mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 12:45:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: tumorji
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: tumorji  (Prebrano 7219 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Binky
novinec
*
Sporočil: 31


« : sobota, 07.01.2006 : 03:02:53 »

Lep pozdrav!

Nekje sem zasledila informacijo da v danasnjih casih skoraj vsaka 3 psica zboli in se ji delajo tumorji na seskih itd. Ali je to res? Pa baje da se da to skoraj izniciti, ce je psicka sterilizirana pred prvo gonitvijo? Koliko je v tem resnice, ce sploh kaj?
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #1 : sobota, 07.01.2006 : 06:15:28 »

O tem bi lahko kaj vec povedal veterinar. Res je, da je tumorjev na seskih veliko, tudi tumorjev na rodilih. Ce je psica sterilizirana pred prvo gonitvijo, je moznost za obolenje skoraj nicna, pa tudi ce je sterilizirana dovolj zgodaj (pravijo, da do 2. leta starosti), se moznost za obolenje zmanjsa na minimum.
Logiran
Binky
novinec
*
Sporočil: 31


« Odgovor #2 : nedelja, 08.01.2006 : 01:06:27 »

Hvala vsem za odgovor!

1 mesec nazaj sem morala dati uspavati psicko zaradi tumorja na mlecnih zlezah. Smo jo peljali na operacijo, ker so ji ga odstranili, vendar se je po pol leta tako razsirilo da ni bilo vec pomoci.

Ker se bom v prihodnosti odlocila za novega in kljub vsemu se bolj nagibam k psicki zato me je zanimalo, ker sem slisala da se da prepreciti. Z vzrejo se tako ali tako v nobenem primeru nebi ukvarjala.

res hvala usem
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #3 : nedelja, 08.01.2006 : 17:35:08 »

Stvar je taksna, v bistvu se s sterilizacijo res moznost minimalizira, ampak se vedno je obolenje mozno v kolikor je psica genetsko k temu nagnjena, predlagam da dobro preucis prednike psicke, ne glede na pasmo, to je pa tudi vse kar lahko naredis.
Logiran
micamaca
novinec
*
Sporočil: 18


« Odgovor #4 : torek, 21.02.2006 : 10:08:03 »

Ok, bom še tukej vprašala glede na to, da so mi temo prestavili nekam, kamor nimam dostopa... katerega veterinarja priporočate za operacijo tumorjev na seskih?
Logiran
Nanda
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #5 : torek, 21.02.2006 : 10:10:12 »

Ok, pa poskusiva tukaj še enkrat, sicer pa imaš tudi na zasebnih sporočilih, če ne uspe...ali pa se mi javi na moj e-mail

Ne, na srečo moje kužice še niso imele takih problemov. Poznam pa TT-jko, ki je bila operirana pri dr. Zlati v jeseni 2005 zaradi raka na seskih...pa še eno drugo, ki je bila še pred tem... Obe sta OK in veselo skačeta naokrog !!!

Tudi moja kužica je že bila operirana v Lescah (lojnica) in vse je bilo OK.
Mojih sploh nebi zaupal nikomur drugemu....kar se teh stvri tiče.

Glede narkoze...dr. Zlata pozna TT-je bolj kot katerikoli drug veteriner  in točno ve kaj lahko in kaj ne, tako, da si lahko glede tega popolnoma mirna. Poleg tega pa še to - dr. Zlata je čudovit in razumevajoč človek s katerim se da vse pogovoriti in dogovoriti in do kužkov je enkratna!

LP,

Nataša

Logiran
micamaca
novinec
*
Sporočil: 18


« Odgovor #6 : torek, 21.02.2006 : 10:18:07 »

Uf Nanda hvala za odgovor, zlata si. Se bojim, da tvojega e-maila ne morem videt (ne vidim profila uporabnikov) pa tudi zs-jev najbrž ne morem dobivat, ker mam mini paket (če prav zastopim kako zadeve funkcionirajo tukaj bi morala za kaj več plačat). Sicer pa moj e-mail je: *****
Ti bom hvaležna če bi pošlješ svoj e-mail naslov tja.
Tina
Logiran
Nanda
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #7 : torek, 21.02.2006 : 10:26:41 »

Ja, hm...očitno se bova malo iskali ...ker tvojega e-maila se tudi ne vidi. OK, a imaš kakšno revijo Kluba za tibetanske pasme ? Notri me najdeš med vzreditelji... se pravi moje ime že imaš,  poišči, še kraj  Lokev ali Sežana....tam je tudi moj e-mail oz. internetna stran.  Če tega nimaš poskusi na netu vtipkati Nanda in mislim, da ti bo vrglo ven tudi našo domačo stran...

Logiran
micamaca
novinec
*
Sporočil: 18


« Odgovor #8 : torek, 21.02.2006 : 10:36:53 »

Ok, se bom šla mal detektiva Smiley.
Logiran
LaLuna
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #9 : ponedeljek, 29.01.2007 : 22:51:00 »

Mi lahko kdo pove kako izgleda rak na seskih (oz. ali je to že kje opisano). In ali je možno da psička zboli že zelo mlada oz. je to sploh pogojeno s starostjo?

Lp
Logiran
Nanda
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #10 : torek, 30.01.2007 : 10:04:08 »

Zelo dobro je opisano v knjigi "Moja psička" ...na kratko in po domače pa: se zatipa bulica, ki lahko zraste v bulo, običajno se ne premika, lahko pride tudi do izcedka .... se pojavlja v zrelih letih.....ampak rak je rak in ne izbira po starosti - tako kot tudi pri ljudeh zbolevajo otroci ...žal.....
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #11 : torek, 17.02.2009 : 17:49:55 »

Imam posvojeno psičko, ki je bila pri 7 letih sterilizirana, do takrat je verjetno mela nešteto legel. Zdaj je stara 8 in pol. Skrbi me, da bi dobila kaj na seskih, zato jo dokaj redno tipam, če bi se kje pojavila kakšna bulica.
Na kaj vse moram bit pozorna? Bula, izcedek. Na dveh seskih ima temno kot malo zadebeljeno kožo (na kolobarju okrog seska) - ima lahko pes kakšno stanje, podobno našemu melanomu oz. kaj bi to lahko bilo?

Če kaj najdem bom šla itak takoj k vetu, bi pa rada kakšen nasvet na kaj vse naj bom pozorna in mogoče kako je najbolj prav tipat to (je kakšna tehnika kot za ženske)?

Hvala Smiley
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #12 : torek, 17.02.2009 : 22:08:15 »

Bulice so ponavadi na začetku okrogle, majhne, trde, take pravilne oblike. Mislim, da če jo zatipaš, je skoraj ne moreš zgrešiti.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #13 : sreda, 18.02.2009 : 13:07:06 »

Tisto, kar najprej najdeš, če si dovolj pozorna, je na ponavadi podobno riževemu zrnu. Pri eni moji psici je bil prvi znak krvav izcedek iz seska, ko je bil tumorček še tako majčken, da se ga je komaj dalo zatipati. Za majhne tumorčke velja nekaj podobnega kot za gobe: redko se pojavi en sam, pri naših psicah sta bila skoraj vedno blizu skupaj po dva.
Načeloma se pojavljajo pri psicah po 5 letu starosti, največ pa po 8 letu. Načeloma tumorji manjši od fižola še niso nevarni. Pri nas nič ne kompliciramo, se jih izreže takoj ko se jih najde, pa je.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: tumorji
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines