mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 16:00:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: ali lahko pes srednje pasme je brikete za mini pasmo???
Strani: 1 [2] 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: ali lahko pes srednje pasme je brikete za mini pasmo???  (Prebrano 19094 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #15 : petek, 14.07.2006 : 12:05:59 »

V osnovi jaz mislim da ne, tudi moje recimo jejo trenutno srednjo Eukanubo, pa nobena nima tistih 10kg za katere so, tako da mislim da mirne duse.
Logiran
Tetameta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 181


« Odgovor #16 : četrtek, 30.11.2006 : 12:55:50 »

Jaz sem pri veterinarju kupila Eukanuba konzerve (za mladiča)... Pa me vprašajo, kako velik je pes... PA jim rečem, da ga imajo pred nosom in naj ga pogledajo... Potem ugotovijo, da je pa res kar velik, pa so mi dali hrano za velike pse... Pa enkrat berem opis pasme tuki na mojpes.net (brandl brak- avstrijski gonič) pa piše, da so psi težki največ do 25 kg, kar pomeni, da bi morala moja jesti brikete za srednje pasme (Eukanuba gre po kilah odraslega psa- kako naj to vem, če imam prvič to pasmo)... Pa če veterinarji nimajo pojma, kako naj ga imam jaz...  sram
Zaenkrat je psočka še živa in tudi ne zgleda, da bi bilo karkoli narobe z njo...pa bo kar še naprej jedla to isto hrano... Itak se mi zdi, da so te različen hrane za različne velikosti buče in nič drigega... Shocked
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #17 : četrtek, 30.11.2006 : 13:13:22 »

Tetameta, ma kaj se nisi čisto nič pozanimala pred nakupom pasme? Niti toliko, da bi vedla koliko bo zrasla!?  Shocked
Pa ne s takimi okrog strašit, no!
To so pa ja osnove!

Če se omejim na vprašanje... Zakaj pa bi sploh moral jesti za mini pasme? po moje, če ma kdo že tako vrečo doma in se mu je ne ljubi odpeljat v kako zavetišče, pa se malo pomeša s pravo hrano pa nebi smelo biti problemov, da bi pa s tem hranil vedno. To je pa bedarija. Sej zakaj so pa prilagodili hrano?
Logiran
Tetameta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 181


« Odgovor #18 : petek, 01.12.2006 : 10:07:04 »

Tetameta, ma kaj se nisi čisto nič pozanimala pred nakupom pasme? Niti toliko, da bi vedla koliko bo zrasla!?  Shocked
Pa ne s takimi okrog strašit, no!
To so pa ja osnove!

/quote]

Ne, dejansko se o natančnih kilogramih nisem pozanimala... Nisem vedela, da bo to pomembno za nakup hrane... Vedela sem, koliko bo pes približno zrasel (okoli 40-50 cm plečne višine), kakšen bo zgledal in približno mi je bilo po tem jasno, koliko naj bi tehtal... Do kile natančno pa res nisem vedela... Zato pa sem prebrala opis pasme... Pes visok 50 cm pa lahko tehta različno (odvisno od pasme in debelosti- mama od moje psičke zagotovo tehta nad 25 kg, verjetno je to posledica po porodne depresije- hecam se)... Moja ima trenutno 15 kg in je stara pol leta... Pa je zaenkrat še kar preživela s hrano za velike pse...
Psa te pasme smo pa vzeli, ker ga nihče drug ni hotel... In res o tej pasmi nisem dosti vedela (ni ravno najpogostejša)...
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #19 : petek, 01.12.2006 : 12:58:25 »

Kolikor se sama spomnim teh zelo lepih psov, psica nebi smela meti več kot 20 kg.

Logiran
Tetameta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 181


« Odgovor #20 : petek, 01.12.2006 : 15:09:51 »

Kolikor se sama spomnim teh zelo lepih psov, psica nebi smela meti več kot 20 kg.


Hvala! Grin Sej bom itak zamenjala hrano...Eukanube (pa tut Hill's-a) noče jest...Ima raje Pedigree Pal Angry (ta pa ni odvisen od velikosti)...
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #21 : sobota, 02.12.2006 : 08:53:40 »

Samo to ima raje zaradi ojačevalcev okusa in raznih Ejev.  Treba je prebrat na vreči vsebino...
Logiran
Tetameta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 181


« Odgovor #22 : nedelja, 03.12.2006 : 07:32:50 »

Samo to ima raje zaradi ojačevalcev okusa in raznih Ejev.  Treba je prebrat na vreči vsebino...

Raje ne... Bo že preživela nekaj časa s Pedigree Pal-om... Naši prejšnji psi so čist lepo preživel s PP- jem, Chappi-jem, Friskis-om in podobno nesnago... Huh Morm najti, kakšno hrano, ki je še ni jedla... Undecided
Logiran
Khyim
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 525


« Odgovor #23 : nedelja, 03.12.2006 : 10:04:56 »

Bo že preživela nekaj časa s Pedigree Pal-om???

Naš koder je zbolel na jetrih zaradi te hrane in je zdaj na strogi dieti. Nikoli v življenju ni hotel jesti briketov, mi pa nismo vztrajali. Žal takrat še nismo vedeli, kako slaba je ta hrana (veliko preslana, pes pa slane hrane ne sme jesti, poleg tega, kar je napisala Angseter). Tako da Tetameta, dobro premisli, s kakšno hrano boš hranila svojega psa, na tržišču je ogromno hrane, ki jo lahko tvoj pes proba. Testerje dobiš v vsaki trgovini za male živali, verjetno še nisi probala vseh.

LP
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #24 : nedelja, 03.12.2006 : 10:11:04 »

Zaradi obilice soli, ki je v hranah nizje kakovosti, so na hudem udaru tudi ledvice.
Logiran

Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #25 : nedelja, 03.12.2006 : 10:13:35 »

In zakaj bi sploh morala jesti Pedigree Pal?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #26 : nedelja, 03.12.2006 : 11:29:42 »

Naša prva psica je tudi mela probleme s to hrano. Takrat se še nisem toliko poglobila v pasjo prehrano in sem verjela reklamam.

Takoj po menjavi hrane je pa veliko težav izginilo.

Kvaliteta hrane je kriva za 80%, če ne celo več, problemov z zdravjem.

Celo problemi zaradi zraščene hrbtenice so izginili takrat...
Logiran
Tetameta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 181


« Odgovor #27 : nedelja, 03.12.2006 : 23:07:32 »

Sej nisem rekla, da jo mora jesti... Trenutno jo imam doma (3 piksne)... OK, če je hrana tako zanič, kako hudiča je moj prejšnji pes z njo živel 13 let? Shocked
Sej bom šla nazaj na Eukanubo ali kakšno podobno drago hrano...Takoj, ko jo bodo slpet dobili v trgovini... Ko je pa pes spet ne bo jedel... Sad
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #28 : nedelja, 03.12.2006 : 23:27:56 »

Tetameta, saj je tvoj in ne naš pes. Torej je razburjanje nad nami neupravičeno.
In hrane ne menjaj zaradi nas, temvec morda zato, ker zelis psu dobro, kaj mislis?
Logiran

Tetameta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 181


« Odgovor #29 : nedelja, 03.12.2006 : 23:35:20 »

Ne, ne, sej se ne razburjam... Sorry... sram
Samo pravim, da moram mal zamenjat hrano... Pa še Eukanube niso imeli pa sem morala neki kupiti... Pa sem spet kupila 3 piksne PP-ja... In to je bilo to, ko sem prej napisala, da bo že nekaj časa prživela s PP-jem (glede na to, da so tudi prejšnji psi)... Pa so me takoj napadli, kako je to zanič futer... Sej vem, da to ni to... Sam, če Eukanube, Hill's-a, Animonde noče jest... Moram spremeniti trgovino za živali in najti še kakšno drago (in kvalitetno) hrano...
Res se nisem mislila razburjati, sorry, če je tako zgledalo... Najbrž sem že mal preveč zaspana... Cry Cry
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: ali lahko pes srednje pasme je brikete za mini pasmo???
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines