mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 15:52:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  knjižni kotiček (Moderator: Nanook)  |  Tema: knjige o psih
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: knjige o psih  (Prebrano 53256 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #90 : četrtek, 20.07.2006 : 19:48:57 »

Evo Kaja sem danes sel pogledat. Naslov knjige je DOGS: 500 QUESTIONS ANSWERED.
Sem jo danes se enkrat pogledal in se mi je kr vredu zgledala. Upam da sem ti pomagal kaj Smiley

lep pozdrav, Marko
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #91 : sobota, 29.07.2006 : 23:09:22 »

dog obedience training lessons
Dog House Training Secrets
Basic Dog Training
A1Dog - Training With Heart & Soul - Outstanding Dog Training & Behaviour Manuals For Real Dogs And Their Owners
Secrets Of A Professional Dog Trainer
Dog Training Secrets Revealed
Accelerated Dog Training Health Grooming
Wang - SYN-dog, sniffing SYN flooding attacks
Woodhouse, Barbara - Training Dogs The Woodhouse Way
Tyler Durden - Puppy Dog Routines
Training Your New Dog
sitstayfetch
Secrets to becoming the “Alpha Dog” & be your dog’s pack leader
Secrets Of A Professional Dog Trainer!
Obedience training is one of the best things you can do for your dog or puppy and yourself
Most, Colonel Konrad - Training Dogs
Mikhail Bulgakov - The Heart of a Dog
loeb, paul - complete book of dog training
KOEHLER, W. R. - THE KOEHLER METHOD OF GUARD DOG TRAINING
John A. Karnish - Obedience Training Made Easy
Howell Book House - ABC Practical Guide to Dog
Fisher, John - Think Dog An Owners Guide To Canine Psychology
Everyday Dog Training - Quickly And Easily Train Any Dog, Any Size To Obey Your Commands
Guide to dog training
dominantdog
dominance
Dogs-US ARMY - Scout Dog Training & Employment FM 7-40
dogs.training.guide
COMPLETE BOOK OF DOG TRAINING
Dog.Training.Labrador.Retriever.Training.Secrets
Dog Training
Dog Training Zone - All You Ever Need To Know To House, Potty And Obedience Train Your Dog Or Puppy
Dog Training Secrets Revealed(1)
Dog Training Kit - Get your dog to happily obey your every command, wherever and whenever you want, regardless of distractions
Dog Training In 15 Minutes A Day
Dog Obedience Training Lessons
Danny The Dog
CRC Press Cadaver_Dog_Handbook_Forensic_Training_and_Tactics_for_the_Recovery_of_Human_Remains
COMPLETE BOOK OF DOG TRAINING
Club, American Kennel - American Kennel Club Dog Care And Training
Basic dog training
Adams, Janine - 25 Stupid Mistakes Dog Owners Make
ABC Practical Guide to Dog Training
3D Commune - Cloudland Castle - Dog Training Pak
Accelerated Dog Training Health Grooming

Zal jih imam samo v anglescini ampak mi anglescina ne dela problemov.
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #92 : sobota, 29.07.2006 : 23:22:46 »

Bolj je problem v casu Smiley
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #93 : nedelja, 30.07.2006 : 23:17:17 »

Vse te kjige imas in si jih prebral?
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #94 : ponedeljek, 31.07.2006 : 04:21:40 »

Vse te kjige imas in si jih prebral?

Napisal sem da je problem v casu si pa preberem kaj me zanima.Torej ne bom sel vsako knjigo brat kako naucis psa sedeti,kajti to zna,prebral pa bom recimo kako delas z dominantnim psom.To je bil primer
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #95 : ponedeljek, 31.07.2006 : 14:55:43 »

Aha.Ok. Sem mislil, da si vse prebral. zmedlo me je ko si napisal
Zal jih imam samo v anglescini
Se mislo, da ce jih mas si jih verjetno kupil, ce si jih kupil si pa jih prebral Smiley
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #96 : sobota, 02.09.2006 : 21:57:13 »

Aja Danny the dog ni knjiga.Se opravicujem za napacno informacijo
Logiran
BELA Tisa
rad pišem
****
Sporočil: 358


« Odgovor #97 : četrtek, 28.09.2006 : 08:05:00 »

Ali obstaja kakšna knjiga v smislu kot so za ljudi splošni zdravstveni leksikoni, tudi o psih oziroma katero knjigo priporočate o zdravju psov? Nekaj takega, da lahko vsaj malo pogledaš, da preveriš simtome, na kaj moraš biti pozoren. Veliko je namreč odvisno, če že lastnik zna prav opazovat psa in lahko podrobno poroča veterinarju, ki postavi končno diagnozo.

LP Hvala
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #98 : četrtek, 28.09.2006 : 11:57:01 »

Nekaj o boleznih psov imaš v knjigi Lovska kinologija. Napisal jo je Marko Mali (je tudi veterinar).

Za psičke je pa zelo koristna knjiga Moja psička. Avtorjev se pa zdaj ne spomnim.... Lahko kdo dopiše?
Logiran
BELA Tisa
rad pišem
****
Sporočil: 358


« Odgovor #99 : četrtek, 28.09.2006 : 13:06:34 »

Hvala Kalsang.

Mojo psičko imam in sem jo že predelala. Bom poskusila najti tudi drugo.
Zanima me, če so sploh kje zbrane bolezni in težave na enem mestu, od glave do repa psa. Ali je res potrebno pri vsaki solzici iz oči, pri vsakem madežu v uhlju, pri vsaki piki na koži nabirati kilometrino do veterinarjev. Saj tudi mi sami ne letimo za vsak smrklelj k zdravniku in za vsako krasto k kirurgu.  Zavedam, da je takšna diagnostika "po domače" lahko nevarna, ampak če upoštevamo neko zdravo mero razuma je lahko tudi zelo koristno, da si prebereš, kako in kaj.
Doma imamo Družinski zdravstveni leksikon, a še vedno tudi človeški člani kardela hodimo tudi k zdravnikom, le marsikaj si lahko razjasnimo sami.
V poštev pride tudi angleščina, ampak bojim se, da če bo zaradi strokovnega besedila precej nerazumljivo.
Logiran
piska
novinec
*
Sporočil: 33


« Odgovor #100 : četrtek, 28.09.2006 : 18:05:56 »

Mogoče bi bila primerna knjiga
Naravno zdrav pes   kjer o vsebini piše : V knjigi boste našli odgovore na vprašanja, kako ga primerno hraniti, kakšna je preventiva in kako lahko zgodaj odkrijemo,  bolezni, kako prepoznamo simptome, kdaj moramo k veterinarju.

LP piska
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #101 : petek, 24.11.2006 : 17:09:36 »

Zanima me, èe so sploh kje zbrane bolezni in težave na enem mestu, od glave do repa psa.

 Obstaja knjiga,vendar je svinsko draga.Ampak res svinsko.
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #102 : petek, 24.11.2006 : 17:11:25 »

Pa vas mogoce naslov?
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #103 : petek, 24.11.2006 : 18:22:53 »

@Bela Tisa:
Jaz imam eno zelo dobro knjigo, kjer so zbrani simptomi- index simptomov, ki ti pomaga poiskat težavo.. knjiga je kar obsežna in po mojem mnenju dobro napisana. Cele seveda nisem prebrala ampak pač pogledam ko me kaj zanima oz. ko mamo kako težavo. Naslov: Dog Owner's Home Veterinary Handbook (Howell Reference Books) 
http://www.amazon.com/Owners-Veterinary-Handbook-Howell-Reference/dp/0876052014/sr=8-1/qid=1164388445/ref=sr_1_1/002-9543584-0400001?ie=UTF8&s=books
Všeč mi je tudi ker je index razdeljen po poglavjih, npr.:
-prva pomoč
-koža in dlaka
-paraziti
-oči
-prebavni sistem itd.

Ko kaj iščeš hitro najdeš in je pod vsakim simptomom napisanih veliko možnih bolezni, alergij, zajedalcev... Knjigo lahko uporabimo kot informacijo preden gremo do veterinarja (če gre za resno zadevo), saj dobro vemo da je veliko veterinarjev danes takih, ki raje kaj več nafilajo psa in mastno zaračunajo kot pa da ga nebi... Za manjše zadeve pa dobiš informacijo o tem kaj je s psom tudi brez veterinarja (recimo alergija) in lahko pol sam rešiš problem kar doma.... seveda bolj kot si izkušen lažje je prepoznat simptome.

Pa da ne bo kdo zdej mislu da če maš knjigo doma da ne rabiš veta Tongue... je pa dobra za začetek, za se informirat in potem lažje predebatirat z veterinarjem pri iskanju skupne rešitve neke težave!

@kaja:
mogoče kniga Iana Dunbarja: Before and after getting a puppy? Jaz jo mam doma in je v njej čudovito razloženo kako kupovat mladička, kako ga zbrat iz legla, kako zbrat vzreditelja, pol pa kako psa socializirat in naučit čistoče ter lepega vedenja do 5 meseca starosti. Knjiga se ubada predvsem s socializacijo in s tem kako v štartu delat pravilno z mladičkom. Pomoje bi to moral vsak začetnik met Smiley
Logiran
DejanX
novinec
*
Sporočil: 16


« Odgovor #104 : ponedeljek, 17.12.2007 : 01:42:29 »

Priporočam knjigo Secrets of a Professional Dog Trainer... zelo dobra knjiga opisuje vse pasme ter šolanje vseh pasem... Če pes ne pokaže nobene spremembe pri branju te knjige vam pisatelj knjige vrne denar nazaj (v enem mesecu)
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  knjižni kotiček (Moderator: Nanook)  |  Tema: knjige o psih
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines