mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 06:50:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Prevozi psov  |  Tema: Varnostni pas
Strani: 1 [2] 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Varnostni pas  (Prebrano 24233 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
tinca_marinca
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 42



« Odgovor #15 : sreda, 21.01.2004 : 14:15:57 »

Lep pozdrav.

Mene pa zanima, ce je ta varnostni pas primeren za 5 mesecnega visavskega terierja. Namrec na zacetku smo ga probaliv  skatli vozit pa je kr cvilo in lulal not, potem smo pa obupali pa je zdaj kr na sprednjem sedezu v maminem narocju. Zato ga tud bol poredko peljemo (samo k veterinarju). Mislim da bi bil ta pas dobra resitev. Kaj menite?
Logiran
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #16 : sreda, 21.01.2004 : 21:48:37 »

Aladin, najlonski povodec je vtaknjen skozi rinko in potem karabin skozi ročko povodca in karabin seveda na oprsnico. Ja, pripeta je samo na eno rinko. Saj se mi zdi, da je kar močno to vse skupaj. Sicer pa se pridružujem tebi...tudi naša dama zelo, zelo redko spi v prtljažniku. Če želiva to doseči, jo je potrebno pred vožnjo utruditi in potem mogoče kakšnih 10 minutk spi. Prav tako večino časa stoji in tako urim svojo vzvratno vožnjo le s pomočjo stranskih ogledal  Smiley.
tinca_marinca...oprsnice obstajajo različnih velikosti. morala bi se pozanimati za ustrezno velikost. sicer pa kupiš ponavadi manjšo in potem moraš pač nabaviti novo, ko mrcina zraste (ampak imajo te oprsnice kar velik "obseg reguliranja" velikosti). ti pa sigurno pride prav, ker nikoli ne veš, kam boš mogoče morala peljat kosmatinca. LP
Logiran
igor
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 237


« Odgovor #17 : četrtek, 22.01.2004 : 13:09:40 »

Zdravo


Mi jo imamo . Kupiš pač pravo velikost . Zatakne se v avtomatski pas. Naš Jimm se ni nič bunil , samo da je na mehkem na zadnjem sedežu  Grin Zdaj imamo predelno mrežo in je nesrečnež v prtljažniku . Na začetku se ni strinjal ...  zdaj je vredu .
Oprsnico bom seveda zadržal , v uporabi bo pač takrat , ko bo prtljažnik poln . (dopust itd..)

Lp Igor
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #18 : četrtek, 22.01.2004 : 17:46:46 »

Dobijo se tudi samo tisti podaljski, s katerim vpnemo oprsnico v varnostni pas. Tisti, ki ze imate "sprehajalne" oprsnice, dokupite samo ta podaljsek, ga pripnete na obstojeco oprsnico in ta se tako spremeni v oprsnico za voznjo v avtu. S tem tudi prihranite, ker ti podaljski niso dragi. Je pa res, da imajo namenske varnostne oprsnice sirsi, ojacan in podlozen prsni del, cesar navadne nimajo.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #19 : četrtek, 22.01.2004 : 20:24:51 »

Saj tale varnostni pas je zelo uporabna zadeva, ampak... Wink Naš samec se vedno zaplete na sedežu v tisti podalšek, s katerim je pripet na sedež. V prtljažniku že lepo spi, če je pa na sedežu, se pa stalno nekaj obrača, tako da ga moram jaz stalno "reševat"  Grin Wink

Drugače je pa to zelo fina zadeva v primeru hitrega zaviranja.

Lp jana
Logiran
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #20 : četrtek, 22.01.2004 : 20:56:29 »

Ja, tudi najina NO se zelo velikokrat čisto "zakvačka" v tisti del varnostnega pasu, ki se vpne Undecided. Tako, da je najbolje, da jo pred vožnjo malce utrudiva, da potem zaspi v avtu. Če ne sem pa jaz od vožnje izmučena, od "reševanja" naše dame  Grin. Se pa vseeno splača, saj res fino zadrži v primeru hitrega zaviranja. LP
Logiran
lena_as
novinec
*
Sporočil: 44


« Odgovor #21 : sobota, 14.02.2004 : 09:35:51 »


V Trstu sem za varnostni pas odštela 12 evrov. Sedaj nas čaka "preizkus potrpežljivosti naše kuže"

lp
Alenka
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #22 : nedelja, 14.03.2004 : 21:59:49 »

Tudi jaz sem že kar zgodaj kupila svoji psički varnostni pas - moram priznati se zelo obnese.
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #23 : četrtek, 01.04.2004 : 09:48:45 »

Zdravo


Mi jo imamo . Kupiš pač pravo velikost . Zatakne se v avtomatski pas. Naš Jimm se ni nič bunil , samo da je na mehkem na zadnjem sedežu  Grin Zdaj imamo predelno mrežo in je nesrečnež v prtljažniku . Na začetku se ni strinjal ...  zdaj je vredu .
Oprsnico bom seveda zadržal , v uporabi bo pač takrat , ko bo prtljažnik poln . (dopust itd..)



Kam ste dali predelati mrežO!!!???
Logiran
MyMy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 233


« Odgovor #24 : petek, 14.05.2004 : 18:41:17 »

Mene pa zanima če je ta pas v redu tudi za zelo zelo drobno čivavco..Sploh nevem kako naj ga vozimo na daljše ture..To leto gre prvič z nami na morje in vožnja bo dolga..Naj jo dam v kakšen manjši boks?...Kupila bi varnostni pas ampak mislim da ni primeren za tako majhne drobižeke*;?Wink
Logiran
Cenca
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #25 : nedelja, 16.05.2004 : 10:29:07 »

Hello. Ja, ko berem tele debate se res najbolj splača varnostni pas za kužata. Nekej sm jih tudi sama že gledala v trgovinah. Sam pr meni je pa težava v tem, da se moja mala zlatka (še) boji vožnje. Kako naj jo nanjo navadim? Zadnjič je sestri zlezla skoraj okoli vratu, ko sta se peljali Roll Eyes Undecided. Jo pa želimo navaditi, da bo med vožnjo na zadnjem sedežu. Kdaj naj jo na to pričnemo navajati?
Morda malo neumestna vprašanja Wink, a vendar.
Sončen pozdravček!
Logiran
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #26 : nedelja, 16.05.2004 : 17:19:55 »

MyMy, jaz bi ti predlagala boks-za tvojo miceno bitje. Kolegica vozi svojega malega kosmatinca v boksu in se kar obnese, samo navadit je treba prej kužka na "bivanje" v boksu. Pa fino je, če potem boks privežeš na sedež (z varnostnim pasom). Cenca, glede navajanja na vožnjo pa takole : POSTOPOMA! Najprej le sedi s psičko v avtu, božaj jo, daj kakšen priboljšek in nazaj domov. Potem se peljita le kakih 200 metrov, potem malce dlje in tako naprej. Nič ni narobe, če vozi kdo drug, ti pa medtem miriš kužico. Samo ne smeš biti groba in psičke silit v vožnjo, Postopoma in potrpežljivo! LP
Logiran
MyMy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 233


« Odgovor #27 : ponedeljek, 17.05.2004 : 13:47:48 »

Hvala Tosa...;)Se bom pozanimala kje dobiti kakšen udoben box;)WinkČe pa ne najdem nič pametnega pa bo važič še naprej v naročju;)
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #28 : ponedeljek, 17.05.2004 : 13:51:31 »

Mymy, jaz sem majhen box (ki bi bil primeren tudi za tvojo civavo) kupila v Alerju v BTC-ju. Zanj sem odstela komaj 6000 SIT! lp
Logiran

maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #29 : sreda, 07.07.2004 : 13:20:34 »

Vceraj sva z Lukatom malo obdelovala tole temo in na koncu sva se bolj bolj ogrela za varnostni pas kot za prtljaznik (ceprav gre pa za karavana - naleti od zadaj, bicikli na nosilcu zadaj, ...). Zdaj me pa zanima, koliko ima pes prostora, da se "seta" naokrog. Ima prostora le toliko, da se lahko npr. na sedezu obrne, ali toliko, da zleze tudi kam, kamor ni treba, med sprednja sedeza ali v prtljaznik, recimo.
lp, m.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Prevozi psov  |  Tema: Varnostni pas
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines