mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 10:49:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: kraški ovčar - čvek
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 198   Dol
Natisni
Avtor Tema: kraški ovčar - čvek  (Prebrano 262003 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
katja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #60 : četrtek, 12.05.2005 : 11:54:53 »

Se še jaz priključim tejle temi. Pri nas doma imamo že tretjo kraševko.
Prva je bila iz Kungote od g. Sluge, nam jo je pri 3 letih ustrelil lovec. Cry, druga je bila iz Doba, doživela 14 let, smo jo morali dati uspavat, ker je imela raka v glavi in je imela strašne bolečine, tretja je pa kupljena nekje pri Celju. Naslov je dal g. Božič.
Vse tri so imele vnetja pokostnice, vendar smo to z dodajanjem C vitamina uspešno pozdravili.
Karakterno je pa to zelo neubogljiva in trmasta pasma. Samo čaka, kdaj bo ušla.
Treba se ji je veliko posvečat, kar pa se mojim staršem zdi brezveze. Nočeta jo vozit v šolo, da bi nekaj znala. Sama pa ne živim več doma, da bi se z njo ukvarjala.
Stalno mora biti na povodcu, grize ljudi, totalno zoprna, stalno laja. Undecided
S kraševci se je res treba ogromno ukvarjat, da se jih socializira.
Logiran
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #61 : petek, 13.05.2005 : 13:05:21 »

Draga Katja, verjamem, da so vas kraševci razočarali, vendar to ni kriva sama pasma, z vsako pasmo je tako - če se s kužkom ne ukvarjaš in ga ne vodiš v šolo, potem ne more postati takšen kot si želiš, da naj bi kuža bil Sad. Zakaj pravzaprav sploh imate tako krasnega psa, če ga ne marate in je staršem ukvarjati se z njim brezveze?  Angry Angry Angry Kuža je sigurno zaradi tega nesrečen Cry Cry, to vam pa pove s tem, da grize in je neprijazen. In brez šole ni pravilne vzgoje, razen, če si strokovnjak za pse. Tudi jaz sem mislila v začetku, da bova šli s psičko na nek kratek tečaj, pa konec. Zdaj že vidim, da bo to šolanje kar daljše, če želim iz naše Duke narediti prijetnega in srečnega psa. Takšen pes bo pa potem tudi meni v veselje. Je že tako, kolikor vložiš, toliko dobiš.
 
Jaz z našo 3 mesece staro kraševko že hodim v malo šolo oz. šolo socializacije, jo doma učim, se igram z njo in jo vodim na kratke sprehode. Doma se giblje prosto, je z nami ali pa zunaj, po njeni želji. Psička je enkratna. Ha-ha, odkar je pri naši hiši skoraj nimam časa več niti kuhati! Grin Grin Grin In - njeni vzreditelj ter njeni trener pravita, da kraševci niso nič bolj trmasti in neubogljivi kot drugi ovčarji, to je odvisno predvsem od vzgoje, skratka s pravilnim ukvarjanjem in skrbjo za kužka je to zelo prijeten, vendar suveren kuža.

Škoda, da nimaš ti več časa se ukvarjati s psom, ker bi ga bilo nujno peljati v kakšno dobro šolo, če še ni prepozno Roll Eyes Huh. Upam, da boste problem obojestransko ugodno rešili. LP! Smiley
Logiran
katja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #62 : petek, 13.05.2005 : 16:02:54 »

Sigurno, da ni kriva pasma. so zelo ljubki psi. samo kaj, ko se mojim ne da z njo hodit v šolo. Jo samo nepopisno crkljajo. Lahko dela kar hoče, spi na postelji... Ne da se jima dopovedat, da ji s tem počlovečenjem škodujeta.
Jaz stanujem predaleč, da bi z njo hodila v šolo.
Mnenja sem, da je s to pasmo potrebno veliko dela, ne pa samo crkljanje. Zato pes tako reagira. Roll Eyes
Logiran
mal1
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #63 : petek, 13.05.2005 : 16:22:56 »

tripkice koliko kraševcev pa je še s tabo v šoli(upam da čim več)
Mall
Logiran
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #64 : ponedeljek, 16.05.2005 : 09:29:40 »

tripkice koliko kraševcev pa je še s tabo v šoli(upam da čim več)
Mall


Moram te razočarati, da noben, največ je rotvajlerov! Sad Pri nas, v naši regiji nasploh še nisem videla kraškega ovčarja, izvedela sem za kakšne tri kraševce, vendar ljudje z njimi ne grejo ven z dvorišča Roll Eyes. Potem se pa španciram po mestu z mojo Duko, pa me ljudje ogovarjajo: " A je to kraški ovčar? Joj, to so pa hudi psi! Joj, to so pa takooo trmasti psi, boste imeli z njim probleme... Joj, to so pa tako agresivni psi! Zakaj za vraga si se pa odločila za tako neprijaznega psa?!" Nato pa sledi vprašanje: "A ga lahko pobožam?"  Angry Angry Angry Angry  Joj, sem jezna, ker delajo krivico kraševcu, seveda  postanejo hudi, če so nekje zaprti.  Shocked Shocked Angry
Mogoče je kdaj res malo bolj "intenziven", ampak to se mi zdi, da vedno bolj uspešno rešujem. Odločena sem, da bom s pomočjo šole in dobrega trenerja dokazala temu "našemu" svetu, da znajo tudi kraševci biti  Kiss Kiss Kiss LP! Smiley
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #65 : ponedeljek, 16.05.2005 : 11:34:08 »

Tripikice, super je brati, da ste tako zadovoljni in ni dvoma, da bo Duka odrasla v krasnega, prijaznega in socializiranega psa!  Cheesy
Me pa firbca in prepričana sem, da ste že uspeli napredovati kar se lulanja tiče! LP!
Logiran
ella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 303


« Odgovor #66 : ponedeljek, 16.05.2005 : 15:59:13 »

Ja, zgleda da ste zelooo zadovoljni z Duko. Wink

Tripikice: V katero pasjo šolo pa hodite?

lp
Logiran
Blumina
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 186


« Odgovor #67 : ponedeljek, 16.05.2005 : 16:27:45 »

Tripikice
Prav veselje je spremljat tvoje zanesene in vesele poste.
In se kako prav imas, da delajo krivico krasevcem s taksnimi opisi. Problem je v znacaju lastnikov, ki se vecinoma odlocajo za njih. Ce ze v osnovi reces, da imas zabitega psa, ki ga se ga nic ne da naucit in tega nikoli ne poiskusis, potem seveda ne more pokazati, da temu ni tako. A naj se kar sam socializira, pa sam v solo hodi?
Verjetno se spomnis, da sem napisala, da sem vcasih imela tudi sama krasevko. Takrat sem jaz dokazovala kako pameten je lahko krasevec. In kako prav sem imela. Verjemi, na bo ti zal, ce bos vstrajala na svoji zacrtani poti. A nekaj ti polagam na srce. Najdi solo in trenerja, ki sola s pozitivno motivacijo. Se bolje nekoga, ki te lahko vpelje v svet ucenja s klikerjem. Ce ga v blizini tebe ni, pa vstajaj ne pozitivni motivaciji. Priboljski, igracke, igra in to! Pa veliko med ljudi, v lokale, v mestni vrvez.
Prav v veselje bi mi bilo, ce bi se kdaj lahko srecali in poklepetali o tem, kako pametni znajo biti kuzki, pa naj bodo kakrsne koli pasme ze. Le pravega lastnika morajo imeti.
Na zdravje tvoji trmi, da svetu pokazes kako lepo je ziveti s socializiranim in solanim krasevcem. Vstrajaj na svoji poti! Hvala
Jasna Kiss
Logiran
do-khyi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 376


« Odgovor #68 : ponedeljek, 16.05.2005 : 20:51:20 »

Tripikice, vesela sem da si zadovoljna s kraševko . Res super, vidim da si prava oseba za to pasmo. Pa četudi je vaša ljubljenka kdaj navihana in če naredi kakšno škodo, ali pa če ne uboga, nič zato saj je samo pes, Le tem pa ne moremo napisati na listek: tega in tega ne smeš. Z vajo, potrpljenjem in ljubeznijo lahko veliko naredimo, celo pri kraševcu. Grin Grin To je super pes. če ima pravega lastnika. Škoda, ker so na tako slabem glasu Cry kar ne morem verjet. Huh
Tudi mene zanima kako je z lulanjem? Kako pa ste se odločili glede pesjaka? Bo ali ne bo?
Logiran
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #69 : torek, 17.05.2005 : 08:26:59 »

Hojla!
Ravno sem prišla do računalnika, ker sem do zdaj iskala mojega mačkončka Pikoja Sad. To noč je izginil in ne duha ne sluha o njem Sad. Pa ravno zato, da se ne bi potepal, sem ga dala kastrirati. Upam, da mu ni kaj hudega! Cry Cry Cry In kam se zatečem po tolažbo - na ta forum, jasno. Smiley Smiley Tu so me pa pričakala vaša tako ljubezniva Kiss pisma, da mi je takoj ratalo toplo pri srcu... Smiley Smiley Smiley HVALA!

Ko takole spremljam vaša pozitivna mnenja glede kraševcev, me pa že ves čas spremlja eno vprašanje: "Zakaj se pri ponovnem nakupu niste odločili spet za kraševca in ste menjali pasmo?"  Roll Eyes Nehote mi to vzbuja sum, da nekaj ni vredu. Roll Eyes Blumina, kakšno pasmo imaš zdaj?

Ja, Duka me zelo razveseljuje, ko pridem domov iz služne, sva si najprej 20 minut v "objemu" Cheesy Cheesy Cheesy, dokler ne začne grist, porednica. Angry Vendar bi bila pa tudi s kakšnim drugim psičkom verjetno zadovoljna, ker če imaš živali rad... Kar se lulanja tiče, hm, vas pa moram razočarati  Huh - tu sem dokaj neuspešna sram sram sram. Se mi zdi, da mi zdaj že nagaja in hodi nalašč notri lulat. Angry Težava je v tem, da vsi veliko hodimo preko terase iz hiše na dvorišče in nazaj v hišo, tako balkonska vrata včasih ostanejo odprta in "ostrovidna" Duka to seveda takoj izkoristi in smukne v hišo. Cheesy Ko pa jo dobim pri lulanju, jih sliši...  Shocked  Če se pa polula zunaj, jo pa vedno pohvalim. Duka je zelo igriva psička in vse vzame za igro. Največ se igram z njo jaz, pa se crkljave, žogave, skrivave, lovive... In potem,  ko jo dobim, da se je polulala, se mi kar skrije in čaka, da jo bom iskala Cheesy. Če stopim za njo, beži, ker misli, da se bova lovili Tongue. Moje kreganje kar nekako zvodeni, dokler ne "popenim". Ta slednje mi pa nekako ne gre. Ena gospa mi je rekla, da je njena psička (ne kraševka) z lulanjem "nagajala" do pol leta starosti, potem pa je kar sama od sebe nehala. Tu je zdaj moje upanje... Huh

Z možem sva se odločila, da pesjaka ne bomo delali, ker je predraga investicija, Shocked potem se pa lahko zgodi, da v njem sploh ne bo hotela biti. Pa nekako, ne vem, mogoče delam narobe, ampak meni je všeč, če je Duka ves čas z nami, saj mora revica dopoldan biti sama, takrat ji je pa itak lažje, če lahko teka okrog hiše. Tako da ne vem, kdaj bi sploh psa zaprli v pesjak. Imamo pa ograjeno okrog hiše in dobi "konkretno" pasjo hiško. Hja, še vedno je nimamo - pri nas se nikjer ne dobi, mizarji pred novembrom nimajo časa, midva z možem sva kar se rokodelstva tiče kretenčka sram, imam pa nagledano eno hiško, pa še rešujem prevoz le-te.

Kar se pa pasje šole tiče, ne vem koliko poznate le-te na našem koncu - to je šola g. Žekša Janeza, ki je tudi vzreditelj nemških ovčarjev, imenuje se pa Kinološko društvo Triglav Bakovci. Pri nas velja za najboljšo in upam, da je res dobra. Tu se Duka spoznava in poigra z drugimi kužki in ljudmi, se nateče po lepem travniku, trener se pa z njo trenutno "igra plen".

Moram povedati, da Duka mogoče kaže malo agresivnosti z njenim zagnanim grizenjem. Včasih tako obdeluje moje noge, predvsem gležnje, renči in bije pravo "borbo" z mano, da se je ne morem rešiti z nobenim drugim ukrepom, kot s pobegom v drugi prostor  Roll Eyes Angry. Včasih je sploh ne smem pobožati, že je ŠAVS po moji roki.  Angry Tu se pa potem spet tolažim, da to mogoče ni agresivnost, ker mi je v pasji šoli lastnica dalmatinke rekla, da je njena tudi tako grizla, da jo je hotela že prodati. Zdaj je pa tako prisrčna psička, res!

Joj, kako sem se na dolgo razpisala, saj se vam sploh ne bo ljubilo brati, hehe. Grin Grin Grin  Kako ste pa vi rešili te zadeve, včasih so prav zabavne "pretkanosti", ki jih je treba uporabiti pri naših "kosmatih psih" (kot pravi Dare Tomažič). LP! Smiley 
Logiran
Blumina
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 186


« Odgovor #70 : torek, 17.05.2005 : 10:50:22 »

Joj, ves moja zgodba zakaj druge pasme je tako dolga! Ti posljem zasebno. Drugace pa verjemi, odocitev ni nikakor povezana s kaksno napako pasme. Sploh ne. Res pa je, da so kot sem v enem pismu ze napisala, pasmo kar spremenili. Upam, da le po izgledu in, da se znacaj ni spremenil na slabse.
Ves, vsako zivljensko obdoble prinese nove in nove odlocitve. Sedaj me spremljajo trije kuzki. Najstarejsa je hcerkina psicka pekinezerka, moji dve pa sta bernka (8let) in mlada avstralska ovcarka(2leti). Z obema delam resevanje, no z bernko sem delala, saj je hudo zbolela za Boreliozo. Z prihodom avstralkice v moj dom pa sem odkrila pasmo, ki je meni in mojemu trenutnemu zivljenskemu stilu najbolj pisana na kozo.
Mogoce sem pa res naredila krivico krasevcem, ko pri izbiri novega pasjega parnerja pri resevanju nisem pomislila nanje.
Prav zabavno bi bilo gledat obraze, ko bi (prepricana sem v to) krasevec odlicno delala resevanje. Mogoce novi izziv za prihodnost!?
No, nekaj casa sigurno ostanem pri avstralckih!
Lulanje? Pri nas smo tudi zelooo dolgo imeli te tezave. Pa so minile. Verjetno tudi sama takrat nisem imela taksnega znanja kot ga imam sedaj.
Pesjak
Prepricana sem, da je to, da ne boste imeli pesjaka pravilna odlocitev. Kuza naj ima mesto pri vas. Naj bo druzinski clan. Super!

Grizenje?!
Pri tako mladem kuzku to ni agresija! Ovcarka je! To je to! Kaze tipicne znake ovcarskega psa. Ustavlja vase gibanje, zato grize v noge. Takrat se ustavi in obmiruj. Zanjo ne bos vec zanimiva in pricela bo delat kaj drugega. Takrat jo nagradi. Vedenje se kako dobro poznam od nase avstralkice. Raje ne povem koliko cunj nam je strgala. Enkrat ji je uspelo stgat mi majico in modrc na enkrat. Ja, na meni sta bila! Grin
S casoma se je vse skupaj umirilo. Brez jeze in hudih sankcij. Le vedno smo obmirovali in ignorirali nezazeljena vedenja, nagrajevalji pa prava.
Ce te grize v roke, se v tistem trenutku prenehaj igrati. Ko bo spet mirna jo povabi nazaj v igro. Z vstrajnostjo ti bo uspelo.
Pasja sola?
Na zalost na vasem koncu ne poznam sol. Naj te vodi zdrava pamet in zamenjaj trenerja takoj, ko bos zaznala kakrsnekoli znake solanja z zategljivimi ovratnicami, kaznovanji, itd. Krasevca se mora solati s pozitivnimi nacini ucenja, tako kot vse druge.
Nujno pa je, da se bo punca zavedala kdo je sef v vasi hisi. In to ne bo s silo ampak tako, da greste vedno vi prvi cez vrata, da ji vedno vi dovolite skocitit na rakoli ze, da pocaka, da ji vi recete, da gre lahko jest k skledi, itd., itd., itd. Vsak priboljsek, vsako hrano, vsako igraco naj si punca prisluzi! Zahtevaj, da se vsede, da tacko, leze, ni vazno kaj, pac tisto kar ze zna. Vazno je, da mora za nagrado nekaj narediti. Tako bo hitro spoznala brez sile kdo v vasi druzini nosi hlace! Cheesy
Dovolj nakladanja, lepo se imejte in lep pozdrav
Blumina
Logiran
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #71 : torek, 17.05.2005 : 13:08:51 »

Grizenje?!
Takrat se ustavi in obmiruj. Zanjo ne bos vec zanimiva in pricela bo delat kaj drugega. Takrat jo nagradi.

Uf, Blumina, če je pa to takoooo težko! Huh Moje Duke nič ne moti, če se ustavim, ona veselo nadaljuje Cheesy, sicer pa  njeno grizenje  Shocked Shocked Shocked zdržim vsega 10 sekund, potem pa jo največkrat ucvrem. Roll Eyes No, saj važno je, da to ni agresija, potem pa bomo to pasje otroštvo že "pregurali" Grin Grin Grin.
Hm, me pa zanima, če imate poleg treh psičkov še čas jesti? Grin LP! Smiley
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #72 : torek, 17.05.2005 : 13:10:47 »


Z možem sva se odločila, da pesjaka ne bomo delali, ker je predraga investicija, Shocked potem se pa lahko zgodi, da v njem sploh ne bo hotela biti. Pa nekako, ne vem, mogoče delam narobe, ampak meni je všeč, če je Duka ves čas z nami, saj mora revica dopoldan biti sama, takrat ji je pa itak lažje, če lahko teka okrog hiše. Tako da ne vem, kdaj bi sploh psa zaprli v pesjak.
Jeeeeeeeee, the best Grin Grin Cheesy Cheesy Cheesy Mi smo psici naredili "pesjak": ogradili smo ji 60 kvadratov dvorišča, ker okoli hiše še ni ograje. Trenutno to ograjo uporablja zajček Grin (ker se je lepo zasejala trava), psica pa je ves čas v hiši z nami Grin Grin Grin Grin Grin Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Edino ponoči pa spi v svojem "pesjaku" Wink Jaz mislim, da vama ne bo žal, če bosta imela psico v hiši Wink

Lp jana
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #73 : torek, 17.05.2005 : 13:11:58 »


Hm, me pa zanima, če imate poleg treh psičkov še čas jesti? Grin LP! Smiley
Neeeeeeee, saj zato je pa tako drobna in suha Huh Grin Grin Wink Wink (Blumina, brez zamere Wink)

Lp Jana
Logiran
Blumina
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 186


« Odgovor #74 : torek, 17.05.2005 : 13:17:52 »

Kaj pa je to jesti, kuhati??? Cheesy Grin Grin Grin
Ne, hecam se. Kjer je volja je... tudi hrana, kuhanje, no ja, pospravljamo pa bolj na horuk. Takrat, ko je cas.  Wink
Cau
Blumina
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 198   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: kraški ovčar - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines