mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 07:08:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: lovci--kako morejo?
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11   Dol
Natisni
Avtor Tema: lovci--kako morejo?  (Prebrano 59750 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #135 : četrtek, 25.01.2007 : 11:26:58 »

Mene pa samo zanima ali ste vsi tako brez greha nad glavo,da lahko pljuvate po drugih?Vsako tele ima namreč svoje veselje,pa se malo zamislite sami nad sabo.Do sedaj se še ni rodil niti umrl nobeden brezmadežen na tem svetu.
LP Tjaša
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #136 : četrtek, 25.01.2007 : 11:33:29 »

Bom pa vseeno postavila še eno vprašanje in to popolnoma zaradi moje nevednosti.

Morda se motim ali pa sem spregledala: Kje so bili lovci ob pojavu pričje gripe v Sloveniji. Tu mislim na prostoživeče ptice. Nikjer nisem zasledila, da bi sodelovali pri kakšni akciji, vedno samo VURS, higieniki, prostovoljni naravovarstveniki in upravitelji oziroma nadzorniki mokrišč. In ali so tu odigrali svojo vlogo ohranjanja ravnovesja v naravi ter posledično "odstranjevanja" bolnih ali poškodovanih živali.
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #137 : četrtek, 25.01.2007 : 11:39:25 »

 Undecided ja pa res! Evo, mene tudi to zanima!

Logiran
alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« Odgovor #138 : četrtek, 25.01.2007 : 12:00:31 »

Mislim , da po zakonu so dolžni sanitarci pospravljat  poginule ptice, ker gre za nalezljivo bolezen. Labodov in veliko vrsto drugih ptic pa lovec ne sme ustreliti, ker to ni dovoljeno. Pa sej so meli tudi ribiči teževe s kormorani , ki so prileteli v ogromnem številu. Pa ravno tako lovci jih niso smeli streljati , ker niso na odstrelni listi. Če pa bi dobili nalog bi jih verjetno postrelili ne.
A je že bil kak primer, da se je pes okužil s ptičjo gripo? Me zanima , če kdo ve? Jaz ne vem. Mislim zato , k je na Madžarskem set ta ptičja gripa. Undecided Undecided
Pa veste kaj brez veze je razpravljat o lovcih.
 Naj nekdo poišče zakon , kaj pravi kdaj lovec lahko ustreli psa ,ki sam po gozdu teka. Jaz sem že iskala pa ne najdem. Če kdo najde naj ga prilepi, da bomo vsi vedeli kako in kaj.
 Je pa oče rekel da v primeru ko je pes več kot 50m oddaljen od lastnika v gozdu in če je več kot 250m od zadnje hiše v vasi.
 Ne me držat za besedo, če ni čisto res tako. Huh Huh
LEP POZDRAV
Ni fino da se tukile prerekamo ,če smo že vsi ljubitelji psov . Ne bom več nič na to stran napisala Smiley ker ni lepo da se spričkamo.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #139 : četrtek, 25.01.2007 : 12:10:25 »

Po veljavnem zakonu lovci ne smejo več streljat psov.
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #140 : četrtek, 25.01.2007 : 12:11:10 »

Ja, pa saj je steklina tudi virusna bolezen. In sprašujem ravno zaradi tega, ker mi ni jasno, katere obolele živali spadajo pod domeno lovcev in katere ne. Ker takrat, ko gre za trofeje in bogatenje jedilnika, namreč skoraj vse spadajo v njihov "delokrog". Ali pač ne?

In ne tole moje vprašanje vzet za provokativno. Me samo zanima.

P.S. Tisti dokument, ki ga iščeš pa mora biti že objavljen nekje v tej temi ali pa morda v temi, ki govori o primitivnosti lovcev. Zdajle ga res ne najdem.




Logiran
Tetameta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 181


« Odgovor #141 : četrtek, 25.01.2007 : 12:17:18 »

P.S. Tisti dokument, ki ga iščeš pa mora biti že objavljen nekje v tej temi ali pa morda v temi, ki govori o primitivnosti lovcev. Zdajle ga res ne najdem.

Verjetno tale Zakon o divjadi in lovstvu... http://www.dz-rs.si/index.php?id=101&type=98&vt=6&sm=k&q=lov&mandate=-1&unid=SZ%7CC12563A400338836C1256E010040CCF7&showdoc=1

Se mi ga pa ne da brati (ker sem že preveč zakonov prebrala na faksu)... Undecided
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #142 : četrtek, 25.01.2007 : 12:20:31 »

15. člen zakona o zaščiti živali:

Prepovedana ravnanja so:
...
– streljanje živali ne glede na vrsto orožja oziroma strelne naprave, razen če gre za uplen v skladu s predpisi o lovstvu ali za omamo ali anastezijo nevarnih in drugih živali, povezanih z varstvom in zaščito ljudi in živali;

zakon o divjadi in lovstvu, 52. člen:
(5) Škoda povzročena z izvajanjem lova je vsaka škoda, ki so jo pri izvrševanju lova povzročili lovci, gonjači ali drugi udeleženci lova in lovski psi.

Kar se pa varovanja divjadi tiče pa:

(3) Psov ni dovoljeno brez nadzorstva spuščati v prosto naravo. Lastnik je odgovoren za škodo, ki jo njegova žival prizadene divjadi.

Nikjer ne piše, da lahko lovec ustreli psa!!!! Piše pa, da je za škodo, ki jo pes prizadane DIVJADI - ne lovcu(!!!) odgovoren lastnik.



Logiran
Tetameta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 181


« Odgovor #143 : četrtek, 25.01.2007 : 12:51:35 »

(3) Psov ni dovoljeno brez nadzorstva spuščati v prosto naravo. Lastnik je odgovoren za škodo, ki jo njegova žival prizadene divjadi.

Nikjer ne piše, da lahko lovec ustreli psa!!!! Piše pa, da je za škodo, ki jo pes prizadane DIVJADI - ne lovcu(!!!) odgovoren lastnik.

Divjadi itak... Kaj pa drugega... Kakšnemu lovcu... Huh Tisto je urejeno drugje... Za začetek v Obligacijskem zakoniku (OZ), in sicer v 131. členu (ki splošno določa, da je škodo dolžan povrniti tisti, ki jo povzroči) in tudi v 158. členu (odgovornost imetnika živali)...

Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #144 : četrtek, 25.01.2007 : 13:02:06 »

 Undecided Ne razumem kaj hočeš povedat. Dejstvo je, da če pes preganja divjad ni škoda povzročena lovcu, ampak divjadi! In da se psov pač ne sme streljat! Lovec torej ne more rečt, da je ustrelil psa, ker mu je delal škodo! Če je ustrelil psa, je kršil vsaj tale 2 zgoraj omenjena zakona.
Logiran
Tetameta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 181


« Odgovor #145 : četrtek, 25.01.2007 : 13:46:30 »

Undecided Ne razumem kaj hočeš povedat. Dejstvo je, da če pes preganja divjad ni škoda povzročena lovcu, ampak divjadi! In da se psov pač ne sme streljat! Lovec torej ne more rečt, da je ustrelil psa, ker mu je delal škodo! Če je ustrelil psa, je kršil vsaj tale 2 zgoraj omenjena zakona.

Aja, divjad je last Republike Slovenije (kakorkoli je že to neumno)... Shocked Torej, če ima lovec kakršnakoli pooblastila s strani RS (nimam pojma, ker se mi še vedno ne da brati zakonov) za varovanje živali, bi psa lahko ustrelil. Ampak kot sem prebrala v enem od prejšnjih postov, psov lovci ne itak smejo več streljati... Kar se pa škode na divjadi tiče...RS bi mogla izterjati odškodnino od povzročitelja...kdo je pa organ prek katerega to dela, pa nimam pojma...mogoče lovske družine, mogoče kakšen direktorat pri ministrstvu za kmetijstvo ali kaj podobnega (upam, da ne pravobranilstvo)... Bi morala prebrati kakšen zakon, sam me vse mine, ko ga vidim...in se spomnim na faks... Shocked
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #146 : četrtek, 25.01.2007 : 16:17:30 »

Nikakor ne! Pravim samo, da je za to odgovoren človek, ki na kakršenkoli način zapusti psa, ki se je primoran sam in "neizšolan" spopasti z naravnimi zakoni. Ker ga mati ni naučila, nardi veliko škode. "Kazen" vedno pokasirajo psi, odgovorni pa ekstremno redko.

Pred kratkim sem šla preverit prijavo, da so trije "divji psi, ki zgledajo ko volkovi" vdrli v zajčnik. Rezultat je bil sicer 2 mrtva zajčka, ostali nepoškodovani in nedotaknjeni, tudi prestrašeni niso bli videt, od tistih dveh pa je ostala ena sama kepica dlake.
Hočem povedat, da imajo divje živali poleg nagona tudi tehniko, zapuščenim pa ostane samo nagon in delajo škodo, ker ne znajo prav zgrabiti in ubiti plena. Ampak zato so krivi tisti, ki so jih zapustili in naj se preganja njih.

Torej naj posledice neodgovornosti lastnika psa nosi pes ali srna? Jaz izberem psa. In sem pristas tega, da se ustreli psa, ki trga divjad, lastniku pa poslje racun (cena metka vkljucena).

Kar se pa narave in naravnega tice, naj spustijo talacne pse na smetisce, bo bolj naravno kot pa da jagajo srne po snegu.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #147 : četrtek, 25.01.2007 : 16:24:00 »

Nanook, pomoje tvoj zajec tiči v mestnem grmu. Vse smreke proizvajajo kisik, ker iglice so listi, če ne veš. Jaz pa nisem rekla ,da so smreke edine ki proizvajajo kisik. Rekla sem , da jih ni preveč. Bilo bi pa bolje, če bi mogoče še enkrat prebrala kaj sem napisala ,ker očitno ne znaš razbrati iz besedila, da je bil to samo šolski primer in nikakor ne primer za tukajšno razpravo,kaj so in kaj niso smreke ali katero koli drugo drevo. Namen je bil tema o lovcih , ki hodijo v šole in vrtce predavat, kar se meni zdi popolnoma ok. Ti jih očitno ne prebavljaš , kar pa je seveda popolnoma tvoj problem.  Undecided

A si ti ze kdaj bila v kaksnem gozdu?

Ja, smrek je prevec, povsod jih turijo, sam da je kaj frej, bodo ziher smrekce gor nastepal. Mislim....gres po gozdu, ki je bil in je se vedno (vsaj delno) mesan, pa prides do dela, ki je bil pred par leti posekan in s cim so pametnjakovici pogozdovali? S smreko. Roll Eyes Podrobneje naj pa kdo drug razlozi, meni se ne da. Pa resno, pejdi vprasat kaksnega gozdarja ali pa biologa, kaj pomeni to umetno spreminjanje sestave...

In mimogrede, to, da je smrek prevec je letelo na Sleepyin komentar: "Da pa je smrek premalo, smo krivi ljudje s svojim izsekavanjem, širjenjem...."
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #148 : četrtek, 25.01.2007 : 18:20:32 »

Nanook posledic neodgovornosti ljudi ne bi smel nosit ne pes ne srna. Ti izberi psa, jaz pa izberem preventivo. Povodec! Kar se pa streljanja tiče - vsak lahko zagovarja v kar pač verjame, jaz zase vem, da bom 200 % prijavili policiji vsakega, ki bo ustrelil psa (al pa koga drugega).
Pravzaprav pa: zakaj pa je srna toliko več vredna, da zagovarjaš pobijanje psov?

Če pa je smrek premalo ali pa preveč pa nimam pojma. Stvar je bla v nekem kontekstu. Če je smrek preveč, potem so veverice še toliko manj škodljivci, a ne?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #149 : četrtek, 25.01.2007 : 18:49:05 »

Recimo tudi zato, ker imajo v gozdu prednost divje zivali in ne psi.

Odnosi v naravi pa zal niso omejeni samo na dve vrsti, ampak je stvar veliko bolj kompleksna.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: lovci--kako morejo?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines