mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 13:50:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Problem
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Problem  (Prebrano 11282 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
n4stja+ind1
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 21


« : petek, 20.01.2006 : 06:17:06 »

Ko sem bila včeraj zjutraj pri psu je bil normalen, skočil je vame od veselja, malo pogrizkal pa letel naprej se začel igrati s snegom in nato vlekel na sprehodu  Cheesy .. ko sem popoldan prišla iz šole se ni premaknil iz koče, še le ko sem ga poklicala je prišel ven, ni lajal ni skakal. Ko sem ga kasneje prišla odpret ni skočil vame, počasi je šel na sneg opravit potrebno in sva šla na sprehod .. NI VLEKEL   Cry Cry Cry to je pri njemu navada da se vsaj kdaj kam zažene, ampak se ni .. skoz je šel polieg .. glava dol  Cry Cry Cry ko smo prišli domov sem mu dala za pit, je pil, in sem mu dala za jest se je vsedel in jedel, ter kmalu zdrsnil v ležoč položaj  Cry Cry JEDEL JE LEŽEEEE  Cry Cry ko je pojedel se je nazaj vsedel in mi dajal tačko. Mislila sem, da je kaj narobe s tačko, pregledala sem vse tačke (tudi zadnje), nikjer sledi po kakšni rani. Cel popoldan je prespal, niti oglasil se ni, kot ponavadi. Tudi ko so prišle sosedove muce ni dvignil glave.
Čez kakšnih 15 minut smo šli k babici .. prvo kar je naredil se je zahnal v brikete-ni jih pojedel veliko (Čapi), nato v skodelico z mlekom, ki mu jo je pripravila babica, nato pa še v dedka, ki je imel v rokah šunko.
Ko smo prišli domov, je bilo isto. Pes ni pil, niti jedel, skoz je bil zaspan, sedel je, glava mu je lezla dol, oči so se mu zapirale in nonstop je dajal tačko. Šla sem spat, v upanju da bo danes bolje. Toda ni. Šel je na sneg opravit potrebo in ostal je na snegu. Ko sem ga poklicala se je počasi primajal do mene. Ponudila sem mu briket v roki .. NI GA VZEL .. Indek je ponavadi tako požrešen, da bi vzel tisti briketek in prosil še za več briketkov. Zjutraj (danes) ni vzel niti tistega. Ponudila sem mu mleko, ni pil. Še vedno pa mi je tišal tačko. Oči so se mu spet zapirale. Glava mu je lezla dol, nato je zaspal. Peljala sem ga v boks in čeprav imam luč v sobi ne laja, naj ga dam ven, kar vedno počne. Ni več živahen kakršen je bil, ne zmeni se za igrače, niiiiiiiiiiič  Cry Cry Cry danes gremo k veterinarju a najprej sem vprašala za nasvet vas, če ste imeli že kdaj kakšne iste probleme ..




Lp, Nastja Kovačec

                                                                                                         HVALA
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #1 : petek, 20.01.2006 : 08:06:28 »

S psom se nekaj dogaja in ocitno je, da se zelo slabo pocuti. Brez veterinarskega pregleda ti nihce ne more povedati kaj bi lahko bilo narobe.
Logiran
Talija
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 223


« Odgovor #2 : petek, 20.01.2006 : 08:09:16 »

A si psu zmerila temperaturo?
Kar nekaj let nazaj, ko smo še imeli veliko šnaucerko, se je podobno obnašala (predvsem mislim na zapiranje oči) in izkazalo se je, da je imela leptospirozo, čeprav je bila cepljena! No, vse se je v redu končalo, ker smo jo takoj peljali k veterinarju in je dobila antibiotike, infuzijo itd. Vendar ne trdim, da gre pri tvojem kužku za isto stvar.
Nasvet: čimprej na veterino!
Logiran
n4stja+ind1
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 21


« Odgovor #3 : petek, 20.01.2006 : 13:31:49 »

čakam da pride mami, ob pol treh, in potem odpotujemo v Topolšico  Roll Eyes

Hvala za vse


Papa
Logiran
n4stja+ind1
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 21


« Odgovor #4 : petek, 20.01.2006 : 18:00:58 »

ima 40 vročine in vneto uho .. dobil je antibiotike pa po kapljice za uhke mormo it ..
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #5 : petek, 20.01.2006 : 18:41:23 »

Upam, da se bo tvoj kuža kmalu bolje počutil  Kiss. Lepo, da ga opazuješ in pravi čas reagiraš, ko opaziš spremembe  Wink..... antibiotiki ponavadi zelo hitro primejo, vendar naj jih jemlje do konca, tako kot je predpisal veterinar.

Citat
Čez kakšnih 15 minut smo šli k babici .. prvo kar je naredil se je zahnal v brikete-ni jih pojedel veliko (Čapi), nato v skodelico z mlekom, ki mu jo je pripravila babica, nato pa še v dedka, ki je imel v rokah šunko.
Naj pa tule še pripomnim, da mleko ni najboljša pijača za psa. Večina kužkov ga težko prebavlja ..... ostanite raje pri vodi.

lp
Logiran
n4stja+ind1
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 21


« Odgovor #6 : petek, 20.01.2006 : 19:24:43 »

u bistvu je Indi dobil eno injekcijo (antibiotik) pred tem pa še eno z vitimanini in minerali  Smiley prej mu je še zmeril temperaturo (40°C  Shocked) ..
Logiran
piki_ca
otrok do 14 let
***
Sporočil: 130


« Odgovor #7 : petek, 20.01.2006 : 20:29:52 »

bogi Undecided Cry
zelim mu čiprejšne ukrevanje  Roll Eyes lp
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #8 : petek, 20.01.2006 : 22:00:33 »

Tudi jaz mu želim, da se čimprej pozdravi.....lp
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #9 : petek, 20.01.2006 : 22:22:39 »

upam da bo stvojim kuzkom cim prej vse vredu, pa prosim porocaj kako in kaj je z njim!
Logiran
TSA
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 328


« Odgovor #10 : petek, 20.01.2006 : 22:39:37 »

nastka upam da bo vse v redu s tvojim indijem  Kiss Kiss Kiss !
Logiran
n4stja+ind1
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 21


« Odgovor #11 : sobota, 21.01.2006 : 20:04:55 »

si že povedu ja  Grin drgč pa hvala  Kiss Kiss Kiss

Z Indijem je vse bolje, danes je že 2× skočil vame, in na vsakem sprehodu vsaj enkrat potegnil, da je malo povohal, leti že tudi, briketi mu še vedno ne dišijo. Pije  Cheesy wiii .. danes je pojedel sendvič (šunka, sir, kumarice  Cheesy), brikete tudi (eno porcijo) zvečer pa ni hotel nič, razen kruh  Cheesy Briketi mu ne grejo v slast, so mu bolši sendviči, kruh, riž ..  Grin

Mislim, da vročina pada ali pa je že padla, ker nima več toplega smrčka. Moram pa zdaj enkrat malo zmert, da vidimo kakšno je stanje  Cool
Logiran
LacenS
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


WWW
« Odgovor #12 : nedelja, 26.05.2013 : 13:33:46 »

Pozdravljeni!
Psička pasme kokeršpanjel kar naenkrat ne stopi več na tačko, vidi se tudi da jo boli "gleženj" (ko se je dotakneš).
Dali so ji tudi pol tabletke nalgesina.
Ali lahko pride zaradi nalgesina do zastrupitve, oz. če bi jo morali čim prej peljat k veterinarju?
Zaradi nalgesina in zaradi tačke?
Hvala za pomoč.
lp
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #13 : nedelja, 26.05.2013 : 13:43:09 »

V nalgesinu je ibuprofen, ki se ga živalim odsvetuje dajati, sploh pa brez navodil veterinarja (doza!).
Seveda jo je treba zaradi tačke peljati k veterinarju. Ali pa bo prišlo zaradi nalgesina do težav, si pa ne upam reči. Bi blo pametno poklicat na vet. kliniko in se pogovorit, če lahko pride do kakšnih težav (koliko psička tehta, če ima kakšne zdr. težave,..). Vsekakor pa jo opazujte!
Jaz bolj konkretnih nasvetov ne znat dati..
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #14 : nedelja, 26.05.2013 : 13:43:55 »

Nič ne piše, kdo je psički dal pol tablete Nalgesina (predvidevam pa, da ne veterinar). Ponavadi ni pametno živalim dajati "človeških" zdravil - razen v tistih primerih, ko zdravilo poznamo oz. nam ga je že kdaj dal veterinar. Za pse obstajajo druge vrste protibolečinskih tablet, od katerih je prav za take "vikend primere" dobro imeti kakšno doma. Glede Nalgesina mogoče pokličite na dežurno kliniko in vprašajte, da vas ne bo skrbelo.

Ste dobro pogledali, če ima psička mogoče med blazinicami kakšen trn, kamen, klopa....(-ja, tudi to se zgodi  Lips Sealed) - in zato noče stopiti na tačko? Poskusite jo vzeti v naročje in držati, nekdo drug pa naj od spodaj pogleda, če psička zaradi bolečin ne pusti prijeti tačke. Če ni nobenega tujka in če se ni zgodilo nič takega, od česar bi lahko dobila poškodbo,  bi šla jaz na kliniko na slikanje.

LP
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
LacenS
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


WWW
« Odgovor #15 : nedelja, 26.05.2013 : 13:51:49 »

hvala za odgovore...
psička ni moja, sem jim tudi povedala, da se človeških zdravil ne daje.
bo zdaj poklicala veterinarja..
Logiran
LacenS
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


WWW
« Odgovor #16 : nedelja, 26.05.2013 : 16:17:50 »

Nalgesina se sicer ne sme dajat, ampak je veterinarka rekla, da pri tej dozi ne bi smelo biti nič.
Je pa lastnica rekla, da je bila psička že pred nalgesiom zelo mirna-zaspana, brez energije, drugačna kot sicer.
Pa sem razmišljala, da bi lahko bila tudi kakšna klopna bolezen?
vsekakor pa gre jutri k veterinarju
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #17 : nedelja, 26.05.2013 : 23:08:58 »

Se kopiram se sem:
Na zalost je naproksen (ucinkovina v nalgesinu) lahko kar precej toksicen in ze relativno majhni odmerki lahko naredijo veliko sranja. Antidota ni (v takem primeru je najbolje cimprej izzvati bruhanje, ampak po toliko casa nima smisla, ker se precej hitro resorbira iz prebavil).

Naj bo danes, pa tudi naslednje dni zelo pozorna na kakrsne koli spremembe v pocutju, na bruhanje, drisko (krvavo ali ne), bolec trebuh, zmanjsan apetit, krce (koze/misic, pa tudi epileptiformne), ...


slabih 140 mg naproksena kolikor ga je v 1/2 tablete 275 mg Nalgesina (ce so te "tamajhne" tablete, ki se dobijo brez recepta) za psa velikosti koker spanjela sicer ni ravno usodni odmerek, vseeno pa naj bo pozorna na kakrsne koli spremembe. Ker so posledice odvisne tudi individualno, od zivali do zivali.
Kar se tice tace, pa naj gre jutri k veterinarju, bo potreben bolj temeljit prgled in po potrebi tudi nadaljna diagnostika. Vzrokov je lahko en kup in nima smisla ugibati kaj in kako.
Logiran
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Problem
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines