mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 01.06.2024 : 09:40:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: kraški ovčar - čvek
Strani: 1 ... 59 60 61 62 63 [64] 65 66 67 68 69 ... 198   Dol
Natisni
Avtor Tema: kraški ovčar - čvek  (Prebrano 263418 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
DMN
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 59


« Odgovor #945 : četrtek, 06.04.2006 : 09:05:49 »

Včeraj smo dobili fajn pošto v nabiralnike. Vse zaslužne moram pohvaliti za ves trud. Vprašalnik sem že izpolnila, samo še na pošto ga moram dat. Upam, da se bo veliko ljudi odzvalo na vašo pobudo.

Super ideja za izbor naj fotografije. Kdo pa je posnel to fotko, ki je zraven? Smo se prav razveselili naše Dine, ki gleda ven iz lista in Done, ki ima glavo na njenem vratu.

Kot že večina itak veste, sta Dina in Dona sestrici in se zelo dobro razumeta oz. sta nori ena na drugo. Četudi se dalj časa ne vidita, ni nobenih problemov. Prava sestrska ljubezen.

Ekipi, ki se trenutno trudi za kraševce, želim veliko uspehov.

Lep dan vsem!
Logiran
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #946 : petek, 07.04.2006 : 09:45:10 »

Hojla!

Po doooolgem času sem spet oglašam (gužva v službi) Huh. Vidim, da smo bili "poredni" sram in zamudili delovno akcijo, za kar se opravičujemo, Duka pa obljublja, da bo z veseljem na poligonu "povrtnarila" takoj ob prvi priložnosti.
Le-ta bo pa kar hitro, kot je razvidno iz predvčerajšnje prijetne pošte, a ne?
Oglašam se pa, ker me zanima, ali je za oceno zunanjosti dovolj, da nakažeš pristopnino, ali pa je potrebno poslati tudi prijavnico? Zmotilo me je namreč to, da na prijavnici piše "prijavnica za vzrejni pregled". Upam, da ne kompliciram. sram Smiley

Prosim pa še za eno obrazložitev Smiley. Društvo vabi tudi na vzrejni pregled (vabljiva je tudi cena s popustom Wink), ne piše pa, kakšni so še ostali pogoji poleg starosti najmanj 15 mesecev? Ker Duka (in njene sestre Dina, Dona...) bodo v ponedeljek, 10.4., stare 14 mesecev, v času vzrejnega pregleda bodo torej tik pred 15 meseci starosti - a bi mogoče tudi one že lahko prišle na vzrejnega? Ne me prosim napačno razumeti, saj nočem nič forsirati, uf, sploh ne, ampak pomislila sem na dejstvo, da so pasje punce glih na meji med pregledoma za oceno zunanjosti in vzrejnim pregledom, pa bi bilo fajn "ubiti sedem muh na mah". Cheesy Grin Grin

Včeraj smo dobili fajn pošto v nabiralnike. Vse zaslužne moram pohvaliti za ves trud. Vprašalnik sem že izpolnila, samo še na pošto ga moram dat. Upam, da se bo veliko ljudi odzvalo na vašo pobudo.

Zdravo DMN! Si Dino mogoče tudi prijavila na specialko za kraševce? Če si jo, v katero kategorijo? Mi bomo prišli na razstavo, samo še ne vem, če kot gledalci ali bomo tudi sodelovali? Roll Eyes Smiley Smiley
Logiran
DMN
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 59


« Odgovor #947 : petek, 07.04.2006 : 09:54:36 »

Zdravo Tripikice! Mi bomo prišli le kot gledalci, ker je bila Dina operirana in so jo hkrati še sterilizirali in sterilizirane psičke ne morejo na razstavo. Vi pa morate vsekakor se prijaviti, ker je to res lep dogodek, vsaj lani je bilo tako. Upam, da se vidimo s tabo in Duko in še dosti drugimi kraševci.

Lep sončen dan vsem!
Logiran
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #948 : petek, 07.04.2006 : 12:52:32 »

Dina operirana? Shocked Cry Cry  Kaj pa je bilo?
Logiran
DMN
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 59


« Odgovor #949 : petek, 07.04.2006 : 13:13:17 »

Dolga zgodba. Glavno, da je zdaj vse OK in, da se vredu počuti.
Logiran
EBRANKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 304


« Odgovor #950 : petek, 07.04.2006 : 16:40:27 »

Me veseli, da vam je bila posta vsec, tudi meni se je zdela posrecena slikca Dine, ki je bila ujeta v klopcic z Dono (na tem izrezu se ne vidi, da je na drugi strani Doni asistenco delala se Cajka Roll Eyes), tako da je bil tisti zgrozeni Dinin izraz cisto na mestu. Ce sem cisto iskrena, pa nisem cisto prepricana, ce sem jo posnela jaz ali Suzana Undecided Roll Eyes  vem le, da je iz Maribora, ko smo bili na sejmu malih zivali.
Tudi jaz upam, da je Dina dobro prestala operacijo in da bo odslej zivljenje zanjo dosti lazje. Smiley Se mi pa zdi (me bo Sibainmika popravila, ce se motim) da so lansko leto na specialni razstavi sodelovale tudi sterilizirane psicke (mislim, da je ravno v ta namen kategorija izven konkurence).   

Tripikice, Duka in sestrice so pa res malo ponesreceno izbrale svoj rojstni datum ... no, da te potolazim, bo jeseni se en vzrejni pregled, sicer v Domzalah, pa tudi sem slisala, da je 18. mesecev res spodnja meja za vzrejo in da je za psico vseeno bolje, ce ima kak mesec vec, to verjetno ne bo tak problem (bi bilo pa itak cimbolje, ce bi prisli na cim vec dogodkov... predlagam, da si tisti koledarcek dogodkov iz direktne poste kar prilepite na hladilnik ali pa kaksno cim bolj vidno mesto, pa z rdecim flumastrom popisete cel koledar s krasevkimi dogodki.


No, pa se najpomembnejsa zadeva... od sobote naprej imamo doma cudovito,. zelo prijazno psicko krasevko Cito, ki isce nov dom in taksne lastnike, ki se bodo pripravljeni z njo cim vec ukvarjati in jo tudi kaj solati. Cita je Cajkina sestrica in je odsla ze kot majhna cuvat ovcke. Ker pa je zgleda ze iz legla prinesla neutolazljivo zeljo po cohanju in igranju psov in ker z ovcakami ni bila ze kot cisto majhna, se na njih ni navezala in je ves cas hrepenenela po cloveski in pasji blizini. NO, dobra plat te zgodbe je, da je psicka izredno druzabna, prijazna, polna energije in zelo odzivna.  S Cajko sta ze kot siamski dvojcici, pa tudi nam je ze mocno zlezla v srce (tudi Sibiinmiki, ki je bila zadnja dva tedna pri nama). Po eni strani bi jo najraje obdrzala kar jaz, apmak trenutno na zalost nimam dovolj casa, da bi se dovolj posvetila obema psickama in se mi zdi skoda, da Cita ne bi razvila vseh svojih potencialov, ker je izredno prilagodljiva in ucljiva. V par dnevih je skoraj brez napak prevzela hisni red (S Cajko npr. pocakata pod stopnicami in priteta gor sele ko jima recem, isto pa velja tudi za hranjenje) pa tudi za malo cohanja je pripravljena narediti karkoli.

spodaj je pa se link do Cite ter ostalih slikc:

http://www.moj-album.com/uredi/cajkanabolniski/2785505/?os=2785644


 
Logiran
Suzana
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 393


WWW
« Odgovor #951 : petek, 07.04.2006 : 20:06:33 »

Najprej pozdrav vsem forumovcem. Cheesy Wink Smiley Tongue Roll Eyes

Ja, tudi sterilizirane psičke se lahko prijavijo na razstavo izven konkurence. Najbolj pomembno je tako sodelovati, da nas je čim več in propagiramo pasmo. Tripikice in DMN res bi bilo lepo, če bi se udeležili razstave, čeprav izven konkurence. Roll Eyes

Kaj se pa tiče Čite, se popolnoma pridružujem Branki. Čita je res zelo priljudna in učljiva psička, polna energije. Jaz , če ne bi imela Šibe bi jo takoj vzela. Dobro bi bilo, da bi jo vzel nekdo, ki bi jo tudi šolal (primerno za kraševca) in kjer bi lahko živela skupaj s svojimi skrbniki, ker je resnično zelo družabna. Nikakor ni primerna za celodnevno samevanje v pesjaku.

Logiran
bolha2
odvisnež
*****
Sporočil: 871


« Odgovor #952 : petek, 07.04.2006 : 20:35:57 »

Čita in Čajka:

http://cajkanabolniski.moj-album.com/slike/1072572/QK7ryyHF0PLfnB4_.jpg

Lp
Logiran
Suzana
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 393


WWW
« Odgovor #953 : petek, 07.04.2006 : 21:48:20 »

Oooo Bolha super, da si vstavila sličico. To sta ti dve pasji lepotički. Cheesy Wink
Sicer pa je na albumu EBranke in mojem albumu še veliko zanimivih fotografij.
Jaz sem zdaj 14 dni preživela s Čiti in se mi je tako vtisnila v srce, da mi je resnično žal, da je ne morem imet. Cry Undecided
Logiran
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #954 : ponedeljek, 10.04.2006 : 13:21:34 »

Ebranka, hvala za odgovor. Saj je vse vredu in vem, da je za kakšno sanjarjenje o pasjem naraščaju še več kot dovolj časa (če ne drugo je moj barometer za to Čajka: najprej bo imela ona naraščaj pa šele potem Duka Wink Cheesy), ampak jaz pač nisem "zdrava", če ne vprašam in če ne vem vsega. Wink Grin Grin Grin
Ugotavljam, da je pa tvoje življenje vsak dan bolj pestro!:D Grin  In ti verjamem, da si trenutno nekako v precepu - Čajka in Čita sta takoooo luštni Cry, da ju bo težko ločiti. Smiley Smiley Jaz bi jo takoj vzela, če bi to bilo odvisno le od mene, imam pa doma, "na mojo srečo" (to mi vedno znova ponavljajo Grin), bolj trezne ljudi od mene. Sem se pa sedaj spomnila na Kraškega, ki se sicer nič več ne oglasi, je pa nekoč iskal kraševko, a ne?

Kar se specialke za kraševce tiče - pridemo na vsak način, tako ali drugače. Smiley Smiley Smiley 
Logiran
evrosad
rad pišem
****
Sporočil: 283


« Odgovor #955 : ponedeljek, 10.04.2006 : 22:42:07 »

Ja, glede slikice izza zadnjega sedeža mi je Čita še posebej všeč, sploh glede obrazne maske, ki je nekako izrazito tipična. Pa tudi kožuh je videti zelo gost in
mehak. Koliko je stara ta psička? Če je za povrhu še dobro okotena in prijaznega značaja mora biti res odlična.
       Jaz moram k hiši pripeljati mladička, ker bi si Čita in naša Uta verjetno preveč skakali v "lase". Čita je leva na sliki ali se motim? Je pa slikica tudi priča o tem, v kakšnem prijateljstvu sta lahko dve samički...

Lahko noč  Roll Eyes
Logiran
Suzana
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 393


WWW
« Odgovor #956 : torek, 11.04.2006 : 00:06:45 »

Čajka je leva, Čita je desna. Evrosad ti si verjetno pri svojem opisu mislil Čajko.
Čita ima malo rumen gobček, nekateri temu pravijo račji gobec, vendar je karakterno zelo dobra psica. Morda je videti gobček na tej sliki malo daljši, ki pa v resnici ni tako zelo dolg.

Polek Čite pa se zaradi selitve oddaja še ena kraševka. Stara je štiri leta in prav tako prijazna kot Čita. V kratkem dobim sliko, tako da jo boste lahko tudi videli.

Logiran
bolha2
odvisnež
*****
Sporočil: 871


« Odgovor #957 : torek, 11.04.2006 : 21:19:16 »

Čisto sem pozabila. Kako je bilo v Vrtojbi? Malo poročajte tisti, ki ste bili tam.

Lp
Logiran
Suzana
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 393


WWW
« Odgovor #958 : torek, 11.04.2006 : 22:55:51 »

V Vrtojbi je bilo tako tako. Razstava je bila na neki osnovni šoli, kjer je bilo premalo prostora. Bila je gužva in za pse je bilo kar neprijetno. Kraševci so imeli krog zunaj hale v šotoru, tako, da smo si poiskali prostor za šotorom, kjer je bilo malo več miru. Zmagala je Dena Srtednjedravska, last g, Martina Petelinška. Razstave se jih je udeležilo pa devet.
No takoj po razstavi smo imeli fotografiranje v Štanjelu za revijo Moj pes. Tudi meni je uspelo naredit par lepih fotk, samo moram se spravit zraven in zbrisat povodce.
Nato smo še nekateri šli pogledat dva kraševca, ki ju ima eden lastnik kmečkega turizma na eni od prelepih kraških vasic, ki pa se več ne spomnim kako se imenuje. Kraševca (samček in samička) tudi prečudovita. Mene je sploh samec čisto fasciniral, ker so mi pač malo bolj všeč svetli in ta je bil prav tak.
Imam že tudi slikce na albumu, Bolha prosim, če vstaviš link mojega albuma, ti to obvladaš.
Logiran
Suzana
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 393


WWW
« Odgovor #959 : torek, 11.04.2006 : 22:57:25 »

http://sm131171.moj-album.com/

Upam, da bo zdaj ta link deloval.
Logiran
Strani: 1 ... 59 60 61 62 63 [64] 65 66 67 68 69 ... 198   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: kraški ovčar - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines