mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 11:36:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Kako naučiti psa različne trike
Strani: 1 ... 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako naučiti psa različne trike  (Prebrano 134193 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #600 : torek, 19.08.2008 : 12:41:10 »

Ne vem...meni se zdi, da delam prav. Tako, kot so me učili  Tongue
No, saj me ne moti, da klikerja ne šljivijo, imam vsaj več prostora v roki  Cheesy
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #601 : torek, 19.08.2008 : 13:02:51 »

Saj samo vprašam, ker se mi zdi to ful čudno...kaj pa če bi recimo kupla drug kliker, z drugačnim tonom - to bi mi pa recimo šlo z logiko skoz, da mogoče vsakemu psu ne ustreza vsak ton...recimo eni bolj "palijo" na nižje eni pa na višje tone. Pa to ti več psov ne šlivi klikerja ali samo eden izmed večih s katerimi delaš?
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #602 : torek, 19.08.2008 : 13:55:29 »

Po moje nima veze toliko zvok. Je pa zanimivo, da kar dva psa ne "palita"... Zdej ali maš res srečo ali pa je kje neka napakica, ki je ne opaziš...

Našemu tastaremu nikoli skoraj nismo kliknili, ampak se mu zrola, ko klikam psici.
Logiran
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #603 : torek, 19.08.2008 : 14:02:10 »

itak spodbudiš rafleks Pavlova in od tuki naprej je pr nas šlo sam navzgor  Smiley
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #604 : torek, 19.08.2008 : 14:02:47 »

recimo napaka, ki jo jaz kot popolni laik največkrat opažam... pa ne rečem da jo kdo tukaj gor dela je da ljudje klikajo namesto priboljška, kolikor jaz vem pa mora priboljšek vedno sledit, kliker je samo pomoč da lažje ujameš pravi trenutek za nagrado.

Ja, če dva psa ne palita pol je ziher kakšna napaka, probaj se dobit s kakšnim res izkušenih inštruktorjem pa mu pokaži kako delaš, pa ti bo povedal ali je kaj narobe ali ne.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #605 : torek, 19.08.2008 : 14:03:42 »

Hm, pa saj hitrost ni taglavna pri klikanju. Vazno je, da se mas fajn. Smiley Pojma nimam sicer kako je s klikanjem v Sloveniji zadnje leto, dve, ampak upam, da ne gre vse v smeri cimvec cimhitreje naucit?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #606 : torek, 19.08.2008 : 14:05:45 »

McKruster, jaz sem najveckrat videla napake ala kliknem->pes me pogleda->dobi priboljsek. Se pravi, pes tam nekje nekaj voha, ne sljivi vodnika niti malo. Un pa klikne, pes se jasno obrne, pride k njemu, dobi priboljsek.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #607 : torek, 19.08.2008 : 14:12:16 »

Nanook- vkolikor vem pa so mene učili... ukaz glej- pes te pogleda v oči in ne v priboljšek- klik in hrana... Ne ne vem, da je refgleks PAvlova brez hrane, ampak ja v mili obliki spodbudiš točno to a ni res?

Mi pač s klikerjem markiramo pravilno izvedeni ukaz, in da lahk potem s sedenjem npr. preneha, dobi pa itak tud pribolšek.

Pa ne moj cilj ni namen psa ful hitro vse naučit, ampak da mu vsak dan dam malo misliti Smiley Zdi se mi le, da dojema hitreje kot je prejšnja psica, ki je bila šolana samo na princip pohvale.
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #608 : torek, 19.08.2008 : 15:12:07 »

Pa to ti več psov ne šlivi klikerja ali samo eden izmed večih s katerimi delaš?
Samo moji Smiley Se pravi, domači štirje...
No, saj pravim, jaz ne opazim napredka pri šolanju s klikerjem ali brez klikerja. Zato mi ni važno-pri mojih.
Vsekakor pa kliker priporočam, ker je fajn zadeva Smiley
Tudi stranke, ki sem jim razložila princip klikanja, se navdušene vračajo, ker jim daje res odlične rezultate.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #609 : torek, 19.08.2008 : 15:15:41 »

Catjusa, tisti primer dela s klikanjem, ki sem ga opisala zgoraj, je primer nepravilne uporabe klikerja oz. nerazumevanja teorije.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #610 : torek, 19.08.2008 : 15:54:30 »

Nekateri psi se klikerja bojijo. To, da pa kar štirje psi od enega lastnika "ne šljivijo" je pa zanesljiv znak, da lastnik nejkaj "ne šljivi"
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #611 : torek, 19.08.2008 : 16:00:10 »

No, saj temu lastniku je vseeno, če njegovi psi šljivijo kliker ali pa če ga ne  Tongue
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #612 : torek, 19.08.2008 : 16:17:30 »

Škoda. Sama znam sicer čisto brez problema delati s klikerjem ali  brez njega, ampak je s klikerjem veliko večji užitek za oba, pa še hitreje gre in rezultati so bistveno boljši.
Strankam pa klikanja raje ne razlagaj, dokler sama delaš narobe. (če ne bi delala narobe, bi se rezultati zanesljivo pokazali)
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #613 : torek, 19.08.2008 : 16:20:20 »

Ok, samo vprašanje.
Ali je pravilo, da pes hitreje razume vajo oz. trikec, če dela na kliker?
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #614 : torek, 19.08.2008 : 16:27:11 »


Strankam pa klikanja raje ne razlagaj, dokler sama delaš narobe. (če ne bi delala narobe, bi se rezultati zanesljivo pokazali)
Strankam ne razlagam klikanja. Razložim jim princip klikanja in priporočim določene strani ali kinološka društva. Konec koncev nisem inštruktor in si ne bi drznila podajat mnenja oz. ''znanja'' o zadevi, ki je ne obvladam popolnoma Wink
Logiran
Strani: 1 ... 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Kako naučiti psa različne trike
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines