mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 00:38:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: COTON DE TULEAR - čvek
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 210   Dol
Natisni
Avtor Tema: COTON DE TULEAR - čvek  (Prebrano 288135 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #15 : nedelja, 07.11.2004 : 20:32:44 »

P5ra, zal tole o barvi ne bo drzalo. Cotoni so samo beli (cotton pomeni bombaž), vendar imajo lahko rahlo obarvana uhlja. Tako, da verjetno sosedin kuza ni coton.

Ground colour : White. A few slight shadings of light grey colour (mixture of white and black hairs) or of red-roan (mixture of white and fawn hairs), are permitted on the ears.  On the other parts of the body, such shadings can be tolerated, if they do not alter the general appearance of  white coat.  They are however not sought after

Tukaj pa si lahko preberes standard:
http://www.fci.be/uploaded_files/283gb2000_en.doc
Logiran

NELLY1
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #16 : ponedeljek, 08.11.2004 : 22:06:25 »

Petra slikice bos v kratkem lahko videla (moram pogruntat kako se da to na html naslov... pol pa bo).
Nasa Nelly je pravi mali puhasti bombazek. Mehka kot bi bila oprana s PERVOLOM. Kljub temu, da je bela jo kopamo 1 - 2x na mesec. Zdaj pri 8-9 mesecu so nastale rahle tezavice, ker se dlaka menjuje in se vozla - to pa za psicko ni prav prijetno, ker jo malce cuka (ceprav poskusam biti zelo nezna), pa se mati narava ji je namenila plodne dneve.
Drugace sploh ni problema. Ja se to. Nasa Nelly nima papirjev, jih pa ima njena mama iz Sostanja(je zelo skrbna mama in ima nadvse ljubece lastnike, ki pa mislim, da vec ne bodo imeli mladicev). Tudi mi jih bomo verjetno imeli samo enkrat( mogoce spomladi), ker pravijo, da je dobro, da ima psicka enkrat mladice.
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #17 : torek, 09.11.2004 : 07:57:19 »

Moram priznati, Nelly1, da sem prav globoko razočarana, priznam! Verjamem, da je vaša kužika oh in sploh cartek, ampak me je pa razžalostilo (in presenetilo) dejstvo, da se še tako "redke" pasme da dobiti pri nas nerodovniške!  sram Angry Lips Sealed  Poleg tega pa te v imenu kužike prosim, da ga ne lomite spomladi(!!!?) s kakim leglom, no. Če je sedaj Nelly stara 9 mesecev ti logično sklepanje pove, da bi vi parili že pri njenem enem letu, cca. To je pa (moje skromno mnenje!) odločno prezgodaj!
Petra, zares prekrasne in kvaliltetne cotone ima zares gospa Gordana, ZG. Če ti ni odveč, se enkrat zapeljite do nje. Prepričana sem, da vam bo z veseljem razkazala kužke in Vam ponudila vse možen odgovore na vaša vprašanja. Gospa je zelo skrbna in ko sem se sama najprej zanimala za nakup cotona, je brezpogojno zahtevala najprej obisk pri njej. Da morebitne bodoče lastnike naprej spozna in preceni, če bi bili primerni skrbniki. Kar se mi zdi prav, seveda. Seveda imajo njeni mladiči visoko ceno, vendar pa za ta denar definitivno veš kaj dobiš! In, Petra - lepo te prosim, če se odločate za takega kužka, se odločite za nakup premišljeno. Sicer pa ne bom ponavaljala oz. navajala številnih topicov, ki jih je tu, na forumu ogromno.
Lp!
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #18 : torek, 09.11.2004 : 21:17:56 »

Joj, jenny kako prav imas! Undecided
Glede na to, da je pasma tako redka, dvomim, da je bila ta psicka parjena s pravim cotonom. Le kdo bi dal tako cenjenega psa pariti s psico brez vzrejnega? Stavim, da je slo ali za maltezana ali pa kaksnega drugega belega psa. To je ravno tako, kot ce bi jaz z mojo siperko naredila leglo brez rodovnika. Me vzrediteljica fenta!  Angry  lp
Logiran

P5ra
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 23


« Odgovor #19 : sreda, 10.11.2004 : 21:15:45 »

Uh upam da nismo zdaj Nelly čisto prestrašili z dvomi o njenem Cotončku, se bom samo pridružila Jenny ki pravi da verjame da je oh in sploh cartek, tudi sama v to sploh ne dvomim!!!
No nekako sem dobila vsaj odgovor na svoje prvotno vprašanje če se da dobiti tudi kakega psička te pasme iz "domačega" legla oz. no...predvideno te pasme. Zaenkrat le še poizvedujem malo kako je s tole pasmo pri nas ker je res lep kuža (malo me je spomnil na tistega iz nadaljevanke Sedma nebesa, saj vem da se smešno sliši ampak vsem nam je všeč Smiley ) in sem že kazala slikce mami čeprav ne izgleda da bi bil kdo doma vsaj v tem trenutku zainteresiran za kakega novega družinskega člana, če bi se odločili v bodoče pa pot sploh ni odveč, najbolj pomembno je da vem kam se oz. kam nas napotit, na morebiten nedeljski izlet presenečenja ali kaj podobnega! Wink Grin

Drugače pa če lahko še pokomentiram Nellyino sporočilo, namreč moje mnenje je da psičko raje kot kopanje obrišite z mokro brisačo ker menda prepogosto kopanje sploh ni priporočljivo.
Drugače pa tudi za vozličke obstaja krtačka ki ima ostre robove in jih tako posname dol da nebi z navadno krtačo preveč cukali, naša se je skrivala za vsemi možnimi kotički ko je videla da smo krtačo iz predala privlekli Roll Eyes
Glede mladičkov pa se tudi strinjam z Jenny. Pri nas smo jih imeli iz istega razloga, da je priporočljivo čeprav nam je veterinarka zdaj na koncu rekla da so to pač samo včasih govorili. Jih je pa res lepo imet, morm priznat da je bila to ena izmed lepših izkušenj v mojem življenju, 8 jih je skotila 5 pa smo jih obdržali tako da toplo priporočam komurkoli ki ima čas in veselje da se z njimi ukvarja dokler se ne odpravijo od doma Grin

Sem se pa malo prej spomnila da bi si lahko kakega Cotončka ogledala tudi na razstavi psov ker je ravno v moji bližini park Kodeljevo kjer imajo ponavadi kako pasjo razstavo.
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #20 : četrtek, 11.11.2004 : 09:02:29 »

Glede na to, da je pasma tako redka, dvomim, da je bila ta psicka parjena s pravim cotonom. Le kdo bi dal tako cenjenega psa pariti s psico brez vzrejnega? Stavim, da je slo ali za maltezana ali pa kaksnega drugega belega psa.
Hja, Kaja; se popolnoma strinjam s tvojim predvidevanjem! Obup, res...  sram Huh
Petra, morda ne bi bilo napak, če se oglasiš v nedeljo na razstavi? Morda se pa le pojavi kak cotonček... Sicer bo pa itak tolikooooo prikupnih kužkov, da jaz zase vem, da bom najbrž nedeljo zabljuzila na razstavišču, hihi.  
LP!
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #21 : četrtek, 11.11.2004 : 09:16:38 »

Ojla P5ra! Nikogar nisem hotela prestrasit, no! Cheesy Saj ne grizem! In sploh ne dvomim, da je njen kuza lep in simpaticen! Vsakemu lastniku je njegov pes najlepsi, tudi meni, pa ni vazno ali ima rodovnik ali ne. Smiley
Mislim, da imajo v Ljubljani se enega cotoncka, samcka, starega priblizno eno leto. Ima rahlo obarvana uhlja. Mogoce kdo ve od kod je? lp
Logiran

deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #22 : četrtek, 11.11.2004 : 10:09:14 »

Tudi mi jih bomo verjetno imeli samo enkrat( mogoce spomladi), ker pravijo, da je dobro, da ima psicka enkrat mladice.

Mislm , da se mi bo zmešal Cry, dej prosim ljubi svojo psičko na vso moč, ampak daj se še mal izobrazit zraven...npr. vsaj tele forum epreberi. Zgodbice o tem ,kako mora imet psica mladiče SO TOTALNA NEUMNOST!!!!- štekaš? Angry, za božjo voljo , če že maš "pasemskega"psa brez rodovnika, ga vsaj razmnoževat ni treba. Raje jo steriliziraj, da vas kdaj neumna skušnjava ne prevzame oz da vam ne "pobegne". Če pa se hočeš it vzrejo pa si nabavi kavlitenega pasemskega psa oz psico.
Logiran
NELLY1
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #23 : petek, 19.11.2004 : 10:30:00 »

Hvala, da ste me opomnili, da se moram izobrazit. To bom tudi storila, da se slucajno ne bo komu zmešalo.
Še to mamica moje psičke ima rodovnik, ki izhaja iz Ljubljane. Prosila pa bi vas, da ne komentirate kar nekaj na pamet brez ustrezne podlage. Pa brez zamere. Nam je pomembno, da se mamo fajn in vsi uživamo.....
Žal ne moremo biti vsi lastniki belih kosmatincev veterinarji i.p. Smo pa lahko izvrstni lastniki. Ste se že kdaj vprašali zakaj se pasme med samo namerno križa. Zakaj imajo maltežani toliko zdravstveih težav? Ali so res avtohtoni psi imeli tako dolgo dlako....?
Logiran
NELLY1
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #24 : nedelja, 21.11.2004 : 19:43:15 »


Tukaj si lahko pogledate bombažke, ki so takšni kot moja psička.
lp.
http://www.dogbreedinfo.com/cotondetulear.htm
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #25 : ponedeljek, 22.11.2004 : 14:54:06 »

Nelly nihce ne pravi, da mamica tvoje psicke nima rodovnika. Ampak vec kot ocitno nima vzrejnega dovoljenja in ker je cotonov malo, je mozno, da je bil oce mladickov kar navaden maltezan. In ja, zelo me razjezi ko se nekdo "igra" in pokvarja pasmo s paritvami brez vzrejnih dovoljenj. Ni vsak bel puhast kuza coton!

Drugega dela o krizanju pasem pa nisem dobro razumela.  Undecided lp
Logiran

JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #26 : torek, 23.11.2004 : 15:06:14 »

Kaja, se popolnoma strinjam s tvojo izjavo! Nelly1, vse pohvale da se imate fino in uživate - sicer pa menim, da ima večina pasjeljubcev tu gor psa/e iz istega razloga, kajne? In to, da smo izvrstni lastniki (kar naj bi bila tudi naša dolžnost!) nima pa prav nobene veze s KRIŽANJEM različnih pasem, se ti ne zdi? Pravzaprav nimamo nobenih kompetenc za kaj takega in s temi stvarmi igrati...  Lips Sealed Cry Popravi me, če se motim!
Logiran
NELLY1
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #27 : petek, 26.11.2004 : 10:29:42 »

Saj moj namen ni bil debatirati o križanju. Hotela sem se le pohvalit, da imamo našo puhasto kepico za katero pravim, da je cutonka. Ampak na to temo so se razvnele razprave, če ima rodovnik ip. V bistvu sem prepričana, da je naša psička zdrava, živahna in nagajiva ter zelo prijazna stvarca. Sicer izbirčna pri hrani in ljubiteljica "carkljanja".  Očitno pa sem pristala na napačnem forumu, kjer so obiskovalci izključno pristaši pasemskih psov in veljavnih vzrejnih dovoljenj. Ker glede tega nimamo skupnih pogledov se bom umaknila. Pa brez zamere.
Logiran
MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #28 : petek, 26.11.2004 : 10:43:09 »

LP!
 NELLY1, pozdravljena na forumu! Jaz te ne razumem. Zakaj bi se umikala s foruma? Ne glede na to ali ima tvoja psička rodovnika ali ga nima, v prvi vrsti je to pes. In če ji želiš vse najbolje, je na tem forumu, poleg veliko neumnosti in prepirov, napisanega  tudi veliko koristnega in zanimivega, kar ti bo v pomoč in lepše sobivanje s tvojim psom. Saj za to pa si prišla sem, mar ne? Veliko je tem v katerih lahko sodeluješ in ni hudič, da ne boš našla kaj pametnega zase in tvojo cutonko! Samo pobrskati je treba, uporabi zgoraj gumbek išči ali  poglej v meni kar te zanima.
Pa kakšno zanimivost o svoji psički napiši.
LP,Miša
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #29 : petek, 26.11.2004 : 11:04:48 »

Nelly, ne tako uzaljeno no! Wink Prav nikogar ne moti, da tvoja psicka nima rodovnika. Veliko nas je na forumu, ki imamo nerodovniske pse in nanje gledamo predvsem kot na PSE, ne pa ali imajo rodovnik, ali imajo vzrejno dovoljenje, ali poznamo starse do 15. kolena.... Je pa res, da smo povecini proti, da se ti kuzki naprej razmnozujejo in zato sem se tudi oglasila v tej temi, saj si napisala, da zelis, da ima tvoja kuzica mladicke. In samo tukaj se najina mnenja razhajajo! In ne zelim ti vsiliti svojega, hocem le, da si mogoce pred odlocitvijo o parjenju preberes teme o nerodovniskih kuzkih. Nic ne stane, le malo tvojega casa in mogoce te bodo zgodbe o napakah drugih cesa naucile. Vmes pa prilepi kaksno sliko tvoje psicke.  Cheesy lp
Logiran

Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 210   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: COTON DE TULEAR - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines