mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 08:56:19

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Pes liže, liže, liže, liže...
Strani: 1 2 [3]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pes liže, liže, liže, liže...  (Prebrano 20710 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #30 : sreda, 19.10.2011 : 19:36:14 »

Ja, pač je poškodbo treba dat polizat psu, ker se potem hitreje zdravi. Oni to že vejo Kiss

Kocka, tih bodi, da te moja mama ne sliši
Logiran
AST Donna
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #31 : torek, 01.11.2011 : 23:46:16 »

Tudi moja Kali, izkazuje naklonjenost, na takšen način Cheesy... Domače najraje liže po obrazu, na ukaz "daj lupčka" pa bo polizala, kamor ji pokažeš oz., kar ji ponudiš (npr. roko)...

Prav tako, bo odkrila najmanjšo prasko in jo hotela na vsak način pozdraviti Wink...
Tu pa se srečam z resnim problemom... namreč, pred kakšnim letom, sem zbolela za luskavico (psloriazo) in psička, kar čez obleko zavoha, kje so žarišča (no, zdaj že napamet ve Wink... Ne pustim ji lizati, kadar imam kakšno mazilo namazano gor! ...sem pa namenoma nehala zdraviti z zdravili, en manjši predel na komolcu in Kali se ga z veseljem loti Huh... Tisti predel se je skoraj popolnoma pozdravil brez zdravil (oz., ko "zavoha", da se nekaj pripravlja - zliže do onemoglosti in zadeva je rešena Cool). Zdaj pa mene zanima, ali lahko to psički, kako škodi...? Opaziti ni nič... in luskavica v bistvu ni nič drugega, kot prehitra obnova kože... Ali naj ji preprečim nadaljne lizanje, ali ji pustim veselje...?
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #32 : torek, 01.11.2011 : 23:56:27 »

Pomoje ji ne škodi, zagotovo pa seveda ne morem trditi. A ti dejansko predel ki je prizadet psica zliže do čistega in na tem predelu izgine prekomerno raščena koža in se pojavi popolnoma normalna koža? Lepo prosim za odgovor, ker me res zanima.
Logiran
AST Donna
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #33 : sreda, 02.11.2011 : 00:08:26 »

Ja - skoraj neverjetno Shocked... Predel, ki ji ga pustim lizat - zliže do čistega, tako da ni odmrle kože... in zanimivo, ne srbi me  Smiley... Ta predel potem nekaj časa, izgleda popolnoma normalen (kar se same struktrure kože tiče; je pa na tem delu prisotna izguba pigmenta, že od prej, zaradi uporabe kortikosteroidnih mazil Sad... - in to se ne bo nikoli "popravilo") - ko pa se začne ponovno nekaj "kuhati" - pa ona to zavoha in ...akcija  Cheesy
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #34 : sreda, 02.11.2011 : 00:20:21 »

Hudo Shocked - koliko časa pa potem na tem mestu ni novega izbruha? Mislim, a je nov izbruh kaj kasnejši na tem mestu kot na mestih, ki niso prelizana?
Torej, ali po tvoje samo odstrani somptom (prekomerno raščeno kožo), ali tudi upočasni nastanek novega izbruha?
Logiran
AST Donna
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #35 : sreda, 02.11.2011 : 00:33:37 »

Koža na tem predelu je skoraj popolnoma zdrava... Drugje imam precejšnje težave, tu pa ne  Wink. Občasno me še kdaj zasrbi in bi se praskala, a Kali to opazi in zadevo uredi Cool. Da ne bom koga "krive vere učila"... tako je pri meni... in ni bil razlog pisanja, izboljšanje moje luskavice, po njeni obdelavi - temveč - dvom, da ji morda to ne škodi Undecided... Če prav, ni videti...
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #36 : sreda, 02.11.2011 : 00:44:51 »

A bi se mi javila na mail vanja(afna)srebrna-si.si - imam še nekaj vprašanj na to temo?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #37 : sreda, 02.11.2011 : 12:20:12 »

zgleda nekaj podobnega kot terapija z ribicami
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #38 : nedelja, 06.11.2011 : 09:43:45 »

Ja, tudi sama sem na to pomislila. Bi bilo fino vedet, ali ima tak učinek slina samo nekaterih psov, ali vseh Smiley
A imamo kakšnega prostovoljca z luskavico tukaj na mojpespikanetu, ki bi bil tole pripravljen preizkusit s svojim psom Smiley?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #39 : nedelja, 06.11.2011 : 12:05:42 »

Bi rekla, da ni zdravilna slina ampak samo lizanje - sčisti dol odmrle celice. Nimajo pa vsi psi veselje do onemoglosti lizat poškodovane kože.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #40 : nedelja, 06.11.2011 : 13:33:30 »

Pri ribicah je v ˝slini˝ ena spojina, ki zavira prekomerno rast nove kože (če sem si prav zapomnila), poleg tega pa z grizenjem pač odstranijo še tisto, ki se je že naredila.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #41 : nedelja, 06.11.2011 : 13:41:08 »

Evo - ˝preko ribje sluznice pride do kože encim, ki zavira nov razvoj žarišč obolelega mesta˝ tako piše  Smiley
In že imam idejo, kako bi to v praksi lahko izgledalo brez prisotnosti psa in konkretno lizanja samega Wink
Logiran
Strani: 1 2 [3]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Pes liže, liže, liže, liže...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines