mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 01:08:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega dlake  |  Tema: Kopanje dolgodlakega psa
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kopanje dolgodlakega psa  (Prebrano 32091 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #90 : torek, 30.10.2007 : 17:28:49 »

Meni je bila taka res zelo všeč, sam se domači niso strinjali s pobritim psom, tak da britja nismo ponavljali. Je bilo pa potem par mesecev super, ker se kratka dlaka ne vozlja Wink
Logiran
žana
rad pišem
****
Sporočil: 311


« Odgovor #91 : torek, 06.11.2007 : 22:22:13 »

Moja je ista. Je pa sedaj definitivno bolj srečna, kot prej s tisto zvozlano dlako po trebuhu in nogah, ki se skoraj ni mogla nikoli prav posušiti. Čist pobrito tudi mi ne bomo imeli, ampak, ko bo dolžina taka, da se bodo zopet začeli vozlji gre k frizerju in pika.
Logiran
žana
rad pišem
****
Sporočil: 311


« Odgovor #92 : četrtek, 29.11.2007 : 22:06:33 »

Sem srečala danes kokerko - zlato rjavo, ki je imela do sterilizacije fantastično svilnato dlako , ki se je naravnost osupljivo bleščala. Sedaj pa - kot, da ni ona - dlaka popolnoma mat, čisto druga (ne)kvaliteta, .... Šokantna razlika.  Pa saj ne, da bi se ona kaj sekirala zaradi tega Wink
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #93 : petek, 07.12.2007 : 23:56:42 »

Jap vse to se zgodi zaradi sterilizacije...pa da ne omenjam postavo. Običajno ratajo res mali debeluščki, pa mi noben veterinar nebo zatrjeval da ni to zaradi sterilizacije...ampak to je že druga tema...
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #94 : nedelja, 27.01.2008 : 18:27:04 »

Včeraj smo bili pri vetrinarju, sicer zaradi cepljenja, vendar kot ponavadi, smo se pogovarjali še vse sorte drugih stvari. Ko sem tam, povprašam še vse tisto, kar se mi poraja kot vprašanje v preteklem času. In tako je tema nanesla tudi na kopanje moje psičke. Ko je vet. tehnica "zvedela", da jo kopamo nekje na 14 dni, nam je rekla, da je to absolutno preveč pogosto. Potem je poklicala še veterinarko in ta je začela govor o pasji strukturi kože, dlake, kako prepogosto kopanje psu škodi (neodvisno od pasme), da se bomo na "pasji vonj" morali preprosto navaditi (pa čeprav tega ni nihče niti omenjal),....

No, pa sem dobila svojo brezplačno lekcijo o kaopanju dolgodlakega psa.  Wink

Toliko o tem, mi je bilo hitro žal, da sem sploh kaj rekla na to temo. Smiley Bom za drugič vedela bolje.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #95 : nedelja, 27.01.2008 : 18:55:35 »

Ja, veterinarji dostikrat ne poznajo dovolj nekaterih pasem, še zlasti malih dolgodlakih ne, da bi lahko pravilno svetovali. Zdaj veš. Wink
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #96 : nedelja, 27.01.2008 : 20:10:32 »

Jap, zdaj vem!  Smiley
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #97 : nedelja, 27.01.2008 : 20:49:39 »

Jaz pa mojega shih-tzuja nisem skopala s šamponom že več kot leto in pol in je lepo čist in brez vonja...ga pa redno češem po večkrat na teden, pa tudi ekstremno dolge dlake nima, nekje 1 dm  Wink Medtem ko pa dolgodlaki ovčar še ni bil v 3,5 letih nikoli skopan s šamponom in če je pes zdrav, redno negovan,  suh, sploh pa mlad tudi vonja nima.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #98 : nedelja, 27.01.2008 : 21:02:44 »

Felina, sploh ne gre za vonj. Poznam ljudi, ki si lase umivajo samo z vodo brez šampona, pa so tudi čisti.

Dejstvo je, da dlaka šicujev zahteva več nege, kot jo priporočajo veterinarji. Veliko je odvisno tudi od tega, v kakšnem okolju živiš. Dokler sem živela v centru Ljubljane, sta bili Tara in Pamo vsak dan vsaj enkrat v bani na pranju podvozja, ker je bila dlaka črna od asfalta in mestne umazanije, ki ni šla stran samo z vodo. Odkar smo pa na vasi, se pa veliko redkeje kopamo kot v mestu in ko se kopamo, je voda skoraj čista. Seveda pa kljub temu dlako od Pamo skrbno negujem z balzami v rrazličnih oblikah, dokler še hodiva po razstavah.

V povprečju je treba šicuje res kopati na štirinajst dni (če vzamemo v zakup, da nekateri živijo v bolj umazanem okolju, drugi pa v bolj čistem). Njihova dlaka je kot človeški las in tako pogosto nego prenese, še zlasti, ker pri tem uporabljamo njim ustrezno kozmetiko.

Vonja pa čist šicu nima, čeprav zna dlaka okrog gobca zaradi izcedka iz oči hudo smrdeti.

Po drugi strani pa sem videla že veliko zanemarjenih šicujev, takšnih, da so do neba smrdeli. Toda ti so imeli dlako zavozlano v neprebojen oklep in so se v njej nabrali izločki in izcedki.
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #99 : nedelja, 27.01.2008 : 22:19:45 »

Jaz si ne predstavljam, da Tijo ne bi skopala nekaj mesecev ali celo več kot leto.  Shocked
Pa ji tačke vsak dan, po sprehodu, umijem, trebuh prav tako. Česanje tudi, sicer, bolj na hitro, po vsakem sprehodu, temeljito pa enkrat na dan. Gobček umijemo po vsakem obroku, popivnam z brisačko po tem ko pije vodo, brišem učke nekajkrat na dan.
Pa imam vseeno že po enem tednu "kosmate" prste, ko jo čoham po kožuščku. In ta umazanija se tudi vidi na njej, ker njena dlaka rata kar sive barve na tačkah in trebuhu, od praha, smoga,.... Živim v takem okolju (strnjeno naselje), kjer je betona na pretek, v Centru sva pogosto, in med sprehodom pobereva marsikaj na poti. Njeno umazanijo pa krasno vidim v banji med kopanjem.   Tongue
Logiran
Lonny
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 166


« Odgovor #100 : nedelja, 27.01.2008 : 22:44:28 »

Tudi jaz si ne predstavljam da nebi moje Lone okopala vsaj 1x na mesec....Ker je ubistvu že po 3 tednih praktično sive barve in ne bele. Mogoče je res odvisno kje oz. v kakšnem okolju živiš, mi smo sredi ljubljane kjer je večinoma beton in smo večino časa sive barve...Sad
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #101 : nedelja, 27.01.2008 : 22:57:03 »

Tudi jaz si ne predstavljam, da ne psa nebi kopala vsaj na 3 tedne, če že ne na 14 dni, ker je pes vsak dan z nami na kavču. Že sedaj mu non stop umivam tačke, ga češem in skrbim, da je kar se da čist, da pa ga nebi oprala leto dni - BRUH. Me čisto nič ne briga a to škodi dlaki al pa ne, svinjarija škodi nam kot družini! in to je nad vsem.
Logiran
Nati80
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 399


« Odgovor #102 : petek, 09.05.2008 : 08:20:32 »

Upam, da bo v pravo temo postavila vprašanje.
Kupila sem volumen šamppon od Jean Peau in v navodilih piše "koncentrat 1:4"

Ali to pomeni, da ga morem redčit v razmerju 1:4?

Hvala, LP
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #103 : petek, 09.05.2008 : 08:47:17 »


Tako je. Smiley
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #104 : petek, 09.05.2008 : 17:07:17 »

Malo vas bom popravila. Kot sem tudi že enkrat o tem pisala: Večina veterinarjev prav dobro pozna sestavo kože in delovanje vseh njenih delov in organov in pravilno svetujejo o prepogostem kopanju z raznimi preparati - ne glede na to kaj je rečeno na samem preparatu (tudi če je ultra nežen). Prav tako večina veterinarjev prav dobro pozna določene posebnosti in nagnjenja različnih pasem, tako, da prosim ne kritizirajte preveč, ker na koncu se vseeno znajdete ravno pri njih, ko pride do težav.

LP, T

P.S.: Pa brez zamere.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega dlake  |  Tema: Kopanje dolgodlakega psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines