mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 03:15:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Prevozi psov  |  Tema: Varnostni pas
Strani: 1 2 [3] 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Varnostni pas  (Prebrano 24218 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #30 : sreda, 07.07.2004 : 18:19:26 »

Varnostne oprsnice so nastavljive in dolzino podaljska lahko prilagodis tako, da se pes na sedezu lahko premakne levo in desno, lahko stoji, sedi ali lezi, ne more pa skociti na tla ali med prednje sedeze.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #31 : sreda, 07.07.2004 : 21:21:13 »

Dani, imate na zalogi te zadeve? Rabim pa verjetno precej veliko...
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #32 : torek, 19.10.2004 : 10:35:43 »

Lp

To sem zasledila (sicer nemški jezik ni ravno moja vrlina  Roll Eyes) ampak se razume, če se hoče.

http://www.all4engineers.com/preview.php?alloc=1&keywords=&lng=de&id=2519&sitepage=www.all4engineers.de/de/news

No nekateri avtomobilski proizvajalci mislijo na kosmatince v avtu  Wink
Čeprav se bo moj pesjan kar nekaj časa še prevažal in skakal po prtljažniku dokler bom imela BMW  Tongue Grin

Kdo od vas uporablja tak pas za psa? oz. takega kot se dobi zdaj v zoo trgovinah...mi smo imeli mrežo za pregrado (sicer pleteno ne železno) pa je kmalu končala svojo kariero  Shocked Lips Sealed
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #33 : torek, 19.10.2004 : 10:38:22 »

http://www.all4engineers.com/preview.php?alloc=1&keywords=&lng=de&id=2519&sitepage=www.all4engineers.de/de/news

zgornji link ne dela, upam, da dela ta  Huh Wink
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #34 : torek, 19.10.2004 : 11:03:11 »

Ko je Bajka zrasla in ni mogla biti več pod sovoznikovim sedežem, sem ji kupila varnosti pas, ker ni bila vajena vožnje na zadnjem sedežu.
Pa ga je imela do Trbovelj in nazaj ter je čisto normalno preživela. Še vedno se je lahko obračala, dolg je bil pa toliko (kar reguliraš sam), da mi ob morebitnem bremzanju ne bi prišla med zice.
Kako pa je, ko do trka pride, pa ne vem.
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #35 : torek, 19.10.2004 : 11:03:18 »

Ojla!

Jaz sem kupila varnostni pas, nisem pa ga še preizkusila, ker ni bilo še priložnosti. V trgovinah ga dobiš za okrog 1300 sit, potem pa potrebuješ še oprsnico. Sem pa kupila tak pas, ker moji dve ne zdržita v prtljažniku ali v boxu. Tako pa lahko sedita ali ležita na zadnjem stolu.

Lp!
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #36 : sreda, 20.10.2004 : 19:44:15 »

V prejšnjem avtu smo uporabljali oprsnico, na kateri je zanka v katero vpelješ varnostni pas, pes ima   dovolj prostora za gibanje, varnost pa je tudi zagotovljena, pes je privezovanje sprejel brez tezav, sedaj pa ima v zadnjem delu avta svojo "sobo", pregrajeno z kovinsko pregrado, ki smo jo dodatno kupili, montaza je enostavna Cheesy
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #37 : torek, 01.02.2005 : 18:58:01 »

Mene pa zanima, če moraš pri prevozu psa čez mejo res imeti varnostni pas? Frigga je namreč full mirna med vožnjo (ves čas spi) pa me zanima, če je to zakonsko določeno?
Logiran
burgy
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 65


« Odgovor #38 : sreda, 02.02.2005 : 00:44:20 »

Če prav razumem se ti pasovi ne raztegujejo ob premikanju in ne blokirajo ob hitrem potegu tako kot tisti za ljudi?
Se pravi, da v primeru nesreče, če ima pes nastavljeno dolžino na 1m najprej 1m "leti" po avtu potem pa ga zelo cukne. To ima pomojem lahko še hujše posledice kot pa če le prileti v sedež pred sabo. Res pa je da v tem primeru ne more pasti iz vozila ali poškodovati ostalih potnikov v vozilu.
Logiran
andy2
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 4


« Odgovor #39 : sreda, 02.02.2005 : 06:26:19 »

Ti varnosttni pasovi so kot oprsnice, le da imajo spodnji pas mehko podložen. Tudi če moraš super hito ustaviti avto, kužka zadrži mehka podloga in mu ni nič hnudega. Moja Pia kar sama dvigne nogico, da jo lahko pripnem, ker se potem počuti varno.
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #40 : sreda, 02.02.2005 : 23:12:42 »

Ja Frigga, to je zakonsko določeno. Pes mora biti z nečim "ločen" od voznika in ostalih potnikov. Mislim, da je to predvsem za tiste pse, ki so nemirni in potem plezajo po avtu.
"Ločen" pomeni, da moraš imeti mrežo ali pa varnostni pas.
Tudi mene je to zanimalo, ko smo kupili pas, se mi zdi varnejši za psa, vsaj v primeru trka.

Burgy, če te prav razumem, sprašuješ za pas brez oprsnice. Takega imamo mi in ni možnosti nastavitve 1m. Dolg je le kakšnih 15 cm, ravno toliko, da pes lahko sedi ali leži.

Lp
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #41 : četrtek, 03.02.2005 : 08:43:43 »

Maja., a slucajno ves, kje je to doloceno? Mislim, da je bila pred casom podobna tema, pa smo ugotovili, da to ni omenjeno v nobenem zakonu.
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #42 : četrtek, 03.02.2005 : 13:47:09 »

Maja., a slucajno ves, kje je to doloceno? Mislim, da je bila pred casom podobna tema, pa smo ugotovili, da to ni omenjeno v nobenem zakonu.

Če lahko jaz?
o tej temi se govori na
http://www.mojpes.net/forum/index.php?board=34;action=display;threadid=1583;start=45
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #43 : četrtek, 03.02.2005 : 19:19:41 »

Ja za kazen res ne vem- na unem forumu pišejo, da je ni.
Sem se pogovarjala s prometniki, pa so rekli, da mora biti pes ločen in da je moja oprsnica v redu.

Jaz sem dala zanjo 2000 SIT in nima smisla reskirati, da bi me ustavil kakšne policaj, ki ima danes ravno slab dan...
Pa še za kuža je varneje.


Mislim pa, da če si udeležen v nesreči in če psa nimaš privezanega ali ločenega z mrežo, se da hitro kaj pokasirati, navsezadnje si lahko še kriv nesreče, češ, da je pes skakal po avtu, ti nisi bil pozoran na promet... Ne vem no;  če je v poročilo omenjeno kaj takega, bi zavarovalnica znala komplicirati.


LP
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #44 : četrtek, 03.02.2005 : 20:22:09 »

http://www.spv-rs.si/vsebina/pdf/ZVCP-1.pdf

23. člen
84. nezanesljivo je ravnanje udeleženca v cestnem prometu, kadar zaradi neizkušenosti,
neznanja, vpliva alkohola, mamil ali drugih vzrokov ne obvladuje več lastnega obnašanja
ali vozila v cestnem prometu in prihaja zaradi tega do kršitev prometnih pravil, prometnih
znakov ali odredb;
85. ogrožanje je ravnanje, ki je v nasprotju z določili tega zakona, s katerim udeleženec v
cestnem prometu povzroči nevarno situacijo, zaradi katere bi se lahko pripetila prometna
nesreča, pa se ni, bodisi po naključju ali zaradi ustreznega ukrepanja udeležencev v
cestnem prometu;

Drugi vzroki-pes ti skače po avtu in moti tvojo pozornost.


65. člen
(1) Tovor in naprave, ki so namenjene za prevoz ali pritrditev tovora, morajo biti na vozilu
naložene, pritrjene ali pokrite tako, da:
1. ne predstavljajo nevarnosti ali ovire za druge udeležence v cestnem prometu;
2. ne povzro č ajo škode na cesti in objektih;
3. ne onesnažujejo okolja;
4. ne zmanjšujejo stabilnosti vozila;
5. ne povzročajo ve č hrupa, kot je dovoljeno;
6. ne zmanjšujejo preglednosti vozniku;
7. ne zakrivajo naprav vozila, registrskih tablic in drugih predpisanih ozna č b;
8. se ne razsipavajo ali padajo z vozila.
(3) Z globo 40.000 tolarjev se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju z določbama tega člena.

Pes se lahko smatra tudi kot tovor.


83. člen
(1)   Med vožnjo morajo biti voznik in potniki na vseh sedežih, kjer so vgrajeni varnostni pasovi, pripeti na način, kot ga je določil proizvajalec.
Z globo 20.000 tolarjev se kaznujeta za prekršek voznik ali potnik, ki
ravnata v nasprotju s prvim odstavkom tega člena.

Pes se lahko smatra tudi kot potnik.


109. člen
(2)Domače živali (psi, mačke, drobnica ali več je živali), ki lahko ogrožajo promet, so
lahko na cesti le v spremstvu osebe, ki jih varno vodi. Živali je prepovedano voditi iz vozila ali z vozilom.
Z globo 10.000 tolarjev se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju
z drugim odstavkom tega člena.

Da ne bo kdo privezal psa na avto (zunaj), ker je za to kazen!!!
  Shocked

Več nisem našla.
So pa že v drugem forumu ugotovili, da je ravno zato, ker ni nikjer točno določeno, veliko odvisno od interpretacije policista (najverjetneje bo policist psa smatral kot tovor).
Se ne splača tvegat!


Lp
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Prevozi psov  |  Tema: Varnostni pas
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines