mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 08:46:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  puzzle ...  |  Literarni natečaji  |  Tema: Natečaj za najboljšo zgodbo - potek dogajanja
Strani: 1 [2] 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Natečaj za najboljšo zgodbo - potek dogajanja  (Prebrano 28592 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #15 : petek, 16.12.2005 : 22:26:47 »

Najbrž bom tud jaz prispevala svojo zgodbico ampak čisto tako informativno me zanima zakaj so nagrade za posvojene in kupljene pse drugačne???

Ne razumem povsem, kaj mislis s svojim vprasanjem. Nagrade so take, kot so jih prispevali sponzorji. Ob tem se se enkrat vsem zahvaljujem. Tezko je namrec najti enega sponzorja, ki bi dal vse nagrade, da bi lahko bili vsi izdelki v kategorijah enaki, oz. tezko je najti sponzorja, ki bi dal dve nagradi v skupni vrednosti 100.000 SIT, drugega za 40.000 SIT in enega za 24.000 SIT.

Kakorkoli, vse nagrade so povezane s psi in vse nagrade bodo za pse.
Gali d.o.o. pomeni Trgovina za zivali Gali & Nika, kjer prodajajo artikle za pse (tudi za muce) in pasjo solo Gali, kjer solajo pse.
Avanturist d.o.o. pomeni slovenskega zastopnika za hrano za pse Arden Grange (tudi za muce) in izdelke za pse Danish design.
Aler d.o.o. pomeni trgovino za zivali Aler v ljubljanskem BTC-ju, kjer prodajajo tudi artikle za pse (poleg artiklov za druge zivali) in so zastopnik za hrani Nutro in Bosch.
Center za zdravljenje živali Toplica, Milan Matko dmv s.p. pomeni eno vodilnih ambulant in klinik za zdravljenje zivali v Sloveniji, kjer prodajajo tudi hrano za pse firm Hills, Royal Canin in Eucanuba.
Avtoboutique Bučer Dušan s.p. pomeni izdelovalca lezisc za pse Comfort.
Spletna tovarna MojMaks, Jana Pahovnik s.p. pomeni organizatorja cele storije in placnika morebitne pozrtije ali drugih stroskov na podelitvi.

Menim, da med nagradami ne bo nicesar takega, kar se ne bi dalo uporabiti za pse in zneski v nagradnem skladu so vec kot vabljivi.
Ali pa morda kdo meni drugace? Potem predlagam, da organizira natecaj z vsem, kar zraven spada.
Sicer pa, lahko bi bil sponzor kateri od prodajalcev telefonov in v nagradnem skladu mobilni telefon. In? Bi bilo potem vprasanje, zakaj ni druga firma?

Pa brez zamere. Ce komu nagrade niso vsec, lahko vsa obvestila o natecaju enostavno preskoci. Hvala.
Logiran

ModraPanda
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 170


« Odgovor #16 : petek, 16.12.2005 : 23:58:58 »

Saj ne da mi kaj ni všeč, samo sem pač radovedna oseba in hočem o vsem vedet vse in me je samo zanimalo zakaj je tako, nagrade so super. Hvala za odgovor.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #17 : sobota, 17.12.2005 : 10:07:35 »

Če sem prav razumela, lahko napišeš toliko zgodb, s kolikor psmi  si živel ali pa še živiš Smiley
Glede na to, da je pisanje moj konjiček, se že veselim, če bo le čas dopuščal!! Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Smiley Smiley Smiley
Poleg tega mi bo predstavitev mojih cukrov v strašno veselje Cool

lp
Teja
Logiran
TopField
rad pišem
****
Sporočil: 371


« Odgovor #18 : ponedeljek, 19.12.2005 : 16:37:06 »

A se da že napisane zgodbe kje prebrat "na kupu" ali samo pod določeno pasmo ?
Logiran
TopField
rad pišem
****
Sporočil: 371


« Odgovor #19 : ponedeljek, 19.12.2005 : 16:42:24 »

Že našla  Smiley
Logiran
n4stja+ind1
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 21


« Odgovor #20 : ponedeljek, 19.12.2005 : 19:58:27 »

HUDOOOOOOOOOOOOOOO   Grin Cheesy Elvirjeva zgodbica je d best  Grin Cheesy
Logiran
galy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 150


« Odgovor #21 : ponedeljek, 19.12.2005 : 22:10:15 »

Mene pa informativno zanimata še dve stvari:

- fotografije (cim bolj kvalitetne in cim vecje (ce se le da originale)
Zakaj originale? Če gre za nekoliko spodobnejši fotoaparat, je ena slika velika več kot 2M. Na koncu pa so itak zmanjšane na max 500x500. Ali to velja za tiste, ki sliko ne znajo primerno zmanjšati?

S sodelovanjem na tem natečaju pisci dovoljujejo objavo svojih zgodb v zborniku ali drugi knjižni obliki in se odpovedujejo honorarjem, povezanim z nadaljno objavo zgodb iz natečaja.
Je tole mišljeno kot »preventiva«, ali… Grin

Se strinjam, da gre za zelo zanimiv natečaj – tema je pasjeljubcem primerna, nagrade več kot spodbudne. Prav zabavno bo po praznikih brati prispele zgodbe Cheesy
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #22 : ponedeljek, 19.12.2005 : 22:27:12 »

Mene pa informativno zanimata še dve stvari:
Zakaj originale? Če gre za nekoliko spodobnejši fotoaparat, je ena slika velika več kot 2M. Na koncu pa so itak zmanjšane na max 500x500. Ali to velja za tiste, ki sliko ne znajo primerno zmanjšati?

Ce znas urediti fotke tako, da so primerne za objavo, ne potrebujem originalov. Kaj pomeni, da so fotke za objavo? Da je pes v "prvem planu" in ne le packa na sirnih zelenih ali sekastih poljanah Smiley, da je dovolj osvetljena in ne prevec "razmazana". Ce taksno sliko na neprimeren nacin zmanjsamo, postane pes se manjsa packa in s tem si nimam kaj pomagati. Prav tako nekateri skenirajo slike, ki jih "zaradi" velikosti v kb pomanjsajo, pozabijo pa jih obrezati... Slike, ki jih daste v wordove datoteke, so neuporabne. Dajo se sicer potegniti ven na pravi nacin, vendar ne vem, kje je smisel, da izgubim 3x vec casa za pripravo fotk, ki jih imate vi na racunalnikih, saj jih od nekje morate vtakniti v word.
Vsekakor velja to dolocilo za vse, lahko pa se iz navedenega izkljucijo tisti, ki so vesci obdelave fotk Wink in tisti, ki so dovolj samokriticni, da ze sami izlocijo slabe fotke. Saj 5 fotk po 2 MB ni taka rec poslat Smiley. Na splosno nekateri razumejo kot original tisto, kar pade iz fotoaparata, nekateri, ki se s tem ukvarjate, pa veste, da je tudi kaksna obdelana fotka enako dobra, kot original ali pa iz kaksnega dobrega fotoaparata prileti zmazek. Ni receno, da za spodobnim aparatom stoji sposoben fotograf Grin.

Je tole mišljeno kot »preventiva«, ali… Grin

Recimo Wink Cool.
Tudi zato se rabijo original fotke.
Logiran

galy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 150


« Odgovor #23 : ponedeljek, 19.12.2005 : 23:55:07 »

… da je tudi kaksna obdelana fotka enako dobra, kot original
Grin No ja, moje slike ponavadi reši le rezanje Wink

Saj 5 fotk po 2 MB ni taka rec poslat
Torej je maksimum 5 fotografij? Če ne, koliko je?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #24 : torek, 20.12.2005 : 00:12:05 »

Uh, galy, me drzis za jezik Shocked

Ce je tekst dolg 5 tipkanih strani, potem ni problem za objavo 10 slik ali vec. Ce je tekst dolg pol strani, so najbrz ze 3 slike prevec. Dobra mera, bi rekla.

Sestavni del natecaja so tudi Pravila in navodila za pisanje v temo "Kako je živeti z/s....?", kjer je med drugim odstavek o fotografijah Wink.
Logiran

klovn
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.994


« Odgovor #25 : torek, 20.12.2005 : 19:47:53 »

Pilim, pilim, ne izpilim. Bi mi lahko dotični modrijani lahko razložili - ali moramo za lektoriranje poskrbeti sami, ali imate morda lektorske gnjavatorje pri vas, v hiši?
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #26 : torek, 20.12.2005 : 20:19:23 »

ti samo poslji   Grin  Grin  Grin
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
xop
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 671


« Odgovor #27 : sreda, 21.12.2005 : 20:37:05 »

 Smiley Sem se tudi jaz lotila, pa me zanima, ali lahko kateri del predstavitve napišeš tako, kot bi to govoril kuža... Cheesy Grin
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #28 : sreda, 21.12.2005 : 20:42:20 »

Seveda lahko, Tosy, ti kar napisi Smiley
Logiran

xop
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 671


« Odgovor #29 : sreda, 21.12.2005 : 21:21:12 »

Hvala Jana, sem se že lotila... Grin To bo še smešno, še posebej zato, ker je njen prijatelj maček, s katerim preživi vsaj pol ure na dan v skrbnem čiščenju... Grin
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  puzzle ...  |  Literarni natečaji  |  Tema: Natečaj za najboljšo zgodbo - potek dogajanja
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines