mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 19:57:19

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Bulica na tački, med "prstki"
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulica na tački, med "prstki"  (Prebrano 19653 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #15 : sreda, 28.06.2006 : 20:40:53 »

Kaj pa prenašanje s psa na psa, ko se igrajo in mimogrede tudi poližejo Huh
rem - nič bat, ko se bosta Gina in Bond spet srečala, bo naša frajla že brez teh problemov...  Wink
Sploh, ko ga Gina tako vneto polubčka.  Kiss
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #16 : četrtek, 29.06.2006 : 09:53:32 »

Hehe Gina, Bond se tako kar naprej lubčka pa opravlja preglede na psičkah tako da mu zdaj rečemo kar genikolog. Wink
Glavno, da se Gini lepo zdravijo tačke,malo bo pa še morje pomagalo.
Se upam kaj kmalu prikažete v našem koncu.  Smiley
Logiran
anita1987
novinec
*
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #17 : sreda, 10.07.2013 : 05:29:50 »

Pozdravljeni,

pod to temo pišem, ker ima tudi moja psička bulico. Nisem hotela odpirati nove teme.

Bulico ima na zadnji tački, ampak ne med prsti. Ne spoznam se najbolje ampak edino tako lahko opišem, da rečem tam, kjer je "sklep". V prepogibu tačke, tako nekako. Bulico ima že zelo dolgo. Kakšne 4 leta že počasi raste. Sedaj je prišlo nekako do velikosti malo večje lizike. Veterinam nama je rekel (že parkrat) da ni nič narobe, da se je najbrž kam pičila (s kakšno travo ali kaj podobnega) in se je tako naredilo. In se sedaj počasi veča. Rekel je, da bi se sicer dalo odstraniti ampak da ni smiselno, ker je zaenkrat še ne ovira, boli tudi ne, pa še na predelu je, kjer bi se zelo težko zacelilo.

Sedaj me zanima, če ima morda kdo od vas kakšne podobne izkušnje. Jaz sem kljub pogovoru z veterinarjem panična in me skrbi. Nazdanje sem bila pri njemu pred kakšnimi tremi meseci. Zdi se mi, da je vmes bulica spet nekoliko večja. Skrbi me, da se lahko to v kaj razvije...skratka, je imel kdo podoben problem??

Jaz sem čisto nesproščena, psička me ima pa tudi povn kufer, ko se ji vsak dan vpikujem v tačko in gledam kako je...

Hvala že vnaprej!
Logiran
anita1987
novinec
*
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #18 : petek, 12.07.2013 : 11:05:10 »

Mogoče kdo ve kakšne so cene patohistoloških preiskav tkiva? (upam da sem prav napisala). Psički so iz bulice namreč vzeli vzorec in ga bodo sedaj poslali na testiranje...ima kdo od vas kakšne izkušnje s tem??
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #19 : petek, 12.07.2013 : 11:54:33 »

21.09.2012 sem dala 35,15 €. Sem na račun pogledala.
Logiran
Rootz
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #20 : četrtek, 05.09.2013 : 14:06:02 »

Živijo!

Tudi moji kužiki (zlati prinašalki) se je pred kakim mesecem med prstoma na sprednji levi nogi naredila bula. Nastala je precej hitro, skoraj v enem dnevu. Peljali smo jo k veterinarju, kjer je dobila antibiotike in kremo kuterid genta. Po tednu jemanja antibiotikov in mazanja je bulica izginila. Kakšen teden je bilo vse ok, potem pa spet, v roku enega dneva, ponovno zraste bula na identičnem mestu. Jo peljemo drugič k veterinarju, kjer niso ugotovili vzroka nastanka, ampak če je prejšnja kura pomagala naj jo ponovimo. Po enem tednu ponovnega jemanja antibiotikov in mazanja s kremo se stanje ne izboljšuje. V bistvu je čedalje slabše, saj kužika že malce šepa. Veterinar pravi, da verjetno ni tumor, tudi tujek ni, ker smo bulico v ambulanti predrli, pa ni bilo nobenega gnoja, samo kri. Zanima me, če je kdo imel podoben primer pri svojem kužku in kako ga je rešil.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #21 : četrtek, 05.09.2013 : 14:09:30 »

Če ne pomaga in je slabše čimprej nazaj, da se odločijo o nadaljnjih korakih.

Če nekdo reče, da verjetno ni, še ne pomeni to diagnoze, ampak da je manj verjetno. Torej še enkrat nazaj in zdravljenje naprej.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #22 : četrtek, 05.09.2013 : 14:10:19 »

Verjetno ni tumor? Pa obstaja kak argument, ki to verjetnost podkrepi? Odvzem vzorca in testiranje bi bil po mojem laičnem mnenju kar nuja.
Logiran
Rootz
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #23 : četrtek, 05.09.2013 : 15:50:35 »

Tumor verjetno ni ker je bula nastala v enem dnevu, izginila in zopet nastala. Greva pa jutri še enkrat k veterinarju, kjer upam da bomo našli kakšno dolgoročno boljšo rešitev kot antibiotiki in mazanje.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #24 : četrtek, 05.09.2013 : 16:38:48 »

drugače pa rečeš za kartoteko z zgodovino zdravljenja in greš drugam, sej je dost veterinarjev na voljo.
Logiran

Aponi
rad pišem
****
Sporočil: 316


« Odgovor #25 : četrtek, 05.09.2013 : 17:05:04 »

Tumor verjetno ni ker je bula nastala v enem dnevu, izginila in zopet nastala.

Nočem te strašit in res upam, da ni kaj rakastega, ampak ko sem bila z mojim psom pri onkologinji, je študentom, ki so bili prisotni, razlagala ravno o malignem tumorju, ki se pojavi in izgine. Tudi jaz ti svetujem odvzem in pregled tkiva, da boste vedeli pri čem ste.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #26 : četrtek, 05.09.2013 : 18:07:37 »

Ja, to SE dogaja, žal. Tudi veliko večje bule (na kakem drugem mestu) se lahko naredijo v dnevu ali dveh :-/ ... in ker imaš goldna (rak pogost), bodi raje prevec 'radovedna' kot premalo.
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #27 : četrtek, 05.09.2013 : 20:03:39 »

Pri taki buli bi jaz prvo zahtevala odzvem vzorca in šele potem iskanje drugih vzrokov. In tudi veterinarja, ki bi rekel "verjetno ni tumor" bi hitro zamenjala. Sploh pa ne maram veterinarjev, ki predpisujejo antibiotike, ker ne vedo vzroka niti ga ne iščejo. Maligni tumorji se lahko dolgo časa razraščajo v notranjost preden se pokažejo navzven in včasih zna biti prepozno sploh če potem še več mesecev misliš da verjetno ni nič in se ne ukrepa. Takoj naredite odvzem vzorca za histološke preiskave, če ni nevarno lahko potem ugotavljate kaj je. Važno, da izključite raka in ne izgubljate časa.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #28 : petek, 06.09.2013 : 10:48:40 »

Ponavadi se sicer izkaže da gre za tujek, ampak tale bulica taka kot je na najnovejših slikah mi zelo ni všeč. Jaz bi jo dala odstranit že zdavnaj.
Logiran
Philip
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #29 : četrtek, 19.01.2017 : 08:06:00 »

Naši psički so se bulice pojavile na tački. Iz njih se je cedil gnoj, včasih malo krvi. Enkrat na dan se ji nakapala dve do tri kapljice bio olje čajevca. Sprva sem tačko povezala, a kmalu sem ugotovila, da ji olje smrdi in si tačke kar nekaj časa ni lizala. Dovolj, da je olje delovalo.
Po 14-tih dneh so se bulice začele zmanjševati, čez dober mesec pa so tačke popolnoma zdrave. Olje ne peče in ne srbi.
Kvalitetno olje čajevca deluje proti glivicam, bakterijam in virusom. Potrebna je samo potrpežljivost in vestnost. Seveda je potrebno zdrave tačke pregledovati, da se lahko čimprej ukrepa. 

Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Bulica na tački, med "prstki"
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines