mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 22:13:08

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Ne najdem vzroka .. ?
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Ne najdem vzroka .. ?  (Prebrano 3492 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Moon
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.642


« : torek, 24.01.2006 : 22:08:28 »

Oj,

Zanima me, ce kdo ima oz. je imel podobne tezave .. Mishko je prejsnji torek bruhal, zato smo sli naslednji dan k vetu kjer je bil cel pretipan, in je ker je veterinarka nekaj zatipala, smo ga dali slikat, na sliki so se pokazali plini(v crevesju oz prebavilih) v dvanajstniku, ki so ponavadi pristoni ob tujku (ne vedno, ampak ponavadi) .
Dobil je zdravila ki naj bi pomagala izlociti tujek, antibiotike in infuzijo (je dost bruhal).
Cez teden smo se vracali po antibiotike, in omenjena zdravila. Vmes je slo malce na bolje, pa spet isto, bruhanja na sreco ni bilo vec, se je pa tresel in bil cel bogi, spal je vecinoma, nic igriv, itd.
V soboto sva sle z mami na Gorkicevo, kjer je zopet dobil infuzijo ter antibiotike, ter neko zdravilo po katerem se ni pustil prijeti, skoraj da se ni upal ulezti (ocitno ga je cutil in ga je bolelo, vet. je rekel da se zna to zgodit..).
Kakorkoli, od nedelje je boljsi (se ze igra, se razveseli ce kdo pride, prinasa zogce.. itd.), ampak od vcerej fuuul kaka-driska, na vsake par uric.. V nedeljo sem sla s Chuckom in Nachotom na sprehod, in od takrat ga driska se Nacho.

Zdej me pa zanima,ce je mozno, da tujka sploh ni oz da ga je ze izlocil (v Miskotu) in da sta si oba z Nachotom prehladila trebuscke oz zelodec.. ker sta pac cisto pri tleh in sta na sprehodu na mrzlem (sneg). Ali pa ce je mozen kaksen virus?
Ker to da imata oba drisko, mi pravi da verjetno ni tujek (Mishko).. Ju3 grem spet k vetu, da vidimo kako pa kaj.

Do takrat pa mnenja dobrodosla.

lp, Sara, Mishko in Nacho
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #1 : torek, 24.01.2006 : 22:15:15 »

Tale odsek me najbolj zanima, kjer pišeš o zdravilu, ki ga je malo potolklo. Se kaj spomniš ali je bilo zdravilo proti slabosti? Morda reglan?

Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #2 : torek, 24.01.2006 : 22:20:50 »

Jaz še vedno mislim, da je kakšen virus. Glede na to, da sta oba fasala ne vidim druge razlage  Sad.......

lp
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #3 : torek, 24.01.2006 : 22:22:26 »

retroviroza? driska tudi kri?
Logiran
Moon
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.642


« Odgovor #4 : torek, 24.01.2006 : 22:34:35 »

Zdravilo mislim da ni bilo proti slabosti, ampak nekaj takega da bi ''razsirilo'' crevesje, in tako pomagalo tujku da se izloci. Mislim da imenuje Spasmex (nekaj takega).

Krvi ni prisotna, je pa nekaksna sluz, orazno rjave barve ..
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #5 : torek, 24.01.2006 : 22:37:50 »

jezus!!  Spasmex so mu dali?  Po tem so še ljudje sesuti k kante. 
zna biti virus. Pri nas je bilo pred leti isto. Najprej ena psica, čez par ur pa še druga.
Logiran
Moon
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.642


« Odgovor #6 : torek, 24.01.2006 : 22:40:23 »

Ja, sej je bil ko cunja. Vlekel se je po stanovanju, lezal, pit ni hotel - zato je dobil po injekciji - samo sprica, sem mu vbrizgavala v gobcek.
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #7 : torek, 24.01.2006 : 22:43:52 »

če je virus, antibiotiki ne bojo pomagali. samo infuzija in počivanje
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #8 : torek, 24.01.2006 : 22:46:39 »

pa nima smisla, da poskušaš drisko ustaviti. to se mora samo urediti v parih dneh.  samo pazi ,da ne bo dehidriral
Logiran
Moon
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.642


« Odgovor #9 : torek, 24.01.2006 : 22:56:39 »

A mora infuzijo dobivat vsak dan? Dehidriral upam da ne bo, ker gre sam pit, pa tudi sama mu bom malo vbrizgavala v gobcek..
Me pa zanima zaradi Nachota, v primeru da je virus, morata oba dobivat infuzijo?
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #10 : torek, 24.01.2006 : 23:02:09 »

jezus!! Spasmex so mu dali? Po tem so še ljudje sesuti k kante.

babyjazz, pa saj spasmex sploh ni tako hud no  Huh Jaz sem po njem čisto ok Wink
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #11 : sreda, 25.01.2006 : 08:01:28 »

ja? naša mat pa k ožeta cunja
Logiran
Moon
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.642


« Odgovor #12 : sreda, 25.01.2006 : 13:52:18 »

Smo od veta. Sli smo v Mestni log, kjer so ga res fajn pregledal in ne tako kot na prejsnji kliniki.
Vzeli so mu kri, ga slikali, in ga dali pregledat z ultrazvokom.. Tujka ni bilo opaziti, niti na slikah, niti na ultrazvoku.
Plini so v zelodcu..
Ima gastritis.. Dali so mu ranital, zvecer gremo spet po dve injekciji le tega, jutr zjutraj spet, potem bo najbrz dobil tablete. Upam da jih bo pogoltnil, ker zadnjic jih ni hotel..

lp
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #13 : sreda, 25.01.2006 : 14:48:24 »

Kaj je mozno, da bi pojedel kaj strupenega??
Logiran
Moon
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.642


« Odgovor #14 : sreda, 25.01.2006 : 15:50:31 »

Hm dvomim.. ker ni nic takega tukaj okoli.. Lahko da je kaksen drekec pojedel npr.  Undecided ..
Je pa potrjeno da ima gastritis.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Ne najdem vzroka .. ?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines