mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 16:27:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: ali lahko pes srednje pasme je brikete za mini pasmo???
Strani: [1] 2 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: ali lahko pes srednje pasme je brikete za mini pasmo???  (Prebrano 19058 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
aeg
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 12


WWW
« : sobota, 24.12.2005 : 14:20:07 »

Zanima me ce lahko moj age je brikete za mini pasme čeprav je srednje pasme. to namreč zato ker ima dosti rajši za mini pasmo in jih poje z vsem veseljem. Gre pa za hrano Royal canin.

hvala in lp!
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #1 : sobota, 24.12.2005 : 14:25:43 »

Age, morda bi bilo boljše da ne. Namreč briketi so prilagojeni velikosti psa, recimo briketi za večje pasme vsebujejo več snovi za močnejše sklepe, nekateri tudi snovi, ki naj bi preprečevale prehitro rast. Če jih poje v manjših količinah mislim, da ne bo nič narobe, če pa bi jih jedel vsak dan, bi se verjetno lahko pojavile razne težave. Kaj pa če poskusiš zamenjati okus ali pa znamko briketov?
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #2 : sobota, 24.12.2005 : 14:28:02 »

Boljše je, da je brikete za svojo velikost ali pa za večjo. Sploh, če je to mlad - še rastoči kuža. Briketi so namreč sestavljeni tudi glede na predvideno energetsko porabo, ki pa je pri manjših pasmah večja. Če rastoči kuža v svojem odraščanju dobiva močnejšo hrano, so s tem povezani radi tudi drugi problemi (razne displazije, vnetja pokostnice,...)

LP, T
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #3 : sobota, 24.12.2005 : 15:41:20 »

Jaz bi sicer preverila sestavine oziroma predvsem kolicine posmezne sestavine in se odlocila potem. V kolikor so odstopanja minimalna (vprasaj kaksnega strokovnjaka za prehrano) mislim da ni problema pri menjavi, sploh ce gre tukaj za prehode iz ne v drugo kategorijo, kot je iz mini v normal, kjer so sestavine vecinoma res identicne, razlika pa zgolj v velikosti briketov. O tem so vsekakor zelo razlicna mnenja, podobno kot o razmejitvah puppy-graduate-adult in lahko bos nasla 100 razlicnih mnenj.

Sama pa tudi pri moji opazam, da naceloma nebi jedla hrane za svojo velikost, ampak obratno kot tvoj, za eno velikost vec iz preprostega razloga, ker ima rajsi vecje brikete, kot tiste mickene.

Skratka jaz iz stvari nebi delala prevelike panike, samo opazovala bi psa, da vidis ali mu tudi fiziolosko ustrezajo in ne samo po okusu in ce ne opazis kakrsnihkoli sprememb npr. na blatu, plini, spremembe v tezi (v obe smeri), kvaliteti dlake in se kaksna stvar na katero vpliva prehranjevanje, bi mu jaz pustila naj je to kar mu pase.
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #4 : sobota, 24.12.2005 : 18:12:43 »

hm, mene tudi to skrbi. trenutno Annie ( kavalir ) je "graduate" brikete, ki bi jih naj jedla pri svoji velikosti šele, ko bi bila že skoraj eno leto, ali pa sploh ne. v njeni starosti pa bi jih naj jedli psi srednjih pasem. smao so ji pa všeč, ravno zato, ker so večji... hm, ne vem, kaj naj, če je to ok....
Logiran
aeg
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 12


WWW
« Odgovor #5 : sobota, 24.12.2005 : 20:20:30 »

Varja, sam midva mava mal drugačen proble. Tvoj verjetno je brikete za Adult. Moj namreč je samo za majhne psičke in ne za svojo velikost. A sem prel zastopu?
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #6 : sobota, 24.12.2005 : 20:53:54 »

ne, niso to  "adult". so za njeno starost, vendar za večje pasme. torej je enak problem, le obrnjen  Smiley
Logiran
aeg
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 12


WWW
« Odgovor #7 : sobota, 24.12.2005 : 22:19:02 »

Aja pol je pa isto ja! ups moja pomota. Mojemu Agu se pa glih ne da glodat, zato ma rajš tamale, da jih sam pogoltne!
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #8 : sobota, 24.12.2005 : 22:27:54 »

Age, za zobe je boljše, če so briketi toliko večji, da jih mora gristi!
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #9 : nedelja, 25.12.2005 : 12:26:48 »

Ojla!

Jaz kupujem brikete ki so enake za vse velikosti.. torej nimajo določene velikosti. Sicer obstajajo iste znamke tudi za male pasme in za velike, ampak za male so premajhne. Geri rada grize velike brikete, meni pa je tudi bolj všeč kot če bi samo goltala! Jaz sem zagovornik večjih briket saj pes lepo grize, si čisti zobe, "razgiba" gobec, pri čemer se tudi lobanja lepo prekrvavi...
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #10 : nedelja, 25.12.2005 : 12:28:54 »

potem bova midve kar pri teh ostali, ker so večji. tistih micenih pa tako ne mara, pa še kar pogoltne jih!
Logiran
samo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 302


« Odgovor #11 : nedelja, 25.12.2005 : 13:36:05 »

Velikokrat je tako, da je sestava za odrasle pse enaka samo velikost briketov je različna, pa na doziranje glede natežo psa je treba pazit.
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #12 : nedelja, 25.12.2005 : 22:50:46 »

Kolikor je meni znano pri RC ni neke velike razlike med briketi za mini in srednje pasme za odrasle kužke, razen v velikosti briketov.
Problem ti lahko nastane samo pri tem da pes golta brikete namesto grize...tako da z tega stališča je boljše da je ta večje brikete.

Ker recimo ene znamke hrane sploh nimajo posebej za male in velike pasme in niti za mladiče in odrasle... vsi jedo isto hrano, razlika je v količini.
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #13 : torek, 27.12.2005 : 21:24:20 »

Zanima me ce lahko moj age je brikete za mini pasme čeprav je srednje pasme. to namreč zato ker ima dosti rajši za mini pasmo in jih poje z vsem veseljem. Gre pa za hrano Royal canin.

hvala in lp!
Boljse sicer je, ce pes je brikete velikosti namenjene svoji pasmi, vendar ni nic narobe tudi ce ima malo vecje. Moj Kaj ze nekaj casa je brikete za srednje pasme, pa se nisem opazila, da bi imel kaksnekoli tezave Wink Probaj, ce pa mu briketi ne bodo odgovarjali potem ti priporocam, da zamenjas nazaj na manjse Wink
Logiran
regaa
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #14 : petek, 14.07.2006 : 12:03:22 »

Naš mešanec z jazbečarjem trenutno je Eukanuba adult srednje brikete, ker ma 13kg, bi mu pa rada dala Royal Canin briketke za jazbečarje, ki pa so samo do 10 kg. Ali bi se tisti 3kg zelo poznali?
Logiran
Strani: [1] 2 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: ali lahko pes srednje pasme je brikete za mini pasmo???
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines