mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 19:22:52

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  knjižni kotiček (Moderator: Nanook)  |  Tema: knjige o psih
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: knjige o psih  (Prebrano 53345 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
daisy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #30 : ponedeljek, 10.02.2003 : 09:33:26 »

kupila sem knjigo ki jo priporočam predvsem vzrediteljem. v njej najdete 5000 imen za mladičke.
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #31 : ponedeljek, 10.02.2003 : 14:32:54 »

Pridružujem se mnenju večine, tudi meni so bile zelo všeč Inteligenca psov, Govorite po pasje, Skrivno življenje psov in Enciklopedija psov Fogla. Ne vem pa, kako ste lahko pozabili na Psi za telebane  Huh Roll Eyes. Meni je ta knjiga blazno všeč.

Poleg tega pa imam doma knjigo Winterdance, avtor Gary Paulsen, ob kateri sem se velikokrat na ves glas krohotala in se nakoncu seveda zjokala. Cry ( Grin ). V slovenščini je še nisem zasledila, prijateljica mi jo je prinesla iz mislim da Mestne knjižnice, naročila pa sem jo bratrancu iz Amerike, tako da se zdaj lahko spravim v dobro voljo kadar hočem.
Govori pa (je avtobiografska) o Garyju, ki ima rad pse in pozimi z njimi malo hodi naokoli s sanmi in ga to čisto zastrupi in se (na začetku še popoln idiot glede tega) zato odloči, da bo kar šel na Iditarod. Knjoga je napisana tako dobro da ko jo prebereš, greš kar še enkrat skozi, vsaj poglavje Major wrecks (njegovi začetni treningi, ki so  Grin Grin Grin Grin Grin ).
Dosti reklame sem naredila zanjo, tako da kdor se hoče smejat in ga ne moti da je v angleščini - G. Paulsen, založba Indigo.

Lp
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #32 : ponedeljek, 10.02.2003 : 19:11:25 »

Meni je bila do zdaj na splošno po pregledu pasem najbolj všeč Enciklopedija psov (bruce fogle),pred kratkim pa sem v roke dobila knjigo Vaš pes,kjer pasme sicer niso dobro opisane,se pa zato najde notri cel kup informacij o razstavah,vzreji,poškodbah in oskrbi in prvi pomoči za pse.Se mi pa zdi,da nobena od knjig o psih,ni popolna.Nekateri manjka to,drugi to...Idealno bi bilo,če bi informacije čimvečih knjig združili.
Spet se pritožujem!Nimam se kaj,ko pa sama še nisem dokončala svoje prve knjige!
Logiran
Ajda
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


« Odgovor #33 : torek, 18.02.2003 : 16:26:16 »

Kar se pasjega leposlovja tiče, je definitivno vredno omeniti naslednje: Kala; Šepavec - zgodba o volku; Oj, pusti me živeti; Klic divjine; Kazan, volčji pes; Beli očnjak,... pa še bi se verjetno kakšna našla.

Kar se neleposlovnih knjig tiče, se mi zdi "The Atlas of Dog Breeds of the World" (Wilcox, Walkowicz) zelo vredu. Ni sicer čisto, čisto vse not, skoraj vse kar se pasem tiče pa sigurno. Čudovita knjižica je tudi "On talking terms with dogs: calming singnals" (Rugaas T.). Fina je tudi "Training your best friend" (Rogerson) - ima ful zabavne ilustracije. Zadnjo se da celo izposoditi v knjižnici Šiška v LJ, prvi dve pa sem naročila preko Amazona.

Prijetno branje
Živa & Jasna
Logiran
Asha
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 52


« Odgovor #34 : ponedeljek, 21.04.2003 : 20:32:12 »

Meni se tudi zdi v redu knjiga "PSI ZA TELEBANE"....
Logiran
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #35 : torek, 22.04.2003 : 13:19:06 »

Maja,

zelo v redu je knjiga "How to teach a new dog old tricks" -avtor dr. Ian Dunbar.

Dunbar je veterinar in priznan vedenjski strokovnjak, ki je prvi na svetu začel s "pasjo malo šolo za mladičke" in z učenjem psov s pozitivnimi okrepitvami. 10 let je proučeval agresivno vedenje psov in začel z uvajanjem t.i. "growl classes" - poseben tečaj za pse, ki so agresivni do drugih psov in jih ne moremo vpisati v "normalen" tečaj poslušnosti.

Nadgradnja teh "pozitivnih okrepitev" pa je UČENJE S KLIKERJEM - torej korak naprej za vse tiste, ki želijo še nekaj več. Priporočam naslednje avtorje: Karen Pryor, Peggy Tillman, Melissa Alexander.

Zelo poučne so tudi njihove video kasete!!

Če koga kaj več zanima o tem, naj se mi javi.
Logiran
drim
gost
« Odgovor #36 : ponedeljek, 19.05.2003 : 12:05:53 »

Ali morda kdo ve kje bi lahko kupil knjigo o Aljaških malamutih, napisano v angleškem jeziku.
Še posebaj me zanima knjiga:
naslov: This is the Alaskan Malamute
avtor: Joan McDonald Brearley
Ali se knjigo lahko kupi v Sloveniji?
Kaj pa na kakšni spletni strani, kjer je možen drugačen način plačila, kot s kreditno kartico
- mislim, da to pri Amazonu ni možno.
Kupil bi tudi rabljeno.

Hvala za pomoč in lep pozdrav!
Tomaž
Logiran
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #37 : ponedeljek, 19.05.2003 : 17:21:42 »

Ali mogoče kdo ve za kako knjigo o LANDSEERJIH?? Ali pa vsaj o novofundl.,če že ne prav o lands.?? LP
Logiran
daisy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #38 : sreda, 28.05.2003 : 10:58:24 »

dim in tosa,
vprašajta v knjigarni mladinska knjiga v konzorciju v ljubljani. tam lahko tujo literaturo tudi naročiš
Logiran
Miska
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 195


« Odgovor #39 : torek, 10.06.2003 : 19:38:27 »

Ena taka lusna knjigica za otroke je tudi "Pet kuzkov isce pravega" od Polonce Kovac. Zgodbica je o jazbecarski mamici, ki mora svojih pet mladicev spravit k dobrim gospodarjem. Sele pred kratkim sem se spomnila na njo, ko je tamala sestra morala prebrat za solo. Smiley Smiley Smiley

Lp, Miska
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #40 : ponedeljek, 16.06.2003 : 15:51:06 »

Nepogrešljiva knjiga o neverjetni ljubezni živali do ljudi "Kurja juhica za dušo ljubitelja malih živali".
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #41 : ponedeljek, 23.06.2003 : 10:05:40 »

1000 dogs-Raymond Merritt&Miles Barth-v knjigi je 1000 fotk psov(od najbolj zalostnih do najbolj odstekanih)
Logiran
daisy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #42 : ponedeljek, 30.06.2003 : 11:20:29 »

andi,
meni kurja juhica ni všeč. sem ratala ful žalostna ko sem jo brala. rajši imam knjige kjer so vsi sreči in veseli  Cheesy ali pa pripročnike kjer se kaj novega naučim.
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #43 : četrtek, 10.07.2003 : 11:18:40 »

Ali mogoce kdo pozna kaksno knjigo (v slovenscini ce je mozno) o negi shih tzujev?Lahko pa je tudi na splosno o shih tzujih
Logiran
daisy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #44 : torek, 22.07.2003 : 15:37:10 »

za vse ljubitelje bokserjev in zbiralcev handbookov:
prodam Handook letnik 95. ta letnik je že davno razprodan.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  knjižni kotiček (Moderator: Nanook)  |  Tema: knjige o psih
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines