mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 18:39:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Kako naučiti psa različne trike
Strani: 1 ... 37 38 39 40 41 [42] 43 44   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako naučiti psa različne trike  (Prebrano 134198 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #615 : torek, 19.08.2008 : 18:48:45 »

Ok, samo vprašanje.
Ali je pravilo, da pes hitreje razume vajo oz. trikec, če dela na kliker?

Hm, odvisno od psa, trikca in nacina dela. Ce delas na shaping, pa pes ni navajen mislit s svojo glavo, zna trajat dlje kot pa ce ga v polozaj zvabis (luring). Sploh na zacetku zna trajat dlje, mogoce zato marsikdo obupa (ne mislim konkretno tebe).
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #616 : torek, 19.08.2008 : 19:56:57 »

Nanook mi smo delali tako, da je morala sama ugotvit kaj hočem od nje... npr. da se je naučila sedi je res trajalo, ker ni dojela da mora mislt. Ko je to ugotovila pač sprobava vse možne načine kaj narest da bo padu klik in priboljšek. Ful fino jo je gledat kako si glavico razbija včasih Smiley

Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #617 : torek, 19.08.2008 : 20:01:03 »

Tenkju  Smiley
No, saj jaz (konkretno  Grin ) sem obupala  Undecided Mogoče me še kdaj zagrabi klikat, ampak dokler bo tako, kot je....
Shaping je fajn, se človek še najmanj namatra  Grin
Meni je predvsem važno, da se imamo fajn, nov trikec se učimo vsi skupaj (tako, da ga na koncu znajo vsi), mi je pa zanimivo opazovat, kako različni so procesi pri posameznem psu, da pride do pravilne izvedbe...
Logiran
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #618 : torek, 19.08.2008 : 20:03:30 »

nyssa- lej meni se ne zdi važno a jih učiš s klikerjem ali brez dokler te pesko razume kaj hočeš oz. uboga oz. se uči trikce. Jaz sem se letos prvič srečala s klikerjem tako na blizu da z njim veliko delam... pa priznam, da sem kar zadovoljna Wink čeprav tudi sama nisem bila najbolj prepričana v to Smiley
Logiran
teia.
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #619 : sreda, 20.08.2008 : 11:40:45 »

jst bi neki urašala..
mam višavko  Bibo. rada bi jo privadila na kliker..(sej sem že omenla neki časa nazaj)....Zanima me kako psa začneš privajat na kliker?? Ko ji nekaj ukažeš in to naredi, klik in nagrada?? Ali kako drugače??
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #620 : sreda, 20.08.2008 : 11:50:00 »

teia, kaj pa če bi šla v pasjo šolo, kjer se dela s klikerjem? metoda je zelo učinkovita, vendar lahko brez pravih in natančnih navodil že na začetku vse zavoziš in mislim, da spraševanje na forumu ne bo dovolj. Obstaja tudi veliko knjig o tej temi, večinoma v tujih jezikih. Delo s klikerjem ti mora pokazati nekdo, ki je izkušen in ki te bo znal opozoriti tudi na možne napake.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #621 : sreda, 20.08.2008 : 12:03:52 »

teia. Kalsang ma prav, raje pojdita v šolo - višavci zelo dobro odreagirajo na kliker če ga pravilno uporabljaš. Želim vama veliko sreče pri učenju raznih trikcev.

Joj, kalsang, smo Umo uspeli celo naučit da se na mestu okoli svoje osi obrne, smo se kr precej matrali - nikakor pa mi ne zrata mrtev naucit, ona kr rolce njene dela (če se jih še kaj spomniš), imaš kakšno idejo kje ga lomimo?
Logiran
teia.
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #622 : sreda, 20.08.2008 : 20:16:06 »

Hvala za nasvete..V pasjo šolo greva septembra..
Trenuto je ni, ker je tukaj pri nas malo prevroče...

Lp. Tea
Logiran
bibaleze
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


« Odgovor #623 : četrtek, 21.08.2008 : 11:34:17 »

Tudi mi2 z mojo bibo greva v pasjo solo septembra..klikerja ne uporabljam ker ga neznam (bom povprasala kaj vec o tem v pasji soli), se pa uciva trikce z priboljski, pohvalo in igro. Se mi zdi da kar hitro ugotovi kaj hocem od nje...posebaj ce jo pripravim do tega da sama od sebe nardi kaj hocem-brez moje pomoci.. Lp
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #624 : četrtek, 21.08.2008 : 11:49:02 »

O klikanju imas na portalu enkup clankov.

http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=357 in http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=360
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
bibaleze
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


« Odgovor #625 : četrtek, 21.08.2008 : 12:05:11 »

Sem si malo prebrala...zveni sicer zanimivo in zgleda da se psi stvari tako naucijo hitreje..zanima pa me ali je potrebno potem kliker uporabljat vedno tudi ko pes odraste in stvari ze zna? ...ker priboljske zacnemo kasneje zmanjsevat...
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #626 : četrtek, 21.08.2008 : 12:08:27 »

Ne, kliker uporabljas, ko psa nekaj ucis. Ko pa ga naucis in on na povelje to tudi naredi, klikerja ne potrebujes vec (pri tem dolocenem trikcu). Priboljskov pa ni treba zmanjsevat.

Jasno, ce hoces kaj izpilit, popravit, nadgradit, spet pride v postev kliker. Neglede na starost psa.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
bibaleze
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


« Odgovor #627 : četrtek, 21.08.2008 : 12:13:03 »

Hvala za pojasnila Smiley Bova pa midve tudi poskusili s klikerjem...upam, da nama bo uspelo. Bom sporocila kako nama gre in se verjetno se oglasila s kaksnimi vprasanji  Grin
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #628 : četrtek, 21.08.2008 : 12:17:51 »

Oj, McKruster, se spomnim Ume in njenih famoznih rolc, bučka zmešana. Mrtev pes je pa v bistvu težka vaja, saj od psa zahteva podrejanje. Dominantni psi (kar mislim, da Uma je) vaje ne marajo oziroma če že naredijo, potem samo ko so res dobro razpoloženi, v zaprtem, domačem prostoru in ko zraven ni drugih psov. Smiley
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #629 : četrtek, 21.08.2008 : 12:25:41 »

Res je. Gaja trikec ''mrtva'' izvede samo doma, redko če so naši psi zraven. V ''javnosti'' pa moram imeti res slasten priboljšek oz. ga mora res zelo želet, če hočem, da pokaže ta trikec.
Je ne silim tega počet, ko sva med drugimi psi, zahtevam ga samo, ko vem, da ga bo naredila.
Je pa smešno, kako ga je nadgradila, sama  Smiley
Jaz sem za ''mrtva'' zahtevala samo, da se uleže na bok in dvigne tačke v zrak. Ona pa je še dodala to, da glavico obrne na stran in zmrzne  Cheesy
Logiran
Strani: 1 ... 37 38 39 40 41 [42] 43 44   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Kako naučiti psa različne trike
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines