjana posebej in vse bodo v konkurenci. Pravzaprav je zadeva tudi tako zamisljena, da nekako dozivimo ob zgodbicah, kako je ziveti s pesjanom te in te pasme, ali z mesanckom, ki je vsak nekaj posebnega, pa s posvojencki, ki vsak s seboj nosi svojo zgodbo... Morebiti bo kdo zelel napisati zivljenjsko zgodbico svojega preminulega kuzka. Pasejo pa v zgodbe tudi pasji prijatelji in pri tvojih zgodbicah, Geri, se bodo pesjanske dogodivscine zagotovo tudi malo prepletale, zaradi cesar bo branje se toliko bolj zanimivo.

Predlagam, da se izognemo vsem povezavam na spletne strani.
Tiste pesjane, ki imajo svoje strani, lahko z nekaj kratkimi stavki opisete v rubriki "spletne strani" pri pasmah - no, tudi tam se dogajajo novosti Smiley in tam bo po predvidevanjih tudi najvec obiskov, saj se da do vsega, kar je povezano z doloceno pasmo, priti z ene same strani. Enako velja za vzreditelje. Torej, brez povezav. V zgodbi naj bo zapisano vse tisto, kar nam o svojem psu zelite povedati. Pa, seveda, ne pozabite na fotke Wink.
Logiran

~Nika~
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 34


« Odgovor #8 : petek, 16.12.2005 : 09:05:33 »

Jana,bi ti lahko to poslala na ZS.Ker mi slikce ne gredo na mail Cry
Logiran
~Nika~
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 34


« Odgovor #9 : petek, 16.12.2005 : 09:10:29 »

Popravljeno Smiley
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #10 : petek, 16.12.2005 : 11:12:15 »

Morda v samem razpisu ni dovolj jasno navedeno, kaj vse spada zraven, ko posiljate zgodbe, pa bom tukaj navedla:

- kategorijo v natecaju
- naslov zgodbe
- besedilo zgodbe
- fotografije (cim bolj kvalitetne in cim vecje (ce se le da originale)
- podpisi k fotografijam (ce so potrebni)
- navedbe avtorjev fotografij (ce je en fotograf, lahko napisete generalno: avtor vseh fotografij...)
- podpis zgodbe (po vasi izbiri je to lahko forumski nick ali pravo ime in priimek)

- ime in priimek
- poln domac naslov
- rojstni datum (za vse, ki marca 2006 se ne boste dopolnili 18 let)
- davcno stevilko

Ce dopisete te podatke ze v mailu z zgodbo, se izognemo kasnejsemu dopisovanju Smiley
Prijetno pisanje in izbiranje fotk Smiley
Logiran

scythe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 430


« Odgovor #11 : petek, 16.12.2005 : 14:19:22 »

Še eno tehnično vprašanje iz moje strani...  Roll Eyes

Zgodbo in slike pošljemo ločeno? Ali lahko izgleda npr takole: (v wordovem dokumentu) blablabla, bla bla bla (slika 1) -> in potem je nekje v blizini tega slika 1. Namrec rada slikovno prikazem pomen stavka. Wink  Grin
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #12 : petek, 16.12.2005 : 14:56:08 »

Zgodbo lahko napisete in posljete v wordu, prav tako lahko v wordu med tekst dodate fotke s podpisi. Kljub temu morate poslati slike loceno kot jpg datoteke, saj si jaz z vasimi wordovimi ne morem nic pomagati, oz. vzame 3x vec casa za pripravit fotke za objavo, kot ce bi imela jpg-je. Bom pa lahko pogledala v vaso zgodbico, kje mora biti kaksna fotka in kaj mora pod njo pisati Wink.
Logiran

scythe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 430


« Odgovor #13 : petek, 16.12.2005 : 18:52:02 »

Kul Smiley Hvala Jana  Wink
Logiran
ModraPanda
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 170


« Odgovor #14 : petek, 16.12.2005 : 21:48:49 »

Najbrž bom tud jaz prispevala svojo zgodbico ampak čisto tako informativno me zanima zakaj so nagrade za posvojene in kupljene pse drugačne???
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  puzzle ...  |  Literarni natečaji  |  Tema: Natečaj za najboljšo zgodbo - potek dogajanja
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines