mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 18:25:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: grize zid...
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: grize zid...  (Prebrano 17679 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nikomah
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 269


« : ponedeljek, 23.01.2006 : 14:31:30 »

Pozdravljeni!

Eno vprašanje: Kaj manjka psu (skoraj eno leto stara bokserka) v prehrani, če grize betonski zid?
Tudi okrasne morske školjke in papirnate zadeve (predvsem dobre knjige) ji gredo v slast...

Sicer jo hranimo s  Hills briketi - (še vedno Puppy)...

Hvala za odgovore!

Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #1 : ponedeljek, 23.01.2006 : 14:52:37 »

Hmmm to sem se tudi jaz  spraševala...  še ne dolgo nazaj, ker naš ni samo  knjig in  stene  ->  vogalov grizel.  Na jedilniku so se mu znašli še celo  mobiteli,  nogavice,svinčniki, stiropor, in  razno razne stvari.

Smo pa  ugotovili kaj mu je manjkalo takrat,  ko je take stvari  grizel in  občasno tudi  jedel Wink Smiley
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #2 : ponedeljek, 23.01.2006 : 15:10:46 »

Lahko gre res za pomanjkanje mineralov, lahko pa je enostavno razvada ali dolgocasje. Vecjih odmerkov vitaminsko-mineralnih dodatkov ne dajaj po lastni presoji, vprasaj veterinarja. Dodajas pa lahko kaksno zadevo za krepitev imunskega sistema, ki se lahko daje tudi, ce je vse OK z organizmom. Ce gre za razvado ali dolgocasje, sledi nadzor s preprecevanjem in kaksna intenzivna vadba. Knjige, ki imajo lepljene hrbte, psom disijo, umakni jih z dosega. 
Logiran
Nikomah
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 269


« Odgovor #3 : ponedeljek, 23.01.2006 : 15:11:33 »

Smo pa  ugotovili kaj mu je manjkalo takrat,  ko je take stvari  grizel in  občasno tudi  jedel Wink Smiley
Bi mi zaupala - kaj?  Smiley
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #4 : ponedeljek, 23.01.2006 : 16:37:39 »

Bi mi zaupala - kaj?  Smiley
Dve  čez rit ob  pravem trenutku Grin
Logiran
Nikomah
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 269


« Odgovor #5 : ponedeljek, 23.01.2006 : 17:19:51 »

Ce gre za razvado ali dolgocasje, sledi nadzor s preprecevanjem in kaksna intenzivna vadba. Knjige, ki imajo lepljene hrbte, psom disijo, umakni jih z dosega.
Verjetno gre za to, čeprav je Ruby vsaj 3 ure na dan zunaj, se pošteno zleta in je deležna praktično 24urne pozornosti.  Izkoristi pa vsakih 5 minut samote (skok v trgovino), da si s čim postreže. Očitno ima zelo nizek prag dolgočasja Cheesy
Zanimivo - res je razcufala same knjige z lepljenimi hrbti. Tiste, talepe in tadrage...   Angry

Ampak vogal zidu...??

Dve  čez rit ob  pravem trenutku Grin
Se mi je zdelo, ja  Wink  Težava je v tem, da je nikakor ne zalotimo na delu. Stvar vedno izvede v stilu "specialcev" - tiho, neopazno in bliskovito  Grin
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #6 : ponedeljek, 23.01.2006 : 17:52:13 »

Po moje je edina rešitev, da dokler ji ne gre zaupati enostavno uporabite ograjico ali pa zložljivo razstavno kletko. Moja prejšnja psička je imela navado gristi vse kar ji je prišlo pod gobec in naša kuhinja je bila na pol pogrižena  Roll Eyes, potem pa smo zadevi naredili konec in jo enostavno ogradili. No kmalu okoli enega leta je potem popolnoma opustila preurejanja stanovanja, tako da smo jo lahko brez slabe vesti puščali prosto v stanovanju....

lp
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #7 : ponedeljek, 23.01.2006 : 17:57:59 »

Ja  mi je znano Grin  tudi  to- vse kar si napisal...  točno tako se je pri nas dogajalo.
No  pa  pri nas je bilo še  celo tako , da  sprva  nihče  sploh ni opazil škode.....  samo pes je  pritajeno tekel na svoj prostor in se  zabubil  v lukno.  Takrat  smo vedeli , da nekaj  ne štima  in smo začeli  gledati kaj je spet  uničil.
Rešili smo pa tako , da  sem mu euro-paleto za pol izdeljke  obrnila    narobe in je dobil arest .  Kadar smo šli od  hiše, pa če tudi samo za  5 minut je bil arestant.  Tako smo mu  preprečili , da je  delal škodo(  oz.  mu jo še-  ker  si še sedaj najde zabavo kadar mu je dolgčas).  Do kdaj bo tako mi pa ni jasno.  Naj bi se  umiril  pri enem letu...  sedaj  jih ima  dve  in  par dni čez ..... pa se še ni.
(  imam pa še  kakšno  paleto...  tako,  da  če rabiš  arest...  ti ga podarim Wink Grin)
Logiran
Nikomah
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 269


« Odgovor #8 : ponedeljek, 23.01.2006 : 19:27:15 »

Kaže da ga bom res rabil! Evo - malo po tem, ko sem napisal prejšnji post, sem odšel v štacuno in tamala je bila sama dejansko le 10 minut. Vse sobe sem zaprl in jo posvaril, naj se pazi, če bodo kakšne lumparije. Pa mi je "rekla": ne vem o čem govoriš... Roll Eyes
Pridem nazaj in tamala priteče k vratom z gobcem, polnim toaletnega papirja. Pozabil zapreti kopalnico  Angry
Ni bila ravno zalotena z "roko v vreči", ampak je vseeno dobila dve glasni čez rit in obilo "fujev"...

Ker nimam aresta, kot ti, sem jo lepo priklenil s povodcem za radiator za pol ure in je nisem niti pogledal. Je dojela, da je kaznovana - nisem pa prepričan, da ve zakaj!!! Čeprav je bila kregana 3 sekunde po lumpariji, vseeno ni bila zalotena. Misliš da ve??

Od sedaj naprej bo vsakič pel radiator, četudi za 2 minutki... Angry

Ampak, ko je bila še čisti mladič, pa ni delala nobene škode, tudi če je bila kakšno uro sama doma. Je lepo spala.
To je zdaj uvedla, zadnje čase....
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #9 : ponedeljek, 23.01.2006 : 19:41:08 »

Mi smo našo prvo noč prosto. In slišim neko ropotanje in škrabanje, se zbudim in grem pogledat, kaj se dogaja. In sedi naša "pridna punca" čisto nedožno in me gleda, kot najbolj priden mladič na svetu. Na gobcku je imela pa ogromen bel flek.  Grin  Najprej nisem vedela, od česa ga je dobila, dokler nisem videla oškrabanega zidu. Od tiste noči spi v boksu. Ko nas ni doma (do sedaj je bila največ skupaj sama 5 ur), gre v boks. Sicer ni preveč navdušena nad tem in občasno še protestira, da tako se pa ne smemo iti, vendar potem sprijazni z zadevo in počasi zaspi. 

Mislim, da, če ne bi bila v boksu, bi nam pojedla že pol stanovanja. Včasih jo kakšne dve sekunde ne gledam pa že najde kakšno zadevo za pojest.  Grin
Logiran
Nikomah
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 269


« Odgovor #10 : ponedeljek, 23.01.2006 : 20:02:58 »

Ampak imam občutek, da grizenja zidu ne gre metati v isti koš s cufanjem raznih "prepovedanih sadežev"!

Zakaj bi recimo grizla zid, tudi če zraven ležijo copati, malo stran pa tisto najboljše - knjiiiigeee!
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #11 : ponedeljek, 23.01.2006 : 20:07:02 »

No, naša, če ima na razpolago dišeče copate in zid, nima veliko za premišljevati, kaj bi grizla... Copatke ima izredno rada...  Grin  Mogoče gre res za kakšno potrebo.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #12 : ponedeljek, 23.01.2006 : 20:12:38 »

Naš je te kulinarične podvige uvedel šele pri  7 mesecih Wink  in je grizel in jedel  samo izbrane  stvari....  če  sem mu kaj nastavila( nalašč) se tistega  zaziher ni polotil.
To če ve  ali ne.  Zanimivo je kako  znajo  včasih  "odglumit budalo".  Pomoje prekleto dobro ve, kaj se sme in kaj ne. Wink
Ravno zadnjič sem se pogovarjala  z nekim  gospodom..  in sva prišla do dejstva  ,   pameten pes je dojemljiv pes,  preveč pameten   ni dobro- ker potem razmišlja s svojo glavo in dela  pizdarije....  če je pa  zabit pa spet ni dobro. Grin
Jaz za mojega počakam  samo še toliko, da  mu kolke slikam...  in če se mu bo zljubilo kaj narediti na PPA....  drugače  bo pa evnuh ratal Smiley
Logiran
Nikomah
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 269


« Odgovor #13 : ponedeljek, 23.01.2006 : 21:02:43 »

Zanimivo je kako  znajo  včasih  "odglumit budalo".  Pomoje prekleto dobro ve, kaj se sme in kaj ne. Wink
Ravno zadnjič sem se pogovarjala  z nekim  gospodom..  in sva prišla do dejstva, pameten pes je dojemljiv pes,  preveč pameten   ni dobro- ker potem razmišlja s svojo glavo in dela  pizdarije....  če je pa  zabit pa spet ni dobro. Grin
Jaz sem prepričan, da glumijo budale. Ampak v šoli je bilo pač rečeno, da bognedaj psa kregat, če ga nisi zalotil na delu, ker da pozneje tega ne poveže več s tistim dejanjem in potem ne razume razloga za kazen...
Mogoče res, če je vmes minilo pol ure ali več, ko je pes vmes že spal ali delal kaj drugega. Če pa je "greh še topel", mislim da čisto razume, zakaj je priletelo čez rit!

No, vsekakor je najbolje zasačiti, ampak to je tako težko. Moraš se prav strateško pripraviti in si vzeti čas, sicer te pes vedno za par sekund prehiti in že "glumi budalo"... Roll Eyes
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #14 : ponedeljek, 23.01.2006 : 21:24:39 »


Eno vprašanje: Kaj manjka psu (skoraj eno leto stara bokserka) v prehrani, èe grize betonski zid?
Tudi okrasne morske školjke in papirnate zadeve (predvsem dobre knjige) ji gredo v slast...

Bojda kalcij, ampak jaz ga ne bi dodajala, sploh ne k briketom. Undecided
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: grize zid...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines