mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 13:16:54

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Ali psičke res več lulajo?
Strani: [1] 2 3 4  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Ali psičke res več lulajo?  (Prebrano 20624 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« : sobota, 24.12.2005 : 13:23:39 »

torej, imam problemček. moja psička bo 7.1. stara 4 mesece. lula pa še vedno nekje na 15 minut!  tako tudi težko sledim njenim potrebam in se bojim, da je sploh ne bom odvadila lulanja v stanovanju, ampak to je druga tema!  Smiley

bila sem pri veterinarju, ta je rekel, da psičke lulajo bolj pogosto od samčkov in da bi se s spolno zrelostjo moralo umiriti, če ne, bo pa dobivala nekaj. ( verjetno tablete?). mi je tudi razložil ,da je to zaradi pH urina in da se to potem spremeni!

kakšne so izkušnje tistih, ki imate psičke?
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #1 : sobota, 24.12.2005 : 16:31:41 »

Ojla!

Ne vem kako je to... pri nas psičke nič kaj pogosto ne lulajo... Geri je pri dveh mesecih šla lulat na cca. 3 ure. Maša in Kaja isto, oz. sta zdržali še maloi dlje. Ponoči so vse moje psice zdržale že kot mladički celo noč- 8 ur. Geri ima notranji vc, tako da gre lahko tako pogosto kot hoče na vc... pa že pri 2h mesecih ni šla pogosteje kot na 2-3 ure. Pa ni pila premalo vode ampak normalno.
Mogoče tvoja psička preveč pije? Če preveč pije je to lahko povezano s kakšno težavo. Meni se zdi pretirano da mladiček- pri 4 mesecih- lula vsakih 15 minut! Jaz bi šla na tvojem mestu k drugemu veterinarjo po drugo mnenje...
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #2 : sobota, 24.12.2005 : 17:37:45 »

ja, se mi zdi, da ful popije....  Huh
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #3 : nedelja, 25.12.2005 : 12:16:19 »

varja, svetujem ti obisk drugega veterinarja. Lahko da ni nič narobe, vsekakor pa previdnost ni odveč. Psičko pa še naprej opazuj- obnašanje, koliko popije,...
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #4 : nedelja, 25.12.2005 : 12:26:24 »

sva se  z drugim zmenili, pa je rekel, naj urin prinesem, da to sigurno ni vredu. hvala za nasvete!

varja
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #5 : nedelja, 25.12.2005 : 16:36:42 »

 Ne da urin prinesi, ampak naj se ti polula kar tam v t.i "ledvičko". Najbolje pa bi bil odvzem urina s katertrom. Sicer se v urinu pojavijo še dodatne bakterije in potem je slika zamegljena. Pojdi do takega veterinarja (najbolje na kliniko v Mestni Log v Lj), kjer imajo laboratorij, da bodo lahko naredili prieiskavo. Morda ima psica vnet mehur ali je karkoli drugega lahko narobe z uro trktom. Če tako pogosto lula , bodi pozorna na to KAKO lula, ali priteče samo nekaj kapljic ali je curek dovolj močan.
Logiran
robin
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 427


« Odgovor #6 : nedelja, 25.12.2005 : 22:12:01 »

Varja, jaz imam novo Višavko Barbie, rojena je 12.9.2005, lula pa non stop, na dan pobrišem sigurno deset lužic, ven pa jo spustim tudi najmanj desetkrat in nazaj pride ko hoče, torej tudi odzunaj lula, jaz mislim da ni bolna, ker urin nima nobene nenormalne barve. Sicer pa imamo še pet psov in na začetku je bilo z vsemi tako, razen če smo ga dobili spomladi in so potem vrata stalno odprta in tega pogostega lulanja sploh ne opaziš.
Po mojih izkušnjah bo malo zmanjšala to lulanje v stanovanju, tam okoli 6 mesecev starosti. Jaz okoli tega nikoli nisem zganjal cirkusa in nobeden od naših odraslih psov ne lula po stanovanju.
Sicer pa res obišči veterinarja če misliš da je kaj narobe.

Mimogrede imaš zelo lepo psičko, pri meni je ta pasma na drugem mestu po lepoti, prvo mesto pa si seveda delijo Višavčki in Škotki ha, ha. Ne res pogledal sem si tvoj album in res je prelepa.
Tukaj pa je ena slikca naše poscanke Barbie: Cheesy
http://west-in-show.moj-album.com/album/1431328/?os=1431427
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #7 : nedelja, 25.12.2005 : 23:56:33 »

jaz imam doma psa in psicko, samo psicka lula full manj kot pes, že zato, ker pes vsak vogal označi Roll Eyes
kako je bilo, ko je bila mlada pa ne vem, ker sem jo dobila komaj pri kakih 7 mesecih in zdaj brez problema zadrzi po vec ur..
drugace pa je mozno,ce je zdravstveno vse ok, da vasa psicka izsiljuje ali pa zeli pritegniti pozornost.. ali pa ji ne daste dovolj jasno povedati, da ne sme notri lulat, zato pa pac spusti, ker misli da ni nic narobe Huh
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #8 : nedelja, 25.12.2005 : 23:59:24 »

jaz imam doma psa in psicko, samo psicka lula full manj kot pes, že zato, ker pes vsak vogal označi Roll Eyes

Ja, tudi pri nas je tako (to je ena izmed prednosti samic Grin Cheesy) Psica gre lulat 1x, pa je mir za 3 ure. Ponoči tudi za 12. Je pa res, da je to govora o odrasli psici. Kot mladiček je bila obupna Undecided
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #9 : ponedeljek, 26.12.2005 : 12:26:28 »

ne, saj notri gre lulat na papir in to na 2 mesti, to je že ok. mislim pa, da ne izsiljuje, ker nima pravzaprav nič od tega. tudi zunaj tako pogosto lula, včasih le po par kapljic, se mi zdi, da ji ni ravno prijetno, samo ne vem....  Huh ko se zbudi, naredi eno ogrooomnooo lužo, potem pa se začne ta lušno....

če se polula na papir, jo le pohvalim, če slučajno kje drugje spusti, jo skregam, če pa lula zunaj, pa jo ful pohvalim, pa še kaj dobi včasih.... pije pa tudi ogromno, beč kot moja 2 muca skupaj! tako da res ne vem...

PRIMAVERA, saj meni se tudi zdi, da slika ne bi bila čisto objektivna, če jaz urin prinesem... sem pa iz maribora! lula pa čisto po malo, se napenja, pa priteče par kapljic, pa zopet čez 15 minut, pa zopet čez 15 minut....  Sad  če imam srečo, pa ta čas še skrajša! tako da dolgčas mi ni!  Grin

hm, ono z izsiljevanjem, res ne vem... ker lula tudi, ko me ni zraven... tako da ne vem, če bi bilo to! izsiljuje bolj z "sedi", ker ve, da potem dobi kaj. zdaj pa teče okrog mene in se nonostop vseda! hehe, samo nič ne dobi. res ne vem....  Undecided
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #10 : ponedeljek, 26.12.2005 : 12:32:39 »

sem po pomoti stisnila sporočilo  Grin

ROBIN, tvoja polulanka je res lušna. hvala za lepe besede o moji polulanki.  Smiley
upam, da se bo to lulanje pomirilo! he, moja pa ima roj. dan 7.9., lahko skupaj praznujeta!  Grin
Logiran
apollo
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


WWW
« Odgovor #11 : ponedeljek, 26.12.2005 : 21:55:49 »

Varja... če psička lula po kapljicah in na 15 min gre skoraj sigurno za vnetje mehurja... Tudi naša Nuba ga je imela pri pribl 4 mesecih... Dobila je Primotren in je bilo že naslednji dan praktično dobro, čeprav je tablete jedla 10 dni... Samo antibiotik je v bistvu dobila že takoj naslednji dan ko se je pojavilo prekomerno lulanje... koliko časa pa že pri vas traja? Ker dlje ko čakaš slabše je... sram
Drugače pa je kul tudi če urin prineseš a mora biti čim bolj svež... Najbolje ga je odnesti takoj ko ga ujameš!
se mi pa zdi, da so znaki tipični za vnetje mehurja... sram
Logiran
robin
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 427


« Odgovor #12 : torek, 27.12.2005 : 10:20:25 »

  Oh, Varja izgleda bo res bolje da greš k veterinarju, glede na to kaj pravi Apollo, pri meni gre res za tisto otrošlo lulanje, upam pa da pri tvoji ni kaj bolj resno.
No saj pravi Apollo da so hitro pozdravili. sram
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #13 : torek, 27.12.2005 : 10:29:25 »

hm, verjetno res...

pa saj je dobila že antibiotike, ko je imela angino, samo ni pomagalo. ( pri mehurju) .. baje, vsaj pri ljudeh, da antibiotik ne pomaga, pa moraš jesti primotren. kot kaže, bo tu isto! ma saj mi je zbolela čim sem jo dobila. očke vnete, prehlad, angino, potem to z mehurčkom... zdaj pa je še operirana bila! krasen začetek  Huh. boga revica....
Logiran
rapgirl
rad pišem
****
Sporočil: 264


« Odgovor #14 : torek, 27.12.2005 : 10:34:37 »

Možno pa je, da psička markira, saj naša to počne, večkrat na sprehodu se počepne.
Logiran
Strani: [1] 2 3 4  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Ali psičke res več lulajo?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines