mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 14:23:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Kako naučiti psa različne trike
Strani: 1 ... 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako naučiti psa različne trike  (Prebrano 134196 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
teia.
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #570 : nedelja, 10.08.2008 : 13:33:12 »

Shilu: hm..mislim da bi tudi jaz izgubila zanimanje za nekoga ki mi nenehno govoril "lezi"..  Huh
Aja Capi je prav lepo ime!! ;)In verjetno tudi tako pameten kot tisti z risanke. Hmm...bolše kot ime moje psičke..-> Biba.. Sad [Sploh ne vem kko sm pršla do tega da se bo moja psička klicala Biba..]

Catjusa: poiskusila sem z drugim nasvetom za prostor(no "lezi") in nama počasi uspeva. Smiley
Seveda če na koncu dobi priboljšek&klik.. učasih pa je zadosti tudi samo čohec Wink
No jaz lahko Bibo učim kadarkoli sej je tko al pa tko vedno lačna:D..
Ne ne [mal se hecam, da ne bo pomote]..Učim jo samo pred obroki ko je fejst lačna, da z največjim veseljom maha z repom  in upa da dobi kakšen priboljšek. Wink
V pasjo šolo začneva hoditi šele septembra, ker sedaj jo ni [je prevroče tuki na primorskem]. Pres avgustom pa nisva hodili ker ni bila še zadosti stara (imela je 2 meseca in pol). Ampak bom pa vprašala septembra ko začneva hoditi. Smiley
Ti in Čipka pa sta verjetno že v pasji šoli. V katerem KD pa sta??
Logiran
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #571 : ponedeljek, 11.08.2008 : 16:21:49 »

ja ja midve sva šle takoj v šolo, ko sva se našli (torej pri njenih 3 mesecih). Malo šolo sva zaključili ravno prejšnji teden, danes verjetno začneva že z osnovno šolo, BBh izbit bova verjetno izputsili, ker je psička izključno za valjanje po kavču (sicer možnosti nadaljevanja šolanja ne bi popolnoma izključila). Sicer ne vem, ampak mala šola je primerna za pse takoj ko pridejo domov... vsaj tako berem po forumu, knjigah (nasvet: knjiga Psi za telebane ti zna biti v pomoč!) in mislim tudi sama.

Sva v KVRP  Kranj (klub rešavalnih psov kranj)- so bili edini ki male šole ne omejujejo na koeldarsko leto ampak ko se nabere dovolj članov začno z novo skupino
Logiran
Shilu
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #572 : ponedeljek, 11.08.2008 : 16:53:38 »

Uhh..srečneži. Nama je bila mala šola navoljo šele pri njegovih osmih mescih, ker je prišel malo starejši domov in ob smešnem datumu.  Roll Eyes

Glej, ti kar pejdi B-bh tečaj delati in potem izpit. Saj B-bh izpit opravljajo tudi ''psi za na kavč, in ni neka nuja, da ga opravljajo delovni psi, zadnjič sem gledala celo mešanko z čivavo, ki je preiskus opravila z 98%'. Medva greva tudi delati, zaradi veselja pa je tudi ''pes za na kavč''.  Grin

Uuu..skoraj med reševalci sta. Super! A za reševanje sta razmišljale.

Sicer smo pa off topic in bolje, da to nadaljujemo kje drugje ker ni ravno prava tema za to.  Grin
Logiran
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #573 : torek, 12.08.2008 : 08:34:56 »

Z BBh bomo še počakali, najprej je osnovna šola. Pa saj ubsitvu ne hodiva v šolo zaradi psa, ampak zaradi mojega vseleja, pa še kuža kaj odnese od tega.

Aja nisem še videla, da bi bi bil 7 kg težak pes reševalec Smiley hihi... slikce Čipke v temi: horjulčki se javljajo iz novih domov
Logiran
bibaleze
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


« Odgovor #574 : sobota, 16.08.2008 : 20:55:31 »

Pozdravljeni!
Imam eno vprašanje... z bibo (5 mesečna BT) se učiva različne trikce...čez slab mesec greva v malo šolo in si s tem popestriva dneve, hehe. Nikakor pa je nemorem naučit naj mi da taco  Shocked  Res mi ni jasno...probala sem že vse možno pa nikakor ne ugotovi kaj hočem od nje.. V dveh dneh mi jo je uspelo naučit da ima priboljšek na nosu in ga na ukaz poje, tace pa ne da?! Ima kdo mogoče kak nasvet? Hvala. Lp, Ana
Logiran
NusaInKlaj
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #575 : sobota, 16.08.2008 : 20:58:53 »

Če ne gre drugače, ji primi taco in jo vedno pohvali in nagradi, ko se dotakne tvoje roke. Sčasoma bi morala sama od sebe dati taco.
Logiran
bibaleze
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


« Odgovor #576 : sobota, 16.08.2008 : 21:01:27 »

Saj...to delava že kar nekaj časa...vedno pohvalim, dam priboljšek...ona pa nič  Sad Zgleda da ji ta trikec ni najbolj pri srcu...bova probavali še nekaj časa, upam da bo uspelo!  Smiley 
Logiran
NusaInKlaj
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #577 : sobota, 16.08.2008 : 21:07:11 »

Jaz imam naučenega da mi da levo taco, desno taco in na ukaz poči tudi obe. To sem ga naučila, ker je res razigran, zelo rad se uči in ima pozornost.
Moraš imet pravo nagrado, ko naredi kaj prav (hrenovka, sir, igrača). Mi uporabljamo žogo.
Logiran
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #578 : sobota, 16.08.2008 : 22:53:08 »

bibaleze: mi tega še nismo delali, ker daj taco je res bolj "trikec"... sem pa dobila idejo kje začeti Smiley
Logiran
bibaleze
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


« Odgovor #579 : ponedeljek, 18.08.2008 : 11:19:17 »

Koncno! Biba je zacela dajat taco  Grin jupi! Zgleda da je samo malo bolj dolgo rabila, da je ugotovila kaj hocem. Se ima kdo kaksno idejo za  trikec? Mojo sem naucila preval, plazi, smrcek (kjer ima na nosu priboljsek in ga na ukaz poje), po novem tudi taco, hehe..pa osnovne stvari kot sedi, prostor, cakaj, prinesi, zna pa se stoj. Zdaj pa se mi je zdelo zanimivo jo naucit prostor, kjer ima zadnje noge iztegnjene nazaj kot zaba-ukaz pa je tud zaba  Cheesy Lp
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #580 : ponedeljek, 18.08.2008 : 11:28:17 »

Poskusi še ''pančkana''  Cheesy
To sem jaz Gajo naučila, ko si je pred spanjem vedno pomela učke s šapkami in sem ji začela govorit ''pančkana'', ko je to počela. In zdaj naredi tudi na ukaz  Smiley
Logiran
bibaleze
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


« Odgovor #581 : ponedeljek, 18.08.2008 : 11:33:48 »

Super ideja! Moja to dela vedno ko se zbudi...valja se po hrbtu in se s sapicami drgne po nosku  Cheesy Bom probala in sporocim, ce uspeva!  Grin
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #582 : ponedeljek, 18.08.2008 : 12:25:47 »

Jaz bi rabila nasvet od nekoga, ki je svojega psa že naučil trikec "mahaj", ker bi želela to naučiti svojo psičko.

Sem poskusila tako, da sem svojo roko dvignila malo višje, ampak ona potem, ko njene tačke ne primem kot ponavadi (pri tački), kar spusti nazaj na tla.

Navadno "tačko" znamo.

Vnaprej hvala za kak nasvet. Smiley
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #583 : ponedeljek, 18.08.2008 : 12:57:47 »

Ammm...če slučajno kdaj ''izsiljuje'' tako, da te praska s tačko, lahko poskusiš oblikovat vedenje iz tega.
Pri nas je Gaja rada popraskala malo, če je kaj hotela. Pa sem takrat nogo umaknila in rekla ''papa''., tako da ni popraskala po nogi,ampak po zraku. Seveda nagradiš, ko prvič pomaha po zraku, itd...
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #584 : ponedeljek, 18.08.2008 : 13:03:00 »

Hvala nyssa za tako hiter odgovor.

Vendar pa psička ne počne nič takega, čeprav bom pa sedaj bolj pozorna na to. Ni pa tiste "sorte" psa, ki bi npr. "fehtal" hrano ali kaj drugega, še manj pa da bi pri tem dvigovala tačko. No, si mi pa vseeno dala idejo v katero smer naj grem. Hvala. Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Kako naučiti psa različne trike
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines