mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 05:39:10

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  knjižni kotiček (Moderator: Nanook)  |  Tema: knjige o psih
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: knjige o psih  (Prebrano 53241 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kara
gost
« : sreda, 28.08.2002 : 18:46:57 »

Prosil vas bi če mi poveste naslove knjig o psih,ki jih poznate oziroma imate.Rad bi namreč spoznal čim več pasem in njihove značilnosti Grin. LP!
Logiran
kajci
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


« Odgovor #1 : sreda, 28.08.2002 : 18:58:59 »

Moja najljubša knjiga je Enciklopedija psov (dr. Bruce Fogle). V njej je predstavljenih zelo veliko pasem, pa lepe slikce. Druga najljubša pa Enciklopedija psov od Esther J. J. Verhoef-Verhallen.(kr velik piše o posamezni pasmi, značaj, šolanje, vzgoja, družabnost,...) lp
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #2 : sreda, 28.08.2002 : 19:44:39 »

Jaz mam doma:
- Enciklopedija psov (Fogl)
- Popolna nega in vzgoja psov (Fogl)
- Inteligenca psov (pisatelja ne vem je pa od založba Dedal)
- Težave s psom (Celine Del Amo)
vse knjige so mi zelo všeč in so zelo dobre
Logiran
daisy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #3 : četrtek, 29.08.2002 : 08:43:35 »

za vse bokseraške navdušence!
sedaj je knjiga "Moje življenje z bokserjem" izšla tudi v angleškem jeziku.
naročite jo lahko na strani
http://www.euro-boxer.com/news/letter.html

knjiga obstaja tudi v nemškem in italijanskem jeziku, vendar jo boste morali najti drugje
Logiran
daisy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #4 : četrtek, 29.08.2002 : 09:31:28 »

da vam bo deževen in turoben dan, kot je današnji lepši preberite:
Jurij Jamnik: PASJE ŽIVLJENJE

gospod ni pisatelj, ni kinolog je pa pasjeljubec in tako je napisana tudi knjiga. pa ne pozabite prebrati posvetila na začetku.
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #5 : torek, 03.09.2002 : 13:42:34 »

Jaz imam pa doma:
-Vse o psih - Gino Pugnetti (zelo dobra knjiga, večinoma opisi pasem)
-Vaš pes - David Taylor (pasme bolj skromno, večinoma o negi, zdravju, opremi,...)
-Velika knjiga o psih - Ulrich Klever (zelo dobra knjiga, podrobno večina pasem, tudi o šolanju, negi, zdravju,...)
-Mali družni psi - Gorazd Gavez (predstavljeni majhni psi)
- Vzgoja in šolanje psov - Bruce Fogle (v redu knjiga)
Potem imam pa še eno majhno kako učiti majhnega psa.

Zelo dobra knjiga je Enciklopedija psov od Fogla, predstavljene so mnda vse pasme, le da so za moje pojme dokaj skromno.
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #6 : torek, 03.09.2002 : 19:17:25 »


Jst mam pa doma od tistih prevedenih v slovenscino "le" Vse o psih, Moj pes in Zidarjevo O psih...

Sicer pa se na kupe angleske in nemske literature SAMO o mojih pasmah Smiley
Pa kaka ceska, nizozemska in ameriska bukla bi se tud se nasle Smiley

Logiran
Kapitan_Nemo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 388


« Odgovor #7 : sreda, 04.09.2002 : 22:37:33 »

najboljša knjiga je zame ena ameriška "NEUROTIC DOG", žal je nima  pri sebi, pa ne vem avtorja, a je "simply the best". Že dolgo se nisem tako od srca nesmejal (in moja kinologinja z menoj Grin)...
Ne vem pa tudi, kaj imajo kinologi proti res odlični knjigi, še posebej zanimiv iz jezikovnega vidika Stanleya Corena : "GOVORITE PO PASJE"?- Umetnost sporazumevanja med človekom in psom. - prevedel Branko Gradišnik, spremno besedilo Miroslav Zidar, založba DEBORA 2001, LJUBLJANA.  Res da avtor ne pove kaj novega s področja etologije, je pa vseeno zanimiva in zdi se mi, da če kinolog ne razume psiščine (jezika psa), mu ubogi pes , vdan godpodarju, nič ne zameri...on pač njega z lahkoto razume. Zveste, nepokvarjene, plemenite pasje duše Smiley
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.299


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #8 : četrtek, 05.09.2002 : 06:18:42 »

Kapitan_Nemo, najbrz si mislil "How to Live with a Neurotic Dog", avtorja Stephena Bakerja, ilustriral Fred Hilliard, izsla pa je pri Contemporary Books, 1988.

Res je, kot pravis - simply the best Grin
Logiran

daisy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #9 : petek, 06.09.2002 : 14:22:40 »

jana in kapitan
ali je to knjigo mogoče naročiti tudi pri nas ali samo v tujini? če je pa kje na posojo pa toliko boljše.
sta me ful nakurila, pa še doma imam neurotic dog  Grin. sigurno bo kaka informacija ki bo prišla prav
Logiran
daisy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #10 : torek, 17.09.2002 : 08:04:30 »

PRODAM knjigo Gladiatorji. Knjiga je v srbohvaščini (latinica) napisal pa jo je sodnik in vzreditelj Rade Dakić Kiča. V knjigi so opisane pasme: bull terier, AST in stafford.
knjiga je popolnoma nova, nerabljena. zakaj jo prodajam? po nesrečnem slučaju imam dve  Grin
Logiran
daisy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #11 : sreda, 18.09.2002 : 09:00:46 »

jana in kapitan nemo
knjiga how to live with neurotic dog je odlična. na žalos tmoram zvečer še kaj spat če ne bi jo že celo predihala. to je knjiga ki jo lahko vzameš v roke vedno ko si slabe volje.
Logiran
NATI
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 305


« Odgovor #12 : četrtek, 10.10.2002 : 09:34:29 »

Hojla,

Jaz sem pa pred kratkim pri tastu (ki se še odloča za nakup kužka, ampak literature ima pa več kot marsikateri lastnik psa, ker želi biti na prihod novega družinskega člana dobro pripravljen) naletela na zelo zanimivo knjigo v kateri je predvsem pokrito področje vzgoje in vedenja psov, težav s psi in kako jih odpravljamo. Knjiga je napisana na zelo poljuden način in vam jo toplo priporočam za branje.
Še naslov:
Del Amo Celina: Težave s psom
Ljubljana, Kmečki glas, 2001, 183 str. z ilustracijami

Imajo jo tudi v večini knjižnic v Ljubljani.

Lep dan in lp,
Nati
Logiran
brin
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 178


« Odgovor #13 : četrtek, 10.10.2002 : 10:28:30 »

Ja, tudi meni je bila zelo dobra knjiga od Avtorice Del Amo Celina, Težave z psom.
Pa še Velika enciklopedija o psih -avtorja ne vem, so pa dobro opisane lastnosti pasme in zgodovina.
Logiran
yo
gost
« Odgovor #14 : četrtek, 10.10.2002 : 10:47:57 »

Jaz sem pa dobesedno pogoltnila knjigo
SKRIVNO ŽIVLJENJE PSOV

Lp, Yo
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  knjižni kotiček (Moderator: Nanook)  |  Tema: knjige o psih
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines