mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 19:01:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  knjižni kotiček (Moderator: Nanook)  |  Tema: knjige o psih
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: knjige o psih  (Prebrano 53335 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
goa
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 70


« Odgovor #45 : sobota, 26.07.2003 : 21:34:28 »

Mene pa zanima če se da pri nas dobit knjigo o Dogo Argentino psih...alpa naročit iz kje sam so pol poštnine ful drage..alpa kakšno videokaseto?Pa za Labradorce me tut zanima...
čau
Logiran
daisy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #46 : sreda, 30.07.2003 : 09:14:29 »

knjige o dogo argentino pri nas ne boš dobila. jaz sem jo naročila po netu. knjiga je dokaj kvalitetna, kar mi je najbolj pomembno ima dosti zgodovine in me je prišla s poštnino okoli 5 jurjev. to pa ni toliko kaj. moraš pa malo pobrskat, ker za isto pri različnih dobaviteljih plačaš različno. zadnjič sem naročala knjigo in je bila razlika za 21 eur. to je pa že še ena nova knjiga  Grin
videokasete pa dobiš v italiji. tudi za argentinke sem jih videla. prodajajo jih tudi na razstavah
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #47 : sreda, 30.07.2003 : 09:25:51 »

Ok vtis iz knjige "Psi za telebane":totalen dolgcas,pisateljica se skos ponavlja,...
Pa ni mi jasno ker v enem poglavju pise,da se s psom ne smes nikoli boriti za igraco in NIKOLI ne sme zmagati oz.na koncu igre mu ne smes pustiti da odnese igraco,ker potem naj bi kuza mislil da je on sef in da povsod zmaga ???Ni ravno obratno?
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #48 : sreda, 30.07.2003 : 22:32:21 »

Citat
Pa ni mi jasno ker v enem poglavju pise,da se s psom ne smes nikoli boriti za igraco in NIKOLI ne sme zmagati oz.na koncu igre mu ne smes pustiti da odnese igraco,ker potem naj bi kuza mislil da je on sef in da povsod zmaga Ni ravno obratno?

''Borenje'' za igraco je zelo zelo pomembno!!! Igracka je zelo dobra namesto hrane (priboljskov)... Prav tako je nujno ''borenje'', da se potem nauci 'aportirati'.
Glede puscanja zmage pa se mi zdi da je odvisno kaksen karakter ima pes. Jaz npr. svoji Oxi (krizanka; znacaj cisto po ocetu- seter) VEDNO pustim, da zmaga, tece z igracko in ko jo prinese do mene ji ponavadi sploh ne vzamem iz gobca, ampak jo samo pohvalim.
Tori (rottweilerki) igraco ali vzamem ali pa pustim. Keltu (dobermanu) pa igraco VEDNO vzamem Grin Grin Roll Eyes
LP
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #49 : petek, 11.07.2003 : 10:40:32 »

Vsem lastnikom primitivnih & polarnih psov ter tistim, ki zelijo bolje razumeti svoje pse, priporcam knjigo
Primitive breeds - perfect dogs, avtorjev Vladimirja Beregovoja in Jill Moore Porter (zalozba Hoflin, mozno narociti preko i-neta). 424 strani, A4. Nekaj poglavij:
1. What is a primitve dog?
2. How the wolf was domesticated
3. Domestication
4. Traits of primitive dogs beneficial to man
5. origin of the domesticated dog
6. gray wolf
7. wolf and wolf/dog hybrids as pets
8. primitive dogs of australia, southeast asia, australasia and pacific islands
9. primitive dogs of india, chia, mongolia, korea and japan
10. primitive dogs of siberian ural
11. primitive dogs of the americas and greenland
12. primitive dogs of europe
13. primitive dogs of the midle east and africa
14. keeping dogs the natural way

Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
Nanook
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #50 : petek, 11.07.2003 : 10:45:30 »

Tule pa se jo lahko naroci. Smiley
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #51 : četrtek, 30.10.2003 : 22:34:28 »

Priporocam naslednje:
dr. Ian Dunbar: Dog Behavior;

+krasno razbije macho mit in se nekaj vodilnih traparij na zelooo humoren nacin (razni vkljucki ala Not so, Joe! ipd.)
-jih ni

R. in L. Coppinger: Dogs, a startling new understanding of canine origin, behavior and evolution.

+koncno ena logicna razlaga
-mogoce malce prevec strokovna za sirso publiko

Karen Pryor: Don't shoot the dog; vedno zanimiva klasika.  Grin

Strombecka pa se prebiram.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #52 : sobota, 01.11.2003 : 15:33:09 »

Ima kdo mogoce naslednji knjigici:

Natural Health Bible for Dogs & Cats : Your A-Z Guide to Over 200 Conditions, Herbs, Vitamins, and Supplements
by Shawn Messonnier


in

Herbs For Pets
by Mary Wulff-Tilford
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Kati
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #53 : torek, 04.11.2003 : 17:06:45 »

Zelo rada bi prebrala to knjigo a je nikjer ne najdem, zato bi lepo prosila če bi mi jo kdo posodil ali še bolje če jo kdo ne potrebuje več bi jo  odkupila. Najlepša hvala.
Logiran
Afna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 379


« Odgovor #54 : torek, 04.11.2003 : 18:00:02 »

Lahko jo naročiš po mailu, dobiš jo pa v kakšnem tednu. Jaz sem jo naročila pred kakšnim mesecem, cena je bila pa približno 4500 sit.

Je pa zanimiva knjiga...se jo splača kupit.

http://www.klinika-malezivali-mb.si/moja%20psička.htm

LP, Eva
Logiran
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #55 : četrtek, 06.11.2003 : 22:39:35 »

Za vse, ki imate (imamo)  težave z neprijetnim obnašanjem svojega psa do (nekaterih) drugih psov, ko je na povodcu, priporočam naslednji droben priročnik:

FEISTY FIDO: Help for the leash aggressive dog.
Prirocnik sta napisali dve ameriški vedenjski strokovnjakinji, ki se profesionalno ukvarjata z psi, ki imajo različne resne probleme, vključno z vsemi oblikami agresivnega vedenja.

Metode so zelo preproste in zelo učinkovite! Preizkušeno! Tisti, ki delate s klikerjem, lahko opisane metode takoj dopolnite s klikerjem in uspeh je zelo kmalu viden.

Priročnik je pred kratkim izšel in ga lahko naročite na  www.dogwise.com
Logiran
danniel
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #56 : nedelja, 04.01.2004 : 16:24:32 »

Zanima me, če je kje možno dobiti kakšno knjigo(ni nujno da v slovenščini), v kateri bi bile izključno pasme kot so sibirski husky, aljaški malamut, samojed ipd.
Logiran
Kati
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #57 : nedelja, 04.01.2004 : 20:39:28 »

Vem da obstaja knjiga v angleščini o samojedih (Samoyeds), a ne vem kje bi jo lahko kupili, ker meni jo je posodila vzrediteljica. Je zelo dobra.
Logiran
bregi01
novinec
*
Sporočil: 10


« Odgovor #58 : četrtek, 08.01.2004 : 00:23:08 »

Mene pa zanima katero knjigo mi priporočate o vzgoji psa v slovenščini.
Hvala!
Logiran
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #59 : četrtek, 08.01.2004 : 11:52:21 »

Po mojem mnenju :

- knjiga TEŽAVE S PSOM, Celina del Amo

- droben priročnik NEGA MLADEGA PSA (dr. Pavo Zaninović, dr. Sabina Stariha)

- zbirka člankov iz starih in novejših številk revije MOJ PES, kjer so vse osnovne vaje podrobno opisane in razložene za vsakega začetnika (npr. Socializacija mladiča, Odpoklic, Sedi, Prostor, Stoj, Hoja na povodcu, Skakanje po ljudeh, Prinašanje, Pravilna igra s psom,...)

Te fotokopije ti lahko tudi pošljem, ker jih imam "na zalogi" za potrebe našega Kluba.
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  knjižni kotiček (Moderator: Nanook)  |  Tema: knjige o psih
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines