mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 21:19:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: ali lahko pes srednje pasme je brikete za mini pasmo???
Strani: 1 2 [3] 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: ali lahko pes srednje pasme je brikete za mini pasmo???  (Prebrano 19117 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Khyim
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 525


« Odgovor #30 : ponedeljek, 04.12.2006 : 10:03:07 »

Nihče ni napadel, smo samo opozorili in skušali pomagati. Jaz sem pač to dala skozi in vem, kako slaba hrana je to. Če mi ne bi veterinar povedal tega, verjetno še zdaj ne bi vedela, da je pes zbolel na jetrih zaradi PP-ja in ga verjetno ne bi bilo več na tem svetu (zdaj je star že 16 let). Probaj še kaj drugega kot Eukanubo (Nutro, Royal Canin, Almo Nature, Nutrience, Hills, Pro Plan,...) in vztrajaj.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #31 : ponedeljek, 04.12.2006 : 10:19:10 »

Pa Arden Grange. Ne samo, da je najbolj kvalitetna hrana od vseh, je tudi zelo okusna. Wink
Logiran
Tetameta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 181


« Odgovor #32 : ponedeljek, 04.12.2006 : 15:30:44 »

Pa Arden Grange. Ne samo, da je najbolj kvalitetna hrana od vseh, je tudi zelo okusna. Wink

Jaz sem pač to dala skozi in vem, kako slaba hrana je to. Če mi ne bi veterinar povedal tega, verjetno še zdaj ne bi vedela, da je pes zbolel na jetrih zaradi PP-ja in ga verjetno ne bi bilo več na tem svetu (zdaj je star že 16 let). Probaj še kaj drugega kot Eukanubo (Nutro, Royal Canin, Almo Nature, Nutrience, Hills, Pro Plan,...) in vztrajaj.

OK, thanks... Cheesy Kje pa prodajajo te? V Zooticu imajo samo Eukanubo, Animondo in Hill's in ničesar od tega ne je... No, pa tri piksne ji ne bodo pokončale ledvic, če jih meni ni en liter vodke... Wink Mal heca ne škodi... Bom šla enkrat v nabavo soon...Sam da ugotovim, kam... Huh
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #33 : ponedeljek, 04.12.2006 : 15:53:48 »

Odvisno, kje živiš. Za Arden Grange preveri

 http://www.ardengrange.si/

Tam najdeš tudi seznam trgovin, kjer se ta hrani dobi.

Večji izbor (med drugim Nutro) ima Tukano.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #34 : torek, 05.12.2006 : 12:33:45 »

V Tukanu tista hrana ni bila "isti Nutro", kot tisti, ki ga uvaza Aler d.o.o., oz. na katerega ste bili vajeni do sedaj.
Informacija je iz Alerja, ki je generalni uvoznik Nutra. Za vec pa bo treba preveriti pri njih.

Sicer pa sem izbrisala vsa ostala sporocila o posameznih hranah in stacunah, ki sicer spadajo v rubriko Tovarniško izdelana hrana, za tiste hrane, o katerih se javno pise, pa je na voljo tudi rubrika mojpes.netovi partnerji in akcije za uporabnike!

Logiran

Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #35 : sreda, 06.12.2006 : 12:21:07 »

Ups, Jana, hvala za to informacijo o Nutru v Tukanu. Sicer sem pri njih kupila samo en žakelj, ampak vseeno...
Logiran
Tetameta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 181


« Odgovor #36 : sreda, 13.12.2006 : 08:24:04 »

Evo, sem kupila Almo Nature konzerve za 500 Sit (ki ji ne je) in Almo Nature brikete za srednje pasme (ki jih tut ne je)... Te konzerve zgledajo prav okusno (za razliko od PP-ja) ampak zgleda, da ne za mojo psičko... Undecided
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #37 : sreda, 13.12.2006 : 08:40:44 »

Neješčnost je huda stvar, sem doživela pri prvem psu.
Jaz predlagam naslednje (morda mi nekateri ne bodo dali prav). V posodo za hrano ji daj poleg briketov še kakšne testenine s polivko doma narejenih govejih zrezkov. Pa ne zmešat skupaj z briketi, vsako na svojo polovico posode. Obrok naj skupaj znaša toliko, kot sta ga vajeni.
Hrano ji daj takrat, ko sta navajeni. Če noče pojest, ji posodo odmakni. Ob naslednjem obroku (če jesta dvakrat na dan) ji ponudi nov, svež obrok. In če še takrat ne bo jedla, ji posodo ponovno odmakni.
In ne sekiraj se veliko, noben pes ob polni dvakrat dnevni posodi še ni umrl od lakote (razen seveda, če ne gre za zdravsvene razloge, kar pa iz tvojih postov ni bilo moč razbrati).
Logiran
Tetameta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 181


« Odgovor #38 : sreda, 13.12.2006 : 09:55:51 »

Hvala, Drobtinica! Grin
Bom poskusila tvoj nasvet.
Čeprav je pri mojem psu bolj problem to, da bi se prehranjevala samo s pasjimi priboljški, suhimi svinjskimi uhlji in požiralniki, umetnimi kostmi in podobnim... Tongue Tega bi pojedla tono, konzerve pa ne... Ampak ji tudi tega ne dajem, če ne poje najprej svoje hrane.
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #39 : sreda, 13.12.2006 : 10:01:05 »

Jaz sem imela s civavo isti problem...hrana je bila vedno "pod vprasajem" mogoce je jedel vsak drugi dan, mogoce vsak dan...kakor mu je pasalo...
Ko sem dobila psa (posvojila sem 8 let starega), se je dogajalo sprva (beri v prvem letu oz letu in pol), da ni jedel po vec ni, enkrat se je zgodilo celo, da se cel teden ni dotaknil hrane...

Vztrajaj, bi ti jaz rekla, tako kot je napisala Drobtinica ob polni posodi ne bo umrl...Jaz sicer ne bi mesala k briketom nic zraven, ker ko bos enkrat zacela kuhat, bos kuhala celo zivljenje...

Lakota bo premagala se tako trmo...

Veliko uspeha, volje in potrpezljivosti...
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #40 : sreda, 13.12.2006 : 10:11:30 »

Vidiš, Tetameta, temu se reče pa razvada. Izogni se daleč stran in priboljške uporabljaj za primere nagrajevanja, večjega telesnega napora ali bolezni.
Sicer pa jaz težko delim nasvete, ker moja psica dobesedno požre vse in še več. Če bi ji pustila, bi bila takšna kot bomba.
Je pa res, da je pri nas manj pasjih konzerv in briketov (tu uporabljam Hills, pa imam vrečo za celo večnost), ker veliko kuham sama.
Morda pa kaj več nasvetov najdeš še v temi o neješčnosti - morda bi celo moji odgovori bolj spadali tja, ne pa med brikete.

Pa še komentar na Ninco10. Psi si včasih post vzamejo sami, pa ne zato, ker bi nam hoteli povzročati skrbi, ampak zato, ker obstajajo razlogi. Tudi meni se je moja rotweilerka zaradi prepožrešnosti dva dni pasla na travi.
Logiran
Tetameta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 181


« Odgovor #41 : sreda, 13.12.2006 : 10:16:04 »

Vidiš, Tetameta, temu se reče pa razvada.
Vem  Cry Cry Cry
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #42 : sreda, 13.12.2006 : 10:16:49 »

Ja Drobtinica to se strinjam s tabo glede posta, samo pri nas ni slo za to, temvec za izbircnost, ker se je dogajalo konstantno, da pes ni jedel po vec dni (ponavadi sta bila to 2 dneva)...bi morala prav pomisliti kolikorat se je v prvem letu ali dveh zgodilo, da je pes jedel cel teden, pa vprasanje ce se je to kdaj zgodilo...
Se pa strinjam, da ni med tistimi psi, ki bi bili pozresni in bi pojedli vse kar vidijo...on se danes poje toliko kolikor je lacen in niti briketa vec...
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #43 : sreda, 13.12.2006 : 10:17:51 »

Tetameta tudi vsako razvado se da odpraviti in "ni hudica", da tudi ti ne bos te... Wink le pogumno...
Logiran
Tetameta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 181


« Odgovor #44 : sreda, 13.12.2006 : 10:23:52 »

Tetameta tudi vsako razvado se da odpraviti in "ni hudica", da tudi ti ne bos te... Wink le pogumno...
Pa že...
Sicer pa smo šli mal off topic
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: ali lahko pes srednje pasme je brikete za mini pasmo???
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines