mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 04:26:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Kako naučiti psa različne trike
Strani: 1 ... 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako naučiti psa različne trike  (Prebrano 134186 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #585 : ponedeljek, 18.08.2008 : 13:16:57 »

Cockta tudi zna "pančkana", edino da se pri nas temu reče "a te je sram..."  ali pa "a je kužka sram"? - in potem da obe tački na učke. Prav hecna je, res. Učili sva se pa to zjutraj, ker vedno s tacami po očeh šari, preden vstane.
-Drugače pa po mojih izkušnjah lahko naučiš psa čisto vse, kar ti pade na pamet. Možgančke jim je treba skoz kravžljat - pa še sebe zabavaš  zraven.
Mi se trenutno učimo slalom med 1,5 litrskimi steklenicami vode. Sledimo priboljšku z nosom in kar gre; brez priboljška pa zaenkrat še ne.  Bo jeseni in pozimi prišlo bolj prav, če bo kdaj zunaj sodni dan in bo sprehod bolj kratek.  Smiley
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
bibaleze
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


« Odgovor #586 : ponedeljek, 18.08.2008 : 13:54:07 »

slaloma se mi2 nisva probali...mava pa namen, ampak za zacetek slalom med nogami, upam da bo uspelo. Imam pa se eno vprasanje...ali ucite svoje psicke en trikec po en in ko ga obvlada greste na drugega ali mogoce po dva...? Lp in dosti uspeha pri ucenju   Wink
Logiran
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #587 : ponedeljek, 18.08.2008 : 14:38:17 »

midve greva po enega, pa ko tega približno naštudira začneva z drugim... sam ne vem npr. zjutrej delava engega ki ga že obvlada; pop engega, ki ga kdaj še brcne v temo, vendar že ve kaj bi rada od nje; zvečer: nekaj novega s polno smeha... ampak to je kr kriza, ker mi je potem začela mešati med seboj, pa ful bi ona kar vse hkrati naredila... pa zdej smo se premaknla na samo dva trikca
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #588 : ponedeljek, 18.08.2008 : 14:57:52 »

Amm...jaz učim, takrat ko pes začne kako vedenje ponavljat ali pa če mi kdo da kako idejo za nov trikec. Potem se skoncentriramo samo na ta trikec,vmes pa še utrjujemo tiste že naučene.
Pokica, kaj pa če poskusiš tako, da psički rečeš, da ti da tačko in nagradiš vsako sekundo, ko jo drži v zraku. Lahko utrjuješ to držanje v zraku s kakšno besedo; npr. ''stoj'' ali pa ''op'', nekaj pač,kar bo pomenilo, da mora zadržat tačko v zraku.
Ko bo to obvladala, pa naprej...
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #589 : ponedeljek, 18.08.2008 : 15:02:51 »

Pokica, kaj pa če poskusiš tako, da psički rečeš, da ti da tačko in nagradiš vsako sekundo, ko jo drži v zraku. Lahko utrjuješ to držanje v zraku s kakšno besedo; npr. ''stoj'' ali pa ''op'', nekaj pač,kar bo pomenilo, da mora zadržat tačko v zraku.
Ko bo to obvladala, pa naprej...

Nyssa, vzeto na znanje. Wink Hvala. Smiley
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #590 : ponedeljek, 18.08.2008 : 15:09:58 »

Aja, še nekaj bi vprašala vse, ki učite trikce.
Klikate?  Smiley
Pri nas kliker nič kaj ne pomaga  Undecided , zato delamo ''na suho''  Smiley
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #591 : ponedeljek, 18.08.2008 : 21:05:30 »

Evo, dons smo se učili mahanja v pozdrav. Smo ga poimenovali "pa pa". Trikec sicer ni ne vem kako uporaben, pa vseeno.  Roll Eyes

Moramo se pohvalit, da smo trikec že osvojili in že veselo mahamo v pozdrav. Wink Ma, to je šlo res ekspresno hitro.

Začela sem tako, da se je najprej morala moje roke dotaknit čim višje, kot se sicer pri "daj tačko". Potem sva ta čas podaljševali, pa vsakič sem malo premaknila roko. Ker mi je želela s svojo tačko sledit, je tako pomahala. Ko sva to ponovili enih 30 krat, sem trikec poimenovala pa pa. In evo, to je to.  Smiley 

Delali sva pa kot ponavadi, s klikerjem.
 

Logiran
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #592 : torek, 19.08.2008 : 07:53:20 »

ja ja mi delamo s klikerjem, gre hitreje Smiley
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #593 : torek, 19.08.2008 : 09:51:35 »

Evo, dons smo se učili mahanja v pozdrav. Smo ga poimenovali "pa pa". T

Suuupeeeer Smiley
Hm, pri nas pa klikanje ne daje rezultatov... važna je samo nagrada in pa pohvala...
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #594 : torek, 19.08.2008 : 10:42:35 »

A pes ne zastopi klikanja?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #595 : torek, 19.08.2008 : 10:45:24 »

Suuupeeeer Smiley
Hm, pri nas pa klikanje ne daje rezultatov... važna je samo nagrada in pa pohvala...

Saj pride tudi to, ampak po "kliku". Wink
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #596 : torek, 19.08.2008 : 11:24:39 »

A pes ne zastopi klikanja?
Ne, mislim, da se ne gre zato, da ne bi razumeli klika. Konec koncev sem več mesecev vložila v delo s klikerjem, Gaja je celo od 2.meseca naprej bila šolana s pomočjo klikanja, ampak preprosto ''ne pali''.  Undecided
Meni se zdi, da nimamo problemov zaradi tega, zato me to tudi ne moti.  Če klikam ali ne, rezultat je isti.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #597 : torek, 19.08.2008 : 11:33:10 »

Kako "ne pali"? Sori, samo res ne razumem kaj je pri vas glede tega problem. Pa zgolj firbec. Moja ena namrec nikakor ne more zastopit klika, ne gre in ne gre. Mi pocasi zmanjkuje idej, sem pa trmasta, ker ce nam je ratalo ene ribe naucit, mi bo pa tudi shar peija. Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #598 : torek, 19.08.2008 : 11:49:09 »

Ammm...razumejo, da je klik potrditev. No, ok, Paxx ne razume in mu je popolnoma vseeno če imam kliker ali ne, ampak Paxx je kategorija zase.  Roll Eyes Taka, zelo posebna kategorija  Tongue  Roll Eyes (verjetno bi se s tvojo shar peijko dobro razumela  Grin ).
Ampak(pri puncah, ki vejo, da je klik potrditev) nam ne pomaga pri tem, da bi se hitreje naučili vaje ali trikca. Tako najbolj enostavno lahko povem  sram
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #599 : torek, 19.08.2008 : 12:34:35 »

nyssa kaj pa če klikerja ne uporabljate pravilno, je to možno....recimo da je klik prepozen ali pa da kliku ne sledi vedno priboljšek in ga ne povezujejo z nagrado?
Logiran
Strani: 1 ... 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Kako naučiti psa različne trike
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines