mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 18:02:20

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: grize zid...
Strani: 1 2 3 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: grize zid...  (Prebrano 17663 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nikomah
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 269


« : ponedeljek, 23.01.2006 : 14:31:30 »

Pozdravljeni!

Eno vprašanje: Kaj manjka psu (skoraj eno leto stara bokserka) v prehrani, če grize betonski zid?
Tudi okrasne morske školjke in papirnate zadeve (predvsem dobre knjige) ji gredo v slast...

Sicer jo hranimo s  Hills briketi - (še vedno Puppy)...

Hvala za odgovore!

Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #1 : ponedeljek, 23.01.2006 : 14:52:37 »

Hmmm to sem se tudi jaz  spraševala...  še ne dolgo nazaj, ker naš ni samo  knjig in  stene  ->  vogalov grizel.  Na jedilniku so se mu znašli še celo  mobiteli,  nogavice,svinčniki, stiropor, in  razno razne stvari.

Smo pa  ugotovili kaj mu je manjkalo takrat,  ko je take stvari  grizel in  občasno tudi  jedel Wink Smiley
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #2 : ponedeljek, 23.01.2006 : 15:10:46 »

Lahko gre res za pomanjkanje mineralov, lahko pa je enostavno razvada ali dolgocasje. Vecjih odmerkov vitaminsko-mineralnih dodatkov ne dajaj po lastni presoji, vprasaj veterinarja. Dodajas pa lahko kaksno zadevo za krepitev imunskega sistema, ki se lahko daje tudi, ce je vse OK z organizmom. Ce gre za razvado ali dolgocasje, sledi nadzor s preprecevanjem in kaksna intenzivna vadba. Knjige, ki imajo lepljene hrbte, psom disijo, umakni jih z dosega. 
Logiran
Nikomah
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 269


« Odgovor #3 : ponedeljek, 23.01.2006 : 15:11:33 »

Smo pa  ugotovili kaj mu je manjkalo takrat,  ko je take stvari  grizel in  občasno tudi  jedel Wink Smiley
Bi mi zaupala - kaj?  Smiley
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #4 : ponedeljek, 23.01.2006 : 16:37:39 »

Bi mi zaupala - kaj?  Smiley
Dve  čez rit ob  pravem trenutku Grin
Logiran
Nikomah
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 269


« Odgovor #5 : ponedeljek, 23.01.2006 : 17:19:51 »

Ce gre za razvado ali dolgocasje, sledi nadzor s preprecevanjem in kaksna intenzivna vadba. Knjige, ki imajo lepljene hrbte, psom disijo, umakni jih z dosega.
Verjetno gre za to, čeprav je Ruby vsaj 3 ure na dan zunaj, se pošteno zleta in je deležna praktično 24urne pozornosti.  Izkoristi pa vsakih 5 minut samote (skok v trgovino), da si s čim postreže. Očitno ima zelo nizek prag dolgočasja Cheesy
Zanimivo - res je razcufala same knjige z lepljenimi hrbti. Tiste, talepe in tadrage...   Angry

Ampak vogal zidu...??

Dve  čez rit ob  pravem trenutku Grin
Se mi je zdelo, ja  Wink  Težava je v tem, da je nikakor ne zalotimo na delu. Stvar vedno izvede v stilu "specialcev" - tiho, neopazno in bliskovito  Grin
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #6 : ponedeljek, 23.01.2006 : 17:52:13 »

Po moje je edina rešitev, da dokler ji ne gre zaupati enostavno uporabite ograjico ali pa zložljivo razstavno kletko. Moja prejšnja psička je imela navado gristi vse kar ji je prišlo pod gobec in naša kuhinja je bila na pol pogrižena  Roll Eyes, potem pa smo zadevi naredili konec in jo enostavno ogradili. No kmalu okoli enega leta je potem popolnoma opustila preurejanja stanovanja, tako da smo jo lahko brez slabe vesti puščali prosto v stanovanju....

lp
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #7 : ponedeljek, 23.01.2006 : 17:57:59 »

Ja  mi je znano Grin  tudi  to- vse kar si napisal...  točno tako se je pri nas dogajalo.
No  pa  pri nas je bilo še  celo tako , da  sprva  nihče  sploh ni opazil škode.....  samo pes je  pritajeno tekel na svoj prostor in se  zabubil  v lukno.  Takrat  smo vedeli , da nekaj  ne štima  in smo začeli  gledati kaj je spet  uničil.
Rešili smo pa tako , da  sem mu euro-paleto za pol izdeljke  obrnila    narobe in je dobil arest .  Kadar smo šli od  hiše, pa če tudi samo za  5 minut je bil arestant.  Tako smo mu  preprečili , da je  delal škodo(  oz.  mu jo še-  ker  si še sedaj najde zabavo kadar mu je dolgčas).  Do kdaj bo tako mi pa ni jasno.  Naj bi se  umiril  pri enem letu...  sedaj  jih ima  dve  in  par dni čez ..... pa se še ni.
(  imam pa še  kakšno  paleto...  tako,  da  če rabiš  arest...  ti ga podarim Wink Grin)
Logiran
Nikomah
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 269


« Odgovor #8 : ponedeljek, 23.01.2006 : 19:27:15 »

Kaže da ga bom res rabil! Evo - malo po tem, ko sem napisal prejšnji post, sem odšel v štacuno in tamala je bila sama dejansko le 10 minut. Vse sobe sem zaprl in jo posvaril, naj se pazi, če bodo kakšne lumparije. Pa mi je "rekla": ne vem o čem govoriš... Roll Eyes
Pridem nazaj in tamala priteče k vratom z gobcem, polnim toaletnega papirja. Pozabil zapreti kopalnico  Angry
Ni bila ravno zalotena z "roko v vreči", ampak je vseeno dobila dve glasni čez rit in obilo "fujev"...

Ker nimam aresta, kot ti, sem jo lepo priklenil s povodcem za radiator za pol ure in je nisem niti pogledal. Je dojela, da je kaznovana - nisem pa prepričan, da ve zakaj!!! Čeprav je bila kregana 3 sekunde po lumpariji, vseeno ni bila zalotena. Misliš da ve??

Od sedaj naprej bo vsakič pel radiator, četudi za 2 minutki... Angry

Ampak, ko je bila še čisti mladič, pa ni delala nobene škode, tudi če je bila kakšno uro sama doma. Je lepo spala.
To je zdaj uvedla, zadnje čase....
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #9 : ponedeljek, 23.01.2006 : 19:41:08 »

Mi smo našo prvo noč prosto. In slišim neko ropotanje in škrabanje, se zbudim in grem pogledat, kaj se dogaja. In sedi naša "pridna punca" čisto nedožno in me gleda, kot najbolj priden mladič na svetu. Na gobcku je imela pa ogromen bel flek.  Grin  Najprej nisem vedela, od česa ga je dobila, dokler nisem videla oškrabanega zidu. Od tiste noči spi v boksu. Ko nas ni doma (do sedaj je bila največ skupaj sama 5 ur), gre v boks. Sicer ni preveč navdušena nad tem in občasno še protestira, da tako se pa ne smemo iti, vendar potem sprijazni z zadevo in počasi zaspi. 

Mislim, da, če ne bi bila v boksu, bi nam pojedla že pol stanovanja. Včasih jo kakšne dve sekunde ne gledam pa že najde kakšno zadevo za pojest.  Grin
Logiran
Nikomah
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 269


« Odgovor #10 : ponedeljek, 23.01.2006 : 20:02:58 »

Ampak imam občutek, da grizenja zidu ne gre metati v isti koš s cufanjem raznih "prepovedanih sadežev"!

Zakaj bi recimo grizla zid, tudi če zraven ležijo copati, malo stran pa tisto najboljše - knjiiiigeee!
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #11 : ponedeljek, 23.01.2006 : 20:07:02 »

No, naša, če ima na razpolago dišeče copate in zid, nima veliko za premišljevati, kaj bi grizla... Copatke ima izredno rada...  Grin  Mogoče gre res za kakšno potrebo.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #12 : ponedeljek, 23.01.2006 : 20:12:38 »

Naš je te kulinarične podvige uvedel šele pri  7 mesecih Wink  in je grizel in jedel  samo izbrane  stvari....  če  sem mu kaj nastavila( nalašč) se tistega  zaziher ni polotil.
To če ve  ali ne.  Zanimivo je kako  znajo  včasih  "odglumit budalo".  Pomoje prekleto dobro ve, kaj se sme in kaj ne. Wink
Ravno zadnjič sem se pogovarjala  z nekim  gospodom..  in sva prišla do dejstva  ,   pameten pes je dojemljiv pes,  preveč pameten   ni dobro- ker potem razmišlja s svojo glavo in dela  pizdarije....  če je pa  zabit pa spet ni dobro. Grin
Jaz za mojega počakam  samo še toliko, da  mu kolke slikam...  in če se mu bo zljubilo kaj narediti na PPA....  drugače  bo pa evnuh ratal Smiley
Logiran
Nikomah
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 269


« Odgovor #13 : ponedeljek, 23.01.2006 : 21:02:43 »

Zanimivo je kako  znajo  včasih  "odglumit budalo".  Pomoje prekleto dobro ve, kaj se sme in kaj ne. Wink
Ravno zadnjič sem se pogovarjala  z nekim  gospodom..  in sva prišla do dejstva, pameten pes je dojemljiv pes,  preveč pameten   ni dobro- ker potem razmišlja s svojo glavo in dela  pizdarije....  če je pa  zabit pa spet ni dobro. Grin
Jaz sem prepričan, da glumijo budale. Ampak v šoli je bilo pač rečeno, da bognedaj psa kregat, če ga nisi zalotil na delu, ker da pozneje tega ne poveže več s tistim dejanjem in potem ne razume razloga za kazen...
Mogoče res, če je vmes minilo pol ure ali več, ko je pes vmes že spal ali delal kaj drugega. Če pa je "greh še topel", mislim da čisto razume, zakaj je priletelo čez rit!

No, vsekakor je najbolje zasačiti, ampak to je tako težko. Moraš se prav strateško pripraviti in si vzeti čas, sicer te pes vedno za par sekund prehiti in že "glumi budalo"... Roll Eyes
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #14 : ponedeljek, 23.01.2006 : 21:24:39 »


Eno vprašanje: Kaj manjka psu (skoraj eno leto stara bokserka) v prehrani, èe grize betonski zid?
Tudi okrasne morske školjke in papirnate zadeve (predvsem dobre knjige) ji gredo v slast...

Bojda kalcij, ampak jaz ga ne bi dodajala, sploh ne k briketom. Undecided
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nikomah
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 269


« Odgovor #15 : ponedeljek, 23.01.2006 : 21:29:31 »

Kalcij pride najprej na misel, ja...
Zakaj ne bi dodajala?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #16 : ponedeljek, 23.01.2006 : 21:36:50 »

Ker z nepravilnim dodajanjem naredis vec skode kot koristi (moje mnenje), v briketih pa naj bi ga bilo dovolj.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nikomah
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 269


« Odgovor #17 : ponedeljek, 23.01.2006 : 21:51:46 »

Ja, saj zato; Naj bi ga bilo dovolj. In kao Hill's ima nek renome... Zato sem zastavil vprašanje tukaj in raje nisem "pametno" zaključil, da ji pač manjka kalcij.

Misliš da grize zid iz istih vzgibov/razlogov, kot vse drugo?
Najraje ima papirnate zadeve (npr. knjige) in plastiko (npr. sončna očala), ali pa kar oboje hkrati - (kreditno kartico v zaprti papirnati kuverti Angry Angry Angry)
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #18 : četrtek, 26.01.2006 : 14:29:09 »

Ahem, no ja, Hill's ima renome, sam je pa od sogovornika odvisno, kaksnega. Wink

Mislis-knjige in ostalo grize tudi zaradi kalcija? Dvomim. Se za steno ni ziher. No, skoljke bi mogoce se sle skoz.
Z gizenjem kreditne ti je pa zelela povedat, da od zdaj naprej placuj samo s kesem. Wink

Ma kaj ti je ful pozrla ali samo malo pogrizljala?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nikomah
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 269


« Odgovor #19 : četrtek, 26.01.2006 : 20:26:44 »

Ahem, no ja, Hill's ima renome, sam je pa od sogovornika odvisno, kaksnega. Wink
Hja no, ne vem... Smo probavali precej različnih hran, pa smo že pri Nikomahu na koncu pristali na Hill's-u. (ni prdenja, lepa-čvrsta zdrava basa, lepa dlaka, očitno tudi dober okus...)

Mislis-knjige in ostalo grize tudi zaradi kalcija? Dvomim. Se za steno ni ziher. No, skoljke bi mogoce se sle skoz.
Z gizenjem kreditne ti je pa zelela povedat, da od zdaj naprej placuj samo s kesem. Wink

Saj pravim; Dvomim, da ji manjka kalcija. To grizenje pogojuje nekaj drugega, samo res ne vem kaj. Pes dejansko ni zanemarjan, niti nevzgojen... Ampak problem postaja iz dneva v dan bolj pereč! Zdaj je ne moremo niti 5 minut spustit iz oka, ne da bi že nekaj grizljala. Ampak seveda ne svoje kostike  Angry


Ma kaj ti je ful pozrla ali samo malo pogrizljala?

Popolnoma uničila nekaj najvrednejših ali najlepših (po izgledu platnic..) naših knjig, kar je še huje - tudi 5 knjig iz knjižnice, precej rolic toaletnega papirja, paketkov papirnatih robčkov,precej draga sončna očala, kreditno kartico (moj bančnik se mi je samo smejal, ko jo je videl),
lepo nagrizla pa je tudi tv center in seveda vogal zidu pri vhodnih vratih...
Ni pa se še spravila na copate, čevlje ali superge, čeprav je imela možnost...
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #20 : četrtek, 26.01.2006 : 21:30:53 »

Nikomah - dobrodošel v sveti demolition bokserjev. Wink
Kaj pa prejšnji bokser, ni nikoli delal škode? Vem, da tudi druge pame pašejo v to grupo, ampak teli naši bučmani res prevladujejo, vsaj kolikor jih jaz poznam.
Ma naša je do svojega šestega meseca tudi zgrizla vse, kar se je le dalo. S tem, da ji lesene stvari niso preveč dišale, npr. noge stolov, štoki - tega se ni nikoli lotila. Je bila pa bolj mahnjana na takšne penaste zadeve ( pouštri, okrasne blazine, kovtri, polnila porcelanastih lutk, copati....) , pa knjig mi je tud dosti uničila ( taprva je bila iz knjižnice "Psi za telebane"), pa stranico postelje....
Je pa res, da je tud nikoli nisva dobila na delu, tko da..... Ma kaj pa vem, jaz sem ji tud pušala goveje kosti, polnjene s sirčkom, razne konge, jo prej dodobra zlaufala. Undecided
Men se zdi, da je ta reč bolj vedenjski razlog, da prav zanalašč delajo piz....ko jih pustiš same doma.
Poznam pa res ogromno bokserjev, ki so zgrizli vse kar se je le dalo - celo ženski brivnik in to tako, da se po jeziku niti malo ni porezala. Pa npr. en "frajer", ko je do svojega devetega leta nonstop uničeval ( telefoni, kavči, stene, kuhinjske omarice, celo iz otroške posteljice je zgrizel prečko in se spravil dremati vanjo  Grin), še dobro, da je imel lastnik tako službo, da ga je lahko jemal s sabo v atelje.
Vem, da te nisem glih potolažila, pa da tole nima veze z grizenjem zidu....ampak...pomoje bo sama od sebe prenehala, kaj pa kletka, res ne pride v poštev Huh.
Res so nepredvidljivi tile naši bučmani, sploh ko te tako nedolžno pogleda, da že misliš da je vse kul. Tongue Jaz se spomnim, da sem se vsak dan iz službe, ko sem prišla domov, s strahom peljala v liftu, češ le kaj me čaka spet novega.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #21 : četrtek, 26.01.2006 : 21:43:05 »

Nikomah, ne obremenjuj se prevec z manjkajocimi sestavinami v Rubyjinem telesu, temvec se sprijazni, da imas inovativno bokserko Cheesy Grin.

V tolazbo naj ti bo, da je obdobje GRIZENJA SVEGA I SVACEGA Cool (dobesedno) nekje med osmim mesecem in kaksnima dvema letoma ali pa se vec.
Morda te bo potolazilo dejstvo, da nas je vec takih, ki so nam psi uspeli zamenjati videz vecine pohistva v bajti, da o zidovju in premakljivih artiklih ne govorim. Celo vrtovi (domaci in sosedovi) so bili opustoseni, pa jajc doloceno obdobje pri sosedih niso smeli brez velike skrbi in nadzora pobirati...

Maks je bil celodnevni delavec v pravem pomenu besede. V navedenem obdobju je pozrl vse lesene vogale in noge v bajti, lesena naslonjala za roke na sedezni, precejsen del kovtra z vsem, kar spada zraven, 2 jogija je spravil v prafaktorje in ker je grizel vse tudi v nasi prisotnosti (medtem, ko si ga gledal, je mizal, gobec pa je lepo pocival na tleh v blizini kaksne okusne zadeve - ko si pogledal stran, je bil gobec se vedno na tleh, oci odprte, zobje pa so mljackali), je imel ob vsakem nasem odhodu kazensko ekspedicijo v garazo. Tam je iz jeze in prostesta unicil vse - vec lezisc, sklede z vodo, steno ob stopniscnih vratih je ogulil za ves omet do visine kljuke (Mirc veckrat zagipsal, pa smo bili vedno po prihodu domov spet na istem), do iste visine je zgrizel vratni podboj (hehe, je se vedno tak), zgrizel je kljuko, naucil se je prizigati luci... Zunaj je pozrl vse mogoce, najraje pa jagode pri sosedi in jajca, ki jih je pobrala v vedro in ponavadi odlozila v blizini vrat v kurnik. Res pa je, da se na majhne stvari ni nikoli spravljal (daljinci, telefoni, casopis, knjige). Na sreco Luna ni delavec v enakem smislu kot Maks. Ker do svoje starosti leta in pol ni smela skoraj nic jesti, se ocitno ni navadila na grizenje drugega kot igrace, plasticne flase in... macje hrane. Za to bi umrla in ze v kopalnico (tam imata macka svoj koticek) gre "puzajuci", ven pa pride kot "tepih" Grin

Kako so sprifani, ti lahko pove dejstvo, da sem zelo dolgo obdobje kregala otroke, zakaj potrgata vse gumbe s posteljnine. Trdila sta, da tega ne pocneta. No, Maks seveda ne more biti krivec. Japajade. Na koncu, ko je bilo odtrganih in prisitih ze za kaksen kg gumbov, smo ga dobili na delu: precej velik gumb je pregriznil na pol, vendar ga je samo pol tudi pozrl, ostalo pa se je zataknilo za visece znablje, in tak je prikolovratil iz otroske sobe. Pa smo ga imeli, falota. Jih je res zrl, ker nismo nobenega nikoli nikjer nasli. Tudi v dreku ne Cool. Hcera tudi ni smela imeti nikjer nobene plisaste ali piskajoce igrace, ker je bil do teh stvari pravi ubijalec.

Moj nasvet - v briketih imas v glavnem vse, kar rabi za telo, za duso pa rabi se kaksno kartico, mobilc, knjigo in zid. Copati niso za vse tako zanimivi, kot mislimo. Ne obremenjuj se, poskusi zacasno pospravljati vse, kar ne sme dobiti v gobec in prezivi se kaksno leto. Maks je nekje po drugem letu prenehal z unicevanjem opreme in po cele dneve ubijal svoje konge. Dejansko do onemoglosti Grin.
Logiran

Nikomah
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 269


« Odgovor #22 : četrtek, 26.01.2006 : 21:48:58 »

Nikomah je nekje do enega leta sem in tja "predelal" kakšne zgonjene superge ali copate. Nič res omembe vrednega. Ruby je v dveh mesecih naredila več škode, kot Nikomah v 13 letih!

Ampak Ruby grize čisto druge reči, kot vaša tamala. Čudi me, da je na začetku kazalo, da sploh ni bojazni glede tega. To je uvedla kakšna 2 meseca nazaj in do tega trenutka zadevo stopnjevala in jo še...
Če bo ostala sama doma, bo pač privezana za radiator na cca. 2 m flexija, pa vodo zraven, pa mir!
Če bo pa kdaj - dabogda- zalotena... ...ihijooooooj Wink
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #23 : četrtek, 26.01.2006 : 22:44:40 »

Citat
Kako so sprifani, ti lahko pove dejstvo, da sem zelo dolgo obdobje kregala otroke, zakaj potrgata vse gumbe s posteljnine. Trdila sta, da tega ne pocneta. No, Maks seveda ne more biti krivec. Japajade. Na koncu, ko je bilo odtrganih in prisitih ze za kaksen kg gumbov, smo ga dobili na delu: precej velik gumb je pregriznil na pol, vendar ga je samo pol tudi pozrl, ostalo pa se je zataknilo za visece znablje, in tak je prikolovratil iz otroske sobe. Pa smo ga imeli, falota. Jih je res zrl, ker nismo nobenega nikoli nikjer nasli. Tudi v dreku ne .
Grin - no, to sem pa pozabila, Gina je tud potrgala vse knofe s posteljnine, sam jih v večini ni pojedla... Undecided
Pa še bi se našlo raznoraznih vragolij, ki se mi danes, ko se jih spominjam zdijo celo prikupne in smešne, takrat pa mi ni bilo ravno do smeha.
Nikomah - pa misliš da bo mirna, ko bo sama doma privezana na radiator  Huh, pri nas vem, da se to ne bi najbolj obneslo, saj že, če sem jo poskušala zapreti v en prostor ( npr. kuhinjo ), je histerično jokala in skakala v vrata. Roll Eyes
Danes, ko pa je "dama srednjih let", je pa takooo pridna ko je sama doma, sploh ni nobenega problema. Upam, da se tud pri vas hitro uštima. Wink Pri nas je prišlo kar naenkrat, po ene štirih mesecih neutrudljivega uničevanja.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #24 : petek, 27.01.2006 : 07:56:05 »


Če bo ostala sama doma, bo pač privezana za radiator na cca. 2 m flexija, pa vodo zraven, pa mir!
Če bo pa kdaj - dabogda- zalotena... ...ihijooooooj Wink

No jaz sem ga  celo enkrat  zalotila...  pa naklestila  tudi....  pa mu nič ne pomaga Tongue
Samo  bolj previden je ratal.
S  povodcem ob radiator-  Wink  Upam da se ti bo obneslo(  pri njeni iznajdljivosti Grin)
Tako sem jaz  nekega  dne pustila Damča  .  Ko sem se pa  vrnila iz  službe, je pa od  povodca s katerim je bil privezan  ostal  samo  karabin na  ovratnici....  po celem stanovanju  so bili pa štrikci( je imel tistega tapletenega), da ne omenjam , da je potem še  par dni  tiste štrikce  sral.
Končni položaj  mu je bil pa na postelji  med  čistimi  in umazanimi cunjami  , katere  si je  kar lepo  postregel  in znosil tja iz košar za perilo.
No pa tudi  cunjam ni prizanesel... določene  stvari so takoj romale  v smeti....  veliko pa še  po  naslednjem pranju(  prej nisem opazila)  ker so bile take  kot bi jih  molji pojedli.  O  kakšnih  nagobčnikih je bila sploh utopija  razmišljati... ker takega  ki bi imel zraven še  čelado, nisem nikjer  zasledila v prodaji.
Glede  tiste bančne  kartice......  Lahko si  samo  misliš  kako je mene  gledal policaj ko sem mu dala  vozniški  izpit  v roke.(  postregel si ga je pa kar  iz predala).
Našemu res ne pomaga drugega  kot  arest  pa še tega je obdelal... najprej je imel  še celo tapiciran poden.....  zdej  naj pa  kar  na  dilah leži  in  otiščance dobi Angry.

Neskončno so mi všeč  tiste  comfort  pasje postelje...... pa  si  je  tudi naročiti  ne upam. Dokler se ne umiri bo izven aresta  kar na starih  scufanih dekah ležal.
Logiran
Bučka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 386


« Odgovor #25 : petek, 27.01.2006 : 09:31:50 »

Bučka je tudi delala luknje v steno (v knaufovo najraje, ker je mehka), pa v podboje, posteljo, stole, mizo (plastika), pa se nismo spraševali kaj ji manjka v hrani pač pa kdaj za vraga jo bo minilo. Če bi takrat poznala kletko....

Maša
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #26 : petek, 27.01.2006 : 11:47:59 »

Glede  tiste bančne  kartice......  Lahko si  samo  misliš  kako je mene  gledal policaj ko sem mu dala  vozniški  izpit  v roke.(  postregel si ga je pa kar  iz predala).
Grin
Jaz poznam bokserja, ki je lastniku z mize vzel pasoš, v katerem je bilo 100 mark, pa je pasoš čisto raztrgal, obgrizel, pustil je le sliko in ne boste verjeli, tudi denar. Cheesy Ni kaj, iznajdljivost pač.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #27 : petek, 27.01.2006 : 12:18:10 »

Ne bi mel kaj za dodat. Lizanje fug na starih bajtah na primer, je nek znak da primanjkuje česa v telesu.
Po drugi plati je možno tudi da se "inati" ker ni zraven šla magari za 10 minut, saj je očitno tudi zaradi stalne družbe (in nadzora) ljudi, razvajena.

Privezovanja za radiator ne priporočam in sam ne bi upal nikol uporabit te metode. Škoda radiatorja. Žični boks (ne plastični, ker pri žičnem lahko lepo opazuje dogajanje okoli) kjer se pes lepo uleže in je dovolj velik da se v njem tudi stegne, bo rešil problem, ko psica ni pod nadzorom.

Je pa res, da je to eno obdobje, ko si celo bolj kot mladiči ki menjajo zobe, bokser privošči demolicije. IN zanimivo. Opažam, da so punce inventivnejše in hujše uničevalke od fantov. Bark recimo ni nikoli imel boksa pa ni do 2 leta uničil niti desetine tistega kar so mi uničevale punce vsaka posebej.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #28 : petek, 27.01.2006 : 12:50:22 »

Grin
Jaz poznam bokserja, ki je lastniku z mize vzel pasoš, v katerem je bilo 100 mark, pa je pasoš čisto raztrgal, obgrizel, pustil je le sliko in ne boste verjeli, tudi denar. Cheesy Ni kaj, iznajdljivost pač.


Pismo ..... res  Cheesy!  Moj tudi ni denarja požru.    Je  pa Janezu  ta "šofersk- tošl" pojedu,  In vse ostalo kar je bilo notri-  bonusi za  zastonj kosilo,  listki za kavo,  pike ,ki jih je zbiral na  aral pumpi.....  vse.  Eure  je pa  pustil.
(samo, ko sem pa tisti masaker  vidla takrat  ,  bi me  tudi  kmalu  fršlok...  pa  potem  kakšne sem zaradi psa  poslušala  .... Lips Sealed)
Logiran
Nikomah
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 269


« Odgovor #29 : petek, 27.01.2006 : 22:37:08 »

Morda te bo potolazilo dejstvo, da nas je vec takih, ki so nam psi uspeli zamenjati videz vecine pohistva v bajti, da o zidovju in premakljivih artiklih ne govorim. Celo vrtovi (domaci in sosedovi) so bili opustoseni, pa jajc doloceno obdobje pri sosedih niso smeli brez velike skrbi in nadzora pobirati...
To dejstvo mi je v neizmerno uteho! sram
Po drugi plati je možno tudi da se "inati" ker ni zraven šla magari za 10 minut, saj je očitno tudi zaradi stalne družbe (in nadzora) ljudi, razvajena.
Točno to bo! Razvajena mamina mazica, ves čas v središču pozornosti...

Vidim, da ste vsi zelo skeptični do "metode radiatorja"  Grin
To mi sicer da misliti, vendar je metoda preverjeno učinkovala že pri Afi, ki je po cca. enoletni "radiatorski terapiji" svoje tovrstne razvade opustila. Pa tudi Ruby jo je že izkusila za dobro urico... in je bilo vse ok.

Tudi današnjo noč bo morala preživeti v družbi radiatorja, vode in kostike... ni druge - tak splet okoliščin!
Upam na najboljše  Lips Sealed

Hvala vsem za vzpodbudne in tolažilne misli!
Logiran
Nikomah
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 269


« Odgovor #30 : sobota, 28.01.2006 : 11:32:31 »

Tudi današnjo noč bo morala preživeti v družbi radiatorja, vode in kostike... ni druge - tak splet okoliščin!
Upam na najboljše  Lips Sealed
...no, ni bila ravno cela noč, ampak cca. 3 ure.
Vse ok!
Pridna pančala... Kiss Smiley
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #31 : sobota, 28.01.2006 : 14:05:28 »

...no, ni bila ravno cela noč, ampak cca. 3 ure.
Vse ok!
Pridna pančala... Kiss Smiley
No, fino. Smiley
 Naša vem, da bi se upirala na vse pretege in jokala kot da bi jo s kože dajali, tko, da cel blok ne bi mel nič od noči.
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #32 : sobota, 28.01.2006 : 16:09:59 »


. To grizenje pogojuje nekaj drugega, samo res ne vem kaj. Pes dejansko ni zanemarjan, niti nevzgojen... Ampak problem postaja iz dneva v dan bolj pereč! Zdaj je ne moremo niti 5 minut spustit iz oka, ne da bi že nekaj grizljala.

Grize zato, ker ni z ničemer zaposlena, na sprehodu naj se dobro zdirka, po možnosti s pasjimi prijatelji, doma naj se tudi zaposli, z iskanjem igračke in podobnim..., pa ne bo imela časa mislit na grizenje,ko bo prijetno utrujena. Za radiator jo pa siroto nikar ne veži, daj ji njeno najljubšo dekico,nanjo pa povodec in jo nauči da  ga čuva, boš videl, kako bo ponca pridna,ko bo imela zaposlitev,čas čuvanja  pa počasi podaljšuješ.
Logiran
lunca*
otrok do 14 let
*
Sporočil: 3


« Odgovor #33 : torek, 24.04.2007 : 19:15:58 »

tudi moja labradorka luna grize zid in nevem kaj ji je vendar ni preveč hudo. Shocked
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #34 : torek, 24.04.2007 : 20:50:31 »

Citat
Bojda kalcij, ampak jaz ga ne bi dodajala, sploh ne k briketom. Undecided

Zakaj pa to? Jaz mojemu ravno k Hill'sovim briketom dodajam kalcij v prahu...

Lp
Logiran
Strani: 1 2 3 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: grize zid...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines